Jump to content
panos18

Golf 5/6/7 - Ποιο Προγραμμα Φορατε Σε Tsi ?

Καταγραφή των προγραμμάτων στα TSI  

251 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

σε TAT: http://www.tat-rd.com/και τα δύο.

 

Για το θέμα κατανάλωσης κανένας; 

Λογικό είναι αφού φάρδυνε το πέλμα, να υπάρχει μικρή αύξηση κατανάλωσης.

Ας παραμείνουμε στο θέμα μας παρακαλώ.

ΥΓ.Υπάρχει στην ενότητα ελαστικά αντιστοιχο θέμα που μπορείς να διαβάσεις, έχει συζητηθεί πολλές φορές.

 

Όσο αφορά στις διαφορές, μπορεί να αποδοθεί στα εξής:

α. διαφορετική ποιότητα καυσίμου

β. διαφορετική χαρτογράφηση (λόγω και διαφορετικής εταιρίας), η μία εταιρία έχει επιθετικότερη

γ. πεσμένη τουρμπίνα, φθαρμένη σκάστρα ή παλαιού τύπου με μεμβράνη, Ν75 που δεν λειτουργεί σωστά, απώλεια πίεσης λόγω διαρροής

δ. αντλία μαγν. συμπλέκτη με φθορά

ε. δεν πατήθηκε από το χειριστή σωστά (πρέπει να μπει dynoplot)

 

Το πιθανότερο σενάριο είναι μάλλον το β, εφόσον τα όσα στοιχεία παρουσιάζονται είναι λειψά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια κι απο μενα..σκεφτομαι εδω κκαι πολυ καιρο για καποιο προγραμμα και ειμαι μπερδεμενος... εχω golf 6 tsi 122hp και φοραω ενα φιλτρο κ&ν στο φιλτροκουτι και τελικο μονο...ειμαι αναμεσα σε tmg revlimit και unitronic...καμια συμβοθλη θα με βοηθουσε..ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και χρόνια πολλά.θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση λόγω έλλειψης γνωσης.ενδιαφερομαι για προγραμμα σε ένα golf 6 122ps.πηρα τηλεφωνο σε μια εταιρία που με ενδιαφέρει και μου ειπαν ότι το πρόγραμμα δεν ειναι κονσέρβα και ότι ειναι παραμετροποίηση των δικών μου χαρτών.Τι ακριβώς παίζει με αυτό και ειναι safe σαν προγραμμα?Και επειδη λογω των οικονομικων καταστασεων εκανα καποια παζαρια να το πω για καλυτερη τιμη υπαρχει καποιος τροπος να μπορεσω και εγω να δω και να καταλαβω αν θα μου κανει το κανονικο το προγραμμα και οχι κατι πιο λαιτ λογω της τιμης?Περαν της δυναμομετρησης.Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβαλα το προγραμμα παιδια.οκ αλλο αυτοκίνητο εγινε αλλα εχω ένα πρόβλημα.σε ένα εύρος στρόφων κυρίως στις χαμηλές μου κάνει κοψίματα το αυτοκίνητο.Βοηθήστε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έβαλα το προγραμμα παιδια.οκ αλλο αυτοκίνητο εγινε αλλα εχω ένα πρόβλημα.σε ένα εύρος στρόφων κυρίως στις χαμηλές μου κάνει κοψίματα το αυτοκίνητο.Βοηθήστε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στο προγραμματιστή σου φίλε μου πως να σε βοηθήσουμε απο το πληκτρολόγιο .... Δεν το είδατε εκείνη τη στιγμή;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στο προγραμματιστή σου φίλε μου πως να σε βοηθήσουμε απο το πληκτρολόγιο .... Δεν το είδατε εκείνη τη στιγμή;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο προγραμματιστης μου ειπε οταν μιλησαμε οτι μαλλον ειναι αντλια υψηλης πιεσης γιατι τα κοψιματα τα κανει μονο σε αποτομα γκαζοματα απο τις χαμηλες στροφες.Και μου ειπε πως εκει ζηταει βενζινες και δεν τις περνει.Εσεις τι λετε?Επεισης σε νορμαλ αλλαγες χορις πολλα γκαζια δεν το εχω το προβλημα.Μονο σε αποτομα

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρικά από αυτά που αναφέρεις, η αντλία υψηλής παρουσιάζει φθορά και χρήζει αντικατάστασης.

Αν, είχες και το λογκάρισμα θα ήμασταν πιο σίγουροι.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.Για λογκαρισμα θα το παω τη Δευτερα για να δουμε και τι φταει.Αν μπορεσω θα το ανεβασω

Link to comment
Share on other sites

+1 μου κάνει εντύπωση πάντως που ο προγραμματιστής σου δεν σε ενημέρωσε / προειδοποίησε

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1 μου κάνει εντύπωση πάντως που ο προγραμματιστής σου δεν σε ενημέρωσε / προειδοποίησε

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1 μου κάνει εντύπωση πάντως που ο προγραμματιστής σου δεν σε ενημέρωσε / προειδοποίησε

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν του ειπα για τα κοψηματα που μου κανει και ο Λαγος του ειπε οτι ειναι πιθανον απο αντλια υψυλης που μαλλον λογο χλμ φεγωθηκε το ελατηριο και δε δινει σωστη παροχη.Πιθανολογω πως δεν το γνωριζε αυτο για να με ενημερωσει

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσε να το προβλέψει ο προγραμματιστής σου. Εαν δεν πήγατε ένα γυρό που μπήκε το πρόγραμμα να δεί τα κοψίματα πως θα σου το πεί; Επίσης σύστησε του να σου κατεβάσε λίγο την πίεση να δείτε αν συνεχίζει να το κάνει, μην πετάξεις λεφτά για αντλία υψηλής για 5-10 άλογα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα απλά το βάλατε ή κάνατε Dyno, πήγατε βόλτες κτλ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλα το βαλαμε καναμε μια βολτα αλλα λογω αυξημενης κινησης δε μπορεσαμε να ανοιξουμε το αμαξι και εφυγα.Εμπειρικα ποσο μπορει να κανει μια αντλια υψηλης?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα απλά το βάλατε ή κάνατε Dyno, πήγατε βόλτες κτλ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγινε το λόγο παιδια.Ο μηχανικός είπε πως δε βγάζει κάποιο σφάλμα αλλα το ειδε στο δρόμο και μου ειπε. Πως ειναι αντλία υψηλής με αυτ τα κοψίματα.Το λόγο ομως στο δρόμο δεν έβγαζε σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγινε το λόγο παιδια.Ο μηχανικός είπε πως δε βγάζει κάποιο σφάλμα αλλα το ειδε στο δρόμο και μου ειπε. Πως ειναι αντλία υψηλής με αυτ τα κοψίματα.Το λόγο ομως στο δρόμο δεν έβγαζε σφαλμα

Link to comment
Share on other sites

Εαν κάνει μόνο κοψίματα δεν θα σου βγάλει κάποιο σφάλμα παρά μόνο όταν ανάψει το λαμπάκι του κινητήρα. Εδώ στην Κύπρο η αντλία υψηλής έχει κανά 600αρι εκεί στην Ελλάδα θα είναι ποιο φθηνά οπότε κοίταξετο και τα παιδιά εδώ μπορούν να σε παραπέψουν από που να την αγοράσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.