Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Τελικα εφαγα ακυρο απο αθηνα,ειναι κλεισμενος απο ραντεβου και δεν προλαβαινει!μου ειπε να παω εδω καρδιτσα αλλα δεν το κοβω,με βλεπω για βολο.περιμενα να μπορεσει να με βολεψει μιας και δεν εχω πολλες ευκαιριες να κατεβαινω,τεσπα.στο βολο υπαρχουν παιδια που βαλανε overload?να του εχω εμπιστοσυνη γενικα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ που έχω 100.000χλμ, να το σκεφτώ για πρόγραμμα ή να το αποφύγω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ που έχω 100.000χλμ, να το σκεφτώ για πρόγραμμα ή να το αποφύγω;

Εγώ στη θέση σου θα έβαζα ένα light file με αβέρτα μοίρες αβανς ρυθμισμένο με 70% μεθανόλη θα του έπινα το αίμα για 1000χλμ να καθαρίσουν οι βαλβίδες και μετά θα περνουσα ένα επιθετικό file αφού έκανα ένα service στο τούρμπο!

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ...... Τί είν' όλ' αυτά...... :nea:

 

O  midkin  σου έδωσε την λύση.  :bow:

Εφόσον έχεις πάει "κοτίσια" τα 100.000 χλμ, και θέλεις ως γκαυλω@$νος  :roadrage:  να πας απο δω και στο εξής πιο δυνατά, σου είπε τι να κάνεις. "ξεμπούκωμα" με μεθανόλες και μετά service του τούρμπο αφού εχει ήδη 100.000 χλμ στην πλατούλα του.  Κατόπιν file  100ron ωστε να δουλεύεις στην τσίτα και να γουστάρεις !!

 

τι δεν καταλαβαίνεις ?  ;)

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

μεθανόλες-τσιτα γκαζια-100αρες-service στο τουρμπο κτλ κτλ

μήπως πολυ απλά να πάει να βάλει ΜΟΝΟ ενα πρόγραμμα με ήπιες ρυθμίσεις ?!

100.000χλμ δεν είναι πολλα αν έχουν γίνει με σωστη συντήρηση και χρήση!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε σεις, οκ.   ο φίλος midkin  απλά του είπε οτι εφόσον αισθάνεται και θέλει μετά απο 100χ χλμ  να γίνει πιο δυνατός, 

να κάνει ακραία δυνατά-γκαζάρικα, ξεκολιάρ@$κα  πράγματα- ρυθμίσεις.

 

δεν χωράει παρεξήγηση,  ο καθένας κάνει ότι θέλει, ότι νιώθει και όπως αυτός το θέλει.

:)

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως μετά από 100.000 χλμ οι επικαθίσεις θα είναι τραγικά πολλές, και το τούρμπο για να αποδόσει με ένα επιθετικό file αλλά πόσο μάλλον να αντέξει στο χρόνο το θέλει το service του!

Link to comment
Share on other sites

Δλδ καθε 100.000χλμ το τουρμπο θελει service???

Εγω με 140.000χλμ σχεδον όλα με προγραμμα,εβγαλα το τουρμπο κ ο μηχανικος εκρινε οτι δε χρειαζόταν το παραμικρο κ ξαναμπήκε κανονικα στη θέση του!

(αλλα το αμαξι το οδηγαω μονο εγω κ η συντηριση κ η χρηση του είναι πολυ προσεχτικη)

Link to comment
Share on other sites

Δλδ καθε 100.000χλμ το τουρμπο θελει service???

Εγω με 140.000χλμ σχεδον όλα με προγραμμα,εβγαλα το τουρμπο κ ο μηχανικος εκρινε οτι δε χρειαζόταν το παραμικρο κ ξαναμπήκε κανονικα στη θέση του!

(αλλα το αμαξι το οδηγαω μονο εγω κ η συντηριση κ η χρηση του είναι πολυ προσεχτικη)

 +1 το τούρμπο χρειάζεται κάποια συντήρηση; (σορρυ για ερώτηση offtopic)

Link to comment
Share on other sites

+1 το τούρμπο χρειάζεται κάποια συντήρηση; (σορρυ για ερώτηση offtopic)

100.000 χλμ είναι αρκετά, καλό θα ήταν ένα service, ωστόσο αν το έχει δει τουρμπινάς και έχει πει πως είναι οκ, τότε δεν υπάρχει θέμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,Καποιο καλο προγραμμα εκτος Revo/ABT (λογο τιμης) για ενα Tsi 140 07 υπαρχει καποιος να μου πρωτηνει?Εαν το εχει δοκιμασει και τι αλλαγες ειδε?Ποσο κοστισε?

Και καποιον που θα μου το κανει στην Θεσσαλονικη?

 

Πολλα ζηταω το ξερω!!αλλα καποιος θα υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είναι και η APR, e-tuners με κόστος το οποίο δεν γνωρίζω. Ελα σε μια συνάντηση-meeting στη Θεσσαλονίκη, δες τα σχετικά τοπικ weekly night out,  και έλα απο κοντά να γνωριστούμε να μεγαλώσουμε την παρέα μας και να πούμε πολλά πάνω στο θέμα.

φιλικά

χρήστος

Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα και εγω προγραμμα απο etuners το αμαξι ειναι στα 55.000 km ελπιζω να πανε ολα καλα,μου ειπαν οτι ειναι πανω κατω στα 270 αλογακια. ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση και απο την επιδοση του αυτοκινητου  πυραυλος εγινε. xD

Link to comment
Share on other sites

χθες εβαλα και εγω προγραμμα απο etuners το αμαξι ειναι στα 55.000 km ελπιζω να πανε ολα καλα,μου ειπαν οτι ειναι πανω κατω στα 270 αλογακια. ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση και απο την επιδοση του αυτοκινητου πυραυλος εγινε. xD

Τι αμάξι έχεις (κινητήρα);

Τι φοράς από περιφερειακά;

Link to comment
Share on other sites

golf gti mk6  dsg απο περιφερειακα τιποτα ακομα :p προσεχως θα βαλω εισαγωγη και TBE 

275 αλογα με 380 nm ροπης πρεπει να εισαι με εξατμιση πας 285-290 

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις  τις APR? εντυπωσεις ? Για Golf 5 tsi 140..

Edited by Rabbit-Mk5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.