Jump to content
Haldol

"Σκίσιμο" Από Πέτρα Στο Αμάξωμα...

Recommended Posts

Πρώτα από όλα καλημέρα! Νέο μέλος είμαι, έτυχε κι έπεσα στην ιστοσελίδα ψάχνοντας σχετικά με το πρόβλημά μου.

Πριν λίγο καιρό σε ένα παρκάρισμα βρήκε η αριστερή μεριά πάνω σε πετρότοιχο... και θα έλεγα ότι το σκίσιμο είναι σχετικά βαθύ. Δεν είναι μια απλή γρατσουνιά. Το θέμα είναι, τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να διορθωθεί, πάντα σε λογικά πλαίσια κόστους; Ή έστω να περιοριστεί κατά το δυνατόν η αισθητική αλλοίωση; Σκέφτηκα για αντικατάσταση των σημείων που χτυπήθηκαν, αλλά κάτι τέτοιο μου φαντάζει μάλλον ασύμφορο. Θέλω να πιστεύω πως υπάρχει και -σχετικά- οικονομικός τρόπος να διορθωθεί η ζημιά.

Επισυνάπτω και μία φωτογραφία από τον... πάσχοντα:

post-16097-1268818770,28_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα απιστευτη γραντζουνια απορω πως τα καταφερες , επισης απορω πως αν καταφερες και το παρκαρες πως βγηκες μετα απο το παραθυρο rolleyes.gif ?

Δυστηχως δεν γλυτωνεις το βαψιμο σε φτερο και προφυλακτηρα ...Ακομα και με τοπικη βαφη το κοστος θα ξεπερασει τα 150 Ε... Ωραιο χρωματακι παντως ...

Link to comment
Share on other sites

Με τοπική βαφή καλύπτεται τουλάχιστον το ότι έγινε; Ή θα φαίνεται χειρότερα από τη διαφορά χρώματος;

Να σου πω την αλήθεια αν πάει μέχρι 200¤ καλό το βλέπω... γιατί σε άλλο thread διάβασα για 600¤+ για αντίστοιχο πρόβλημα και απογοητεύτηκα. Τέτοιο ποσό δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω!

πραγματικα απιστευτη γραντζουνια απορω πως τα καταφερες , επισης απορω πως αν καταφερες και το παρκαρες πως βγηκες μετα απο το παραθυρο rolleyes.gif ?

Ξάγρυπνος από ταξίδι με πλοίο... άφιξη στις 5:30 το πρωί... άμα το μόνο που σκέφτεσαι μόλις φτάνεις είναι να μπεις σπίτι και να την πέσεις, δε θέλει και πολύ δυστυχώς. Για να βγω έκανα πίσω και το ξανάβαλα σαν άνθρωπος. :thumbsup:

Μάλιστα μετά δεν ήξερα αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω, γιατί ο τρόπος που βρήκε ήταν υπερβολικά «κάπως».

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και το συγκεκριμένο topic :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=8659&st=0

Για την εταιρεία που αναφέρει ο Insigner ακούγονται καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

κανουν πολυ καλη δουλεια τα παιδια και το πιο σημαντικο να μην αρχισει και ξεθωριαζει , ξεφλουδιζει μετα απο καιρο , καπου στα 80Ε το κομματι ξερω οτι παει η δουλεια ....whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι. :good:

Την επόμενη φορά που θα ανέβω στην πρωτεύουσα με το αμάξι θα περάσω και μια βόλτα από ένα υποκατάστημα. Άριστη δουλειά διαβάζω, που δε θα φαίνεται καν η διαφορά και με κάτω από 200€ το κόστος; Τέλεια τότε.

Ευχαριστώ πολύ! :-)

Edited by Haldol
Link to comment
Share on other sites

check επίσης εδώ: www.autopaint.gr

Πάρε ένα τηλ. τον κο. Δήμο εκεί και πες του ότι βρήκες το τηλ. του στο VWClub, θα σε φτιάξει:p

Εκεί έχω φτιάξει τοπικά βαψίματα στα αυτοκίνητα της οικογένειας :p

Link to comment
Share on other sites

files kai filoi tou club geia sas!!! xairomai polu pou briskomai stin eksexousa parea sas!!! egw exw ena xiliobasanismeno polaki 6n2!!!! to kaimenouli mou exei perasei ta pandina kai apo grantzounies doksa na xei o gerampis!!! se poli an parkareis mono grantzounies 8a apoktiseis!!! euxomai haldol ola na pane kala me to arwstouli polaki sou!! an kai lene oti ta simadia einai gia na min se matiazoun ;)

kai pali kalws sas brika!!!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα καλημέρα! Νέο μέλος είμαι, έτυχε κι έπεσα στην ιστοσελίδα ψάχνοντας σχετικά με το πρόβλημά μου.

Πριν λίγο καιρό σε ένα παρκάρισμα βρήκε η αριστερή μεριά πάνω σε πετρότοιχο... και θα έλεγα ότι το σκίσιμο είναι σχετικά βαθύ. Δεν είναι μια απλή γρατσουνιά. Το θέμα είναι, τι μπορούμε να κάνουμε ώστε να διορθωθεί, πάντα σε λογικά πλαίσια κόστους; Ή έστω να περιοριστεί κατά το δυνατόν η αισθητική αλλοίωση; Σκέφτηκα για αντικατάσταση των σημείων που χτυπήθηκαν, αλλά κάτι τέτοιο μου φαντάζει μάλλον ασύμφορο. Θέλω να πιστεύω πως υπάρχει και -σχετικά- οικονομικός τρόπος να διορθωθεί η ζημιά.

Επισυνάπτω και μία φωτογραφία από τον... πάσχοντα:

post-16097-1268818770,28_thumb.jpg

σι γα το πραμα ρε φιλε!!160 ευρο στο συνολο θες.80 ευρο βαψιμο το φτερο και κανα 80αρι τον προφ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.