Jump to content
capros

ταπετσαρια οροφης (ουρανος)

Recommended Posts

το ξερω πως δεν ειμαι και ο πρωτος με το συγκεκριμενο αμαξι,που το επαθε!

Λοιπον σε καποιο παρομοιο προβλημα καποιου συμφορουμιτη δεν ειδα κατι σχετικο με αυτο που θελω να ρωτησω

Επειδη περασα σε 2-3 ταπετσερηδες και τα λεφτα που μου ζητησαν,εκρινα πως ειναι αρκετα για την τσεπη μου,αποφασισα να το κανω μονος μου

Γνωριζει κανεις που μπορω να βρω τα υλικα για να αντικαταστησω την ταπετσαρια στον ουρανο?

Λογικο ψαχνω το υφασμα και την κολλα,η χρειαζομαι και κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε δεν ξερω αν βρω την διευθυνση αλλα εγω πηρα υλικα απο εναν που ειναι κοντα στην γεφυρα της αχιλεος .. τερμα λεωφορο αθηνων (καβαλας κοινος ) και κωνσταντινουπολεως.

αν θες ριξε κινητο με pm να σου πω πως θα πας.

10 ευρω το μετρο το εχει .

οποτε ... 2μετρα + κολα 7 ευρω = με 27 ευρω εισαι ετοιμος ....

ααα.. και ενα πινελο θες...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ρε συ διεύθυνση να περασουμε για υλικα γιατι θελω και γω να την κανω την δουλεια. Ποιο βαρύ υφασμα περαν αυτου που βαζουν, που ειναι με αφρολεξ μπορεί να σταθει? Εχω δει στο clubpolo της αγγλιας εσωτερικο με υφασμα σουετ και εχει βγει χλιδα το αμαξι, απλα ειναι αρκετα πιο βαρυ απο το κανονικο και δεν ξερω αν θα σταθει ή σε καμια καλη ζεστη θα πεσει κατω. Η κολλα που χρησιμοποιησες ειναι της 3Μ σε σπρει ή καποια αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ρε συ διεύθυνση να περασουμε για υλικα γιατι θελω και γω να την κανω την δουλεια. Ποιο βαρύ υφασμα περαν αυτου που βαζουν, που ειναι με αφρολεξ μπορεί να σταθει? Εχω δει στο clubpolo της αγγλιας εσωτερικο με υφασμα σουετ και εχει βγει χλιδα το αμαξι, απλα ειναι αρκετα πιο βαρυ απο το κανονικο και δεν ξερω αν θα σταθει ή σε καμια καλη ζεστη θα πεσει κατω. Η κολλα που χρησιμοποιησες ειναι της 3Μ σε σπρει ή καποια αλλη?

άμα μπεί καλή κόλλα επάνω μην φοβάσε τπτ... το θέμα είναι να σου κάτσει και καλά επάνω το σουετ :lol: θέλει αρκετό στρώσιμο...

Link to comment
Share on other sites

άμα μπεί καλή κόλλα επάνω μην φοβάσε τπτ... το θέμα είναι να σου κάτσει και καλά επάνω το σουετ :lol: θέλει αρκετό στρώσιμο...

Λευτερη εχεις ιδεα τι κολλα θα χρειαστει?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια 99,9% ειναι εκει που δειχνω στον χαρτη http://img36.imageshack.us/img36/1123/edos.jpg

ειναι αδιεξοδο αλλο αδιεξοδο δεν υπαρχει εκει γυρω αρα εκει ειναι....

κολα μου εδωσαν εκει... βενζινοκολα .

εγω δεν εχω φτιαχει ακομα τον ουρανο αλλα εχω φτιαχει τα πλαινα στις πορτες με αυτο το υφασμα ,εχει αρκετη ελαστικοτητα ωστε να περνει και κουρμπες χωρις να τσακιζει.

το αμαξι μου ειναι μαυρο και εχει φαει πολυ ψησιμο στον ηλιο και δεν εχει ξεκολισει πουθενα ή να εχει κανει φουσκοματα επειδι ξεκολισε.

το υφασμα ειναι χρωμα γκρι -ποντικι και εχει μια πολυ ωραια υφη. απο κατω εχει μια πολυ λεπτη στρωση αφρολεξ.(ισως τωρα να μην εχει αυτο το χρωμα αλλα καποιο αλλο )

θελει προσοχη κατα την τοποθετηση ...

απλωνουμε την βενζινοκολα και στις 2 επιφανειες και την αφηνουμε να στεγνωσει καλα ,σαν να εχει ξεραθει εντελως δηλ,μην ανυσηχητε θα κολισει...

δεν παταμε δυνατα το υφασμα με τα δαχτυλα (θα κανει λακουβακια) αλλα το χαιδευουμε με ολη την παλαμη.

δεν βαζουμε υπερβολικη ποσοτητα κολας γιατι η υπερβολικη ποσοτητα ισως λιωσει το αφρολεξ και σε εκεινο το σημειο θα κανει παλι λακουβα.

αλλα το πιο βασικο ειναι να εχει στεγνωσει καλα η κολα πριν την συγκοληση.

δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια για λαθος τεντωμα -απλωμα του υφασματος γιατι η κολα πιανει πολυ δυνατα και αμα δοκιμασουμε να το ξεκολισουμε για να το κολισουμε ξανα καλυτερα μενει το αφρολεξ στον ουρανο.

Υ.Γ το υφασμα ειναι πολυ ελαφρυ ...

Υ.Γ καλες κατασκευες....

δεν ηθελα να σας τρομαξω απλα ειναι οι λεπτομεριες που θα κανουν το αποτελεσμα τελειο...

Edited by mk2 KR
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις-συμβουλες.

αν παει καποιος εκει που ποσταρε ο φιλος mk2 KR ,πριν απο εμενα,ας κανει τον "κοπο" να ενημερωσει το παρον θρεντ οτι οντως ισχυει η διευθυνση που φενεται στον χαρτη (μην κατεβαινω αδικα απο Ωρωπο)

αντε μπας και το φτιαξω γιατι το εχω γεμισει πινεζες (greek πατεντα).

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα ξεκόλλησε το ύφασμα αποτο αφρολεξ στην κούρμπα του χερουλιού του συνοδηγού και βλέπω ότι με τον αέρα επεκτείνεται.....μου άρεσε η ιδεά με πινέζες και μάλιστα γκρίζες (έκανα διαλογή παρακαλώ).....Το επόμενο που σκεφτόμουν ύστερα απο τα παραπάνω που διάβασα και ήθελα την γνώμη σας είναι ενέσεις με σύριγγα με κόλλα μάλλον βενζινόκολλα ώστε να μπει λίγη κόλλα μεταξύ υφάσματος και αφρολέξ χωρίς να χρειαστεί να βγει όλο......

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα ξεκόλλησε το ύφασμα αποτο αφρολεξ στην κούρμπα του χερουλιού του συνοδηγού και βλέπω ότι με τον αέρα επεκτείνεται.....μου άρεσε η ιδεά με πινέζες και μάλιστα γκρίζες (έκανα διαλογή παρακαλώ).....Το επόμενο που σκεφτόμουν ύστερα απο τα παραπάνω που διάβασα και ήθελα την γνώμη σας είναι ενέσεις με σύριγγα με κόλλα μάλλον βενζινόκολλα ώστε να μπει λίγη κόλλα μεταξύ υφάσματος και αφρολέξ χωρίς να χρειαστεί να βγει όλο......

αρε doctor με τις ενέσεις σου...

Link to comment
Share on other sites

σε συνδυασμό και με άλλο θρεντ εδώ που λέει ότι ήδη δοκίμασαν βενζινόκολλα και εκτός ότι μύριζε δεν έπιασε λέει για σιλικόνη άοσμη ....οπότε πάμε για αυτό. Ακούγεται λίγο αστείο το ξέρω αλλά ακούγεται και αποτελεσματικό ......

το θρεντ με φοτο ...αποκαλυπτική

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17717

Edited by spyros6n
Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα ξεκόλλησε το ύφασμα αποτο αφρολεξ στην κούρμπα του χερουλιού του συνοδηγού και βλέπω ότι με τον αέρα επεκτείνεται.....μου άρεσε η ιδεά με πινέζες και μάλιστα γκρίζες (έκανα διαλογή παρακαλώ).....Το επόμενο που σκεφτόμουν ύστερα απο τα παραπάνω που διάβασα και ήθελα την γνώμη σας είναι ενέσεις με σύριγγα με κόλλα μάλλον βενζινόκολλα ώστε να μπει λίγη κόλλα μεταξύ υφάσματος και αφρολέξ χωρίς να χρειαστεί να βγει όλο......

ειχα επιχειρησει πριν καιρο να το κανω αλλα το μονο που καταφερα ηταν να το σκατωσω!!!

ειχα βαλει σιλικονη και εκτος του οτι δεν κολησε,ψιλοποτισε και λεκιασε την περιοχη που εβαλα,οποτε μεινε στις πινεζες που ειναι εγγυηση!!!

μονο να εχεις τον νου σου μην πεσει καμια σε κανα καθισμα..... tongue.giftongue.giftongue.gif

(αληθεια πεφτουν αν προσπαθησεις να την βαλεις σε σημειο που τσιτωνει το υφασμα)

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εμένα ξεκόλλησε το ύφασμα αποτο αφρολεξ στην κούρμπα του χερουλιού του συνοδηγού και βλέπω ότι με τον αέρα επεκτείνεται.....μου άρεσε η ιδεά με πινέζες και μάλιστα γκρίζες (έκανα διαλογή παρακαλώ).....Το επόμενο που σκεφτόμουν ύστερα απο τα παραπάνω που διάβασα και ήθελα την γνώμη σας είναι ενέσεις με σύριγγα με κόλλα μάλλον βενζινόκολλα ώστε να μπει λίγη κόλλα μεταξύ υφάσματος και αφρολέξ χωρίς να χρειαστεί να βγει όλο......

ειχα επιχειρησει πριν καιρο να το κανω αλλα το μονο που καταφερα ηταν να το σκατωσω!!!

ειχα βαλει σιλικονη και εκτος του οτι δεν κολησε,ψιλοποτισε και λεκιασε την περιοχη που εβαλα,οποτε μεινε στις πινεζες που ειναι εγγυηση!!!

μονο να εχεις τον νου σου μην πεσει καμια σε κανα καθισμα..... tongue.giftongue.giftongue.gif

(αληθεια πεφτουν αν προσπαθησεις να την βαλεις σε σημειο που τσιτωνει το υφασμα)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, υστερα απο ενα χρονο ανελαβα να φτιαξω τον ουρανο μου και να καταργησω τις διακοσμητικες πινεζες που ειχα χρησιμοποιησει εδω και καιρο τωρα.Αφου εφοδιαστηκα με τα αναλογα υλικα και καποιες οδηγιες του φιλου Polaris σε σχετικο του θεμα που ειχε κανει παλιοτερα εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=17717

...ξεκινησα το γδυσιμο.

δεν θα πω τα ιδια που πολυ σωστα εχει γραψει ο φιλος Polaris,αλλα θα επισημανω 2-3 πραγματακια που θελουν προσοχη.

1 - Σιγουρα θελει 2 ατομα για την ολη διαδικασια,οποτε,ξεχναμε το να το κανουμε ολομοναχοι

2 - Το παλιο υλικο βγαινει πολυ ευκολα και επιδιωκουμε να μεινει οτι βλεπετε παρακατω στην φωτο.Φανταστειτε δλδ πως ο κατασκευαστης ειχε τοποθετησει το παλιο αφρωδες υλικο με μια ταινια πχ διπλης οψεως που στην οποια το ενα μερος κραταγε τα αφρωδες υλικα κ το αλλο κολλουσε στο "χαρτονι" του ουρανου μας που θα μονταρουμε το νεο υφασμα μας.Οποτε,ψαχνουμε με το νυχι μας καποια ακρουλα κ βγαινει για πλακα.Το αναφερω αυτο για να μην αφησουμε το παραμικρο υπολειμα απο οτιδηποτε παλιο υλικο.Με αυτο θα πετυχουμε να στρωθει για την πλακα το νεο υλικο,αλλα και μια ακομα πιο σιγουρη συγκοληση επισης!

3 - Αφου εχουμε ξαπλωμενο κατω λοιπον το "χαρτονι" μας και γδυμενο (καθαρισμενο) απο τα παλια υλικα απλωνουμε με ενα πινελο την κολλα μας (υπαρχει κ σπρευ βασικα).Αυτο πρεπει να γινει σχετικα γρηγορα για να μην αρχισει να στεγνωνει ιδιαιτερα.Βεβαια πρεπει να βαλουμε κολλα ΠΑΝΤΟΥ!!!

4 - Αφου λοιπον εχουμε βαλει την κολλα,φερνουμε το νεο υλικο ακριβως απο πανω,κεντραρουμε και σιγα-σιγα κατεβαζουμε χωρις να ακουμπησει πουθενα!! Σιγουρευομαστε ,κατεβαζουμε και αρχιζουμε να στρωνουμε απο μεσα προς τα εξω με την παλαμη μας ολοκληρη...Προσοχη ΜΕΓΑΛΗ γιατι οπου ακουμπησει το νεο υφασμα στην κολλα,ΚΟΛΛΗΣΕ!!Θελω να πω πως δεν μας παιρνει να διορθωσουμε.Στο κεντρο ειναι ευκολο αλλα θελει προσοχη στις "κουρμπες" που κανει.Εμενα μου εκατσε κουφετο αλλα θελει υπομονη και προσοχη.

5 - Το παλιο υλικο ηταν κομμενο τσιμα-τσιμα στο "χαρτονι" (φυσικα για λογους οικονομιας).Εγω αφησα περισσευμα περιμετρικα 2 ποντους και το "στριφωσα" απο πισω φυσικα με κολλα.

6 - Ενα αλλο που πρεπει να κανουμε ειναι να βγαλουμε στο νεο υφασμα τα "σχεδια" που εχει το "χαρτονι" (κοινως τις τρυπες) που μπαινουν σκιαδια,χερολαβες,πλαφονιερα.Ειναι πολυ ευκολο!!!Προσπαθησα αρχικα με ψαλιδακι αλλα δεν τρυπουσε ευκολα και πηρα μια λεπιδα (ξυραφι) και χρατς,κομπλε!!Δεν ειναι απαραιτητο να βγουν οι τρυπες ακριβως οπως ειναι,δλδ τσιμα-τσιμα!!Για παραδειγμα εγω αν ηταν να βγαλω μια τρυπα 2χ2 ποντους,εκοβα 1χ1 ποντο υφασμα.Στην πλαφονιερα που ειναι κ η μεγαλυτερη,εκανα το ιδιο κ συγκεκριμενα αφησα την μια πλευρα χωρις να την κοψω.Χαραξα κ εκοψα τις υπολοιπες τρεις κ η τεταρτη εμεινε σαν πορτουλα πχ

7 - Λοιπον,εχουμε κανει τα παντα κ περιμενουμε να τραβηξει η κολλα τσεκαροντας και στρωνοντας σημεια που δεν πατηθηκαν καλα κτλ.Επειτα αφηνουμε (καποιες ωρες θα συνιστουσα αν εχουμε και χωρο) καπου το ντυμενο "χαρτονι" μας σε ασφαλη χωρο (προσοχη απο νερα,κατοικιδια,μικρα παιδια,η σκοταδια μην το πατησει κανεις).Εγω το μονταρα χτες το απογευμα και το τοποθετησα σημερα το πρωι πχ.

8 - Κατα την τοποθετηση προσοχη να εχουμε καθαρα χερια κτλ και σιγουρα να γινει απο δυο ατομα.Παιδια δυστυχως για να εξασφαλισουν το μηδαμινο του βαρος,το εχουν κανει εντελως εθραυστο.Δεν παιρνει ζορι καθολου αλλα εχει ευκαμψια παλι καλα.Θα συμβουλευα να μπει λιγη κολλα στο πανω μερος γιατι θα κανει κοιλια 100% .Βεβαια μικρη κ οχι με φοβο να ερθει ο ουρανος σφοντυλι αλλα γιατι να μην το αποφυγει κανεις?Εγω εβαλα 4-5 πινελιες κυριως στο μεσο μιας και το Πολακι μας δεν εχει καποια βοηθεια εκει οπως πχ μια κεντρικη πλαφονιερα.Το πατησα καποιες φορες κ ΤΕΛΟΣ

9 - Βαζουμε τα λαστιχα,σκιαδια,χερολαβες,κουμπωνουμε τα πλαστικα απ τις κολωνες και ειμαστε κομπλε με την νεα μας ταπετσαρια

Ακολουθουν καποιες φωτο απο το δικο μου.Ενα ευχαριστω κ παλι στον φιλο Polaris που ειχε δωσει τις αρχικες οδηγιες.Οποιος θελησει κατι,εδω ειμαστε

1-Το παλιο υλικο

2-Γδυμενο το "χαρτονι" μας

3-Απλωμα της κολλας

4-Γδυμενο το αμαξι μας

37597238.jpg

27874616b.jpg

88753392.jpg

32886281.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θελω να επισημανω δυο πραγματακια.

1. Διαπιστωσα αργοτερα οτι μπορειτε καλλιστα να κολλησετε καλα την ταπετσαρια με ενα ρολο απο αυτα που χρισιμοποιουν οι μπογιατζιδες. Δεν κανει ¨τσακες" στην ταπετσαρια και μπορεις να ασκησεις μεγαλυτερη δυναμη για καλυτερη κολληση. Προσοχη! Μονο και μονο για το τελος, απλα για να κολλησει καλα.

2. Πανω σε αυτο που ειπε ο φιλος carpos "να βαλεις κολλα στο πισω μερος της ταπετσαριας ωστε να κολλησει και με τον ουρανο του αυτοκινητου", πιστευω οτι ειναι λαθος γιατι υπαρχει περιπτωση να χρειαστει καποιος να ξαναβγαλει την ταπετσαρια του στο μελλον. Αντε να την ξεκολλας απο το χαρτονι της οροφης! Κατι θα παει στραβα πιστευω...!

Μπορει να κανω και λαθος ή να καταλαβα λαθος. Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να επισημανω δυο πραγματακια.

1. Διαπιστωσα αργοτερα οτι μπορειτε καλλιστα να κολλησετε καλα την ταπετσαρια με ενα ρολο απο αυτα που χρισιμοποιουν οι μπογιατζιδες. Δεν κανει ¨τσακες" στην ταπετσαρια και μπορεις να ασκησεις μεγαλυτερη δυναμη για καλυτερη κολληση. Προσοχη! Μονο και μονο για το τελος, απλα για να κολλησει καλα.

2. Πανω σε αυτο που ειπε ο φιλος carpos "να βαλεις κολλα στο πισω μερος της ταπετσαριας ωστε να κολλησει και με τον ουρανο του αυτοκινητου", πιστευω οτι ειναι λαθος γιατι υπαρχει περιπτωση να χρειαστει καποιος να ξαναβγαλει την ταπετσαρια του στο μελλον. Αντε να την ξεκολλας απο το χαρτονι της οροφης! Κατι θα παει στραβα πιστευω...!

Μπορει να κανω και λαθος ή να καταλαβα λαθος. Εσεις τι λετε?

καναμε την ιδια σκεψη οσο αφορα το ΡΟΛΟ, κ ηταν κατι που απο την φουρια μου δεν ειχα προβλεψει να εχω μαζι μου εκεινη την στιγμη.Ειχα την εντυπωση πως ειχα ενα κανουριο στην αποθηκη μου αλλα τελικα ειχα κανει λαθος.Πεταχτηκα στην γειτονια αλλα Σαββατο απογευμα δεν βρηκα ανοιχτο μαγαζι κ ετσι δουλεψε η παλαμη (ευτυχως καλα).

Αρη,εγκατεστησα τον ουρανο μου χωρις κολλα αρχικα και ειχε μια ελαφρια κοιλια που δεν μου αρεσε.Σιγουρα με τον καιρο κ τον αερα (ανοιχτα παραθυρα σε Εθνικη πχ) θα ειχα προβλημα μελλοντικα (δεν ξερω κ ποσο μελλοντικα...)Το καλο ηταν οτι δεν το ξαναελυσα ολοκληρο,αλλα αφαιρωντας απο την μια πλευρα τα λαστιχα της πορτας κ αφου δεν ειχα κουμπωσει το τελευταιο πλαστικο που βρισκεται πανω απο το πορτ παγκαζ,καταφερα να στειλω κολλα με το πινελο εκει που ηθελα κ εγινε μπετο!!

Σωστη η παρατηρηση σου για μελλοντικο κατεβασμα αλλα οι σκεψεις που εκανα ηταν 2

Α - Ειμαι σιγουρος πως με τετοια δουλεια που εκανα,θα χαλασει το αμαξι γρηγοροτερα απ την οροφη κ ο Νεονακης θα τα φτιαξει ολα καινουρια!!!χαχα

Β - Αν οντως ειμαι ατυχος κ χρειαστει να βγει παλι ο ουρανος για οποιονδηποτε λογο,παλι υπαρχει λυση...Απλα στο ξεμονταρισμα με την βοηθεια μιας σπατουλας θα βγαλουμε το χαρτονι με την ταπετσαρια καθως κ τα υπολειματα απο το καφε χαρτονι που φενεται στην τελευταια φωτο μου (χαρτονι με καφε χρωμα).Ε βρισκουμε ενα χαρτονι αντιστοιχο (πολυ ευκολα,για πλακα) κ ειμαστε παλι οκ.

Καλη επιτυχια σε οποιον φωτισαμε!!!Παρεπιπτοντως,σημερα ειδε ενας ηλεκτρολογος αυτοκινητων που εχει ιδεα απο τετοια πραγματα κ επαθε πλακα.Αφου μου εδωσε τα συγχαρητηρια του,μου ειπε πως ουτε ταπετσερης θα εκανε τετοια δουλεια.Θα ανεβασω φωτο αυριο αν το θυμηθω

Link to comment
Share on other sites

σωστες οι παρατηρησεις και ελπιζω να βοηθησαμε! Ηδη μου εστειλαν email για οδηγειες και τους παρεπεμψα σε αυτο το θεμα. Δεν νομιζω να βρει κανεις δυσκολια.

*********KEEP TUNING ΠΑΙΔΙΑ***********

ΧΕΧΕΧΕΧΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω αρχίσει και εγώ την αντικατάσταση της ταπετσαρίας στις πόρτες γιατί ξεκόλλησε, αλλά έχω πρόβλημα με την παλιά κόλλα. είναι σχεδόν υγρή και δεν φεύγει. προσπάθησα να την ζεστάνω με πιστόλι θερμότητας, την άφησα στον ήλιο, την έτριψα βούρτσα, την έτριψα με ύφασμα (το είδα στο youtube) αλλά μάταια. εξακολουθεί να είναι σε μάλλον υγρή μορφή και δεν φεύγει για να γίνει όσο πιο λείο γίνεται το καλούπι.

καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε ισοπροπυλικη αλκοολη απο φαρμακειο ... με κοστος 30 ευρω φτιαξαμε escord του 95 ...ο ταπετσερης ηθελε 190 ευρω και σε πολυ καλο ταπετσερη 250...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα το οποίο να εμπορεύεται ταπετσαρίες οροφής (και

ειδικότερα να έχει και alcantara),μιας και θα το τολμήσω και εγώ μόνος μου..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλως σας βρηκα, εχω ενα golf3 και κρεμασε η οροφη και για οικονονικους λογος το εχω βαλει μπρος μονος μου. Ηθελα να ρωτησω, με βενζινοκολα και το παλιο πανι γινετε δουλεια;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με απάντηση στο θέμα μου και για να βοηθήσω και όποιον άλλο πάνω στο θέμα.. από ότι κατάλαβα χρειάζεται νέο ύφασμα γιατι την επιφάνειά από αφρολέξ για να κολλήσει. Παραθετωκαι ένα κατατοπιστικοτατο βιντεακι που βρήκα

Repair Car Headliner:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται αφρώδες ύφασμα κ βεζινόκολλα απλά πρέπει να προσέξεις την ώρα που θα κολλάς το καινούριο ύφασμα να το πιέζεις μαλάκα για να κολλήσει παντού και να μην αφήσει κενά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.