Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Μου παρουσιάζετε το εξής πρόβλημα αυτές τις μέρες .Όταν πάω με D χαλαρά και βάλει 6 κάπου 1900- 2000 ρπμ το αμάξι ανεβάζει όταν πατάς το γκάζι όταν φτάσει κάπου 2800-2900 πάει σταματήσει να ανεβάζει αυτό το έχω παρατηρήσει σε μέχρι τώρα μόνο στην 6η .Αν οδηγήσω με μανουαλ με τον ίδιο τρόπο που οπός στο D θα το κάνει και έτσι. Δεν το έχω πάει ακόμα για σερβις όταν πάω θα το ρωτήσω αλλά επειδή δεν βγάζει σφάλμα δεν βλέπω να ασχολούνται .Ξέρει κάνεις τι μπορεί να είναι ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν πάει στις 3.500 ανεβάζει και μετά θα το δοκιμάσω και σήμερα να δω .Δηλαδή αν κάνω αλλαγή και η 6η ξεκινήσεις μετά τις 3.500 ανεβάζει αλλά πρέπει να το δοκιμάσω για σιγουριά .

Edited by msdx
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι εννοεις....απο λαδια πως παμε? εγω μετα απο 16000 χλμ με το νεο κινητηρα εχω σταθεροποιηθει στα 500 γρ ανα 5000 χλμ μπορει και λιγοτερο το μεγιστο ηταν αυτο παντως.

κατα τα αλλα αυτο που εχω παρατηρησει να μου κανει σπανια ειναι οταν ειναι κρυο το αμαξι και βαζω οπισθεν αφηνω το φρενο και ξεκιναει μονο του οπισθεν, οταν παταω ελαφρως το γκαζι πολυ ελαφρα ανεβαζει λιγο τις στροφες αλλα δεν δινει ταχυτητα μολις ομως το πατησω λιγο ακομα τοτε δινει κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο με την όπισθεν κάνει και μένα όταν τους είχα ρωτήσει μου είχαν πει αυτό είναι φυσιολογικό. Λάδια τώρα δεν ξέρω κάπου 400 χρειαζόταν ανά 5000 τώρα παρατήρησα αύξηση στα 1300 έβαλα 200 μλ αλλά μπορεί να έχω μετρήσει λάθος. Μετά το σέρβις θα το δω αλλά θα έχω και 5-40 λαδί.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο λάδι παίρνει ρε παιδιά το gti  γιατί σήμερα στην αλλαγή  με το φίλτρο μου έβαλαν 4λιτρα  και όταν τους ρώτησα μου είπαν όταν κάνουμε αλλαγή και φίλτρου παίρνει 4 αλλά το βιβλιαράκι λέει αλλά . 

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εμενα στην αντιπροσωπεια οταν κανω σερβις (εκανα μιας και τωρα με τελειωμενη εγγυηση δεν παταω) σχεδον 4 λιτρα μου εβαζαν.αντε να επαιρνα πισω κανα μπουκαλι με 200 ml..

μην αγχωνεσαι λαδι θελει το εργαλειο.ριχτου πραμα μεσα...

 

τελικα πως πατε απο λαδια παιδια?εγω εχω σταθεροποιηθει στα 500 ml μπορει και λιγοτερο ανα 5000 χλμ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε και εμενα στην αντιπροσωπεια οταν κανω σερβις (εκανα μιας και τωρα με τελειωμενη εγγυηση δεν παταω) σχεδον 4 λιτρα μου εβαζαν.αντε να επαιρνα πισω κανα μπουκαλι με 200 ml..

μην αγχωνεσαι λαδι θελει το εργαλειο.ριχτου πραμα μεσα...

 

τελικα πως πατε απο λαδια παιδια?εγω εχω σταθεροποιηθει στα 500 ml μπορει και λιγοτερο ανα 5000 χλμ

θα σου πω εντυπώσεις σε λίγο καιρό με τα 5-40.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να παιζει ρολο το οτι εβαλες 5 40 αλλα για να δουμε. εγω ικανοποιημενος ειμαι με το 1 λιτρο ανα 10000 χλμ.απο αλλαγη σε αλλαγη δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Εμένα με πήραν τηλ από την αντιπροσωπεία και μου είπαν οτι ήρθε ενημέρωση από το εργοστάσιο για αλλαγή λαδιών στο κιβώτιο.Με ενημέρωσαν οτι χρειάζεται δύο ώρες για αυτό και οτι εγώ δεν επιβαρύνομαι τίποτα. Έχει αλλάξει κανείς άλλος λάδια στο κιβώτιο του;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως ισχυει αυτη η ανακληση και ειναι απο τις μεγαλες.

Καλο ειναι να την κανεις,ειδικα απο την στιγμη που δεν επιβαρυνεσαι οικονομικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,και εμενα με πηραν για την αλλαγη λαδιών στο κιβώτιο και επισης μου ειπαν και για μια οδηγια που εχει ερθει για καποια αλλαγη στο μοτερ,παραπανω δεν ηξερε το παιδι που με πηρε οποτε αυριο που θα παω για το κιβωτιο,θα ρωτησω και γι αυτο να δουμε περί τίνος προκειται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον κοιμουνται λιγο στην αντιπροσωπεια...απλα αναβαθμιση του DSG ήταν μαζί με την αλλαγή λαδιών του.

 

ε ναι τι περιμενες? αυτο δεν ειπαμε?

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεις στο αλλο ποστ μου,γραφω τι μου ειπαν..."και επισης μου ειπαν και για μια οδηγια που εχει ερθει για καποια αλλαγη στο μοτερ" . Aπο αυτους δεν περιμενω τπτ,και που το πηγα για το κιβωτιο,αρκετο ηταν! :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.