Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

αυτους τους συναγερμους που δινουνε δωρο στις αντιπροσωπειες ειναι κινεζικοι οπως κ οι αισθητηρες παρκαρισματος........30 ευρω εχουνε της πλακας ειναι!

καλυτερα να παρεις επεκταση εγγυησης ως δωρο παρα αυτες τις μπουρδες που δινουν....

και βαλε μετα εναν συναγερμο καλο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΙΝΟΥΝ ΔΩΡΟ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ???ΓΙΑ 1 Η 2 ΧΡΟΝΙΑ????ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ???

ΑΣΧΕΤΟ,ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ GOLF.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ Η ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΣΤΑ ΟΡΙΑ,ΚΑΝΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ........

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η VW ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ....

ΕΧΩ VW GOLF GT TOY 2006 ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΤΕΡ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ POLO GTI,KAΘΩΣ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΤΑ GT ΕΙΝΑΙ 185 PS.ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΟΤΕΡ(ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ!)??

ΣΚΑΣΤΡΑ ΤΟΥΡΜΠΟ,ΒΑΛΒΙΔΑ Ν95(Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ),ΜΠΕΚ ΨΕΚΑΣΜΟΥ,ΚΥΛΙΝΔΡΟΚΕΦΑΛΗ,ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΙΝΗΤΗΡΑ,ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΨΥΞΗΣ ΤΟΥ ΜΟΤΕΡ!!!ΕΧΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟ SERVICE ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΩ!!!ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΔΕΛΤΑ ΚΑΡ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ,ΝΙΩΘΩ ΤΡΟΜΟ!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΜΕ 60000 ΧΛΜ,ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ,ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΒΕΝΖΙΝΗ 100ΑΡΑ(Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ 98 ΟΚΤΑΝΙΑ),ΠΟΥ ΣΒΗΝΕΙ ΜΕ TURBO TIMER,ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΜΠΕΝΩ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1000 ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ!!!Α,ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ FULL ΣΥΝΘΕΤΙΚΑ ΛΑΔΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΘΕ 10000 ΧΛΜ!!!

ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΠΑΛΙ VW?KAI ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΤΕΡ?

ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ,ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ.ΜΕ ΝΟΡΜΑΛ ΟΔΗΓΗΣΗ 6,5 ΛΙΤΡΑ ΣΤΑ 100 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ(ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΜΕ 100ΧΛΜ ΣΤΑΘΕΡΑ ΓΙΑ ΩΡΑ,ΤΟΤΕ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 6 ΛΙΤΡΑ)!ΕΑΝ ΤΟ ΤΡΕΞΩ 8-10 ΛΙΤΡΑ,ΕΝΩ ΑΣΧΕΤΑ ΠΟΥ ΕΓΩ ΑΛΛΑΖΩ ΣΥΧΝΑ,ΔΕΝ ΚΑΕΙ ΛΑΔΙ ΠΟΛΥ.ΣΥΝ ΦΘΗΝΑ ΤΕΛΗ,ΜΗΔΕΝ ΤΕΚΜΗΡΙΟ,ΠΡΟΣΙΤΗ ΤΙΜΗ ΚΤΗΣΗΣ.

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΜΑΘΑ,ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΜΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ.

ΓΙΑTI ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ AΓΟΡΑΣΕΤΕ VW POLO GTI ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΧΕΤΕ ΠΛΗΡΩΣΕΙ VW SCIROCCO R!

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ!ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗΝ ΧΛΕΒΑΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΚΑΝΑΡΩ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΒΛΑΒΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΛΤΑ ΚΑΡ ΕΔΩ ΜΕΣΑ.

ΑΥΤΟ ΤΟ POST ΜΗΝ ΣΒΗΣΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΗΔΗ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ.......

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΙΝΟΥΝ ΔΩΡΟ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ???ΓΙΑ 1 Η 2 ΧΡΟΝΙΑ????ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΤΙ ΤΙΜΕΣ ΠΑΙΖΟΥΝ???

ΑΣΧΕΤΟ,ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ GOLF.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ Η ΟΔΗΓΕΙΤΕ ΣΤΑ ΟΡΙΑ,ΚΑΝΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΤΕ........

Σε οσες αντιπροσωπειες πηγα.........οταν τους ειπα για δωρο τι παιζει...μου ειπαν ή συναγερμο και αισθητηρες (οχι εργοστασιακους φυσικα) ή επεκταση εγγυησης 2 χρονια (290 ευρω κοστιζει η επεκταση)

και εννοειται οτι οταν το κλεισω θα διαλεξω επεκταση εγγυησης!

το dsg μονο αν σου χαλασει κ εισαι εκτος εγγυησης κοστιζει 1500 ευρω περιπου.....κ εννοειται οτι δεν φτιαχνεται αυτο....αντικατασταση παει αμεσως!

Edited by karne
Link to comment
Share on other sites

Σε οσες αντιπροσωπειες πηγα.........οταν τους ειπα για δωρο τι παιζει...μου ειπαν ή συναγερμο και αισθητηρες (οχι εργοστασιακους φυσικα) ή επεκταση εγγυησης 2 χρονια (290 ευρω κοστιζει η επεκταση)

και εννοειται οτι οταν το κλεισω θα διαλεξω επεκταση εγγυησης!

το dsg μονο αν σου χαλασει κ εισαι εκτος εγγυησης κοστιζει 1500 ευρω περιπου.....κ εννοειται οτι δεν φτιαχνεται αυτο....αντικατασταση παει αμεσως!

Καλημέρα.

Ρε παιδιά 20-21.000 θα δώσετε κάντε και κανένα παζάρι!Τι 290ε εκπτωση?

Εμένα μου έκαναν 650ε μετά απο παζάρια σε 3 αντιπροσωπίες!!Ας εκμεταλλευτούμε λίγο αυτή την ριμάδα την κρίση και εμείς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ρε παιδιά 20-21.000 θα δώσετε κάντε και κανένα παζάρι!Τι 290ε εκπτωση?

Εμένα μου έκαναν 650ε μετά απο παζάρια σε 3 αντιπροσωπίες!!Ας εκμεταλλευτούμε λίγο αυτή την ριμάδα την κρίση και εμείς!!

Εξαρταται και ποσες δοσεις εχεις βαλει.......

αν με τις δοσεις σου παει 23χιλ πχ εε τοτε μπορουν να σου κοψουν κατι.....ετσι κ αλλιως τους συμφερει να το παρεις με δοσεις γτ βγαζουν και απο εκει λεφτα!Εγω που τους ειπα μετρητα ουτε λογος για εκπτωση......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ρε παιδιά 20-21.000 θα δώσετε κάντε και κανένα παζάρι!Τι 290ε εκπτωση?

Εμένα μου έκαναν 650ε μετά απο παζάρια σε 3 αντιπροσωπίες!!Ας εκμεταλλευτούμε λίγο αυτή την ριμάδα την κρίση και εμείς!!

+1

5απορτο+φιμε κρυσταλα+κλειδι αεροσακου 20650ευρω -650 (χωρις δωρα) =20000 ευρω με το κλειδι στο χερι.

Εμενα το αμαξι ειναι ποια στην αντιπρωσοποια,περιμενω πινακιδες αλλα τσαντιστικα γιατι το εβαλε στην βιτρινα.

Πεμτη το παιρνω :)

Link to comment
Share on other sites

+1

αλλα τσαντιστικα γιατι το εβαλε στην βιτρινα.

Πεμτη το παιρνω :)

Πας ξανα πισω και απαιτεις να το παρουν απο τη βιτρινα (γτ πολλα γινονται) αν οχι τουλαχιστον να το εχουν κλειδωμενο!!!! Ξερω τι σου λεω :whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε τώρα..έχουν βάλει τα polakia σας στη βιτρίνα? δηλαδή όλη μέρα κάποιοι μπαίνουν μέσα τα πιάνουν, κάνουν δακτυλιές, κάθονται δοκιμάζουν τη θέση το τιμονι κ.α...απαράδεκτο... και μόνο στην ιδέα ότι κάθησε τόσος κόσμος πριν από αυτόν που του ανήκει το αμάξι.

love.gif;)sillyhorse1rb5.gif

Edited by emerald
Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε λίγο παίδες, εγώ είχα πάρει εκθεσιακό παλιά και ήταν μια χαρά. Μόνο ο αναπτήρας έλειπε (τους βγάζουν για να μην κλέβονται) και τον πήρα μετά από 3 μέρες. Είχα πάρει πάντως και την εκπτωσούλα μου. Η επιπλέον έκπτωση στα εκθεσιακά είναι 1000-2000 ανάλογα μάρκα και μοντέλο.

Υπάρχουν βέβαια εκθεσιακά του μήνα και εκθεσιακά των 3 ή 6 μηνών (το δικό μου το είχαν ένα μήνα περίπου στην βιτρίνα).

Τώρα αν σας πουλήσουν εκθεσιακό αμάξι και δεν πάρετε και extra έκπτωση είναι ψιλοκοροιδία.

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρώστε λίγο παίδες, εγώ είχα πάρει εκθεσιακό παλιά και ήταν μια χαρά. Μόνο ο αναπτήρας έλειπε (τους βγάζουν για να μην κλέβονται) και τον πήρα μετά από 3 μέρες. Είχα πάρει πάντως και την εκπτωσούλα μου. Η επιπλέον έκπτωση στα εκθεσιακά είναι 1000-2000 ανάλογα μάρκα και μοντέλο.

Υπάρχουν βέβαια εκθεσιακά του μήνα και εκθεσιακά των 3 ή 6 μηνών (το δικό μου το είχαν ένα μήνα περίπου στην βιτρίνα).

Τώρα αν σας πουλήσουν εκθεσιακό αμάξι και δεν πάρετε και extra έκπτωση είναι ψιλοκοροιδία.

+1000 !!!

closedeyes.gif

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Βασικα επειδη μπερδευτικα και θελω επεξηγηση! Λοιπον εδω ηρθανε δυο πολο τζι τι αι! Το ενα με ξενον και το αλλο χωρις. ΑΥτο που πηρα εγω ειναι με ξενον και το εχουν μεσα στο καταστημα με καλυμα στην θεση του οδηγου. Αυτο θεωρειται εκθεσιακο ? Το αλλο το εχουν εξω απο το καταστημα..

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

Βασικα επειδη μπερδευτικα και θελω επεξηγηση! Λοιπον εδω ηρθανε δυο πολο τζι τι αι! Το ενα με ξενον και το αλλο χωρις. ΑΥτο που πηρα εγω ειναι με ξενον και το εχουν μεσα στο καταστημα με καλυμα στην θεση του οδηγου. Αυτο θεωρειται εκθεσιακο ? Το αλλο το εχουν εξω απο το καταστημα..

Από την στιγμή που το αμάξι είναι ξεκλείδωτο , στην βιτρίνα ή δίπλα στα γραφεία των πωλητών και όχι στον χώρο του συνεργείου-παραλαβής αυτοκινήτου , τότε το αμάξι είναι εκθεσιακό . Υπάρχουν όμως περιπτώσεις όπου το αμάξι τοποθετείται στην βιτρίνα μετά την παραλαβή του από την αντιπροσωπεία , κι ενώ έχει πουληθεί , κλειδωμένο , ώστε να θαυμάσουν και οι υπόλοιποι τέτοιο αμάξι , βλ. Scirocco R ! Εγώ το τελευταίο το αποκαλώ μη εκθεσιακό , για άλλους μπορεί να μην είναι ... εάν ήταν ανοιχτό σε όλους τότε το αμάξι θα το θεωρούσα εκθεσιακό .

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και όχι ο κανόνας .

Θα ήθελα όμως ν’ ακούσω και την αντίθετη άποψη , αυτήν της αντιπροσωπείας και την οποία θα μπορούσε να μας την πει κάποιος που δουλεύει σε μια αντιπροσωπεία .

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το αμάξι είναι ξεκλείδωτο , στην βιτρίνα ή δίπλα στα γραφεία των πωλητών και όχι στον χώρο του συνεργείου-παραλαβής αυτοκινήτου , τότε το αμάξι είναι εκθεσιακό . Υπάρχουν όμως περιπτώσεις όπου το αμάξι τοποθετείται στην βιτρίνα μετά την παραλαβή του από την αντιπροσωπεία , κι ενώ έχει πουληθεί , κλειδωμένο , ώστε να θαυμάσουν και οι υπόλοιποι τέτοιο αμάξι , βλ. Scirocco R ! Εγώ το τελευταίο το αποκαλώ μη εκθεσιακό , για άλλους μπορεί να μην είναι ... εάν ήταν ανοιχτό σε όλους τότε το αμάξι θα το θεωρούσα εκθεσιακό .

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και όχι ο κανόνας .

Θα ήθελα όμως νΆ ακούσω και την αντίθετη άποψη , αυτήν της αντιπροσωπείας και την οποία θα μπορούσε να μας την πει κάποιος που δουλεύει σε μια αντιπροσωπεία .

+1

Link to comment
Share on other sites

εγω αν το ειχα αγορασει θα ΑΠΕΤΟΥΣΑ μεχρι να το παραλαβω να μην ειναι μεσα στα γραφεια ουτε καν κλειδωμενο.

τωρα ο καθενας οπως το βλεπει. στην περιπτωση που το ειχαν στην εκθεση σιγουρα θα ζητουσα σοβαρη εκπτωση και ας λενε πως ειναι κλειδωμενο τα ανοιγουν αν καποιος επιμενει λιγο. οπως εμενα μου ανοιξαν ενα GOLF V GTI DSG ωταν πηρα το δικο μου γκολφ. ποσο μαλλον τωρα που θελουν να πουλησουν σαν τρελοι...

τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου θα μεινει 5 ημερες στην βιτρινα.Το κλειδωσε μπροστα μου και μου υποσχεθηκε οτι δεν θα το ανοιξει σε κανεναν.Δεν βαριεσαι η Πεμτη εφτασε.

Link to comment
Share on other sites

εγω αν το ειχα αγορασει θα ΑΠΕΤΟΥΣΑ μεχρι να το παραλαβω να μην ειναι μεσα στα γραφεια ουτε καν κλειδωμενο.

τωρα ο καθενας οπως το βλεπει. στην περιπτωση που το ειχαν στην εκθεση σιγουρα θα ζητουσα σοβαρη εκπτωση και ας λενε πως ειναι κλειδωμενο τα ανοιγουν αν καποιος επιμενει λιγο. οπως εμενα μου ανοιξαν ενα GOLF V GTI DSG ωταν πηρα το δικο μου γκολφ. ποσο μαλλον τωρα που θελουν να πουλησουν σαν τρελοι...

τεσπα

Κι εγώ το ίδιο θα έκανα . Δεν εμπιστεύομαι σε κανέναν πωλητή-εργαζόμενο το ολοκαίνουργιο αμάξι μου , γιατί εάν γίνει κάποια ζημιά θα την καλύψουν και στο τέλος θα την πληρώσω εγώ .... σαν μερικές αντιπροσωπείες που έβγαζαν λάμπες ,καπάκια ,ανοιχτήρια κλπ κλπ .Επίσης ΔΕΝ θα τους ξοφλούσα εάν δεν έβλεπα πρώτα το αμάξι . Αυτό πιστεύω το έχουμε μάθει όλοι μας πλέον ... για να μην πάρουμε αμάξι στο σακί !

Αλλά εάν ήθελα να ήμουν υπερβολικός μην σου πω θα πήγαινα και καμιά βόλτα έτσι στο άσχετο να δω που το έχουν .... κι έτσι και το έβλεπα ανοιχτό ή με κανέναν μέσα εκεί να δεις τι θα γινόταν !!! rocket.gif;);)

Το παραδάκι το ρίχνω εγώ , κι εφόσον το ρίχνω εγώ , ΑΠΑΙΤΩ ! .-

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο θα έκανα . Δεν εμπιστεύομαι σε κανέναν πωλητή-εργαζόμενο το ολοκαίνουργιο αμάξι μου , γιατί εάν γίνει κάποια ζημιά θα την καλύψουν και στο τέλος θα την πληρώσω εγώ .... σαν μερικές αντιπροσωπείες που έβγαζαν λάμπες ,καπάκια ,ανοιχτήρια κλπ κλπ .Επίσης ΔΕΝ θα τους ξοφλούσα εάν δεν έβλεπα πρώτα το αμάξι . Αυτό πιστεύω το έχουμε μάθει όλοι μας πλέον ... για να μην πάρουμε αμάξι στο σακί !

Αλλά εάν ήθελα να ήμουν υπερβολικός μην σου πω θα πήγαινα και καμιά βόλτα έτσι στο άσχετο να δω που το έχουν .... κι έτσι και το έβλεπα ανοιχτό ή με κανέναν μέσα εκεί να δεις τι θα γινόταν !!! rocket.gif:vava:;)

Το παραδάκι το ρίχνω εγώ , κι εφόσον το ρίχνω εγώ , ΑΠΑΙΤΩ ! .-

+10000000 και επιπλέον είναι και το ψυχολογικό, δηλαδή θέλω να είμαι εγώ πρώτη που θα εξερευνήσω το αμάξι και όχι ο κάθε τυχαίος... αφού είναι δικό μουυυυυυυυυυ new_lol.gif δεν το αγγίζει κανείς! rocket.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ΔΕΝ θα τους ξοφλούσα εάν δεν έβλεπα πρώτα το αμάξι . Αυτό πιστεύω το έχουμε μάθει όλοι μας πλέον ... για να μην πάρουμε αμάξι στο σακί !

Αυτην την ενεργεια την εκανα και εγω.Ετσι το αμαξι εμεινε τοσες ημερες στον αντιπροσωπο.Εαν το εξοφλουσα με το που ηλθε στο τελωνιο η πινακιδες θα εμπαιναν με το που κατεβενε απο το φορτηγο αυθημερον.

Τελος παντων και στο παρκιν να περιμενει τις πινακιδες το αμαξι παλι κυνδυνευει να γινει δοτης ανταλακτικων οπως εγινε με ενα αστρα τουρμπο δικου μου ανθρωπου που το παρελαβε με σκισμενο τιμονι και για να τον εξυπερετησει ο αντιπροσωπος εβγαλε τιμονι απο ενα ιδιο που περιμενε πινακιδες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους !Παρακολουθω αρκετο καιρο αυτο το θεμα αφου και γω περιμενω να ερθει το πολακι .. η μαλλον η πολαρα;)

Μαλιστα σημερα με πηραν τηλ οτι εχει φτασει ελλαδα απο τη παρασκευη και οπου να ναι θα ειναι ετοιμο για παραλαβη αλλα θα το κρατησω για το νοεμβρη ωστε να εχω τα προνομια της αλλαγης στο θεμα με τα τελη ταξινομησης .Αλλα πως και δεν το εχετε αναφερει καθολου?σκεφτειτε το παντως γιατι πιστευω αξιζει για μερικες μερες .

Καλοταξιδο σε οσους το πηραν (να μας λετε εντυπωσεις) και καλο κουραγιο σε οσους το περιμενουν !

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το αφηνω στην αντιπροσωποια 15 ημερες για να γλυτωσω 80 ευρω απο τα τελη με τιποτα

!!

Ναι αλλα δεν ειναι μονο αυτα τα 80 ευρω αλλα 80 ευρω απο καθε ενα απο τα επομενα χρονια που θα πληρωνεις 220 ευρω αντι για 139 .

Διορθωστε με αν κανω λαθος.

φιλικα Σπυρος

Link to comment
Share on other sites

χα! σε αυτο μπορει να εχεις ενα δικαιο αλλα για την περιπτωση που η ελλαδα γινει χωρα :vava: εγω θα περιμενω 2 βδομαδες ;)

Link to comment
Share on other sites

χα! σε αυτο μπορει να εχεις ενα δικαιο αλλα για την περιπτωση που η ελλαδα γινει χωρα :p εγω θα περιμενω 2 βδομαδες :drinks:

+1 :lol::D :D

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.