Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

καταλαβα..αλλα για μενα εχει 2 καναλια η tv ενα οταν ανοιγει και ενα οταν ειναι σβηστη!και ανοιγει μονο οταν ειναι κανενας σπιτι μου και θελει να δει κατι.. :pardon:

την καλυτερη δουλεια κανεις. και εγω δεν ειμαι φαν αλλα ειναι απο τα λιγα προγραμματα που αν κατα τυχη πετυχεις αξιζει να δεις new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μερικα ωραια πραγματακια

http://www.redline-motorworks.com/product_p/1876794.htm

αλλα αυτο πιστευω ειναι καλυτερο..

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5056570-TEASER-ALERT!!-Mk6-GTI-Digital-Boost-Gauge-Interface-**Redline-Motorworks** :lol::good::ninja:

ποιο ΟΕΜ δεν γινεται σαν Look

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

τα εχεις φαει τα φορουμ βλεπω.τα ειχα δει κ εγω πριν καμια βδομαδα αλλα το 1 δεν μου αρεσε

το 2 ειναι ολα τα λεφτα αλλα θελει ηλεκτρινικο μπαρομετρακι κ δεν ειμαι τοσο φαν

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και αυτή η τοποθέτηση σε Golf 6, από site της blitz :

sgaugegolf6.jpg

Είναι super πάντως και τα blitz όπως και τα apexi, defi κλπ

nengun073900blitzracing.jpg

pproduct56.jpg

http://www.blitz-ag.com/products/meter/s-gauge/s-gauge.html

http://www.blitz-uk.co.uk/Product-176.aspx

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ μαγκες.γνωριζει κανεις εδω στα γιαννενα ποιος μπορει να κανει τοποθετηση μπαρομετρου;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος τα GTI/GT GOLF V δεν εχουν στο καντραν ΟΕΜ μπαρομετρο??Εχω tsi gofv 140 και θελω μπαρομετρο DEFI για να μπαινει στο αεραγωγο .Τι προτεινεται για το συγκεκριμενο αυτοκινητο μηχανικο η ηλεκ/κο?Για βαση λεω ΟSIR εκτος αν υπαρχει κατι καλυτερο σε OEM εμφανιση.Δεν τα παω καλα με e-bay κτλπ, απο Ελλαδα υπαρχει κανα εμπειρο λινκ για αγορα πακετο(μπαρομετρο+βαση).Για τοποθετιση μαλλον θα ανεβω Θεσσαλονικη εμαθα εχετε καλα μαστορια!!:)

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.com/NEW-APEXi-EL2-TURBO-BOOST-METER-GAUGE-MECHANICAL-BLACK-/140473762540?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item20b4e382ec

Μπορει να μου πει καποιος αν ειναι χωρις το control box(δηλαδη μονο καλωδια)??και αν την νυχτα εχει μπλε φωτισμο?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος τα GTI/GT GOLF V δεν εχουν στο καντραν ΟΕΜ μπαρομετρο??Εχω tsi gofv 140 και θελω μπαρομετρο DEFI για να μπαινει στο αεραγωγο .Τι προτεινεται για το συγκεκριμενο αυτοκινητο μηχανικο η ηλεκ/κο?Για βαση λεω ΟSIR εκτος αν υπαρχει κατι καλυτερο σε OEM εμφανιση.Δεν τα παω καλα με e-bay κτλπ, απο Ελλαδα υπαρχει κανα εμπειρο λινκ για αγορα πακετο(μπαρομετρο+βαση).Για τοποθετιση μαλλον θα ανεβω Θεσσαλονικη εμαθα εχετε καλα μαστορια!!:p

Μόνο τα GT(170) είχαν μπαρόμετρο στο καντράν . Ήταν εκεί που βρίσκεται η θερμοκρασία νερού στα υπόλοιπα V .

Για το μπαρόμετρο που μας δίνεις περιέχει:

* Brand New & Sealed (καινούργιο σε αεροστεγή συσκευασία)

* This is a 60mm Mechanical EL BOOST meter (60mm μπαρόμετρο)

* It provides very ACCURATE Boost reading (Apexi corp. Tested) (σου παρέχει ακριβή ένδειξη πίεσης)

* Comes with a Multi-angle stand and all necessary hardwares (συνοδεύεται από βάση με διαφορετικές γωνίες και όλα τα απαραίτητα εξαρτήματα)

* Easy to Install (DIY)(εύκολο στην τοποθέτηση)

* No control unit required (ΔΕΝ χρειάζεται μονάδα ρύθμισης)

δεν αναφέρει κάτι για χρώμα το βράδυ ... για περισσότερα εάν δεν υπάρχει κάποιος από εδω που να ξέρει θα πρέπει να στείλει ερώτηση στον πωλητή με τις ερωτήσεις σου σωστά διατυπωμένες και να κρατήσεις το mail αυτό(send a copy to my e-mail address) στο αρχείο σε περίπτωση που σου χρειαστεί κάποια μέρα(εύχομαι να μην χρειαστεί) .

Link to comment
Share on other sites

καπου γραφει White αρα λογικα εχει λευκο φωτισμο...

επισης καπου γραφει MECHANICAL αρα ειναι μηχανικο και η πιεση λογικα φτανει μεχρι την καμπινα σου με τη μια.

δεν εχει σενσορακι στο χωρο του μοτερ που σου κανει το σημα ψηφιακο :whistling:

για εμενα καλυτερα κοιτα κατι τετοιο.. m Defi Racer blue

απο εκει το πηρα και εγω και αρκετοι ακωμη.

ηλεκτρονικο , ΔΕΝ θελει κεντρικη μοναδα , εχει ενα σενσορακι στο χωρο του μοτερ και το σημα φτανει ψηφιακο στο οργανο. 52mm με μπλε φωτισμο πολυ κοντα σε αυτον του golf V

Εδω μπορεις να το δεις πανω στο αμαξι μου IMG_0409.jpg

130 ευρο καπου + αποστολη :p

Link to comment
Share on other sites

καπου γραφει White αρα λογικα εχει λευκο φωτισμο...

επισης καπου γραφει MECHANICAL αρα ειναι μηχανικο και η πιεση λογικα φτανει μεχρι την καμπινα σου με τη μια.

δεν εχει σενσορακι στο χωρο του μοτερ που σου κανει το σημα ψηφιακο :whistling:

για εμενα καλυτερα κοιτα κατι τετοιο.. m Defi Racer blue

απο εκει το πηρα και εγω και αρκετοι ακωμη.

ηλεκτρονικο , ΔΕΝ θελει κεντρικη μοναδα , εχει ενα σενσορακι στο χωρο του μοτερ και το σημα φτανει ψηφιακο στο οργανο. 52mm με μπλε φωτισμο πολυ κοντα σε αυτον του golf V

Εδω μπορεις να το δεις πανω στο αμαξι μου IMG_0409.jpg

130 ευρο καπου + αποστολη :p

Μαλλον εχει ακριβινει απο τοτε 216$+μεταφορικα:p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα GT(170) είχαν μπαρόμετρο στο καντράν . Ήταν εκεί που βρίσκεται η θερμοκρασία νερού στα υπόλοιπα V .

Για το μπαρόμετρο που μας δίνεις περιέχει:

* Brand New & Sealed (καινούργιο σε αεροστεγή συσκευασία)

* This is a 60mm Mechanical EL BOOST meter (60mm μπαρόμετρο)

* It provides very ACCURATE Boost reading (Apexi corp. Tested) (σου παρέχει ακριβή ένδειξη πίεσης)

* Comes with a Multi-angle stand and all necessary hardwares (συνοδεύεται από βάση με διαφορετικές γωνίες και όλα τα απαραίτητα εξαρτήματα)

* Easy to Install (DIY)(εύκολο στην τοποθέτηση)

* No control unit required (ΔΕΝ χρειάζεται μονάδα ρύθμισης)

δεν αναφέρει κάτι για χρώμα το βράδυ ... για περισσότερα εάν δεν υπάρχει κάποιος από εδω που να ξέρει θα πρέπει να στείλει ερώτηση στον πωλητή με τις ερωτήσεις σου σωστά διατυπωμένες και να κρατήσεις το mail αυτό(send a copy to my e-mail address) στο αρχείο σε περίπτωση που σου χρειαστεί κάποια μέρα(εύχομαι να μην χρειαστεί) .

To ιδιο το βρηκα και εδω:http://www.streetandcircuit-shop.biz/apexi-el-ii-system-meters---mechanical-boost-kpa-white-does-not-use-control-box-114287-p.asp στα 165ε απο ελλαδα αλλα φοβαμαι μηπως ειναι κινεζικο σαν μερικα στο e-bay κοπιες που εχουν 69$---->http://cgi.ebay.com/ebaymotors/APEXi-EL2-MECHANICAL-TURBO-BOOST-METER-GAUGE-kpa-WHITE-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3361d80af2QQitemZ220684880626QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν το κοιταξα καν.. το εχω και πανω απο 1 χρονο εγω..

Price: ¥17400 | EUR 151.61

παντως αξιζει τα λευτα του μεχρι last cent

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα GT(170) είχαν μπαρόμετρο στο καντράν . Ήταν εκεί που βρίσκεται η θερμοκρασία νερού στα υπόλοιπα V .

Για το μπαρόμετρο που μας δίνεις περιέχει:

* Brand New & Sealed (καινούργιο σε αεροστεγή συσκευασία)

* This is a 60mm Mechanical EL BOOST meter (60mm μπαρόμετρο)

* It provides very ACCURATE Boost reading (Apexi corp. Tested) (σου παρέχει ακριβή ένδειξη πίεσης)

* Comes with a Multi-angle stand and all necessary hardwares (συνοδεύεται από βάση με διαφορετικές γωνίες και όλα τα απαραίτητα εξαρτήματα)

* Easy to Install (DIY)(εύκολο στην τοποθέτηση)

* No control unit required (ΔΕΝ χρειάζεται μονάδα ρύθμισης)

δεν αναφέρει κάτι για χρώμα το βράδυ ... για περισσότερα εάν δεν υπάρχει κάποιος από εδω που να ξέρει θα πρέπει να στείλει ερώτηση στον πωλητή με τις ερωτήσεις σου σωστά διατυπωμένες και να κρατήσεις το mail αυτό(send a copy to my e-mail address) στο αρχείο σε περίπτωση που σου χρειαστεί κάποια μέρα(εύχομαι να μην χρειαστεί) .

Δεν εχουν μπαρομετρο αλλα το ελεινο boost-ομετρο που ειναι εντελως αχρηστο κ καλυτερα 1000φορες να εχεις ενδειξη θερμοκρασιας

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν μπαρομετρο αλλα το ελεινο boost-ομετρο που ειναι εντελως αχρηστο κ καλυτερα 1000φορες να εχεις ενδειξη θερμοκρασιας

καλα εντάξει μη βαρας ! μια κουβέντα είπαμε ..

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος συνδυασμός πάντως για τα 6άρια, από όσα έχουν κυκλοφορήσει στην αγορά, είναι η βάση της AWE σε συνδυασμό με το DEFI με λευκό φωτισμό (το ίδιο με του Poen - με άλλο φωτισμό), δηλαδή τα εξής 2 πραγματάκια :

pod025.jpg

df06606.jpg

H AWE έχει εξίσου ωραίο κιτ και για το 5άρι (όπως και για το 6άρι) αλλά παραμένει λίγο ξενέρωμα ότι το μπαρόμετρο της, καθότι Αμερικανιά, μετράει την πίεση σε psi αντί σε bar. Κατά τα άλλα είναι ότι πιο αρμονικό και καλόγουστο υπάρχει σε εμφάνιση, φωτισμό κλπ για το εσωτερικό :

awemk5vgbdashv31280.jpg

Link to comment
Share on other sites

ο Πανος ( dogo_argentino) τα εχει στον κεντρικο αεραγωγο στο λευκο τουμπανο editon30.

για εμενα ειναι μονοδρομος η βαση στον αεραγωγο της osir (οπου και το εχω) η μετα πανω απο το τασακι η διπλη της osir.

κατι κολωνες και κατι τετοια ειναι χαλια.

στον κεντρικο αεραγωγο ομως μου αρεσει πολυ

γεια σου πανο!οντως τα οργανα στον αεραγωγο,ειναι οτι καλυτερο σαν εργοστασιακα,μετραει κ η ποιοτητα των οργανων,κ η τοποθετηση βεβαια,εγω ειμαι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος συνδυασμός πάντως για τα 6άρια, από όσα έχουν κυκλοφορήσει στην αγορά, είναι η βάση της AWE σε συνδυασμό με το DEFI με λευκό φωτισμό (το ίδιο με του Poen - με άλλο φωτισμό), δηλαδή τα εξής 2 πραγματάκια :

pod025.jpg

df06606.jpg

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα να αγοράσω την παραπάνω βάση της AWE καθώς και το μπαρόμετρο της defi με λευκό φωτισμό μαζί με το πινακάκι του που κάνει μετρήσεις και τις αποθηκεύει. Θέλω να είναι η μικρή διάσταση δλδ 55mm. Έχω Golf 6!

Θα μου δώσετε ένα λινκ για να μην πληρώσω μία περιουσία;

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by midkin
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως είχα προσπαθησει να παραγγείλω την awe την βάση με το μπαρόμετρο και

είχα τα εξής προβλήματα :

δεν έκανε παράδωση Ευρώπη και σε παρέμπεμπτε σε αντιπροσώπους στην Ευρώπη:

έναν στην Αγγλία ο οποίος όμως δεν είχε το προιον που ήθελα και έναν εάν θυμαμαι

καλα στην Δανία (ή Σουηδία ) ο οποίος όμως δεν είχε e shop ...

οπου και παραιτήθηκα απο την ιδέα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.