Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Ναι εργοστασιακά! Τα μπροστά ελαφρύ φιμέ και καλά για να μην έχω πρόβλημα με την αστυνομία! thumbsdown.gif

Αν του έβαζα δηλαδή λίγο πιο σκούρα θα με γράφανε?

Στα μπροστά τι του έβαλες?

Εργοστασιακά βάζουν μόνο στα 3 πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Στα μπροστά τι του έβαλες?

Εργοστασιακά βάζουν μόνο στα 3 πίσω.

Μου είπαν στην αντιπροσωπία "ελαφρύ φιμέ" . Τρέχα γύρευε τώρα....thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκολλητο πρεπει να εχει κανα 100αρι πιστευω..

και λεω παντα για μαυρο gloss.

η ζαντες βαφη ηλεκτροστατικη ολοκληρες εμενα μου πηγε 150 ευρο.

μαυρο ματ στον Παυλο πεττα στην Αθηνα...

μπηκαν σε αμοβολη και μετα σε φουρνο για βαφη ηλεκτροστατικη που καθεται πανω σαν πουδρα.

φοβερο αποτελεσμα εργοστασιακο τολμω να πω.

οι καθρεπτες και το πισω defuser πιστευω κανα... 160-200αρι MAX.

αυταααααααα :o

Πρέπει να βαφτεί όλη η ζάντα ή μπορεί να βαφτεί μόνο το εσωτερικό?

Κάποιος εδω μέσα είχε φτιάξει με το photoshop to πως μπορεί να γίνει. Δεν του λές να μας το φτιάξει με το μαυρο gloss ή ανθρακόνημα της 3Μ στον ουρανό & τις ζάντες.

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Επειδη ακουω απο πολλους οτι το Polaki καει λαδια...τι φταιει???ειναι μεγαλο προβλημα η ειναι φυσιολογικο αν το δουλευεις συνεχεια ψηλα???Εκτος απο συχνη παρακολουθηση θελει κ κατι αλλο να προσεχεις???Ειναι επικινδυνο για τον κινητηρα?

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες ποιο πίσω ο speedy έιχε κάνει κάποια photoshop: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=32038&view=findpost&p=419595

Βρήκα αυτό: http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2010/05/db2010al00692large.jpg Πολυ θα θελα να το δω σε ασπρο...

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Επειδη ακουω απο πολλους οτι το Polaki καει λαδια...τι φταιει???ειναι μεγαλο προβλημα η ειναι φυσιολογικο αν το δουλευεις συνεχεια ψηλα???Εκτος απο συχνη παρακολουθηση θελει κ κατι αλλο να προσεχεις???Ειναι επικινδυνο για τον κινητηρα?

Εντάξει πάντως, μιλάμε για έναν κινητήρα που είναι 1400 cc και του έχουν χώσει 192 ps!!!Πραγματικά σκοτώνει!new_killother.gif

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό να κάψει και λίγο ρε παιδιά , ας μην βιαστούμε να βγάλουμε συμπεράσματα!whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη συμπληρωνεις τα λαδια κ ολα οκ???

Δεν θελει κατι αλλο?

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Αν όμως καίει πολύ λάδι τότε κάτι πάει στραβά....

Αμέσως συνεργείο σε αυτές τις περιπτώσεις...new_killpc.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Αν όμως καίει πολύ λάδι τότε κάτι πάει στραβά....

Αμέσως συνεργείο σε αυτές τις περιπτώσεις...new_killpc.gif

Παιδιά έτσι είναι πάντα στην αρχή μην τρελένεστε. Καίει λάδια γιατί το πατάτε. Στην πορεία θα στρώσει. Βέβαια αν συνεχίσετε να το πατάτε θα το τσιμπάει το λαδάκι...Πάντως μην τρελένεστε. ΤΟ αμάξι δεν δουλεύει και τόσο ψηλά όσο νομίζετε. Τι να πούνε αυτοί που έχουν τα γκολφάκια με πρόγραμμα? Εμένα 4 χρόνια με σκίσιμο δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

Μην τα λέτε αυτά γιατί πολλοί παραμονεύουν στην γωνία να φοτρώσουν ακόμα μια βλάβη στο πολάκι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα δυο πραγματακια.

1) Αυτο το μεχρι 3000 στροφες ειναι λαθος τροπος για να στρωσεις ενα αμαξι.

θελει λειτουργια σε ολο το φασμα των στροφων σταδιακα αφου τα λαδια ερθουν σε σωστη Θερμοκρασια. ΟΧΙ η θερμοκρασια νερου.

2) το "καιει λαδι" δεν ειναι και κατι τοσο απλο και αναξιο προσοχης, θελει παρακολουθιση και μεχρι ρνα σημειο ειναι αποδεκτο.

Ουσιαστικα τα κηνουμενα μερη του μοτερ δεν εχουν "δεσει" καλα μεταξυ τους για να το πουμε ποιο απλα. αν και οι κατεργασιες που βγαζουν τα κομματια υου μοτερ ειναι πολυ ποιο εξελιγμενες απο παλιοτερα.

το λαδι στο χωρο καυσης που κατα βαση εισχωρει απο τα ελατηρια των εμβολων δεν ειναι οτι καλυτερο.

3) Ο tsi που φοραει το polo Gti ΔΕΝ ειναι κατι νεο..

υπαρχει απο το 2006 και το αν ειναι αξιο η οχι μοτερ εχει φανει.

αυτα απο εμενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα δυο πραγματακια.

1) Αυτο το μεχρι 3000 στροφες ειναι λαθος τροπος για να στρωσεις ενα αμαξι.

θελει λειτουργια σε ολο το φασμα των στροφων σταδιακα αφου τα λαδια ερθουν σε σωστη Θερμοκρασια. ΟΧΙ η θερμοκρασια νερου.

2) το "καιει λαδι" δεν ειναι και κατι τοσο απλο και αναξιο προσοχης, θελει παρακολουθιση και μεχρι ρνα σημειο ειναι αποδεκτο.

Ουσιαστικα τα κηνουμενα μερη του μοτερ δεν εχουν "δεσει" καλα μεταξυ τους για να το πουμε ποιο απλα. αν και οι κατεργασιες που βγαζουν τα κομματια υου μοτερ ειναι πολυ ποιο εξελιγμενες απο παλιοτερα.

το λαδι στο χωρο καυσης που κατα βαση εισχωρει απο τα ελατηρια των εμβολων δεν ειναι οτι καλυτερο.

3) Ο tsi που φοραει το polo Gti ΔΕΝ ειναι κατι νεο..

υπαρχει απο το 2006 και το αν ειναι αξιο η οχι μοτερ εχει φανει.

αυτα απο εμενα

+1000

Παιδια το polo ειναι το πιο αθλιο αμαξι.ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ GTI ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ.Μην το παρει κανεις!!!!

ρε θα τρελαθουμε τελειως.

υπαρχουν πολυ ωραια DACIA LADA KIA NISSAN CITROEN.Aμαξια για μια ζωη!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τον κινητηρα αυτον το ξερουμε 5 χρονια.μην φερνουμε την καταστροφη!!!

και εμενα το golfaki μου εκαιγε απο αλλαγη σε αλλαγη 500gr.

δεν νομιζω να υπαρχει tsi που να μην καιει καθολου!!!!

και υστερα απ ολα αυτα ερχεται η ερωτηση!!

ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ POLAKI ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΙΚΡΗ ΑΤΕΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΓΑΝΤΙΑ?

Υ.Γ Δεν μιλαω γι αυτους που εχουν πραγματικο προβλημα με τα λαδια αλλα για εμας τους υπολοιπους που ψαχνουμε ψιλους στα αχυρα

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση??σημερα το πηρα χαμπαρι...εμενα δεν εχει φως στο ντουλαπακι του συνοδηγου...εσας εχει???

και οσο για τα λαδια..εγω σημερα του συμπληρωσα 500ml στα 3100kmh....και πρεπει να του συμπληρωσω και υγρα για το ψυγειο γιατι ειναι στο min...

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά έρχονται με πολύ λίγο υγρό ψυγείου.

Και εγώ στο δικό μου συμπλήρωσα στην αρχή, και τώρα δεν έχει πέσει καθόλου η στάθμη του (12+ μήνες).

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ POLAKI ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΙΚΡΗ ΑΤΕΛΕΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΓΑΝΤΙΑ?

Υ.Γ Δεν μιλαω γι αυτους που εχουν πραγματικο προβλημα με τα λαδια αλλα για εμας τους υπολοιπους που ψαχνουμε ψιλους στα αχυρα

Σωστός ο Σπύρος !!!good.gif

ρε παιδια να κανω μια ερωτηση??σημερα το πηρα χαμπαρι...εμενα δεν εχει φως στο ντουλαπακι του συνοδηγου...εσας εχει???

και οσο για τα λαδια..εγω σημερα του συμπληρωσα 500ml στα 3100kmh....και πρεπει να του συμπληρωσω και υγρα για το ψυγειο γιατι ειναι στο min...

Όντως το ντουλαπάκι δεν έχει φως....thumbsdown.gif

Ας κάνουμε όμως τα στραβά μάτια γιατί τα υπόλοιπα είναι οκ...

Είμαι και εγώ στα ίδια χιλιόμετρα με εσένα, από λάδια δεν χρειάστηκε πολύ (200 - 300 gr) , αλλά και το δικό μου ψυγείο είναι στο min. Στην αντιπροσωπία μου είπαν να μη βάζω νερό με παραφλού !!!!glare.gif Απευθείας από βρύση.... ή από αυτούς μετά!!!

Υπάρχει λέτε πρόβλημα, ή είναι άλλη μία μ@λ@κί@ της αντιπροσωπίας για να βγάλει λεφτά, ακόμα και από το υγρά του ψυγείου??

Edited by TSOLIAS30
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!!

Εχω απορία τί βενζίνη βάζετε στο εργαλείο γιατί τόσο που εχει φτάσει η τιμή της είναι θέμα η 100ρα!!!

Πάει άραγε με απλή?

Ναι είναι οκ με απλή!!!

Προσωπικά το πάω 2- 1, δηλαδή 2 φορές 95άρα και 1 κατοστάρα !whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

θελει λειτουργια σε ολο το φασμα των στροφων σταδιακα αφου τα λαδια ερθουν σε σωστη Θερμοκρασια. ΟΧΙ η θερμοκρασια νερου.

Ποια είναι η "σωστη" θερμοκρασία λαδιού για να πιεστεί ο κινητηρας? &

Ποια είναι η "σωστη" θερμοκρασία λαδιού για να σβήσουμε το μοτερ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους!!

Εχω απορία τί βενζίνη βάζετε στο εργαλείο γιατί τόσο που εχει φτάσει η τιμή της είναι θέμα η 100ρα!!!

Πάει άραγε με απλή?

εδω που ειμαι εγω η 100αρα εχει 1.65 και η απλη 1.54 οποτε μαλλον 100αρα θα βαζω

Link to comment
Share on other sites

Α!!!!! Και κατι αλλο.αν καθομαστε και μετραμε καθε μερα τη σταθμη των λαδιων μονο και μονο απ το σκουπισε και μετρησε μεσα σε 2-3 μηνες λογικο ειναι να πεσει η σταθμη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Σπύρος !!!good.gif

Όντως το ντουλαπάκι δεν έχει φως....thumbsdown.gif

Ας κάνουμε όμως τα στραβά μάτια γιατί τα υπόλοιπα είναι οκ...

Είμαι και εγώ στα ίδια χιλιόμετρα με εσένα, από λάδια δεν χρειάστηκε πολύ (200 - 300 gr) , αλλά και το δικό μου ψυγείο είναι στο min. Στην αντιπροσωπία μου είπαν να μη βάζω νερό με παραφλού !!!!glare.gif Απευθείας από βρύση.... ή από αυτούς μετά!!!

Υπάρχει λέτε πρόβλημα, ή είναι άλλη μία μ@λ@κί@ της αντιπροσωπίας για να βγάλει λεφτά, ακόμα και από το υγρά του ψυγείου??

απο βρυση ειναι λιγο χαζο τετοια εποχη...το νερο παγωνει στους 0 βαθμους...δεν θες να κανει κανα μπαμ το ψυγειο σου!!!!το παραφλου αντεχει μεχρι τους -35...

Link to comment
Share on other sites

απο βρυση ειναι λιγο χαζο τετοια εποχη...το νερο παγωνει στους 0 βαθμους...δεν θες να κανει κανα μπαμ το ψυγειο σου!!!!το παραφλου αντεχει μεχρι τους -35...

Εννοείται ότι δεν βάζω από βρύση...

Εγώ σου λέω τι μου είπαν αυτοί οι άσχετοι στην αντιπροσωπία!thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.