Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

εξαρταται ποτε θα εισαγουν ελλαδα.το δικο μου τελειωσε κατασκευη 10 δεκεμβρη και ηρθε ελλαδα πριν μια βδομαδα και ακομα περιμενω τα χαρτια του για να βγαλω πινακιδες.οποτε καταλαβε..μπορει να εισαι τυχερος και να εισαγουν αμεσα

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ένα φορουμ απο Αυστραλία οτι τα πόλο που θα κατασκευαστούν απο την 2η του 2011 και μετά δεν θα έχουν μπλέ φωτισμό στο κλίμα αλλά άσπρο.

Ξέρετε κάτι για τα δικά μας???

μιλησα με καρεντα και δεν ειχανε καμια ειδοποιηση.παρτε και σεις κανα τηλεφωνο και ρωτηστε πουθενα αλλου να μαθουμε γιατι μ ενδιαφερει και μενα...

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ποτε θα εισαγουν ελλαδα.το δικο μου τελειωσε κατασκευη 10 δεκεμβρη και ηρθε ελλαδα πριν μια βδομαδα και ακομα περιμενω τα χαρτια του για να βγαλω πινακιδες.οποτε καταλαβε..μπορει να εισαι τυχερος και να εισαγουν αμεσα

Εσύ έπεσες και στις γιορτές οπότε 10 ημέρες καθυστέρηση για πλάκα .

Απο την Κοσμοκάρ μου είχαν πεί οτι 6η εβδομάδα θα το παραλάβω.Απλά δεν ξέρω πόσες μέρες θέλει να έρθει να εκτελωνιστεί κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έπεσες και στις γιορτές οπότε 10 ημέρες καθυστέρηση για πλάκα .

Απο την Κοσμοκάρ μου είχαν πεί οτι 6η εβδομάδα θα το παραλάβω.Απλά δεν ξέρω πόσες μέρες θέλει να έρθει να εκτελωνιστεί κλπ...

Με το καλό να παραλάβεις και να χαρείς. Ολοι το περάσαμε....Αξίζει πάντως η αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις και να χαρείς. Ολοι το περάσαμε....Αξίζει πάντως η αναμονή.

Και τί αναμονή!απο τέλη αυγούστου το έχω παραγγήλει!!!!!!!

Νά σε καλά πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Και τί αναμονή!απο τέλη αυγούστου το έχω παραγγήλει!!!!!!!

Νά σε καλά πάντως!

http://www.myvido1.com/gUXBHVhNDbxFGVsNXVqVVP_gti-dsg-vs-corsa-opc-vs-honda-prelude

Αυτό δεν ξέρω αν σε φτιάξει ή αν σε χαλάσει...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myvido1.com/gUXBHVhNDbxFGVsNXVqVVP_gti-dsg-vs-corsa-opc-vs-honda-prelude

Αυτό δεν ξέρω αν σε φτιάξει ή αν σε χαλάσει...

Καλόοοοοοοο.....το είχα δει κι εγω καπου νομιζω στο youtube αλλα οτε δε σε κουραζει να βλεπεις να το καμουφλαρισμενο πυραβλακι να ραβει διαφορους....

Link to comment
Share on other sites

Και τί αναμονή!απο τέλη αυγούστου το έχω παραγγήλει!!!!!!!

Νά σε καλά πάντως!

φίλε μου γιατι ετσι...?εγω το εκλεισα 24/11/2010 και πηρα 6η εβδομαδα του 11 με ξενον ηλιοροφη κ πακετο ανεσης. σε ποια αντιπροσωπεια πηγες...?εν τω μεταξυ αυτο που ανακαλυψα ψαχνοντας απο που να παρω το μωρο μου (κ πιστεψτε με εψαξα πολυ) ειναι οτι απο αντιπροσωπεια σε αντιπροσωπεια στη τελικη τιμη αλλα κια στα επιτοκια ειναι τεραστιες οι διαφορες...μεχρι κ 700Ε....δεν ειναι κ λιγα...

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με καρεντα και δεν ειχανε καμια ειδοποιηση.παρτε και σεις κανα τηλεφωνο και ρωτηστε πουθενα αλλου να μαθουμε γιατι μ ενδιαφερει και μενα...

[/quo

Μιλησα με την αντιπροσωπια γιατι περιμενω κ εγω το τουτου μεσα Φεβρουαριου...παραγωγη την Δευτερα...κ μου ειπαν οτι η αλλαγη αυτη στο χρωμα θα γινει σε αλλο μοντελο κ οχι στο CLIMATRONIC που εχει το POLΟ

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου γιατι ετσι...?εγω το εκλεισα 24/11/2010 και πηρα 6η εβδομαδα του 11 με ξενον ηλιοροφη κ πακετο ανεσης. σε ποια αντιπροσωπεια πηγες...?εν τω μεταξυ αυτο που ανακαλυψα ψαχνοντας απο που να παρω το μωρο μου (κ πιστεψτε με εψαξα πολυ) ειναι οτι απο αντιπροσωπεια σε αντιπροσωπεια στη τελικη τιμη αλλα κια στα επιτοκια ειναι τεραστιες οι διαφορες...μεχρι κ 700Ε....δεν ειναι κ λιγα...

Από Φιλιππαίο το έκλεισα με ξένον-510-συναγερμο-πακετο ανεσης.

Μου έκανε έκπτωση 620ευρώ και δώρο φιμε(ζελατίνες).Οσο για το επιτόκιο 50% προκαταβολή και τα υπόλοιπα σε 4 χρόνια με τα 2πρωτα 2,5% και τα αλλα 2 6,8%(ή 7.8% δεν θυμάμε καλά).

Νομίζω έκανα καλό deal!

Το θέμα είναι οτι αργεί!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με την αντιπροσωπια γιατι περιμενω κ εγω το τουτου μεσα Φεβρουαριου...παραγωγη την Δευτερα...κ μου ειπαν οτι η αλλαγη αυτη στο χρωμα θα γινει σε αλλο μοντελο κ οχι στο CLIMATRONIC που εχει το POLΟ

Δεσ φωτο

post-17423-0-32173500-1295014494_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι.αν δοσω 50% προκαταβολη και βαλω δοσεις για 2 χρονια το επιτοκιο ποσο παει?

Δεν ξέρω αυτό το πρόγραμμα που έκανα εγώ είναι μόνο για 4 χρόνια απο την vwbank.

ακομα μια ερωτηση το πακετο ανεσης τι περιλαμβανει?

[/quot

cruise control + park sensor

Link to comment
Share on other sites

Από Φιλιππαίο το έκλεισα με ξένον-510-συναγερμο-πακετο ανεσης.

Μου έκανε έκπτωση 620ευρώ και δώρο φιμε(ζελατίνες).Οσο για το επιτόκιο 50% προκαταβολή και τα υπόλοιπα σε 4 χρόνια με τα 2πρωτα 2,5% και τα αλλα 2 6,8%(ή 7.8% δεν θυμάμε καλά).

Νομίζω έκανα καλό deal!

Το θέμα είναι οτι αργεί!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι φιλε μου πολυ καλο deal οντως η αληθεια ειναι οτι για τον φιλιππαιο δεν εχω ουτε κακη γνωμη ουτε εχω ακουσει κατι κακο...ουτως η αλλως ημουν αναμεσα σε αυτον και σε αυτον που εκλεισα τελικα.για την καρεντα ομως εχω ακουσει και εχω να πω τα χειροτερα...σε ολους τους τομεις...τιμες,δωρα,εξυπηρετηση, after sales.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Αφου τους αισθητηρες του κανουν δωρο τοτε το πακετο ανεσης περιλαμβανει μονο το cruise control σωστα?

για δωστε μου μερικες απαντησεις να το καταλαβω...!

Και κατι αλλο... ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΕΙ απρο 3θυρο polo με bixenon και ηλιοροφη και σε ποσο καιρο ερχεται ? (και ασ πουμε και cruise control)!

Οταν λεμε cruise control δεν εννοουμε να κραταει σταθερη ταχυτητα?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι? Αφου τους αισθητηρες του κανουν δωρο τοτε το πακετο ανεσης περιλαμβανει μονο το cruise control σωστα?

για δωστε μου μερικες απαντησεις να το καταλαβω...!

Και κατι αλλο... ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΝΕΙ απρο 3θυρο polo με bixenon και ηλιοροφη και σε ποσο καιρο ερχεται ? (και ασ πουμε και cruise control)!

Οταν λεμε cruise control δεν εννοουμε να κραταει σταθερη ταχυτητα?

Ευχαριστω!

Λοιπόοοοοοον......ακουσε τα ολα με τη σειρα.....

Το πακετο ανεσης περιλαμβανει το cruise control και το park pilot

1.το cruise control ειναι ο αυτοματος πιλοτος, ειναι ενα συστημα που κραταει σταθερη την ταχυτητα σου εκει που την εχεις επιλεξει με αποτελεσμα την αρκετα χαμηλοτερη καταναλωση

2.το park pilot ειναι το εργοστασιακο συστημα που σε βοηθαει να παρκαρεις και οποιο ηχοσυστημα και αν εχεις σου εμφανιζει στην οθονη το αυτοκινητο και την αποσταση που εχεις πισω σου(και οι αισθητηρες ειναι σε ολοκληρο το προφυλακτηρα στο χρωμα του αυτοκινητου) σε αντιθεση με τους αισθητηρες που σου βαζουν στην αντιπροσωπεια και ειναι κινεζικοι με 50 ευρω και ειναι μονο 2 αισθητηρες στην πινακιδα που δεν "βλεπουν" ολοκληρο το πισω μερος του αυτοκινητου

3.το δικο μου ειναι με ξενον, ηλιοροφη και πακετο ανεσης με τελικη τιμη 21.389 και επιτοκιο 7,5 τελικο με 5000 προκαταβολη....

ελπιζω να σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

Από Φιλιππαίο το έκλεισα με ξένον-510-συναγερμο-πακετο ανεσης.

Μου έκανε έκπτωση 620ευρώ και δώρο φιμε(ζελατίνες).Οσο για το επιτόκιο 50% προκαταβολή και τα υπόλοιπα σε 4 χρόνια με τα 2πρωτα 2,5% και τα αλλα 2 6,8%(ή 7.8% δεν θυμάμε καλά).

Νομίζω έκανα καλό deal!

Το θέμα είναι οτι αργεί!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρα πολυ καλο!

Εγω το παρελαβα χτες! Απο καρεντα δυστηχως ουτε δωρα ουτε τιποτα, απλα δεν ειχα και χρονο να το παζαρεψω γιατι εκεινη την εβδομαδα τελειωνε η προσφορα του δωρεαν service.

Δυο ερωτησεις εχω:

1) Στον υπολογιστη ταξιδιου εχει γερμανικα. Σε ολους σας ετσι ηταν? Πρεπει λεει να το παω στο service να μου κανουν update.

2) Εχει βαλει καποιος καλωδιο για iPhone (στο RCD-310)?

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλο!

Εγω το παρελαβα χτες! Απο καρεντα δυστηχως ουτε δωρα ουτε τιποτα, απλα δεν ειχα και χρονο να το παζαρεψω γιατι εκεινη την εβδομαδα τελειωνε η προσφορα του δωρεαν service.

Καλορύζικο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοοοον......ακουσε τα ολα με τη σειρα.....

Το πακετο ανεσης περιλαμβανει το cruise control και το park pilot

1.το cruise control ειναι ο αυτοματος πιλοτος, ειναι ενα συστημα που κραταει σταθερη την ταχυτητα σου εκει που την εχεις επιλεξει με αποτελεσμα την αρκετα χαμηλοτερη καταναλωση

2.το park pilot ειναι το εργοστασιακο συστημα που σε βοηθαει να παρκαρεις και οποιο ηχοσυστημα και αν εχεις σου εμφανιζει στην οθονη το αυτοκινητο και την αποσταση που εχεις πισω σου(και οι αισθητηρες ειναι σε ολοκληρο το προφυλακτηρα στο χρωμα του αυτοκινητου) σε αντιθεση με τους αισθητηρες που σου βαζουν στην αντιπροσωπεια και ειναι κινεζικοι με 50 ευρω και ειναι μονο 2 αισθητηρες στην πινακιδα που δεν "βλεπουν" ολοκληρο το πισω μερος του αυτοκινητου

3.το δικο μου ειναι με ξενον, ηλιοροφη και πακετο ανεσης με τελικη τιμη 21.389 και επιτοκιο 7,5 τελικο με 5000 προκαταβολη....

ελπιζω να σε καλυψα

Εννοειται....με βοηθησαν πολυ αυτα που μου ειπες....Κατι ακομα ομως αν δεν σε ζαλιζω....Αν το ιδιο αμαξι οπως το δικο σου το παρω ντουκου τοτε θα μου ερθει ποιο φτηνο?

ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ....ειπες ποιο πανω για το park pilot που βλεπεις το αμαξι στην οθονη....Μα ομως στο στανταρ εξοπλισμο το ηχοσυστημα που εχουν δεν εχει την μεγαλη οθονη αφης...

Σε ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες σου γιατι το καλοκαιρι θα το παραγειλλω!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?εχει μεσα θυρα usb?αν οχι ξερει κανεις αν μπαινει και ποσο παει?

Απ οτι εχω δει και ρωτησει αυτο ειναι το MEDIA-IN οπου μπαινει θυρα usb στο ηχοσυστημα του gti!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται....με βοηθησαν πολυ αυτα που μου ειπες....Κατι ακομα ομως αν δεν σε ζαλιζω....Αν το ιδιο αμαξι οπως το δικο σου το παρω ντουκου τοτε θα μου ερθει ποιο φτηνο?

ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ....ειπες ποιο πανω για το park pilot που βλεπεις το αμαξι στην οθονη....Μα ομως στο στανταρ εξοπλισμο το ηχοσυστημα που εχουν δεν εχει την μεγαλη οθονη αφης...

Σε ευχαριστω πολυ για τισ πληροφοριες σου γιατι το καλοκαιρι θα το παραγειλλω!

Θελει κ το RCD 510 για να εχεις εικονα στο παρκινκ...το δικο μου το περιμενω με ηλιοροφη,

RCD 510,USB,XENON,ALCANTARA,CRUISE CONTROL - PARK PILOT και τελος εργοστασιακο συναγερμο...

23.000 με ολα αυτα αλλα θα ειναι FULL κ δεν θα μπει χερι απο ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.