Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

αυριο παω για osram night braker.

Σημερα ειδα και piaa intense πολυ καλο φως αλλα περισσοτερο για εμφανιση παρα για ενεργη αποσταση ορασης το βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

αυριο παω για osram night braker.

Σημερα ειδα και piaa intense πολυ καλο φως αλλα περισσοτερο για εμφανιση παρα για ενεργη αποσταση ορασης το βραδυ!

Και οι Philips X-treme Power είναι καλές, ίσως λίγο καλύτερες από τις Οsram Νightbraker σύμφωνα με συγκριτικά τεστ περιοδικών.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Στέλιο!!!

Τι στο καλό search ήθελα να ήξερα έκανα εγώ νωρίτερα στο youtube :lol:

Edited by stakyrFR
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Στέλιο!!!

Τι στο καλό search ήθελα να ήξερα έκανα εγώ νωρίτερα στο youtube :blush:

Δεν κάνει τίποτα. Για αυτό είμαστε εδώ. :thumbsup:

πολυ ωραια αλλα ποσο θα πηγαινει το μαλλι ..

Άμα τα βάλεις απο την παραγγελία του αυτοκινλητου κάνουν 1.200 Ευρώ. Αν πας να τα βάλεις σε αντιπροσωπία μετά ή θα σου πουν δεν γίνεται ή θα σου ζητήσουν 2.000Ευρώ για να στα περάσουν. :rolleyes:

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα. Για αυτό είμαστε εδώ. :blink:

¶μα τα βάλεις απο την παραγγελία του αυτοκινλητου κάνουν 1.200 Ευρώ. Αν πας να τα βάλεις σε αντιπροσωπία μετά ή θα σου πουν δεν γίνεται ή θα σου ζητήσουν 2.000Ευρώ για να στα περάσουν. :D

Ειχα πετυχει ενα σετακι στο ebay γερμανιας το οποιο εκλεισε στα 500¤. Το θεμα απο οσο ξερω ειναι οτι δε μπαινουν αμεσα επανω στο αμαξι γιατι εχω δει και αναφορες για μια φυσα προσαρμογης. Κατι περισοτερο δε γνωρισω αλλα κανω μονο μια εικασια οτι θα ειναι για το μοτερακι που ρυθμιζει το υψος, μιας και τα xenon ρυθμιζουν αυτοματα αναλογα το φορτιο αποσκευων και την ταχυτητα του αυτοκινητου. Τουλαχιστον ετσι ειναι στο Α4 μου που εκανα αντιστοιχη μετατροπη

Link to comment
Share on other sites

για τις osram nightbreaker έχω να πω τα καλύτερα!!! είναι σίγουρα άσπρες, χωρίς τη σπαστική κιτρινίλα, δεν μπλεδίζουν, και από ένταση, όλα τα λεφτα!!!!!!! φωτίζουν πάρα πολύ καλά και καμιά σχέση με τις μαμά! αφήστε που έβγαλα τις μαμά και η μια ήταν made in germany και η άλλη made in hungary....... έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

για τις osram nightbreaker έχω να πω τα καλύτερα!!! είναι σίγουρα άσπρες, χωρίς τη σπαστική κιτρινίλα, δεν μπλεδίζουν, και από ένταση, όλα τα λεφτα!!!!!!! φωτίζουν πάρα πολύ καλά και καμιά σχέση με τις μαμά! αφήστε που έβγαλα τις μαμά και η μια ήταν made in germany και η άλλη made in hungary....... έλεος πια.

Με γεια σου. Ανέβασε και καμία φώτο από τις Osram NightBreaker αν μπορείς να δούμε πως φαίνονται.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Εχω ενα golf 6 tsi 160.

Θελω να παραγγειλω απο ebay αυτα:

http://cgi.ebay.co.uk/OSRAM-H7-NIGHTBREAKER-HEADLIGHT-BULBS-90-BRIGHTER_W0QQitemZ190363432724QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2c528b7714

osram nightbreaker h7 στα 17 ευρω με μεταφορικα!!! (για πολυ λιγο ακομη).

Σημερα δοκιμασα να βγαλω τις λαμπες για να δω αν μπορω να περασω μονος μου τις καινουργιες αλλα εφαγα τρελο ζορι με την λαμπα απο την πλευρα του οδηγου.Ειναι πολυ στενα εκει και μαλλον πρεπει να βγει το φαναρι για να μπει λαμπα... :)

Υπαρχει καποιος που γνωριζει πως γινεται η τοποθετηση ??? η εστω αν υπαρχει εστω κανενας online οδηγος για να τον δω.

Η ειναι καλυτερα να τις αγορασω τωρα και να πω στο συνεργειο που θα παω για το πρωτο service να τα βαλουν αυτοι???(σε 10 μερουλες περιπου θα παω)

thnx

Edited by agnostos_xxx
Link to comment
Share on other sites

η τοποθέτηση είναι εύκολη.. στη μεριά του οδηγού στριμόχτηκα λίγο αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά.... tώρα αν δυσκολεύεσαι πήγαινε εκεί που θα κάνεις το σέρβις. λογικά δε θα σου πάρουν λεφτά.

Edited by gregmech
Link to comment
Share on other sites

η τοποθέτηση είναι εύκολη.. στη μεριά του οδηγού στριμόχτηκα λίγο αλλά δεν ήταν τίποτα τελικά.... ρώρα αν δυσκολεύεσαι πήγαινε εκεί που θα κάνεις το σέρβις. λογικά δε θα σου πάρουν λεφτά.

εβγαλες το φαναρι φιλε η οχι?

δεν νομιζω να χωραει χερι εκει στο καπακι που κλεινει το πισω μερος της λαμπας..

Εχω ξεβιδωσει τις 3 βιδες (2 φανερες και 1 κατω απο το μακροστενο πλαστικο με το σημα) αλλα μαλλον εχει και αλλη γιατι δεν βγαινει εστω και 3-4 εκατοστα για να εχω λιγο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να βγει το φαναρι,οτι εκανες στην αριστερη πλευρα θα κανεις και για την δεξια.hella φαναρια εχεις ή valeo;

προσεξε να βγαλεις το κλειδι απο τον διακοπτη πριν την αλλαγη των λαπτηρων.επισης μην πιασεις τους λαμπτηρες με γυμνα χερια.ενα ζευγαρι υφασματινα γαντια θα ηταν το ιδανικοτερο.

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν έβγαλα κανένα φανάρι ούτε έβγαλα καμιά βίδα.. στο λέω γιατί πήγα και τις πήρα από μαγαζί με αξεσουάρ και μου τις άλλαξε εκεί. όμως μετά επειδή ήθελα να σιγουρευτώ ότι έγινε σωστά η δουλεία, τις έβγαλα και τις ξαναέβαλα. η λάμπα μπαίνει πάνω σε μια μάυρη βάση και αθτή κουμπώνει (βιδώνει) πάνω στο φανάρι. σου λέω στου οδηγού παιδεύτικα λίγο αλλά μπήκε. ο τύπος στα αξεσουάρ το έκανε σε 1 λεπτό.... εμένα μου πήρε κανένα 10λεπτο, τέταρτο...

Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν έβγαλα κανένα φανάρι ούτε έβγαλα καμιά βίδα.. στο λέω γιατί πήγα και τις πήρα από μαγαζί με αξεσουάρ και μου τις άλλαξε εκεί. όμως μετά επειδή ήθελα να σιγουρευτώ ότι έγινε σωστά η δουλεία, τις έβγαλα και τις ξαναέβαλα. η λάμπα μπαίνει πάνω σε μια μάυρη βάση και αθτή κουμπώνει (βιδώνει) πάνω στο φανάρι. σου λέω στου οδηγού παιδεύτικα λίγο αλλά μπήκε. ο τύπος στα αξεσουάρ το έκανε σε 1 λεπτό.... εμένα μου πήρε κανένα 10λεπτο, τέταρτο...

Σας ευχαριστω παιδια.

Θα παω παλι να το δοκιμασω...

Ναι την ειδα την βαση και ειναι καλυτερα γιατι ετσι μπαινει πιο ευκολα.

Και οσο για την λαμπα ναι το γνωριζω πως δεν πρεπει να την πιανω με γυμνα χερια.

ενα μεγαλο ευχαριστω :drinks:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είμαι σίγουρος ότι πριν από λίγο είδα εδώ από κάτω ένα παλιότερο μοντέλο s3 που του είχε φορέσει τα μπροστινά φανάρια της dectane με led κτλ και πραγματικά ήταν ΤΕΛΕΙΑ! που να τα έβλεπα και ανεμμένα πως θα φαινόντουσαν..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είμαι σίγουρος ότι πριν από λίγο είδα εδώ από κάτω ένα παλιότερο μοντέλο s3 που του είχε φορέσει τα μπροστινά φανάρια της dectane με led κτλ και πραγματικά ήταν ΤΕΛΕΙΑ! που να τα έβλεπα και ανεμμένα πως θα φαινόντουσαν..

Κατ' αρχήν, σου χρωστάω ένα ΠΑΡΑ πολύ γερό χέρι ξύλο! Με έβαλες στην πρίζα...

Δεύτερον: Βρήκα αυτούς τους δύο τύπους για Α3 :)

http://www.dectane.de/product_info.php?info=p33221_dayline-headlights-audi-a3-:D-03-08---drl-optic---chrome.html

http://www.dectane.de/product_info.php?info=p33222_dayline-headlights-audi-a3-:D-03-08---drl-optic---black.html

Αυτά είναι biXenon? Είναι ολόκληρα φανάρια; Έχουν και λάμπες μέσα;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι bixenon... επίσης δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι ολόκληρο το σετ ή αν έχει μόνο τα φανάρια... πιστεύω ότι θα είναι σκέτα.... τα audi που είδα ήταν παρκαρισμένο και δεν ρώτησα τον κάτοχο λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα τοποθέτησα τις Osram Nightbreaker στη μεσαία σκάλα και τις Philips Blue Vision στα προβολάκια.

Η διαφορά με τον μαμά φωτισμό είναι χαώδης και τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Σαν φωτισμός τα προβολάκια λόγω xenon effect είναι λίγο πιο λευκά σε φωτισμό από τις Osram.

Πάντως θα ήθελα να δοκιμάσω και ένα κιτάκι xenon για μεσαία. Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα τοποθέτησα τις Osram Nightbreaker στη μεσαία σκάλα και τις Philips Blue Vision στα προβολάκια.

Η διαφορά με τον μαμά φωτισμό είναι χαώδης και τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Σαν φωτισμός τα προβολάκια λόγω xenon effect είναι λίγο πιο λευκά σε φωτισμό από τις Osram.

Πάντως θα ήθελα να δοκιμάσω και ένα κιτάκι xenon για μεσαία. Έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό;

Bάλε και καμία φωτογραφία. :)

Άμα βάλεις xenon kit στα απλα φανάρια του Golf 6, λόγο του ότι δεν έχουν projector θα τυφλώνεις τους απέναντι. Αν θες xenon look βάλε αυτές τις λάμπες : http://www.technoantallaktiki.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=82

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Bάλε και καμία φωτογραφία. :)

¶μα βάλεις xenon kit στα απλα φανάρια του Golf 6, λόγο του ότι δεν έχουν projector θα τυφλώνεις τους απέναντι. Αν θες xenon look βάλε αυτές τις λάμπες : http://www.technoant...id=81&Itemid=82

Αν θέλω να γκαβώνω τους απέναντι, ποιο xenon kit μου προτείνεις; :p

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να γκαβώνω τους απέναντι, ποιο xenon kit μου προτείνεις; :p

Αν θες να τυφλώνεις τους απέναντι βάλε κάτι τέτοιο μπροστά στη μάσκα 73516.png.

:p :p :p :p :p :p :p:):p:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ας πει κάποιος που ξέρει από xenon kit.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

@ Stelios_Golf_6_TSI Λέω να βάλω ένα τέτοιο κιτάκι μπροστά και ένα πίσω...:):p:lol: :lol:

Να πάρω κάτι από εδώ; http://shop.ebay.de/...14&_sop=2&_sc=1

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.