Jump to content
Chris_dIRE

Αντηλιακές Μεμβράνες

Recommended Posts

Παίδες έχετε να προτείνετε καταστήματα τοποθέτησης αντηλιακής μεμβράνης στην Θεσσαλονίκη?

Κι αν τυχόν κάνατε τοποθέτηση πρόσφατα, γράψτε και κόστος τοποθέτησης για να έχουμε μία εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε να προτείνετε καταστήματα τοποθέτησης αντηλιακής μεμβράνης στην Θεσσαλονίκη?

Κι αν τυχόν κάνατε τοποθέτηση πρόσφατα, γράψτε και κόστος τοποθέτησης για να έχουμε μία εικόνα.

ενδιαφέρομαι κ εγώ για Θεσσαλονίκη...

πήρε το μάτι μου πριν την γέφυρα τις Σταυρούπολης... αντιπροσωπεία της Llumar....

θα περάσω να ρωτήσω λεπτομέρειες μέσα στην εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεία της Llumar όντως βρίσκεται εκεί που λέτε αλλά είναι από το ρεύμα που γυρνάει από το Τιτάν , οπότε καλύτερο θα ήταν εάν έρχεστε από Σταυρούπολη να μην ανεβείτε τη γέφυρα αλλά να πάτε κάτω από αυτήν και σε κάποιο σημείο το πεζοδρόμιο ενώ πριν είχε δέντρα κλπ έχει μόνο πλακάκι το οποίο εύκολα το καβαλάτε και γυρνάτε από την μεριά που είναι το Eshop η Ηλεκτρονική και η Llumar ;) Μπορείτε να πάτε και από την περιφερειακή που ξεκινάει από Λαχαναγορά και σας βγάζει μετά έως το 424 όπου και μπαίνετε στην κανονική περιφερειακή , αλλά με επιφύλαξη θα σας πω το πώς θα πάτε εκεί . Είτε έρχεστε από λαχαναγορά είτε από Εύοσμο κλπ πριν την αερογέφυρα της Σταυρούπολης (στην γωνία ακριβώς έχει το E-Shop) θα κάνετε δεξιά(από λαχαναγορά) ή αριστερά(από Εύοσμο κλπ) . Κι ενα Link http://www.llumar.gr/displayITM1.asp?ITMID=67

Ένα άλλο κατάστημα που όσους ρώτησα μου είπαν να πάω εκεί ήταν πάνω στην οδό Λαγκαδά ερχόμενοι από Βαρδάρη , μετά το φανάρι της Νεάπολης συνεχίζεται κι άλλο και είναι στο δεξί σας χέρι , γωνιακό πάλι μαγαζί , έχει έξω κάτι παρμπρίζ . Αλλά δεν έχω εμπειρία από το κατάστημα κι ούτε ξέρω τι μεμβράνες βάζει . Για τιμές δεν θυμάμαι καθόλου ... λέγεται Auto Glass , στο site τους έχει αυτά τα καταστήματα:

Κατάστημα Ανατολικής Θεσσαλονίκης

Λεωφ. Κ. Καραμανλή 113 (Νέα Εγνατία)

546 44 Θεσσαλονίκη

Τηλ.:2310.911.490

Φαξ:2310.911870

Κατάστημα Δυτικής Θεσσαλονίκης

Νέα Μοναστηρίου 74 (ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ)

563 34 Θεσσαλονίκη

Τηλ.: 2310.706.100

Φαξ: 2310.706.108

Κατάστημα Κεντρικής Θεσσαλονίκης

Λαγκαδά 110 (ΝΕΑΠΟΛΗ)

567 27 Θεσσαλονίκη

Τηλ.: 2310.535.510

Φαξ: 2310.541.441

Ελπίζω να βοήθησα :)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω το θέμα επειδή έφτασε η άνοιξη και σιγά σιγά ο ήλιος θα γίνεται ενοχλητικός, μπορεί κανεις να πει τιμές για 5 θυρο?

Edited by TSI.
Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω το θέμα επειδή έφτασε η άνοιξη και σιγά σιγά ο ήλιος θα γίνεται ενοχλητικός, μπορεί κανεις να πει τιμές για 5 θυρο?

den kserw an paizei to idio kai se esas ekei epanw. sti rodo gia to trthiro m piran 200 euro

kai gia to 5thiro tou aderfou m 220.i memmbranes itna tis 3m kaime eggyisi ef'orou zwis!

Link to comment
Share on other sites

den kserw an paizei to idio kai se esas ekei epanw. sti rodo gia to trthiro m piran 200 euro

kai gia to 5thiro tou aderfou m 220.i memmbranes itna tis 3m kaime eggyisi ef'orou zwis!

Πάνω κάτω εκεί παίζουν. Πέρυσι που έβαλα 3Μ στο Golf μου (5θυρο) μου έκανε τιμή στα 200 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω εκεί παίζουν. Πέρυσι που έβαλα 3Μ στο Golf μου (5θυρο) μου έκανε τιμή στα 200 ευρώ.

Αν και δεν πολυκυκλοφορώ πρωινές ώρες με το αυτοκίνητο, μπορείς να μου πεις αν έκοψε καθόλου την κάψα του ήλιου; Να μπω στη διαδικασία να το κάνω; Δε με ενδιαφέρει το αισθητικό κομμάτι...

Ανοιχτά παράθυρα δε λέει να έχεις. Τρελή φασαρία... Οπότε ψάχνω τρόπο με κλειστά παράθυρα να έχω όσο το δυνατόν δροσερότερο περιβάλλον ακόμα και με το a/c στο off.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πολυκυκλοφορώ πρωινές ώρες με το αυτοκίνητο, μπορείς να μου πεις αν έκοψε καθόλου την κάψα του ήλιου; Να μπω στη διαδικασία να το κάνω; Δε με ενδιαφέρει το αισθητικό κομμάτι...

Ανοιχτά παράθυρα δε λέει να έχεις. Τρελή φασαρία... Οπότε ψάχνω τρόπο με κλειστά παράθυρα να έχω όσο το δυνατόν δροσερότερο περιβάλλον ακόμα και με το a/c στο off.

καλα μην περιμενεις και τρελες διαφορες!

θα δεις αισθητη διαφορα αλλα το κλιμα παντα θα χρειαζεται!

εκτος αν βαλεις πισσα μαυρο που θα εισαι η χαρα του μπατσ...

Link to comment
Share on other sites

καλα μην περιμενεις και τρελες διαφορες!

θα δεις αισθητη διαφορα αλλα το κλιμα παντα θα χρειαζεται!

εκτος αν βαλεις πισσα μαυρο που θα εισαι η χαρα του μπατσ...

Σε καμμία περίπτωση πίσα.

Σκεφτόμουν για το άχρωμο Clima Select της Llumar. Όσο πιο προβλεπέ είσαι με το αμάξι, τόσο λιγότερα τρεχάματα θα έχεις με τα όργανα.

Παίζει ρόλο το μέγεθος του αυτοκινήτου πέρα από το αν είναι 3θυρο; Ίδια τιμή ας πούμε θα χρεωθεί σε ένα Golf κι ένα Smart;

Link to comment
Share on other sites

Σε καμμία περίπτωση πίσα.

Σκεφτόμουν για το άχρωμο Clima Select της Llumar. Όσο πιο προβλεπέ είσαι με το αμάξι, τόσο λιγότερα τρεχάματα θα έχεις με τα όργανα.

Παίζει ρόλο το μέγεθος του αυτοκινήτου πέρα από το αν είναι 3θυρο; Ίδια τιμή ας πούμε θα χρεωθεί σε ένα Golf κι ένα Smart;

Δεν θα χρεωθεί ίδια τιμή, αλλά δεν φαντάζομαι να έχει και μεγάλη διαφορά.

Για εντελώς "προβλεπέ" υπάρχει και η διάφανη 3M CRYSTALLINE-70 ( http://www.3m-ssl.gr/index.php?cat_id=28 )

η οποία όμως κοστίζει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πολυκυκλοφορώ πρωινές ώρες με το αυτοκίνητο, μπορείς να μου πεις αν έκοψε καθόλου την κάψα του ήλιου; Να μπω στη διαδικασία να το κάνω; Δε με ενδιαφέρει το αισθητικό κομμάτι...

Ανοιχτά παράθυρα δε λέει να έχεις. Τρελή φασαρία... Οπότε ψάχνω τρόπο με κλειστά παράθυρα να έχω όσο το δυνατόν δροσερότερο περιβάλλον ακόμα και με το a/c στο off.

Εκτός από το παρμπρίζ τα υπόλοιπα παράθυρα του γκολφ είναι αρκετά κάθετα ωστε η επιβάρυνση από τον ήλιο να μην είναι τόσο μεγάλη όσο σε άλλα αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρεωθεί ίδια τιμή, αλλά δεν φαντάζομαι να έχει και μεγάλη διαφορά.

Για εντελώς "προβλεπέ" υπάρχει και η διάφανη 3M CRYSTALLINE-70 ( http://www.3m-ssl.gr/index.php?cat_id=28 )

η οποία όμως κοστίζει κάτι παραπάνω.

Μια χαρά. Θα το κοιτάξω.

Δε με απασχολεί το αισθητικό κομμάτι γενικά γι αυτό δε με απασχολεί και η απόχρωση όσο η αποτελεσματικότητα.

Εκτός από το παρμπρίζ τα υπόλοιπα παράθυρα του γκολφ είναι αρκετά κάθετα ωστε η επιβάρυνση από τον ήλιο να μην είναι τόσο μεγάλη όσο σε άλλα αυτοκίνητα.

Δε θα τοποθετηθούν σε Golf.

Παίζει ρόλο η καθετότητα στις μεμβράνες;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Θα το κοιτάξω.

Δε με απασχολεί το αισθητικό κομμάτι γενικά γι αυτό δε με απασχολεί και η απόχρωση όσο η αποτελεσματικότητα.

Δε θα τοποθετηθούν σε Golf.

Παίζει ρόλο η καθετότητα στις μεμβράνες;

Από μεμβράνες που έχω δεί σε διάφορα αυτοκίνητα, συμπέρανα ότι αν τοποθετηθεί μεμβράνη σε τζάμι που δεν είναι κάθετο (π.χ. παρμπρίζ) θα φαίνονται "κυματάκια". Ίσως όχι τόσο έντονα, όμως αντιληπτά από το μάτι.

Σίγουρα η τοποθέτηση μεμβράνης στο παρμπρίζ είναι αποτελεσματική για τον ήλιο, αλλά πριν κάποιος πάρει την απόφαση να βάλει,ας προσπαθήσει να τις δεί φορεμένες σε άλλο αυτοκίνητο.

Στα πλαινά τζάμια δεν τίθεται τέτοιο θέμα, βάζεις απροβλημάτιστα για ό,τι αυτοκίνητο κι αν μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Από μεμβράνες που έχω δεί σε διάφορα αυτοκίνητα, συμπέρανα ότι αν τοποθετηθεί μεμβράνη σε τζάμι που δεν είναι κάθετο (π.χ. παρμπρίζ) θα φαίνονται "κυματάκια". Ίσως όχι τόσο έντονα, όμως αντιληπτά από το μάτι.

Σίγουρα η τοποθέτηση μεμβράνης στο παρμπρίζ είναι αποτελεσματική για τον ήλιο, αλλά πριν κάποιος πάρει την απόφαση να βάλει,ας προσπαθήσει να τις δεί φορεμένες σε άλλο αυτοκίνητο.

Στα πλαινά τζάμια δεν τίθεται τέτοιο θέμα, βάζεις απροβλημάτιστα για ό,τι αυτοκίνητο κι αν μιλάμε.

Δεν το ήξερα αυτό! Σ' ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

παρασκευή έβαλα στον ΝΙΚΗΤΑ 3Μ 215ευρω 5θυρο.άριστη δουλειά τρομεροί επαγγελματίες. :sheep:

ουπς!!!! τώρα το είδα αυτό είναι για θεσσάλονικη.ας το μεταφέρει κάποιος <_<

Edited by m@kro
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει περισυ σε ενα avensis που εχω τις crystaline 40.Φετος θα βαλω και στο νεο μου polo

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/el_GR/AutoFilms/Home/Products/ProductSelector/AutomotiveRange/

Στο Car X Tras ;)

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/el_GR/AutoFilms/Home/WheretoBuy/FindaDealer/?PC_7_RJH9U5230OM3C0I2H2ASA608N2_assetId=1273656449909

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.