Jump to content
turbomakis

Intercooler S3 σε Golf V Tsi 122

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα!!Χωρίς πολλά λόγια!!Έχω το golf v tsi 122 και θέλω να βάλω το intercooler(i/c) από το S3!!Καταρχάς γίνεται??Λογικά οι σωληνώσεις απο το S3 δεν θα ταιριάζουν για το δικό μου κινητήρα...έτσι δεν είναι???Ή κάνω λάθος??Και αν κάποιου άλλου αυτοκινήτου θα ταίριαζαν οι σωληνώσεις του στο δικό μου...?Πείτε μου γενικά τι πρέπει να κάνω και τι χρειάζομαι για να πραγματοποιήσω αυτήν την αναβάθμιση!!!

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Στο 122 δεν παίζει να το ταιριάξετε γιατί έχει υδρόψυκτο intercooler στο πίσω μέρος του κινητήρα. ¶σε που θα αύξανε πολύ το lag.

Το 160 δεν ξέρω που έχει το intercooler και την όδευση των σωληνώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα!!Χωρίς πολλά λόγια!!Έχω το golf v tsi 122 και θέλω να βάλω το intercooler(i/c) από το S3!!Καταρχάς γίνεται??Λογικά οι σωληνώσεις απο το S3 δεν θα ταιριάζουν για το δικό μου κινητήρα...έτσι δεν είναι???Ή κάνω λάθος??Και αν κάποιου άλλου αυτοκινήτου θα ταίριαζαν οι σωληνώσεις του στο δικό μου...?Πείτε μου γενικά τι πρέπει να κάνω και τι χρειάζομαι για να πραγματοποιήσω αυτήν την αναβάθμιση!!!

Μακη, κατι τετοιο ειναι σχεδον αδυνατο , αφου ειναι τελειως διαφορετικη η χωροταξια των σωληνωσεων πιεσης. Ισως και να μπαινει (με "βασιλικα" εξοδα...) , αλλα ετσι κι αλλιως με τοσο μικρη σταθερη πιεση που μπορει να κρατησει η εργοστασιακη τουρμπινα δεν θα κανει και πολυ μεγαλη διαφορα. O εργοστασιακος εναλλακτης νερου - αερος κραταει περιπου σταθερη θερμοκρασια, αλλα οχι τοσο χαμηλη οσο πχ ενα front mount intercooler με μια κρυα εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

prepei na to skefto sobara diladi na to allakso eee ??? :o:rolleyes::lol: :lol: :lol:

Όλα υποκειμενικά είναι. Τώρα καλοκαιράκι δεν πας διακοπες καλύτερα? B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.