Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Πριν 2 μέρες παρέλαβα το gti μου λευκό με τις detroit ζάντες και κυκλοφορώ με πάμπερς :clapping:!!! Δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο , τα περισσότερα έχουν ειπωθεί από τα παιδιά εδώ,απλά αν υπάρχει κάποιος μελλοντικός αγοραστής θα του πρότεινα τις extra ζάντες με κλειστά τα μάτια,άλλο αμάξι εξωτερικά!!Αυτά για την ώρα, πάω να το στρώσω :drinks:.

Link to comment
Share on other sites

η φωτογραφία που σας υποσχέθηκα με βαμμένους καθρέπτες.

th_IMG_20120401_164904.jpg

Πολύ ωραίο φίλε... Από οροφή τι θα κάνουμε... ???

Link to comment
Share on other sites

τίποτα αδερφέ. αφού δεν το πήραμε με οροφή από την αρχή για μένα όλα τα άλλα είναι...........

Link to comment
Share on other sites

τίποτα αδερφέ. αφού δεν το πήραμε με οροφή από την αρχή για μένα όλα τα άλλα είναι...........

Πίσω φανάρια όμως κάτι πρέπει να γίνει!!!

Η Opel πάντως το έβγαλε το corsa σε Black 'n' White Edition:

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

γενικα το αμαξι δε το αλλαζω με κανενα.και ας καιει λαδια.θα φτιαχτει.το χαιρομαι σα να το πηρα χθες :wub:

Νόμιζα ότι μόνο εγώ σκέφτομαι έτσι και ντρεπόμουν να το φωνάξω!

Καλησπέρα σε όλους.Πριν 2 μέρες παρέλαβα το gti μου λευκό με τις detroit ζάντες και κυκλοφορώ με πάμπερς :clapping:!!! Δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο , τα περισσότερα έχουν ειπωθεί από τα παιδιά εδώ,απλά αν υπάρχει κάποιος μελλοντικός αγοραστής θα του πρότεινα τις extra ζάντες με κλειστά τα μάτια,άλλο αμάξι εξωτερικά!!Αυτά για την ώρα, πάω να το στρώσω :drinks:.

Καλορίζικο! (Συμφωνώ για τις detroit, αν το αγόραζα τώρα θα τις έβαζα 100%.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... Τελικά τα άλλα footrest δεν κάνουν αλλά βρήκα ένα ακόμα πιο ωραίο που έχει βάλει ένα γερμαναράς σε GTI:

http://www.polo6rfreunde.de/index.php?page=Thread&threadID=2510

img0388ei.jpg

Είναι από ΜΚ5 Golf GTI με κωδικό ET-Nr: 1K1-864-551-SUκαι ταιριάζει απόλυτα με την πεταλιέρα.Βρήκα και αυτό από ΕBay

που τα πουλάει σε πολύ καλή τιμή:

http://viewitem.eim.ebay.gr/VW-Golf-Scirocco-Fusttze-in-Edelstahl-NEU-mit-OVP/230769750608/item

Να το βάλω τελικά για group buy???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πόλο 1.2 tsi χειροκίνητο και του έχω βάλει τα γνήσια πεντάλ αλουμινίου που είναι και στη φωτο.Αν βρεθεί καλό footrest,σε καλή τιμούλα και γίνει group buy,count me in!

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Το ιδιο footrest εχει Ελλάδα απο αντιπροσωπεια 15.50!!!!

Ψαχνουμε παίδες και εντός Ελλάδας !

Το ιδιο footrest φοράει ολο το group!

Σωστός!! Δεν το ήξερα ... Οπότε βουρ για αντιπροσωπίες!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το εεε πριν αλλα το εγραψα σε στυλ να σας προλάβω !

17 εχει το footrest απλα απο εκει που το πήρατε λογικα θα εχετε και μια εκπτωση . Εγω το πήρα 15,50 Τοποθέτηση εύκολη . Αν θελετε μπορώ να ανεβάσω οδηγό από καμπίνα eos/scirocco να καταλαβετε περιπου πως μπαίνει γιατι οι γερμαναραδες για να μην φαίνεται 1 Βιδα πρεπει να ξηλώσεις ολοκληρο κομμάτι .

Τωρα που σας βοήθησα , κάντε την καλή :

Επειδη θελω να βαψω τους καθρεφτες μαυρους . Θελω καλό και φτηνό φανοποιο από Αθήνα , απο ΒΠ καταπροτίμηση ! Με μεμβράνη θα γίνει σωστή δουλειά ?

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το εεε πριν αλλα το εγραψα σε στυλ να σας προλάβω !

17 εχει το footrest απλα απο εκει που το πήρατε λογικα θα εχετε και μια εκπτωση . Εγω το πήρα 15,50 Τοποθέτηση εύκολη . Αν θελετε μπορώ να ανεβάσω οδηγό από καμπίνα eos/scirocco να καταλαβετε περιπου πως μπαίνει γιατι οι γερμαναραδες για να μην φαίνεται 1 Βιδα πρεπει να ξηλώσεις ολοκληρο κομμάτι .

Τωρα που σας βοήθησα , κάντε την καλή :

Επειδη θελω να βαψω τους καθρεφτες μαυρους . Θελω καλό και φτηνό φανοποιο από Αθήνα , απο ΒΠ καταπροτίμηση ! Με μεμβράνη θα γίνει σωστή δουλειά ?

Δεν υπάρχει πρόβλημα για το ΕΕΕΕΕΕ! ΧΑΧΑΑΧΑΧ

Άλλωστε έχεις δίκιο ..γιατί να τα δώσουμε τα φράγκα στους Φρίτσιδες όταν υπάρχει σε ελληνική αντιπροσωπία?

Μην βάλεις μεμβράνη ,δεν θα πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς... Επίσης αυτοκόλλητο θα τους βγάλει την Παναγιά να το βάλουν (αν το βάλλουν σωστά) και στο τέλος θα σου πάει πιο ακριβά. Για καλό αποτέλεσμα βάψιμο σε μαύρο γυαλιστερό με το πολύ 50 ευρά ...

Αύριο θα παραγγείλω το footrest και θα το βάλω να δούμε πως θα κάτσει!

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

Για βαψιμο σκεφτομαι στους καθρεφτες απλα ψαχνω για καλο φανοποιο. Μεμβρανη μάλλον θα βαλω στον διαχύτη γιατι σκέφτομαι για carbon

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως το είχα ξεχάσει αυτό... Οπότε τέρμα το trip από υαλοκαθαριστήρες... Τώρα έχω κάποιο πρόβλημα με την κόρνα... Δεν δουλεύει ... Ρώτησα Θανάση και μου είπε ότι δεν παίζει θέμα κωδικοποίησης για την κόρνα, παρόλο που λέει στο τοπικ ότι σε 1.2 TSI θέλει για να ενεργοποιηθεί... Μάλλον μου είπε θα βγήκε η φύσα της κόρνας από τον αερόσακο και του έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο...

Φιλε καλησπερα!!

Σημερα εβαλα συναγερμο με turbo timer, start engine κτλπ και για να μπει το start engine επρεπε να βγει το τιμονι!!

Τωρα διαπιστωσα οτι τα κουμπια τιμονιου παιζουν μια χαρα αλλα η κορνα δεν παιζει...

Επειδη ειδα οτι ειχες το ιδιο προβλημα ξερεις μηπως τι πρεπει να κανω;

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!

Επισης κατι ακομα που παρατηρησα και θελω τα φωτα σας!!

Την ωρα που μπενω στο αμαξι και ξεκιναω δεν κλειδωνουν οι πορτες οπως γινεται σε ολα τα αυτοκινητα πλεον!!

Στο bmw που ειχα το ρυθμιζες εσυ απο τα settings...

Σε αυτο δεν βρηκα κατι και ειναι αδιανοητο να μην κλειδωνουν οι πορτες μονες τους...

Μηπως θελει κωδικοποιηση στην αντιπροσωπια;;

Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα και βρηκε λυση;;

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως σε scirocco εχει στην MFD ρυθμίσεις για το κλειδωμα..Μαλιστα εμενα δεν κλειδωναν και το ενεργοποιησα απο το μενου ... Για κοιτα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβγαλα σημερα ενα βιντεακι αλλα δεν ειναι κ τοσο καλο λογω του οτι ηταν βρεγμενος ο δρομος...το επομενο θα ειναι καλυτερο...http://www.youtube.com/watch?v=FybYrmYUhis&context=C4e3534eADvjVQa1PpcFONG1wa8dPNWYjR-R6mb9-_z6adJ_AejlQ=

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως σε scirocco εχει στην MFD ρυθμίσεις για το κλειδωμα..Μαλιστα εμενα δεν κλειδωναν και το ενεργοποιησα απο το μενου ... Για κοιτα καλυτερα

Δεν ξερω φιλε ξανακοιταξα και δυστηχος δεν βλεπω κατι.

Αναγκαστικα θα παω απο αντιπροσωπια για να δω και για το τιμονι μηπος θελει προγραματιση για να παιξει η κορνα αλλοως ξεχασε ο τυπας να συνδεσει την φυσα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.