Jump to content
andain

Λευκο χρωμα...Μηπως εχει παραγινει το κακο..?

Recommended Posts

...Αν δεν κανω λαθος και διορθωστε με το Golf 5 Gti ηταν αυτο που με το που παρουσιαστηκε σε 3 χρωματα το 2005 εκανε ΜΠΑΜ σε λευκο και αρχισε να δημιουργει μοδα και ειμαι υπερηφανος που ειμαι κατοχος του..Ομως το συγκεκριμενο αυτοκινητο εχει κατι που πραγματικα σε μαγνητιζει στο χρωμα αυτο..Δε νομιζω ομως να ισχυει το ιδιο και στα αλλα αυτοκινητα..

Η ΑUDI λάνσαρε το S3 σε λευκό και το έκανε μόδα.

Έτσι ξεκίνησε,τ'οτε που λέγαμε "τα γαλατάδικα".

Απο την στιγμή που άρεσε στον κόσμο,το συνήθισε το μάτι του κι άρχισε να το ζητάει.

Τα χρώματα ειδικά στο vag group δεν αλλάξανε.παραμείνανε τα ίδια με αυτά που είχανε και τα νοικιάρικα-εταιρικά.

Σήμερα όταν βλέπεις Audi-Bmw-Mercedes-Saab να πουλάνε λευκά καταλαβαίνεις.

Σαν πωλητής όμως θα πω,πως μόλις περάσει η μοδα όλα τα αυτοκίνητα θα "παγώσουν",γιατί το λευκό δεν παύει να είναι και απλό χρώμα,μη μεταλλικό που δεν θα το θέλει κανείς πια.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑUDI λάνσαρε το S3 σε λευκό και το έκανε μόδα.

Έτσι ξεκίνησε,τ'οτε που λέγαμε "τα γαλατάδικα".

Απο την στιγμή που άρεσε στον κόσμο,το συνήθισε το μάτι του κι άρχισε να το ζητάει.

Τα χρώματα ειδικά στο vag group δεν αλλάξανε.παραμείνανε τα ίδια με αυτά που είχανε και τα νοικιάρικα-εταιρικά.

Σήμερα όταν βλέπεις Audi-Bmw-Mercedes-Saab να πουλάνε λευκά καταλαβαίνεις.

Σαν πωλητής όμως θα πω,πως μόλις περάσει η μοδα όλα τα αυτοκίνητα θα "παγώσουν",γιατί το λευκό δεν παύει να είναι και απλό χρώμα,μη μεταλλικό που δεν θα το θέλει κανείς πια.

ωραια τα ελεγες μεχρι την τελευταια σειρα που τα χαλασες λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Και πριν 15 χρονια ηταν μοδα το λευκο περιπου!μετα για καποια εποχη δεν αρεσαν σε κανενα.τωρα ειναι παλι μοδα.κατα τη γνωμη μου το λευκο ειναι απο τα χρωματα που τωρα κανουν εντυποσιακο κτλ ενα αυτοκινητο αλλα οταν παλιωσει το μοντελο θα το κανουν να φαινεται μεγαλυτερο.οπως και ο σχεδιασμος στις alfa ενα πραγμα.να στε σιγουροι γι αυτο

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η λογικη εξελιξη. Αγου γεμισε ο τοπος μαυρα και ασημι ηρθε ο καιρος και του ασπρου.

Μερικες αποψεις για τα χρωματα:

Μαυρο: κλασσικο, ταιριαζει σχεδον στα παντα....αλλα λερωνεται πιο ευκολα και απο νεογεννητο, στον ηλιο γινεται η τεντα του Κανταφι

Ασημι: Αν του κοτσαρεις και δυο μωβ φωτακια πισω, εισαι ετοιμος

Ασπρο: κινδυνευεις να σε μπερδεψουν με ειδος υγιεινης.

Γκρι: το δικο σας το αυτοκινητο ξεχασαν να το βαψουν?

Περαν της μοδας σκεφτειτε και εναν αλλο παραγοντα:

πριν λιγα χρονια οταν πηγα και αγορασα ενα golf 4 στο προσπεκτους της αντιπροσωπειας ηταν διαθεσιμο σε περιπου 14-15 χρωματα.

Οταν πηγα φετος να παραγγειλω την 6η σειρα διαπιστωσα προς εκληξη μου οτι ο αριθμος των διαθεσιμων χρωματων ειχε μειωθει στα 11. Λεγεται και εξοικονομηση $$$.

Edited by vwwv74
Link to comment
Share on other sites

και εγω candy white το πηρα γιατι το σαξοραλλο μου ηταν ασπρο και το αγαπησα αυτο το χρωμα , επισεις γλυτωνεις 500 ευρώ , με αυτα τα λεφτα εβαλα ηλιοροφη (παιδικο ονειρο sillyhorse1rb5.gif ) που σε συνδιασμο με το ασπρο ταιριαζει απιστευτα + οτι ειναι το καλυτερο χρωμα για μενα και δε χρειαζεται και πολυ πλυσιμο .

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Candy white το παράγγειλα το Golfάκι μου (το παραλαμβάνω this week) για 3 λόγους :

1)Ετοιμοπαράδοτο !!! :)

2)Μου άρεσε το εκθεσιακό !! new_love.gif

3)440¤ για βενζίνες,βόλτες,καφέδες...! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπαρχει πυλωτη η εσωτερικο παρκινκ το μη μεταλλικο το φοβαμαι λιγο οταν ο ηλιος τις Ελλαδας αρχιζει κ τηγανιζει

κ δεν μιλαω προν 10 χρονια αλλα στις μερες μας που οι κλιματολογικες συνθηκες εχουν αλλαξει παρα πολυ (δεν ειμαι καταστροφολογος απλα εχω μια διατριβη περι ΑΠΕ κ κλιματολογικων αλλαγων)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικο μου το πηρα λευκο το 1999 ομως ξερετε πω το εκανα οι κ,,,,,γατες??? Εχω τρελαθει να το κανω με αλοιφες,Οσο και αν με αρεσει το επομενο θα εναι οτι μπλε να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μα το μοναδικο γαλαζιο εδω μεσα εγω ειμαι?

@η φωτο μου το αδικει.. Πλυμενο και στον ηλιο ειναι ... αλλο πραμα.

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Μα το μοναδικο γαλαζιο εδω μεσα εγω ειμαι?

@η φωτο μου το αδικει.. Πλυμενο και στον ηλιο ειναι ... αλλο πραμα.

Μη χαλιέσαι, και εμένα γαλάζιο είναι και δείχνει πανέμορφο όταν είναι πλυμμένο!

Ειδικά με τις ανθρακί 17άρες που θα μπούνε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το δικο μου το πηρα λευκο το 1999 ομως ξερετε πω το εκανα οι κ,,,,,γατες??? Εχω τρελαθει να το κανω με αλοιφες,Οσο και αν με αρεσει το επομενο θα εναι οτι μπλε να'ναι.

φιλε βαλε παγιδες πιαστες βαλτες ολες σε ενα τσουβαλι και αμολισετες στο βουνο ... εγω ετσι ξεμπερδεψα ... μου ειχαν κανει ζημιες με τα νυχια τους και ο ιδιοκτητης τους δεν νοιαζοταν .. Απο σερρες τις αφησα στη κοζανη αχαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

φιλε βαλε παγιδες πιαστες βαλτες ολες σε ενα τσουβαλι και αμολισετες στο βουνο ... εγω ετσι ξεμπερδεψα ... μου ειχαν κανει ζημιες με τα νυχια τους και ο ιδιοκτητης τους δεν νοιαζοταν .. Απο σερρες τις αφησα στη κοζανη αχαχχαχα

Καλη η ιδεα σου γιατι αυτη με την ναφθαλινη που διαβσα εδω στο κλαμπ δεν επιασε.Αναρωτιεμαι ομως γατες ειναι η κουνελογατες σημερα ειδα αλλα πεντε μικρα.Θα τα παω στον Εβρο σε κανα φυλακιο κοντα. Γργργρ!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε βαλε παγιδες πιαστες βαλτες ολες σε ενα τσουβαλι και αμολισετες στο βουνο ... εγω ετσι ξεμπερδεψα ... μου ειχαν κανει ζημιες με τα νυχια τους και ο ιδιοκτητης τους δεν νοιαζοταν .. Απο σερρες τις αφησα στη κοζανη αχαχχαχα

τουλαχιστον ντροπη. τι σου φταινε οι γατες

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ αυτό το χρώμα έχει το δικό σου???? :(

οχι μου αρεζε το μαυρο περλε αλλα πηρα λευκο που δε μου αρεζε....

εσυ τι χρωμα πηρες; προφανως και εσυ εκεινο που σου αρεσει.

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

οχι μου αρεζε το μαυρο περλε αλλα πηρα λευκο που δε μου αρεζε....

εσυ τι χρωμα πηρες; προφανως και εσυ εκεινο που σου αρεσει.

Aρεζω παιδι μου αρεζωωωω... new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxax αφου λεω να αλλαξω το ψευδωνυμο σε νεκροθαφτης....χαχαχ εκει που κοιταζα βρηκα και αυτο...:frantics::p :p :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.