Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Xμ, καταλαβαίνεις, αυτό σηκώνει full review και εντυπώσεις. Δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά είναι Σ/Κ, άρα έχεις πολύ χρόνο για γράψιμο, χαχα. :p

Μεγειές και καλοδούλευτο!

Δεν έχω πρόβλημα να κάνω κάτι σε review αρκεί να έχω μαζί μου κάποιον vag com master για μετρήσεις!

Link to comment
Share on other sites

φίλε midkin πορείς να μας πεις τις εντυπώσεις σου (πιο ακριβείς) από τη revo? έχεις να ποστάρεις τη δυναμομέτρηση μετά το πρόγραμμα? πόσα σου εβγαλε?

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια θελω βοηθεια!!!Πριν 2 εβδομαδες εβαλα προγραμμα στ αμαξι(το 6αρι με τα 122).ε στην αρχη οπως ειπα σε μια αλλη δημοσιευση λιγο κλοτσουσε μ αναψε και το λαμπακι κινητηρα αλλα ολα καλα μετα..σημερα το βραδυ καθως γυρνουσα σπιτι ειπα να το δωσω λιγο γκαζι μιας και το πηγαινω παρα πολυ χαλαρα γενικα.και εγινε το εξης!η τουρμπινα ακουγοταν παρα πολυ μετα τις 2000 στροφες ενω δεν το εκανε, κ τ αμακσι πατιναρε.δλδ κσαφνικα πηγαινε απο τις 2000 στις 3000 κ κσαναπεφτε στις 2500 κ μετα εδινε παλι.δηλαδη μια εδεινε μια σταματουσε κ παλι εδεινε.σαν να πατουσα συμλεκτη και γκαζι στο ενδιαμεσο ενα τετοιο πραγμα.ειλικρινα τα εχω παιξει και περα οτι θα μιλησω με τον βελτιωτικο οικο που το εκανα σκεφτομαι να το βγαλω κιολας και ας χασω και τα λεφτα παρα να χασω το αμαξι που εχω δοσεις για αρκετα χρονια ακομα.πεστε οτιδηπωτε αν γνωριζετε κατι σχετικο

Edited by Speedy
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Link to comment
Share on other sites

καταρχην τον βελτιωτη σου τον ενημερωσες?απο εκει ξεκιναει η λυση κατα την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια θελω βοηθεια!!!Πριν 2 εβδομαδες εβαλα προγραμμα στ αμαξι(το 6αρι με τα 122).ε στην αρχη οπως ειπα σε μια αλλη δημοσιευση λιγο κλοτσουσε μ αναψε και το λαμπακι κινητηρα αλλα ολα καλα μετα..σημερα το βραδυ καθως γυρνουσα σπιτι ειπα να το δωσω λιγο γκαζι μιας και το πηγαινω παρα πολυ χαλαρα γενικα.και εγινε το εξης!η τουρμπινα ακουγοταν παρα πολυ μετα τις 2000 στροφες ενω δεν το εκανε, κ τ αμακσι πατιναρε.δλδ κσαφνικα πηγαινε απο τις 2000 στις 3000 κ κσαναπεφτε στις 2500 κ μετα εδινε παλι.δηλαδη μια εδεινε μια σταματουσε κ παλι εδεινε.σαν να πατουσα συμλεκτη και γκαζι στο ενδιαμεσο ενα τετοιο πραγμα.ειλικρινα τα εχω παιξει και περα οτι θα μιλησω με τον βελτιωτικο οικο που το εκανα σκεφτομαι να το βγαλω κιολας και ας χασω και τα λεφτα παρα να χασω το αμαξι που εχω δοσεις για αρκετα χρονια ακομα.πεστε οτιδηπωτε αν γνωριζετε κατι σχετικο

Καλημέρα!!!Λογικά θα έχει να κάνει με το πρόγραμμα!!!

Ποιό πρόγραμμα φοράς????

Edited by Speedy
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Link to comment
Share on other sites

φίλε midkin πορείς να μας πεις τις εντυπώσεις σου (πιο ακριβείς) από τη revo? έχεις να ποστάρεις τη δυναμομέτρηση μετά το πρόγραμμα? πόσα σου εβγαλε?

Φίλε μου οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές! Το αμάξι έχει "γεμίσει" παντού αλλά ιδιαιτέρα ψηλά! Με το που περνάω τις 4.000 στροφές το αμάξι είναι λες και τρελαίνεται. Τεράστια διαφορά έχει και στον χρόνο που κάνει να πιάσει τελικές! Όσον αφορά το σημείο 180-220 είναι λες και επιταχύνω από 100 σε 140, πολύ ταχύτερα από πριν.

Δυστυχώς δυναμομέτρηση δεν έχω κάνει. Ίσως κάνω μία μέσω vag com αύριο-μεθαύριο και την ποστάρω. Πάντως σαν εντύπωση το αμάξι μου αρέσει πολύ.

Να πω επίσης πως εκεί που πήγαινα στην ευθεία του ολυμπιακού χωριού, έριξα προσπέραση σε ένα leon fr '07 ενός φίλου, ο οποίος δεν ήθελε να τον περάσω και έδινε... Ο φίλος πρέπει να είναι κοντά 220+ Δεν ξέρω αν με πιάνετε...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οι εντυπώσεις μου είναι πολύ καλές! Το αμάξι έχει "γεμίσει" παντού αλλά ιδιαιτέρα ψηλά! Με το που περνάω τις 4.000 στροφές το αμάξι είναι λες και τρελαίνεται. Τεράστια διαφορά έχει και στον χρόνο που κάνει να πιάσει τελικές! Όσον αφορά το σημείο 180-220 είναι λες και επιταχύνω από 100 σε 140, πολύ ταχύτερα από πριν.

Δυστυχώς δυναμομέτρηση δεν έχω κάνει. Ίσως κάνω μία μέσω vag com αύριο-μεθαύριο και την ποστάρω. Πάντως σαν εντύπωση το αμάξι μου αρέσει πολύ.

Να πω επίσης πως εκεί που πήγαινα στην ευθεία του ολυμπιακού χωριού, έριξα προσπέραση σε ένα leon fr '07 ενός φίλου, ο οποίος δεν ήθελε να τον περάσω και έδινε... Ο φίλος πρέπει να είναι κοντά 220+ Δεν ξέρω αν με πιάνετε...

Δύναμη αυτά τα revo!!!!Γρήγορα για dyno!!!Πλάκα κάνω!!!Φοράς κάτι άλλο στο αμάξι εκτός από το πρόγραμμα????Επίσης έβαλες και το διακοπτάκι ή σκέτο το πρόγραμμα?????

Link to comment
Share on other sites

Από τιμή πόσο σου πήγε?Ρώτησες για αναβάθμιση μετά από βελτιωτική εξάτμιση κτλ?

Η τιμή είναι 900 ευρώ σε 4 άτοκες δόσεις ή 810 για ντούκου. Εγώ σαν μέλους του VW Club πλήρωσα 10% λιγότερο(επίσημη έκπτωση της cargate στο club) δηλαδή 729 ευρώ. Ρώτησα για περαιτέρω αναβάθμιση και μου είπαν πως με ολόσωμη εξάτμιση μπορώ να ξαναπάω για stage2 και 230 άλογα. Μου είπαν πως δεν είναι απαραιτητο να φοράω Milltek με την οποία συνεργάζονται!

Δύναμη αυτά τα revo!!!!Γρήγορα για dyno!!!Πλάκα κάνω!!!Φοράς κάτι άλλο στο αμάξι εκτός από το πρόγραμμα????Επίσης έβαλες και το διακοπτάκι ή σκέτο το πρόγραμμα?????

Κάποια στιγμή είναι στο πρόγραμμα και το dyno :thumbsup: Δεν φοράω τίποτα επιπλέον. Το μόνο που έχω κάνει είναι πως έχω βγάλει τον πνίχτη αλλά είμαι με μαμά φίλτρο μέσα στο φιλτροκούτι. Διακοπτάκι επίσης δεν έχω βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δεν ειχα νευριασα πρωι πρωι..

Λοιπον το ιδιο ειχα παθει και εγω.. και ηταν )*#&$@ βενζινη.

Ιμπιζα κουπρα κολιτου μου απο την Πεμπτη αναψε λαμπακι και παει συνεργειο οπου του ειπαν βενζινη.

Φυσικα πηγαινε κοιταξε το στον προγραμματιστη σου. Αλλα αν ειναι βενζινη....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το πρωτο πυ σκεφτηκα αυτο ηταν και πριν 5 λεπτα γυρισα.πηρα τ αμαξι να δω αν το ξανακανει.παλι το εκανε οχι τοσο.ομως εγω βαζω πολυ καιρο 100αρα βενζινη απο τον ιδιον και οταν εβαλα το προγραμμα δεν ειχα καθολου επιστροφες και το παιδι μου πε να συνεχιζεις να βαζεις βενζινη απο τον ιδιο.τωρα ξαφνικα γιατι?οταν παταω γκαζι σιγα σιγα ανεβαζει στροφες κανονικα.οταν παταω αποτομα ομως με 3 ταχυτητα απο τις 2000 στροφες τοτε το κανει πιο λιγο απ οσο χθες αλλα το κανει

Edited by Speedy
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι 900 ευρώ σε 4 άτοκες δόσεις ή 810 για ντούκου. Εγώ σαν μέλους του VW Club πλήρωσα 10% λιγότερο(επίσημη έκπτωση της cargate στο club) δηλαδή 729 ευρώ. Ρώτησα για περαιτέρω αναβάθμιση και μου είπαν πως με ολόσωμη εξάτμιση μπορώ να ξαναπάω για stage2 και 230 άλογα. Μου είπαν πως δεν είναι απαραιτητο να φοράω Milltek με την οποία συνεργάζονται!

Κάποια στιγμή είναι στο πρόγραμμα και το dyno <_< Δεν φοράω τίποτα επιπλέον. Το μόνο που έχω κάνει είναι πως έχω βγάλει τον πνίχτη αλλά είμαι με μαμά φίλτρο μέσα στο φιλτροκούτι. Διακοπτάκι επίσης δεν έχω βάλει.

Έτσι από απορία, τι σου είπαν για εγγύηση ή και για κάλυψη σε κάποιο πρόβλημα (που μακριά σαπό όλους μας) συμβεί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παιδια αν κανει overboost το μονο που ξερω ειναι οτι τ αμαξι ενα χρονο που το εχω πριν το προγραμμα σε αναλογες συνθηκες επιταχυνσης δεν μου εκανε ποτε κατι τετοιο.εν ολιγης τ αμαξι δεν δουλευει σωστα κ εγω εχω αγχωθει του κερατα..θα το ξαναδοκιμασω ξανα και να δω τα ιδια θα παρω τηλ την εταιρια και αν δεν γινετε τπτ θα το βγλαω και ας παν στην ευχη τα παραπανω αλογα

Απαγορεύεται ρητά η δημοσίευση μηνυμάτων με όλα τα γράμματα κεφαλαία.

Edited by Speedy
Κεφαλαία.
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που είχες να κάνεις ήταν να πας από τα παιδιά που στο πέρασαν πρωτου ρωτησεις εδω μέσα. Πιστεύω να είχες ήδη λύσει το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που είχες να κάνεις ήταν να πας από τα παιδιά που στο πέρασαν πρωτου ρωτησεις εδω μέσα. Πιστεύω να είχες ήδη λύσει το πρόβλημα σου.

Ακριβώς αυτό!!!!Από εβδομάδα με την μία μόλις βρεις χρόνο πήγαινε!!!Και μην το δοκιμάζεις άλλο!!!¶στο να το δουν αυτοί πρώτα!!!Μην έχεις άλλεσ ιστορίες μετά!!! <_<

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από απορία, τι σου είπαν για εγγύηση ή και για κάλυψη σε κάποιο πρόβλημα (που μακριά σαπό όλους μας) συμβεί?

Εγγύηση για μηχανικά μέρη δεν υπάρχει. Υπάρχει δύο χρόνια εγγύηση στον εγκέφαλο του αυτοκινήτου και εφ' όρου ζωής στο πρόγραμμα!

Αν από την άλλη βάλετε revo από την αντιπροσωπία σας τότε η εγγύηση σας και για τα μηχανικά μέρη συνεχίζει να ισχύει.

Επίσης, η αναβάθμιση για ολόσωμη εξάτμιση πόσο κοστίζει?

Αν βάλεις την ολόσωμη της Milltek από την cargate λογικά θα σου βγει κανένα 1750 με τοποθέτηση. Αλλά μου είπαν ότι μπορώ να βάλω εξάτμιση ακόμα και από no-name εξατμισά. Απλά καλό θα ήταν να βάλω έναν καλό καταλύτη. Συγκεκριμένα πρότειναν τον HJS.

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σε ευχαριστώ που μας ξελασπώνεις από το θέμα "πρόγραμμα"!!! θα σε ρωτησω και κάτι τελευταίο αν και σε έχω ζαλίσει.... όπου και αν βάλλεις revo (στην cargate που έβαλες εσύ), όποια αναβάθμιση κτλ βγει στο πρόγραμμα στο περνάνε δωρεάν? ή σε χρεώνουν? όταν πας για σέρβις στην αντιπροσωπεία και είσαι ακόμα σε εγγύηση πας και στο βγάζουν και μετά στο ξαναπερνάνε ή δεν υπάρχει κανένα θέμα? το βάζεις μια και τελειώνεις? thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σε ευχαριστώ που μας ξελασπώνεις από το θέμα "πρόγραμμα"!!! θα σε ρωτησω και κάτι τελευταίο αν και σε έχω ζαλίσει.... όπου και αν βάλλεις revo (στην cargate που έβαλες εσύ), όποια αναβάθμιση κτλ βγει στο πρόγραμμα στο περνάνε δωρεάν? ή σε χρεώνουν? όταν πας για σέρβις στην αντιπροσωπεία και είσαι ακόμα σε εγγύηση πας και στο βγάζουν και μετά στο ξαναπερνάνε ή δεν υπάρχει κανένα θέμα? το βάζεις μια και τελειώνεις? thanks!!!

Μην ανησυχείς δεν με έχεις ζαλίσει καθόλου.

Αν για οποιοδήποτε λόγο βγει το πρόγραμμα σου ή έστω και απορυθμιστεί στο ξαναπερνάνε χωρίς κανένα έξοδο. Τουλάχιστον αυτό οφείλουν να κάνουν. Σου θυμίζω πως έχει εφ' όρου ζωής εγγύηση στο πρόγραμμα. Αν βγει αναβάθμιση για το πρόγραμμα που φοράς και πάλι στην περνάνε χωρίς επιπλέον κόστος. Όσον αφορά τα service η cargate λέει πως το πρόγραμμα της δεν είναι ανιχνεύσιμο από τα προγράμματα της αντιπροσωπίας και πως δεν θα έχεις πρόβλημα. Ωστόσο αν ποτέ έχεις πρόβλημα μπορείς να πας να στο βγάλουν και να στο ξαναπεράσουν μετά το service.

Αν θες να ρωτήσεις κάτι άλλο feel free :good:

Link to comment
Share on other sites

.... όπου και αν βάλλεις revo (στην cargate που έβαλες εσύ),

παιδιά εκτός από cargate ποιόι άλλοι βάζουν το πρόγραμμα της revo στην Αττική ?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκτός από cargate ποιόι άλλοι βάζουν το πρόγραμμα της revo στην Αττική ?

http://revotechnik.com/locateDealer/greeceDealers.aspx

Κάνε μερικά zoum στην Αττική!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.