Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Σωστό πρέπει να είναι. Απλά έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους με τα ονόματα TSI, TFSI κτλ. :lol:

+1000 :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν όμως να κάνει κάποιος μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία του για σιγουριά.

Αν και είναι όπως τα λέει ο Stelios. Εδώ η Revo έχει στο site της στο εξωτερικό στην λίστα συνεργατών της επίσημες αντιπροσωπείες.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση: σε πολύ δυνατή βροχή κινούμενος με normal ταχύτητα μπορει να περάσει νερό στην χοάνη?

Link to comment
Share on other sites

Eμένα δεν μου συνέβη, ακόμη και αν πήγα με 200km/h σε ψιλόβροχο. Οχι όμως σε δυνατή βροχή.

λοιπόν επειδή με έτρωγε έκανα το εξής τεστ!

πήγα σε πλυστικό (αυτα που βάζεις 1 ευρω και έχεις πολυ δυνατη πιεση για κανα 2λεπτο)

και έριχνα από απόσταση περιπου 60 cm στο σημειο που παίρνει αερα και έριχνα από πάνω

από κάτω από πλαί κλπ για περίπου 30 δευτερόλεπτα withstupid.gif

μετα μετακίνησα το αυτοκίνητο λίγο πιο πέρα και άνοιξα το καπό προσευχωντας μην δω

την χοάνη μου σφουγγαρίστρα-

ευτυχως τα αποτελεσματα ήταν μάλλον θετικα : είχε μια λιμνούλα πολύ μικρή σαν το παλιο το 50αρικο (δρχ) εκεί που είναι οι γρύλιες DSC00626-1.jpg (από μέσα)

και ή χοάνη πάνω έιχε κάποιες σταγόνες ...;)

εντάξει βέβαια του άλλαξα τα φώτα αλλά μέχρι να περάσουν αυτές οι σταγόνες στο σωλήνα και μετά στην μηχανή θα έχουν γίνει υδρατμός ,έ ?

και φαντάζομαι ότι δεν θα βρέχει όπως έριχνα πάνω το νερό ...

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, είχα κάνει παρόμοιο πείραμα, αλλά όχι με τόσο δυνατό νερό, και όντως δεν μπήκε σχεδόν καθόλου νερό μέσα. sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

επομενο τεστ βουτα το σε μια λιμνη για κανα τεταρτακι ...Ειμαι σιγουρος πως δεν θα παθει τιποτα γιατι απλα ειναι VW !!!

:):p :p :rofl: :rofl:

Link to comment
Share on other sites

εαν ομως το αυτοκινητο ηταν σε κινηση κ η βροχη ερχοτανε απο απεναντι το αποτελεσμα δε θα ηταν το ιδιο οπως τωρα( πιστευω )

χωρις να θελω να ειμαι καταστροφολογος καθως κ εμενα αυτες οι εισαγωγες μου αρεσουν

Link to comment
Share on other sites

εαν ομως το αυτοκινητο ηταν σε κινηση κ η βροχη ερχοτανε απο απεναντι το αποτελεσμα δε θα ηταν το ιδιο οπως τωρα( πιστευω )

χωρις να θελω να ειμαι καταστροφολογος καθως κ εμενα αυτες οι εισαγωγες μου αρεσουν

Μπορεί να έχεις και δίκαιο, είναι επικίνδυνες όλες οι εισαγωγές (εκτός της εργοστασιακής).

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει ανάγκη!!!Εδώ,το παλικάρι με το πιεστικό έριχνε και δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα!!!Στον δρόμο δεν θα υπάρξει πρόβλημα!!!Όπως και στην βροχή(δεν μιλάμε για ψιχάλες) δεν τρέχεις γτ πολύ απλά θα γίνει άλλο κακό(ιδικά άνω των 170)!!!Μέχρι τα 120-130 καλά είναι!!!!Είναι όλα μελετημένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχει ανάγκη!!!Εδώ,το παλικάρι με το πιεστικό έριχνε και δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα!!!Στον δρόμο δεν θα υπάρξει πρόβλημα!!!Όπως και στην βροχή(δεν μιλάμε για ψιχάλες) δεν τρέχεις γτ πολύ απλά θα γίνει άλλο κακό(ιδικά άνω των 170)!!!Μέχρι τα 120-130 καλά είναι!!!!Είναι όλα μελετημένα!!!

καλο το πειραμα αλλα με σβηστο κινητηρα

Για ξανακαντο με γκαζι ωστε η χοανη να τραβαει αερα σαν σκουπα !!!

Link to comment
Share on other sites

καλο το πειραμα αλλα με σβηστο κινητηρα

Για ξανακαντο με γκαζι ωστε η χοανη να τραβαει αερα σαν σκουπα !!!

Με βάση αυτήν την λογική και στην βροχή πατάς γκάζι πολύ????

Μην με παρεξηγήσεις,κουβέντα κάνουμε.

Εφόσον μιλάμε για πείραμα που έχει να κάνει με νερό το αντίστοιχο αληθινό-σωστό μέρος της υπόθεσης είναι ο δρόμος και η κατάσταση της βροχής.

Εγώ προσωπικά όταν βρέχει δεν πατάω γκάζι πολύ απλά γτ και,ίσως,σπινιάρουν οι τροχοί,αλλά και είναι επικίνδυνο.

¶ρα το όλο συμπέρασμα είναι που????Ποιος πατάει γκάζι στην βροχή???Αν δεν πατήσεις γκάζι και πας νορμάλ δεν ρουφάει τα άντερα του όσο όταν τουρμπίζει.Κάνω κάπου λάθος????

Link to comment
Share on other sites

καλο το πειραμα αλλα με σβηστο κινητηρα

Για ξανακαντο με γκαζι ωστε η χοανη να τραβαει αερα σαν σκουπα !!!

κόιτα η μηχανή ήταν αναμένη αλλά γκάζι δεν μπορούσα να πατήσω μιας και ήμουν έξω με το πιεστικό-απλά προσπάθησα να προσομοιω΄σω μια κατάσταση normal βροχής με κανονική ταχύτητα με την διαφόρα ότι εδω δεν είχα καθόλου γκάζι αλλά η δύναμη που έπεφτε το νερό στο σύγκριμένο σημείο και από όλες τις πλευρές είναι πολύ παραπάνω από οποιαδήποτε βροχή- βέβαια όλα αυτα είναι θεωρητικά -πάντως έτσι και αλλιώς στην βροχή οδηγάς πιο συγκρατημένα οπότε θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα-

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ήταν ένα τεστ για την χοάνη! :rolleyes:

Για όσες βέβαια εισαγωγές παίρνουν αέρα από χαμηλά το πρόβλημα δεν θα είναι κάποια βροχή, αλλά ενδεχόμενη "λίμνη" που μπορεί να πέσει το αυτοκίνητο. ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Ήρθε Η Ώρα Για Λίγο Θόρυβο,Τι Μου Προτείνεται Για Εισαγωγή Σε Golf Gt Με Πρόγραμμα Εξάτμιση κτλ.;Υπόψιν Ότι Έχω K&N Panel Filter.

εδω εισαι!

φρεσκο πραγμα και πρεπει να ειναι ΑΡΚΕΤΑ καλο.

http://www.knfilters.com/instructions/A2054-832_inst.pdf

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57S-9501

γενικα πιστευω οτι ειναι οτι πρεπει!

μια χωανη με λαδι που τραβα αερα η απο τη μετοπη με την υδροπαγιδα η απο κατω για τους ποιο hardcore επισης θες φασαρια? βγαζεις το καπακι.

θες λιγοτερο βαβουρα? το ξαναβαζεις sillyhorse1rb5.gif

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο ειδικα αν φευγουν τα νερα γιατι απο οσα εχω διαβασει εδω μεσα το προβλημα μου νομιζω και των περισσοτερων ειναι το νερο!!!...ειχα ποσταρει σε προηγουμενη σελιδα σε ενα ibiza cupra tsi κατι παρομοιο με το εργοστασιακο κουτι....

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

βασικα νομοιζω ετσι ειναι το μαμα φιλτροκουτι του cupra closedeyes.gif

παντως εγω δεν εχω κανενα προβλημα εδω και 4 μηνες και πανω απο 7000 χιλιομετρα με το βερελακι και αερα να περνω απο χαμηλα διπλα απο το προβολακι (εχω κανει και τρυπες στις κυψελες της μασκας)

Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι!

φρεσκο πραγμα και πρεπει να ειναι ΑΡΚΕΤΑ καλο.

http://www.knfilters.com/instructions/A2054-832_inst.pdf

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=57S-9501

γενικα πιστευω οτι ειναι οτι πρεπει!

μια χωανη με λαδι που τραβα αερα η απο τη μετοπη με την υδροπαγιδα η απο κατω για τους ποιο hardcore επισης θες φασαρια? βγαζεις το καπακι.

θες λιγοτερο βαβουρα? το ξαναβαζεις sillyhorse1rb5.gif

Thanks Μάλλον Θα Το Αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.