Jump to content
digigram

Αμαν Πια!

Recommended Posts

Πολυ καλησπερας σας εχω ενα γκολφ 5 1.4 tsi 122ps,2008 μαιος μεχρι εδω καλα ολα!!!! Αυτος ο ηχος απο το ντουλαπακι σαν κροταλισμα ,σαν συντονισμος, σαν δεν ξερω γω σας εχει τυχει? να το ακουσετε? Στο ρελαντι ακουγεται και μολις πατησεις το πενταλ βενζινεις εξαφανιζεται... μολις το αφησεις (το πενταλ) ξαναρχιζει...Τι να πω πηγα στον γρατσια αλλα και καλα δεν μπορουσαν να βρουν τι ειναι....''Και καλα....'' εληξε και η εγγυηση μου και ο θεος να βαλει το χερι του!Μπορει να μην εινα σοβαρο αλλα ρε παιδια πηρα γερμανο για ν χω ποιοτητα .....Ειχα civic type R 2002 με TEIN αναρτησεις(Πιστατες ) και 17αρια 205-45,και δεν εκανε ΚΙΧ ο Ιαπωνας απο τριξιματααααα ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

Εαν εχει ξανανοιχτει το ιδιο θεμα σορρυ!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλησπερας σας εχω ενα γκολφ 5 1.4 tsi 122ps,2008 μαιος μεχρι εδω καλα ολα!!!! Αυτος ο ηχος απο το ντουλαπακι σαν κροταλισμα ,σαν συντονισμος, σαν δεν ξερω γω σας εχει τυχει? να το ακουσετε? Στο ρελαντι ακουγεται και μολις πατησεις το πενταλ βενζινεις εξαφανιζεται... μολις το αφησεις (το πενταλ) ξαναρχιζει...Τι να πω πηγα στον γρατσια αλλα και καλα δεν μπορουσαν να βρουν τι ειναι....''Και καλα....'' εληξε και η εγγυηση μου και ο θεος να βαλει το χερι του!Μπορει να μην εινα σοβαρο αλλα ρε παιδια πηρα γερμανο για ν χω ποιοτητα .....Ειχα civic type R 2002 με TEIN αναρτησεις(Πιστατες ) και 17αρια 205-45,και δεν εκανε ΚΙΧ ο Ιαπωνας απο τριξιματααααα ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

Εαν εχει ξανανοιχτει το ιδιο θεμα σορρυ!

καλησπερα φιλε μου! πιστευω πως λεμε για τον ιδιο θορυβο,τον ειχα κ γω παλιαοτερα! ο λογος ειναι πως στα περισσοτερα πενταρια αν αφαιρεσεις το πλαστικο καπακι στο πλαι του ταμπλο απο τη δεξια μερια θα διαπιστωσεις πως υπαρχει μια χαλαρη βιδα! δοκιμασε να τη σφιξεις κ ελεγξε ξανα για το θορυβο! σε ξενο φορουμ υπαρχει κ σχετικη φωτο της βιδας,αν τη βρω θα την ανεβασω!

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον προερχεταια πο καποιο συντονισμο σωληνα πισω απο το ταμπλο ...αν καταλαβα καλα τον τριγμο ετσι οπως τον περιγραφεις.Με 20.000 τι περιμενες bmw?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον προερχεταια πο καποιο συντονισμο σωληνα πισω απο το ταμπλο ...αν καταλαβα καλα τον τριγμο ετσι οπως τον περιγραφεις.Με 20.000 τι περιμενες bmw?

Οχι δεν περιμενα BMW αλλα ειναι καπως απαραδεκτο καινουριο αυτοκινητο να κανει ετσι τι να πω !

Φιλικα παντα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου! πιστευω πως λεμε για τον ιδιο θορυβο,τον ειχα κ γω παλιαοτερα! ο λογος ειναι πως στα περισσοτερα πενταρια αν αφαιρεσεις το πλαστικο καπακι στο πλαι του ταμπλο απο τη δεξια μερια θα διαπιστωσεις πως υπαρχει μια χαλαρη βιδα! δοκιμασε να τη σφιξεις κ ελεγξε ξανα για το θορυβο! σε ξενο φορουμ υπαρχει κ σχετικη φωτο της βιδας,αν τη βρω θα την ανεβασω!

Ευχαριστω μακαρι να ειναι αυτη η βιδα !Εσφιξα και και τα 6 τορκ που βρισκονται στο ντουλαπακι μεσα και εξω! Εσυ την εσφιξες και σταματησε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω μακαρι να ειναι αυτη η βιδα !Εσφιξα και και τα 6 τορκ που βρισκονται στο ντουλαπακι μεσα και εξω! Εσυ την εσφιξες και σταματησε ετσι?

να σου πω την αληθεια, θυμαμαι πως ηταν χαλαρη κ την εσφιξα,σιγουρα ελαττωθηκε ο θορυβος,αλλα δε θυμαμαι αν ειχε εξαλειφτει πληρως! πλεον μετα απο τοσα χρονια δε μου κανουν αισθηση οι τριγμοι, δυναμωνω το ραδιο για να μην τους ακουω! :lol:

Edited by doctordim
Link to comment
Share on other sites

ενα σωληνακι ειναι και νομιζω της βενζινης που περναει πισω απο το ντουλαπακι....

Λογικα δεν μπορω να το κανω μονος μου ετσι?

Πρεπει να παω στους απαραδεκτους! Να τους πληρωσω Χρυσαφιιιιιιιι....Και κανουν πως δεν ξερουν τι ειναι .... Ημαρτον για μπουνιες ειναι οι τυποι ρεεεε λες και δεν τους εχει ερθει αλλο αμαξι με το συγκεκριμενο ''Προβλημα-Ηχο''?

Link to comment
Share on other sites

σε μενα και σε φιλο με jetta ηταν η βιδα που ειπε και ο doctor

Την βιδα μολις την εσφιξα τορκ ηταν τελικα!!! Τωρα θα δω αυριο εαν κανει παλι θορυβο... Μες στο πλαινο ντουλαπακι δεν βρηκα κατι αλλο να σφιξω

Link to comment
Share on other sites

dsc6211x.th.jpg

Μαλιστααα αυτην δεν την εσφιξα λογω απουσιας εργαλειου θα το κανω αυριο και μακαρι να σταματησει αν και εχω ακουσει κι εγω για σωλινακι πισω απο το ταμπλο!

Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους οσους ανταποκριθικαν στην ερωτηση μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν περιμενα BMW αλλα ειναι καπως απαραδεκτο καινουριο αυτοκινητο να κανει ετσι τι να πω !

Φιλικα παντα!

Με τους καροδρομους που εχουμε τι περιμενες;Εδω φιλος πηρε BMW περισυ με λιγα χλμ απο εξωτερικο και φετος κατι κοπαναει στο πισω μερος στις λακουβες.Εγω αυτυχως στα 50.000 χλμ που ειμαι τωρα δεν εχω παραπονο φτου φτου μην το ματιασω ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον προερχεταια πο καποιο συντονισμο σωληνα πισω απο το ταμπλο ...αν καταλαβα καλα τον τριγμο ετσι οπως τον περιγραφεις.Με 20.000 τι περιμενες bmw?

Γιατι τα 20.000 τι ειναι στραγαλια???

Link to comment
Share on other sites

αυτη η βιδα ρε παιδια μου φενεταια δυνατο να τζογαρει..και σε μενα ειναι πολυ καλα βιδωμενη...

Οχι δεν ειναι καθολου λιγα τα 20.000 ...αλλα μην εχουμνε απαιτησεις για 50.000 ευρω ¨) γιατι ττεοιες καλιεργουνται εδω και στις ανβτιπροσωπειες?

Link to comment
Share on other sites

ενα σωληνακι ειναι και νομιζω της βενζινης που περναει πισω απο το ντουλαπακι....

:thumbsup: - καυσιμο μεσα στον χωρο της καμπινας ,μηπως εχεις κανει ενα λαθακι - μηπως εννοεις αυτο το σωληνακι της υποπιεσης που οδηγει πχ στο μπαρομετρο (?)

Link to comment
Share on other sites

παιδες μου εσπασε το χερουλακι απο το ντουλαπακι συνοδηγου..

καμια ιδέα??

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

παιδες μου εσπασε το χερουλακι απο το ντουλαπακι συνοδηγου..

καμια ιδέα??

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κωδικός ανταλλακτικού

αλουμινένιας πετούγιας : 1Κ1 857 147 D 3Q7 @ 11-12€

ανθρακί πετούγια : 1Κ1 857 147 D 75R

μπεζ πετούγια : 1Κ1 857 147 D 7R3

Πως θα κάνεις την αλλαγή : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34306 ;)

Υπάρχει μια πιθανότητα να καταργήθηκαν οι πετούγιες στα διάφορα χρώματα και να υπάρχουν μόνο αλουμινίου πλέον ...

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός ανταλλακτικού

αλουμινένιας πετούγιας : 1Κ1 857 147 D 3Q7 @ 11-12€

ανθρακί πετούγια : 1Κ1 857 147 D 75R

μπεζ πετούγια : 1Κ1 857 147 D 7R3

Πως θα κάνεις την αλλαγή : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34306 ;)

Υπάρχει μια πιθανότητα να καταργήθηκαν οι πετούγιες στα διάφορα χρώματα και να υπάρχουν μόνο αλουμινίου πλέον ...

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

πού μπορώ να αγοράσω αυτό το εξάρτημα φίλε?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

πού μπορώ να αγοράσω αυτό το εξάρτημα φίλε?

πηγαίνεις στην αντιπροσωπεία και τους λες τον κωδικό του ανταλλακτικού που θέλεις(εάν ξέρεις τον κωδικο), αλλιώς τους λες τι θέλεις και ψάχνουν εκείνη την στιγμή για κωδικό,μετά να δουν εάν έχουν και μετά ανάλογα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.