Jump to content
SCORPIONS

Golf 6 Rcd 510

Recommended Posts

KALHMERA! PRIN 2 MHNES AGORASA TO GOLF 6 TSI 122 HIGHLINE. THELO NA ROTISO GIA TO RCD 510 AN EXEI KATAFEREI KANEIS SAS NA ENERGOPOIHSEI THN AYTOMATH AUXISI KAI MEIOSI TOY HXOY ANALOGA ME THN TAXYTHTA POY PHGAINEIS. EXO AKOLOUTHISEI TIS ODHGIES ALLA TIPOTA!!!EYXARISTO!

Link to comment
Share on other sites

KALHMERA! PRIN 2 MHNES AGORASA TO GOLF 6 TSI 122 HIGHLINE. THELO NA ROTISO GIA TO RCD 510 AN EXEI KATAFEREI KANEIS SAS NA ENERGOPOIHSEI THN AYTOMATH AUXISI KAI MEIOSI TOY HXOY ANALOGA ME THN TAXYTHTA POY PHGAINEIS. EXO AKOLOUTHISEI TIS ODHGIES ALLA TIPOTA!!!EYXARISTO!

Δεν γνωρίζω για το 510 αλλά στο δικό μου (μάλλον rcd210) που έχω , τα βήματα είναι ως εξής :

Menu

Setup

Sound

On-Von

Και μετά ρυθμίζεις την ευαισθησία με το δεξί ρολλ που εχεις για να αλλάζεις την συχνότητα του ραδιοφώνου .

Εμένα προσωπικά μου παίρνει τ΄ αυτιά όσες φορές το δοκίμασα και δν το χρησιμοποιώ καθόλου πλέον ... γούστα είναι αυτά , διαφέρουν ;)

Ελπίζω να βοήθησα ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω για το 510 αλλά στο δικό μου (μάλλον rcd210) που έχω , τα βήματα είναι ως εξής :

Menu

Setup

Sound

On-Von

Και μετά ρυθμίζεις την ευαισθησία με το δεξί ρολλ που εχεις για να αλλάζεις την συχνότητα του ραδιοφώνου .

Εμένα προσωπικά μου παίρνει τ΄ αυτιά όσες φορές το δοκίμασα και δν το χρησιμοποιώ καθόλου πλέον ... γούστα είναι αυτά , διαφέρουν :lol:

Ελπίζω να βοήθησα ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ!

Link to comment
Share on other sites

Για να ρυθμίσεις την ένταση όσο αυξάνεις την ταχύτητα πρέπει στο μενού με το κουμπάκι πάνω δεξιά να αυξήσεις το GALA

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΦΙΛΕ. ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ. ΠΑΤΩ ΣΤΟ GALA TO ΕΧΩ ΑΥΞΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΡΥΘΜΙΣΗ; ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΡΥΘΜΙΣΗ; ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΗ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΣΒΗΣΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΦΙΛΕ. ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ. ΠΑΤΩ ΣΤΟ GALA TO ΕΧΩ ΑΥΞΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΜΗΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΡΥΘΜΙΣΗ; ΕΜΠΟΔΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΡΥΘΜΙΣΗ; ΤΟ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΜΕΝΗ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΣΒΗΣΤΟ!

για να δεις εάν ενεργοποιείται το On Vol πρέπει να πας πάνω από 120 χλμ ! Σε εμένα τουλάχιστον έτσι δουλεύει όσες φορές το ενεργοποίησα ....

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

για να δεις εάν ενεργοποιείται το On Vol πρέπει να πας πάνω από 120 χλμ ! Σε εμένα τουλάχιστον έτσι δουλεύει όσες φορές το ενεργοποίησα ....

ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ!

Link to comment
Share on other sites

το εκανα με τα 120 αλλα δεν μου φανηκε διαφορα. δεν μπορω να καταλάβω τι μακακία κάνω και δεν το πετυχαίνω. παιδία όποιος εχει την υπομονή ας μου πει τα βήματα με την σειρά. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

lipon file mou kai gw pou exw to diko mou apo 11/8 mexri proxthes nomizw pws den litourgei... exw to GTI VI me to 510ki egw..

Alla proxthes,otan epaize mp3 apo karta SD, me rithmismeno to GALA sto terma dexia,kai me sxetika auximeni entasi apo mena ston ixo, prosexa oti leitourgei! vevaia,min fadastis kati tromero omws,panw apo 60-80 se kifissias vradu,kai meta otan epefta se fanari, meiwthike i entasi moni tu kai to antistrofo!

Link to comment
Share on other sites

lipon file mou kai gw pou exw to diko mou apo 11/8 mexri proxthes nomizw pws den litourgei... exw to GTI VI me to 510ki egw..

Alla proxthes,otan epaize mp3 apo karta SD, me rithmismeno to GALA sto terma dexia,kai me sxetika auximeni entasi apo mena ston ixo, prosexa oti leitourgei! vevaia,min fadastis kati tromero omws,panw apo 60-80 se kifissias vradu,kai meta otan epefta se fanari, meiwthike i entasi moni tu kai to antistrofo!

ναι , το gala πρεπει να ειναι αν οχι τερμα δεξια , κοντα στο τερμα τουλαχιστον για να δεις διαφορα ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ. ΘΑ ΒΓΩ ΕΓΝΑΤΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΑΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Το cd changer που έχει το 510 να υποθέσω οτι "τρώει" το μισό χώρο από το ντουλαπάκι παιδιά;

Ή μήπως είναι ενωματωμένο στο RCD;

Link to comment
Share on other sites

Το cd changer που έχει το 510 να υποθέσω οτι "τρώει" το μισό χώρο από το ντουλαπάκι παιδιά;

Ή μήπως είναι ενωματωμένο στο RCD;

Ενσωματωμενο μεσα του φιλε μου. πισω απο την οθονη αφης. καμμια σχεση με ντουλαπακι

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ..

Σήμερα δεν ξέρω πως μου την έχει δώσει και χαζεύοντας στο ΕΤΚΑ και στο φυλλάδιο του Golf αλλά και στο site της VW,

προσπαθώ να καταλάβω πως είναι τελικά η όψη του RCD 510..

Καθώς μάλλον την είχα πατήσει επειδή στο φυλλάδιο στην σελίδα του Highline (αλλά και στο site) δείχνει το ταμπλό με

το Climatronic και από πάνω φαίνονται οι ενδείξεις του σε μια τεράστια οθόνη που λογικά όμως είναι από κάποιο

RNS και όχι RCD...

Edit: Tελικά στραβωμάρα κάργα :) . Στις πιο πίσω σελίδες του φυλλαδίου έχει φωτογραφία του RCD 510 με την όντως

μεγάλη οθόνη αφής.

Edited by stakyrFR
Link to comment
Share on other sites

Edit: Tελικά στραβωμάρα κάργα :) . Στις πιο πίσω σελίδες του φυλλαδίου έχει φωτογραφία του RCD 510 με την όντως μεγάλη οθόνη αφής.

Ακριβως !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουριο τοπικ δανειζομαι λιγο το δικο σου σπυρο!

Στο Rcd510 εχει υποδοχη για καρτα μνημης.. Οταν βαζω λοιπον την καρτα SD SanDisk απο ψηφιακη καμερα δεν την διαβαζει.

Φταιει το οτι εχει και φωτος μεσα ή θελει καποια συγκεκριμενη καρτα?

Μηπως επειδη ειναι χωρισμενα τα θεματα στην καρτα σε "φακελους"?

Το RCD510 το πηρα χωρις παιρετερω λειτουργειες..

Αυτα ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω καινουριο τοπικ δανειζομαι λιγο το δικο σου σπυρο!

Στο Rcd510 εχει υποδοχη για καρτα μνημης.. Οταν βαζω λοιπον την καρτα SD SanDisk απο ψηφιακη καμερα δεν την διαβαζει.

Φταιει το οτι εχει και φωτος μεσα ή θελει καποια συγκεκριμενη καρτα?

Μηπως επειδη ειναι χωρισμενα τα θεματα στην καρτα σε "φακελους"?

Το RCD510 το πηρα χωρις παιρετερω λειτουργειες..

Αυτα ευχαριστω.

καταρχην το rcd 510 δεχεται μεχρι 2giga αν ειναι παλιας τεχνολογιας καρτα Sd. δευτερον φανταζομαι οτι ειχες βαλει μεσα mp3 τραγουδια περα απο φωτο? οπως και να εχει κανε ενα format στην καρτα βαλε μεσα ταγουδια μονο κια δοκιμασε το. ελπιζω να βοηθησα φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Αν γράφει συνέχεια loading... please wait ασε μεσα την κάρτα, κλείσε την πηγή και ξανα άνοιξε την.

Εμενα οταν την βάζω την πρώτη φορά μερικές φορές κολάει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως αυτο με το gala λειτουργει οταν εχεις ανοιχτα παραθυρα η ηλιοροφη????Εγω το παρατηρησα πρωτη φορα σημερα στην εθνικη με ανοιχτη την ηλιοροφη....Και λογικο μου φαινεται γιατι η ηχομονοση του αυτοκινητου ειναι απιστευτη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως αυτο με το gala λειτουργει οταν εχεις ανοιχτα παραθυρα η ηλιοροφη????Εγω το παρατηρησα πρωτη φορα σημερα στην εθνικη με ανοιχτη την ηλιοροφη....Και λογικο μου φαινεται γιατι η ηχομονοση του αυτοκινητου ειναι απιστευτη...

Δεν ξερω φίλε θα το δοκιμασω με ανοιχτα παραθυρα αλλα εγω ακομη δεν εχω δει αισθητη διαφορα ακομη και σε μεγαλες ταχυτητες...... music.gif

Link to comment
Share on other sites

καταρχην το rcd 510 δεχεται μεχρι 2giga αν ειναι παλιας τεχνολογιας καρτα Sd. δευτερον φανταζομαι οτι ειχες βαλει μεσα mp3 τραγουδια περα απο φωτο? οπως και να εχει κανε ενα format στην καρτα βαλε μεσα ταγουδια μονο κια δοκιμασε το. ελπιζω να βοηθησα φιλε!

επειδη θελω να παρω και εγω καρτα sd,τι εννοεις παλιας και καινουργιας τεχνολογιας?εμενα στην υποδοχη εχει ενα σφουγγαρακι,αυτο το βγαζω?αν ναι πως?ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

επειδη θελω να παρω και εγω καρτα sd,τι εννοεις παλιας και καινουργιας τεχνολογιας?εμενα στην υποδοχη εχει ενα σφουγγαρακι,αυτο το βγαζω?αν ναι πως?ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

νομίζω πως είναι για να μην εισέρχεται η σκόνη στο εσωτερικό της πηγής , όπως έχει και για το cd-dvd .. εάν κάποιος γνωρίζει σίγουρα ας μας διαφωτίσει .

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως είναι για να μην εισέρχεται η σκόνη στο εσωτερικό της πηγής , όπως έχει και για το cd-dvd .. εάν κάποιος γνωρίζει σίγουρα ας μας διαφωτίσει .

μισο λεπτακι λιγο...το rcd 510 παιρνει και dvd?μπορω να δω και ταινιες?στην υποδοχη για το cd-dvd δεν εχει καποιο σφουγγαρακι..οταν εννοουμε παλια μνημη τι εννοουμε?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μισο λεπτακι λιγο...το rcd 510 παιρνει και dvd?μπορω να δω και ταινιες?στην υποδοχη για το cd-dvd δεν εχει καποιο σφουγγαρακι..οταν εννοουμε παλια μνημη τι εννοουμε?ευχαριστω

δεν γνωρίζω τι εννοεί ο χρήστης παλαιά και νέα μνήμη , το μόνο που ξέρω είναι ότι σ΄εμένα στο 300άρι μου έχει ένα λεπτό στρώμα πάνω κάτω σαν σφουγγάρι , δεν βρίσκω κάποιον άλλο λόγο να υπάρχει πέραν της προστασίας από τη σκόνη . Εάν παίζει dvd αυτό νομίζω θα πρέπει να το ξέρεις εσύ , εάν έχεις το rns 510 παίζει dvd , για το rcd δεν παίρνω κι όρκο . :baby:

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω τι εννοεί ο χρήστης παλαιά και νέα μνήμη , το μόνο που ξέρω είναι ότι σ΄εμένα στο 300άρι μου έχει ένα λεπτό στρώμα πάνω κάτω σαν σφουγγάρι , δεν βρίσκω κάποιον άλλο λόγο να υπάρχει πέραν της προστασίας από τη σκόνη . Εάν παίζει dvd αυτό νομίζω θα πρέπει να το ξέρεις εσύ , εάν έχεις το rns 510 παίζει dvd , για το rcd δεν παίρνω κι όρκο . :baby:

το rcd εχω δεν εχω το navi.εσυ τι καρτα μνημης εχεις?εννοω τι μαρκα?για να μπορω να δω τι παιρνει και να παραγγειλω και εγω.ειπατε παιρνει μεχρι 2 gb??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.