Jump to content
kostakisSs

Golf - Mπαρομετρο / Boost Gauge [Τοποθέτηση - Επιλογές - Βάσεις Osir]

Recommended Posts

Εγω προτιμησα το depo racing με 7χρωματα, οικονομικοτατο και δειχνει και σωστα!! :whistling:

Απο εδω το πηρα http://www.ebay.co.u...r-/300507213946 και σε 3 ημερες μου ηρθε!!

πολυ ωραιαο φιλε πιο χρωμα πηρες?εγω περιμενω το pivot xv.σε τι βαση θα το βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιαο φιλε πιο χρωμα πηρες?εγω περιμενω το pivot xv.σε τι βαση θα το βαλεις?

Παρήγγειλες Pivot XV ρε τρελέ ? Από που το πήρες και πόσο ?

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλες Pivot XV ρε τρελέ ? Από που το πήρες και πόσο ?

απο αμερικη θα μου το φερουν κατι γνωστοι μου! 340 δολαρια!εχει μεσα και ασφαλεια για συνδεση και τα παντα!το μονο κακο ειναι δεν ξερω αν θα διαβαζει θερμοκρασια λαδιου μου ειπαν μπορει να υπαρχει αισθητηρας στο αμαξι για θερμοκρασια λαδιου...αλλιως θα αγορασω καλωδιο και θα το συνδεσω κανονικα....απλα εχω ακουσει οτι ειναι λιγο επικινδυνο μπορει να σου τρεχει λαδι μετα κτλ....γινεται να μπει απολυτα 100% αισθητηρας θερμοκρασιας λαδιου χωρις πρατραγουδα?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιαο φιλε πιο χρωμα πηρες?εγω περιμενω το pivot xv.σε τι βαση θα το βαλεις?

Σε ευχαριστω!

Εχει κουμπακι που βαζεις οτι χρωμα θες (+ peak)...και περιλαμβανει και βαση για το ταμπλο. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

πως βλεπω το over boost κτλ?ποτε καταλαβαινω οτι το μπαρο μετρο ειναι σε overboost η βελονα πχ?και ποσο πρεπει να εχω με προγραμμα?εχουμε το over και τι αλλο το peak και τι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

απο αμερικη θα μου το φερουν κατι γνωστοι μου! 340 δολαρια!εχει μεσα και ασφαλεια για συνδεση και τα παντα!το μονο κακο ειναι δεν ξερω αν θα διαβαζει θερμοκρασια λαδιου μου ειπαν μπορει να υπαρχει αισθητηρας στο αμαξι για θερμοκρασια λαδιου...αλλιως θα αγορασω καλωδιο και θα το συνδεσω κανονικα....απλα εχω ακουσει οτι ειναι λιγο επικινδυνο μπορει να σου τρεχει λαδι μετα κτλ....γινεται να μπει απολυτα 100% αισθητηρας θερμοκρασιας λαδιου χωρις πρατραγουδα?

Υποθετικα παντα, απο τη στιγμη που διαβαζει το Kufatec, γιατι να μη διαβαζει κι αυτο αφου το Pivot xv συνδεεται στην OBD;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε το Osir περιμενω οργανο λεω να κανω αυτο στον αεραγωγο αξιζει?

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=93098 εχει και εικονες!να βγαλω σιτες και ροδελα και να κουμποσω στο μαμα το osir!θα χωραει το 60αρι οργανο η τσαμπα?χαναμπαινει μετα πισω η ροδελα κτλ αν θελω να πουλησω αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ,υπάρχει osir για 52 και 60αρι-εσυ ποια βαση έχεις παρει;

όλη η διαδικασία με τον αεραγωγό είναι αναστρεψιμη -μετα μπορεις να το κάνεις όπως ήταν

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ,υπάρχει osir για 52 και 60αρι-εσυ ποια βαση έχεις παρει;

όλη η διαδικασία με τον αεραγωγό είναι αναστρεψιμη -μετα μπορεις να το κάνεις όπως ήταν

Δημήτρη νομίζω ότι είναι ίδια η βάση, απλά αν βάλεις όργανοο 52mm χρησιμοποιείς το "δαχτυλίδι" που περιλαμβάνει στην συσκευασία. Αν βάλεις 60mm κουμπώνει ακριβώς και δεν χρειάζεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε κρατησες τον αεραγωγο?δηλαδη εβγαλες ροδελα και φριλιες να κουμπωσει osir ωστε να ρχεται καλυτερα αερας?εβαλα και ενα συνδεσμο με photo!ελπιζω ττο 60αρι μου οργανο να χωραει θα το βαλω μονος.πια ασφαλεια πρεπει να βγαλω για να κουμποσω ?λεει 1 δεκαρα!αλλα πια βγαζουν συνηθως?και μπαινει καλωδιο με ασφαλεια!

Link to comment
Share on other sites

ναι βγαίνει όλο,είναι ενα ενιαιο κομάτι γριλιες ροδελα και το οσιρ κουμπωνει και ξεκουμπωνει πολύ ευκολα-τα;ιριαζει γάντι-

το ίδιο και το 60αρι στην βαση .ταιριαζει γαντι -

τώρα για τα ηλεκτρολογικα θα σε στεναχωρήσω,δεν πιανουν καθολου τα χερια μου και όλη την δουλεια την εκανε άλλος για εμενα (επαγγελματιας)

Link to comment
Share on other sites

ναι βγαίνει όλο,είναι ενα ενιαιο κομάτι γριλιες ροδελα και το οσιρ κουμπωνει και ξεκουμπωνει πολύ ευκολα-τα;ιριαζει γάντι-

το ίδιο και το 60αρι στην βαση .ταιριαζει γαντι -

τώρα για τα ηλεκτρολογικα θα σε στεναχωρήσω,δεν πιανουν καθολου τα χερια μου και όλη την δουλεια την εκανε άλλος για εμενα (επαγγελματιας)

εγω θα βγαλω γριλιες και ροδελα αλλα θα κουμποσω Osir στο κομματι που μενει οπως λεει το παλικαρι στο link ;)

Link to comment
Share on other sites

pivot xv με osir,

dsc00333nz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ειναι τελειο!δειχνει θερμοκρασια νερου λαδιου boost και τα peak αυτων!!δεν βαριεμαι να το χαζευω.παρτε μερικες photo βεβαια απο κοντα πολυ πιο ωραιο και τα χρωματα ολοιδια με μαμα ξεγελανε οι κλησεις στις photo!

dsc00337i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00335ub.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00330bz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00331u.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00332wf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00342n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00341xr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00334wo.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00335im.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc00336qp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

ωραιοτατο φίλε playmaker :thumbsup:

δένει πολύ ωραία -αλλά γενικα είναι πολύ ωραιο το golf σου

το λάδι και το νερό το έχεις συνδέσει ;-δείχνει κανονικά;

για το turbo από που έκελεψες υποπίεση ;

Link to comment
Share on other sites

Απο την OBD διαβαζει.. Ετσι δεν ειναι γιατρε μου; Παρεπιμποτντως πολυ ωραιο τελικα!!

Στελιο το βλεπεις; :thumbsup::roadrage::whistling:

Link to comment
Share on other sites

Απο την OBD διαβαζει.. Ετσι δεν ειναι γιατρε μου; Παρεπιμποτντως πολυ ωραιο τελικα!!

Στελιο το βλεπεις; :thumbsup::roadrage::whistling:

Με γεια Πάνο. Αυτό θα έβαζα και εγώ αλλά δεν μου αρέσει η βάση της Osir. Παρήγγηλα άλλα βάση και μπαρομετράκι. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο την OBD διαβαζει.. Ετσι δεν ειναι γιατρε μου; Παρεπιμποτντως πολυ ωραιο τελικα!!

Στελιο το βλεπεις; :fear::p:roadrage:

ναι ναι!ειναι φοβερο πως το λαδι ανεβαινει πιο αργα απο το νερο αλλα μπορει και να το ξεπερασει μετα απο ενα επιπεδο!

παντως πανω απο 100 λαδι δεν βλεπω τωρα χειμωνα.αρα για ψυγειο λαδιου μηπως τελικα καλοκαιρι μη το ζοριζουμε για να εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι!ειναι φοβερο πως το λαδι ανεβαινει πιο αργα απο το νερο αλλα μπορει και να το ξεπερασει μετα απο ενα επιπεδο!

παντως πανω απο 100 λαδι δεν βλεπω τωρα χειμωνα.αρα για ψυγειο λαδιου μηπως τελικα καλοκαιρι μη το ζοριζουμε για να εχουμε?

Με χαλαρή οδήγηση πόση ώρα κάνει να πιάσει 90°C το λάδι, όταν ήδη το νερό έχει πιάσει 90°C ?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το οργανάκι! Αφου δεν εχεις μεγάλη mfd και δεν μπορείς να παίξεις με kufatec ειναι καλή εναλλακτική :whistling:

Με χαλαρή οδήγηση πόση ώρα κάνει να πιάσει 90°C το λάδι, όταν ήδη το νερό έχει πιάσει 90°C ?

Οταν δείξει 90 η ένδειξη νερου η πραγματική θερμοκρασία που βλέπω εγω στο mfa είναι 78-80c Το λάδι εκεινη την ώρα έχει 55-58c. Καλοκαίρι ανεβαίνει για πλάκα 85-90 και μετα οσο πατας εχω δει και 112 σε σκίσιμο με a/c αναμένο (και 97c νερό παράλληλα αλλα η βελόνα φυσικά ακουνητη)

Βέβαια ο playmaker λόγω gt δεν έχει ενδειξη θερμοκρασίας νερού και λογικά το όργανο θα δείχνει τη σωστή όπως και το kufatec...

Στέλιο το δικο σου δεν εχει θερμοκρασία λαδιού στην mfd;

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

ακομα καλυτερο οτι κραταει pick και στις τρεις τιμες και δεν ειναι ενας αψυχος αριθμος αλλα ρολοι και πανεμορφο!

το βαλλα σατο μαμα αεραγωγο αφου εβγαλα γριλιες και ροδελα και φερνει σχεδον οσο αερα φερνει του συνοδηγου ΠΕΡΙΕΡΓΟ? και ομως φερνει τοσο ελαχιστα ωστε να μην σε ενοχλει μιας και θα πευτει προς τα εσενα και οχι στο τζαμι!

το λαδι αργει να φτασει το νερο αλλα παντα το ξεπερναει ακομα και με χαραλη βολτα.θελει κανα 15λεπτο + για να πιασει τη θερμοκρασια του νερου μετα ανεβαινει 5-10 βαθμους παραπανω

Link to comment
Share on other sites

ακομα καλυτερο οτι κραταει pick και στις τρεις τιμες και δεν ειναι ενας αψυχος αριθμος αλλα ρολοι και πανεμορφο!

το βαλλα σατο μαμα αεραγωγο αφου εβγαλα γριλιες και ροδελα και φερνει σχεδον οσο αερα φερνει του συνοδηγου ΠΕΡΙΕΡΓΟ? και ομως φερνει τοσο ελαχιστα ωστε να μην σε ενοχλει μιας και θα πευτει προς τα εσενα και οχι στο τζαμι!

το λαδι αργει να φτασει το νερο αλλα παντα το ξεπερναει ακομα και με χαραλη βολτα.θελει κανα 15λεπτο + για να πιασει τη θερμοκρασια του νερου μετα ανεβαινει 5-10 βαθμους παραπανω

Γούστα είναι αυτά! Προσωπικά δεν θυσίαζα τον αεραγωγό μου για κανένα όργανο! :whistling: Προτιμώ την ψηφιακή ένδειξη...

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά! Προσωπικά δεν θυσίαζα τον αεραγωγό μου για κανένα όργανο! :whistling: Προτιμώ την ψηφιακή ένδειξη...

ετσι ειναι....παντως δεν θυσιασα κανενα αεραγωγο ενα τσακ λιγοτερο αερα βγαζει θυσιασα μονο τη κινηση του!

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

θυσιασα μονο τη κινηση του!

Ναι αυτό εννοώ! Το να βγάζει αέρα εκεί που δεν θέλω δεν με βολεύει.... :whistling:

Off Topic

Ασχετο: τι μεμβρανες πέρασες τελικά;
Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.