Jump to content
ACE2007

Εξωτερική Βελτίωση Golf Vi

Επιλογη Body Kit Για Golf Vi  

12 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Επειδή έχουν αρχίσει να γίνονται αρκετές οι προτάσεις για την αεροδυναμική βελτίωση του GOLF VI, ανοίγω το θέμα ώστε να ψηφίσουν όλοι ποιο κατά την γνώμη τους είναι το καλύτερο. Μπορείτε επίσης να ψηφίσετε κάποιο άλλο ή ότι δεν θα τοποθετούσατε κανένα.

Οι προτάσεις μέχρι σήμερα είναι οι εξής :

vwbodykit1.jpg

rieger2t.jpg

kerscher.jpg

abtbodykit.jpg

rdxdesign.jpg

το κοκκινο μου θυμιζει τις αηδιες της seat force...ελεος σαν λαλακια ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι φώτο ειναι τα αντιστοιχα 'Body Kit' που λες. Αν ναι γραψε πανω απο καθε φώτο ποιο ειναι ποιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι φώτο ειναι τα αντιστοιχα 'Body Kit' που λες. Αν ναι γραψε πανω απο καθε φώτο ποιο ειναι ποιο.

Ακριβώς! Είναι όσα έχουν παρουσιαστεί μέχρι σήμερα και έχω συμπληρώσει πάνω από κάθε φωτογραφία ποιο είναι το καθένα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

το κλτ ειναι το kerscher κατα την αποψη μου!!!

δειτε και pic: http://www.kerscher-tuning.de/styling/detail.php?id=632&bild_id=989

Συμφωνώ τόσο για τα πλαινά όσο και για τον μπροστινό προφυλακτήρα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο μπροστινός προφυλακτήρας της Kerscher είναι πολύ όμορφος. Βοηθάει και το άσπρο χρώμα στο να φαίνονται οι λεπτομέρειες.

Για πλαινό μαρσπιέ θα ψήφιζα ABT.

Σαν σύνολο body kit, θα έχουμε πιό πλήρη εικόνα αν ανεβάσουμε και φωτογραφίες των πίσω spoiler.

Link to comment
Share on other sites

Poenstar μήπως εννοείς το Golf VI GTI ABT?? Είναι το εξής :

abtgti0.jpg

abtgti01.jpg

abtgti1.jpg

abtgti2.jpg

Ίσως το ασχημότερο Bodykit που υπάρχει! Ειδικά το πύσω είναι απαράδεκτο, ΟΚ το μπροστά και τα πλάγια κάτι τρόγετε (Η ζάντα άθλια)

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Dark νομίζω ότι το αδικείς. Η σίτα, τα προβολάκια, το κάτω χείλος και τα led στον προφυλακτήρα είναι πολύ εντυπωσιακά. Τα πλαινά επίσης τα βάφεις μονόχρωμα δεν είναι ανάγκη να είναι κόκκινα.

Για το πίσω μέρος είναι απλά ένα diffuser με 4 απολήξεις της εξάτμισης, τίποτα τρομερά όμορφο αλλά και τίποτα τρομερά άσχημο. :)

Υ.Γ. Συμφωνούμε για τις ζάντες που είναι ντυμένες τριώδιο / απόκριες last weekend & λίγο Ταμτάκος Style. :)

Link to comment
Share on other sites

Μασκα χωρις σημα μπροστα, που θα βρουμε??

Αν βγάλει κάποιος θα είναι η Kamei.

Αλλιώς "do it yourself" που γράφει και το site τους έχοντας την κατάλληλη σίτα.

http://www.kamei.co.uk/car-styling/kamei-car-styling-grilles.php

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Eτοιμο και το κουστουμι της Caractere:

Golf VI by Caractere

Είναι αυθεντικές οι photos όμως...??? Στο site την Caractere δεν υπάρχει το bodykit του Golf 6.

Αν είναι αληθινές παντός εκτός του ότι είναι "υπερβολικό" το bodykit, δεν μου αρέσει ειδικά το μπροστά μέρος. Άποψη μου... ;)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Σωστη η παρατηρηση σου κι εγω κοιταξα στο επισημο site της και δεν το εχει, αλλα μολις εγινε η παρουσιαση του συγκεκριμενου body kit κι εχει δημοσιευθει και στο επισημο vw tuning magazine..

http://www.vwtuningmag.com/volkswagen-golf-mkvi-body-kit-by-caractere/

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι μου φαίνεται να είναι και το καλύτερο.

>τα πλαινά μου φαίνονται "περίεργα".

>μπροστά το ασημένιο πλαίσιο αντιγράφει την Audi και δεν θέλω να μοιάζει με Audi το Golf.

>έχει αρκετά ωραία τοποθετημένα τα λεντάκια πάντως.

Νομίζω ότι μάλλον θα επέλεγα εργοστασιακό ή kercsher.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.