Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Στην πάτρα μην το πας ειναι ασχετοι εντελως εμενα μου το διελυσαν μπορεις να δεις λεπτομεριες σε αλλο τοπικ.

Επισης δεν σου απαντανε γιατι τους εχουν κατσει πολλες περιπτωσεις και απλα δεν θα θελουν να ανακατευτουν ξανα ειδικα σε αμαξι που δεν πουλησαν οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αλλα πόσοι υπαρχουν εκει εξω που δεν ξερουν το vwclub και το καθε club ενω εχουν πρόβλημα?

+1000 Πριν μια εβδομάδα έρχεται ένας τύπος που δεν ήξερα,( ήμουν έτοιμος να ξεπαρκάρω με το αμάξι) και κάθεται μπροστά στην μούρη για να μην μπορώ να φύγω. Γεμάτος αγωνία με ρωτά: "Φίλε σου καίει λάδια? Έχω ακριβώς το ίδιο με εσένα!" , ευγενικά του απάντησα ότι μου καίει ελάχιστα.... Η ζωγραφισμένη απογοήτευση στο πρόσωπό του μου έδειξε ότι μάλλον το δικό του είναι φριτέζα! "Εγώ άλλαξα ελατήρια!" μου λέει και μέχρι εκεί ήταν επικοινωνία μας γιατί βιαζόμουν!

Και κάτι ακόμα για τα προηγούμενα που γράφτηκαν... Φυσικά και ξέρετε όλοι ότι οι ίδιες οι αντιπροσωπίες βάζουν προγράμματα, τα οποία είναι συνήθως υπερτιμημένα. Οπότε αν παραδώσει πνεύμα το DSG τότε σε καλύπτουν??? Νομίζω ότι όλοι πρέπει να αναρωτηθούμε...

Link to comment
Share on other sites

Στην πάτρα μην το πας ειναι ασχετοι εντελως εμενα μου το διελυσαν μπορεις να δεις λεπτομεριες σε αλλο τοπικ.

Επισης δεν σου απαντανε γιατι τους εχουν κατσει πολλες περιπτωσεις και απλα δεν θα θελουν να ανακατευτουν ξανα ειδικα σε αμαξι που δεν πουλησαν οι ιδιοι.

απο πατρα το πηρα το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

εχτές συμπλήρωσα 600 χιλιόμετρα από το γέμισμα με λάδι στην αντιπροσωπία (για το γνωστό θέμα..)

περίμενα να δω τη στάθμη ση μέση του σαγρέ και ίσως λίγο πιο κάτω (έκαιγε 1Λ ανά 1000 χιλιόμετρα!!) και παραδόξως έχει κάψει ελάχιστα!!! Φανταστείτε ότι ακόμα είμαι στην περιοχή Α...τι έγινε ξαφνικά έστρωσε στα 3.000 χιλιόμετρα????

Μυστήρια πράματα...δεν το αφήνω φυσικά έτσι το παρακολουθώ ανα 2 εβδομάδες...

είδωμεν και ο Θεός βοηθός!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω εαν συμπληρωσω με λαδι αλλης μαρκας θα εχω προβλημα?δηλαδη στα καστρολ που εχει τωρα βαλω αραλ που εχω θα παθει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα για τα προηγούμενα που γράφτηκαν... Φυσικά και ξέρετε όλοι ότι οι ίδιες οι αντιπροσωπίες βάζουν προγράμματα, τα οποία είναι συνήθως υπερτιμημένα. Οπότε αν παραδώσει πνεύμα το DSG τότε σε καλύπτουν??? Νομίζω ότι όλοι πρέπει να αναρωτηθούμε...

Στο scirocco club διαβασα αυτό. Και κάτι άλλο ακόμα. Πλέον τα καινούρια updates των διαγνωστικών μηχανημάτων των αντιπροσωπειών, για να κάνουν μια απλή διάγνωση θα πρέπει να είναι online με Γερμανία.Αρα βλεπουν αν εχει περαστεί πρόγραμμα ή οχι, ειτε ειναι της αντιπροσωπειας είτε οχι

Ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα σε περιπτωση που πρεπει να συνδεθουν με Γερμανια δεν θα δουν το προγραμμα? Λογικα αν το εχεις περασει στην αντιπροσωπεια θα το βγάλουν ε?

Link to comment
Share on other sites

ναι θα το δουν.αλλα για να φτασουν στο σημειο να συνδεθουν με γερμανια πρεπει να υπαρχει σοβαρο προβλημα

ναι αλλα αν ειναι προγραμμα το οποιο συνεργάζεται με την αντιπροσωπεια πριν χοντρο πρόβλημα δεν θα το βγάλουν?

Link to comment
Share on other sites

Α) αν ειχα εγω polo GTI (που παραλιγο να παρω) το ειχα κλείσει και ακύρωσα για οινονομικούς λόγους για όσους ειναι ποιο παλιοί.

θα ειχα ζωστει με εκρηκτικα και θα ειχα μπει μεσα στην Kosmocar. οχι δεν κάνω πλακα.

απορώ πως μερικοί απο εσάς και θα σας θαυμάζω ταυτόχρονα και δεν το λέω για πλακα δεν εχετε φέρει τον κόσμο ανάποδα.

θα ειχα δώσει εγω 23000+ ευρο με τα εξτρα που ηθελα να βαλω και απλα θα συμβιβαζόμουν με αλλαγη ελατηρίων και ταλεπορία του αιώνα για ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ? οχι.

περα απο την πλακα τα εκρηκτικα δεν ειναι λυση, Τσαμπουκας και τρομοκρατία ειναι ομως. το εχω ξαναπει απο την αρχή που αρχισαν να αναφέρονται αυτα τα προβληματα. με λογικη και υπομονή ο ποπός δεν γίνεται "αποτέτοιο". Οργάνωση θελει, αντι να γράφετε στα φορουμ αφου ειναι γνωστό το πρόβλημα ανοίξτε ενα τοπικ ας παρει ενας την ευθύνη να καλεσει οσους έχουν πρόβλημα να επικοινωνήσουν μαζι του. Βρείτε εναν δηκιγόρο εμπιστο και προχορίστε ΜΑΖΙΚΑ. ΟΧΙ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ.

και μη μου πει κανεις εντάξει ευκολο να τα λες... εσυ εισαι στην απέξω πως θα τα βάλουμε με την vw?

θα τα βάλετε οπως τα εβαλα εγώ με την καταραμένη Alfa Romeo και θα τους τα πάρετε.

οι εποχές που ζούμε δεν ειναι για να λέμε ελα μωρε... καλή καρδία.

Β) το DSG δεν σπαει ουτε στα 25 ουτε στα 30 κιλα ροπης. οποιος το πιστεύει αυτο ειναι απλά ανόητος. υπαρχει ενα πραγματάκι που το λένε "συντελεστής ασφαλείας" εχει αποδιχθεί οτι δουλευει και αντέχει εως και τα 33-34.

καλη δύναμη

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Α) αν ειχα εγω polo GTI (που παραλιγο να παρω) το ειχα κλείσει και ακύρωσα για οινονομικούς λόγους για όσους ειναι ποιο παλιοί.

θα ειχα ζωστει με εκρηκτικα και θα ειχα μπει μεσα στην Kosmocar. οχι δεν κάνω πλακα.

απορώ πως μερικοί απο εσάς και θα σας θαυμάζω ταυτόχρονα και δεν το λέω για πλακα δεν εχετε φέρει τον κόσμο ανάποδα.

θα ειχα δώσει εγω 23000+ ευρο με τα εξτρα που ηθελα να βαλω και απλα θα συμβιβαζόμουν με αλλαγη ελατηρίων και ταλεπορία του αιώνα για ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ? οχι.

περα απο την πλακα τα εκρηκτικα δεν ειναι λυση, Τσαμπουκας και τρομοκρατία ειναι ομως. το εχω ξαναπει απο την αρχή που αρχισαν να αναφέρονται αυτα τα προβληματα. με λογικη και υπομονή ο ποπός δεν γίνεται "αποτέτοιο". Οργάνωση θελει, αντι να γράφετε στα φορουμ αφου ειναι γνωστό το πρόβλημα ανοίξτε ενα τοπικ ας παρει ενας την ευθύνη να καλεσει οσους έχουν πρόβλημα να επικοινωνήσουν μαζι του. Βρείτε εναν δηκιγόρο εμπιστο και προχορίστε ΜΑΖΙΚΑ. ΟΧΙ ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ.

και μη μου πει κανεις εντάξει ευκολο να τα λες... εσυ εισαι στην απέξω πως θα τα βάλουμε με την vw?

θα τα βάλετε οπως τα εβαλα εγώ με την καταραμένη Alfa Romeo και θα τους τα πάρετε.

οι εποχές που ζούμε δεν ειναι για να λέμε ελα μωρε... καλή καρδία.

Β) το DSG δεν σπαει ουτε στα 25 ουτε στα 30 κιλα ροπης. οποιος το πιστεύει αυτο ειναι απλά ανόητος. υπαρχει ενα πραγματάκι που το λένε "συντελεστής ασφαλείας" εχει αποδιχθεί οτι δουλευει και αντέχει εως και τα 33-34.

καλη δύναμη

Πες τα ρε χρυσοστομε!!!!

ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΜΑΖΙΚΑ!!!!!!!

Συμφωνω και για το Α και για το Β

Και αν δεν θελετε να κανετε κατι με δικηγορο ,παρτε τηλεφωνο στα κεντρικα (ας το κανει καποιος υπευθυνος του κλαμπ) και να τους κοινοποιησετε οτι την ταδε μερα και ταδε ωρα ολοι οι κατοχοι VW POLO GTI που εχουν προβλημα με τα λαδια θα ερθουν στα κεντικα για να μαθουν τι συμβαινει. Ρε παιδια εστω να σας πουν τον λογο που γινεται μερικα να καινε λαδια και μερικα οχι και να απαιτησετε λυση του προβληματος .

Αν δεν δεχτουν τοτε υπαρχουν ΙΝΚΑ,και δικηγορος....τοσοι ειστε εχετε απιστευτη δυναμη λογω το οτι ειστε πολλοι!!!!

Link to comment
Share on other sites

dynamite συμφωνω σε ολα μαζι σου και γενικα γραφεις σωστα πραγματα.τον παιζουμε πολυ καιρο.

εγω σηκωνομαι και παω και τωρα ελευσινα κοσμοκαρ.

+1

Link to comment
Share on other sites

το προγραμμα για το DSG δεν εχει βγει ακομα για το πολο..πολυ συντωμα ομως θα ειναι ετοιμο...η τιμη του ειναι στα 700 ευρω..κ αν το βαλεις με το προγραμμα εχεις εκπτωση 150 ευρω...εγω θα βαλω κ τα 2 με 1100 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και καλα χριστουγενα.. παιδια θελω μια χαρη σας παρακαλω!!! επειδη εχω να μπω αρκετο καιρο στο site και εχω χαθει λιγακι θελω να μου πειτε κατι... επειδη χθεσ επεσα σε μια τρυπα και κλαταρα το λαστικο και επειδη ειναι αμαρτια να κατσω μεσα πρωτοχρονια λογο οικονομικου μπορει καποιος να μου πει σας παρακαλω τι πρεπει να κανω και που να παω για να παρω αποζημιωση για το λαστιχο? θυμαμαι οτι ειχε αναφερθει και παλιοτερα καποιος και ειχε παρει!! εψαξα αλλα δεν μπορεσα να το βρω!!! μπορει να με βοηθησει καποιος σχετικα με την διαδικασια? ευχαριστω εξ'αρχης

Link to comment
Share on other sites

φιλε χρονια πολλα..!το λαστιχο μας το dunlop πλεον δεν κυκλοφορει στη δικη μας διασταση και θελει αρκετη τυχη για να το βρεις αμα το χουν πουθενα stock.και αμα εισαι και κοντα στα 15000χλμ θες 2!

για τη συζητηση πιο παλια οριστεhttp://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32038&st=2960

παντως δε νομιζω να βγαλεις ακρη και θα το πληρωσεις δυστυχως το λαστιχακι.

ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά φιλε μου.

εμενα ο λαστιχας μου μου χει πει ότι παίρνεις εφημερίδα της ημερας βγάζεις φωτογραφία πάνω στη λακούβα και την πας στο δήμο.

όσο για το λάστιχο εγώ το έχω αλλάξει 2 φορες κάνει 220 euro και μου το βρήκε ο πετάς στο νέο κόσμο.

με ξέρει θα προσπαθήσει να στο βρει σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλά φιλε μου.

εμενα ο λαστιχας μου μου χει πει ότι παίρνεις εφημερίδα της ημερας βγάζεις φωτογραφία πάνω στη λακούβα και την πας στο δήμο.

όσο για το λάστιχο εγώ το έχω αλλάξει 2 φορες κάνει 220 euro και μου το βρήκε ο πετάς στο νέο κόσμο.

με ξέρει θα προσπαθήσει να στο βρει σίγουρα

Σαν πολύ ακριβό μου ακούγεται φίλος =@

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω μια ήταν 200 την άλλη 220 γιατί μου ειπε ότι ανέβηκε ο φπα.

και δεν είχα και επιλογή αφού δεν υπάρχει πουθενά

Για να είσαι λίγο πιο ψαγμένος την επόμενη φορά, DUNLOP SP SPORT MAXX TT, τιμή 4άδας 735 (με τον ανεβασμένο ΦΠΑ) :give_rose:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορυ για το off topic αλλα αν το γραψω στο shoutbox κανεις δεν θα απαντησει.επειδη πλησιαζουν οι μερες για την ανανεωση της ασφαλισης του αμαξιου μου εχετε ακουστα τις εταιρειες που πανε για φουντο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.