Jump to content
giannis6n

Ουρανοσ Polo6N

Recommended Posts

Παιδια καλημερα!

Ειχα θεσει καποια στιγμη ενα θεματακι σχετικα με αλλαγη ταπετσαριας ουρανου κτλ...

Αλλαγη δεν εχω καταφερει να κανω ακομα! Απλα αν ξερετε και εσεις να μου πειτε καμια παντεντα να κανω να συμαζεψω το ασυμαζευτο

γιατι εχει πεσει τοσο χαμηλα που ακουμπαει κεφαλι!!!

Τραγικα τα πραγματα ετσι μου ερχετε να το ξυλωσω ολο οπως ειναι χωρις πολλους ενδιασμους!!

βοηθηστε αμεσα!!

THNX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!

Ειχα θεσει καποια στιγμη ενα θεματακι σχετικα με αλλαγη ταπετσαριας ουρανου κτλ...

Αλλαγη δεν εχω καταφερει να κανω ακομα! Απλα αν ξερετε και εσεις να μου πειτε καμια παντεντα να κανω να συμαζεψω το ασυμαζευτο

γιατι εχει πεσει τοσο χαμηλα που ακουμπαει κεφαλι!!!

Τραγικα τα πραγματα ετσι μου ερχετε να το ξυλωσω ολο οπως ειναι χωρις πολλους ενδιασμους!!

βοηθηστε αμεσα!!

THNX

Δεν ξερω πως ειναι η ταπετσαρία του πολο, αν εχει πεσει (εχει ξεκολλήσει) μονο η επενδυση του ουρανου και το "σκληρό" μέρος ειναι στην θεση του τοτε υπάρχει τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Λυσιμο κατέβασμα και αλλαγή κανα 150αρι φιξ η ταρίφα. Με την ευκαιρία κάνεις και ενα καλό ξεσκόνισμα και ντύνεις και τις κολώνες με το ίδιο ύφασμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως ειναι η ταπετσαρία του πολο, αν εχει πεσει (εχει ξεκολλήσει) μονο η επενδυση του ουρανου και το "σκληρό" μέρος ειναι στην θεση του τοτε υπάρχει τρόπος.

Mονο το υφασμα εχει πεσει τα σκληρο μερος ειναι στη θεση του!

αν ξερει κανεις τιποτα ας ριξει καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Mονο το υφασμα εχει πεσει τα σκληρο μερος ειναι στη θεση του!

αν ξερει κανεις τιποτα ας ριξει καμια ιδεα

Λοιπον ακου τι θα κανεις μεχρι να πας στον μαστορα. Αν εισαι καλος και υπομονετικος μπορει να μην χρειαστεις και τιποτα αλλο.

Αγοραζεις 2-3 μεγαλες σύριγγες απο ενα φαρμακειο τις γεμίζεις κόλα και αρχίζεις σιγα σιγα και σε μικρα διαστήματα να τρυπας την ταπετσαρία και να "χύνεις" μεσα κολλα πιέζοντας σταδιακά το σημειο προς τα επανω.

Αν δεν εχει χαλαρώσει πολυ το υφασμα θα γινει σαν καινούργιο.

Καλη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανες τιποτα με την ταπετσαρια σου?

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα! Απογοητευτηκα απο κανα δυο μαγαζια που περασα στην Χαλκιδα συγκεκριμενα καθοτι μου ζητουσαν 200 ευρω,και το αφησα ετσι μεχρι να βρω χρονο να το κανω μονος μου!

Πηγα στα JUMBO και αγορασα δυο πακετακια διακοσμητικες πινεζες (μην γελας καθολου) τις εβαλα και ειναι μια χαρα μεχρι να βρω χρονο να κατεβασω ουρανο κ να περασω αλλο υφασμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου τι θα κανεις μεχρι να πας στον μαστορα. Αν εισαι καλος και υπομονετικος μπορει να μην χρειαστεις και τιποτα αλλο.

Αγοραζεις 2-3 μεγαλες σύριγγες απο ενα φαρμακειο τις γεμίζεις κόλα και αρχίζεις σιγα σιγα και σε μικρα διαστήματα να τρυπας την ταπετσαρία και να "χύνεις" μεσα κολλα πιέζοντας σταδιακά το σημειο προς τα επανω.

Αν δεν εχει χαλαρώσει πολυ το υφασμα θα γινει σαν καινούργιο.

Καλη δουλειά.

αυτο με την συριγγα που λες ισως ειναι καλο για καποιο αλλο αμαξι αλλα ΟΧΙ για το συγκεκριμενο Πολακι.. το υλικο που ξεκολαει ειναι παρα πολυ λεπτο και οτιδηποτε διαπερασει με την μεθοδο της συριγγας,οκ θα το κολλησει αλλα θα δημιουργησει εναν λεκε οπου πεσει κολλα λογω του οτι ειναι πολυ λεπτη η μεμβρανη-υφασμα που ξεκολλαει..

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρεθηκε καμια λυση στο προβλημα; δυστυχως τις τελευταιες μερες εχω το ιδιο προβλημα, αποτι το κοβω σε λιγες μερες θα μου πεσει στο κεφαλι.

καμια ευκολη λυση αν υπαρχει, δεν σκοπευω να δωσω πολλα ευρω παλι. μαλλον για τις πινεζες του απο πανω φιλου με κοβω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξεκολλησα και τον πηγα σε εναν ταπετσερη και κολλησα καινουριο υφασμα με λεπτο αφρολεξ....

Εχει γινει σαν καινουριο!

80¤ μου πηρε..

Edited by TasosGti25
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξεκολλησα και τον πηγα σε εναν ταπετσερη και κολλησα καινουριο υφασμα με λεπτο αφρολεξ....

Εχει γινει σαν καινουριο!

80¤ μου πηρε..

ολο τον ουρανο δηλαδη και το υφασμα στις κολωνες; μαζι με τα υλικα 80 ευρω η μονο η εργασια τοσο;

και παλι πολλα βεβαια ειναι τωρα, ελεγα μην εκανε καποιος καμια πιο ευκολη λυση με κολλα η κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

ολο τον ουρανο δηλαδη και το υφασμα στις κολωνες; μαζι με τα υλικα 80 ευρω η μονο η εργασια τοσο;

και παλι πολλα βεβαια ειναι τωρα, ελεγα μην εκανε καποιος καμια πιο ευκολη λυση με κολλα η κατι αλλο..

φιλτατε μολις σημερα πηγα κ αγορασα καταλληλα υλικα για να μονταρω το δικο μου με την πρωτη ευκαιρια!!Θα ενημερωσω για το οτιδηποτε.Παντως ενημερωτικα σου λεω πως μου στοιχισαν τα υλικα ΜΟΝΟ 25 ευρω!!!Αναλυτικα,2 μετρα αφρωδες υφασμα για την δουλεια αυτη και ενα κιλο κολλα για την περιπτωση αυτη!!!

Παρεπιπτοντως μου ζητησαν 180 και 200 αντιστοιχα σε 2 ταπετσερηδες που ρωτησα.Οκ ρε παιδια τεχνη ειναι κ το σεβομαι αλλα μην το @@@@με κι ολας!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ειδα το θεμα σας. Εχω ανεβασει ενα θεμα πως να αλλαξεις ταπετσαρια μονος σου. ειναι απιστευτα ευκολο απλα θελει λιγο προσοχη μην σπασεις το σκληρο μερος της οροφης. Και απο κοστος μονο τα υλικα. Αν θυμαμαι καλα περιπου 60Ε. Ψαχνω να βρω το θεμα και το κανω link αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.