Jump to content
hagi

Τι μεμβράνες να προτιμήσω?

???? ????? ???? ?? ????? ??? ? "????????" ???????? ??? ??????????  

4 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Απο χθες το ψοφιμι μου εγινε ενα κακο ψοφιμι με τις 35αρες 3Μ

Μπηκανε στη Σκιαση στην Καλλιθεα. www.skiasis.gr

Το παλικαρι εκανε καλη δουλεια επειδη ημουν ολη την ωρα απο πανω του και τον επρηζα και οτι εβλεπα και δε μ αρεσε το διορθωνε αμεσως. Σε γενικες γραμμες αν και ειναι νωρις ακομα ειμαι ευχαριστημενος. Σημερα το αφησα εξω να το φαει ο ηλιος να στεγνωσει καλα.

Για 5θυρο πηγε 220 το μαλλι και 3.5 ωρες τοποθετηση. Το μονο που εβγαλε ηταν το κατω λαστιχο στο παραθυρο για να περασει τη μεμβρανη μεχρι κατω να μην εχω προβληματα στο μελλον. Αλλη μια ψηφος στην 3Μ λοιπον και απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά από ότι είχα διαβάσει σε άλλο τόπικ ο Σπύρος πρέπει να έχει την 3m CS-35 η οποία είναι ίδιας 'σκουρότητας' με την titanium.

Τώρα αν θες πιο σκούρα πας ή στην Alu-light ή στην 3m CS-20.

Μπορει καποιος να μου δωσει την αντιστοιχια σε foliatec???

3M CS-35

Llumar-titanium

Foliatec-???

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου δωσει την αντιστοιχια σε foliatec???

3M CS-35

Llumar-titanium

Foliatec-???

Παιδια μην σκοτωνεστε!!! Ενας ενας!!!

new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα τις llumar-titanium στην οδό Πεντέλης στο Μαρούσι. Σε 40 λεπά 3 άτομα είχαν τελειώσει τη δουλειά! Δεν χρειάστηκε να επέμβω καθόλου και φαινόντουσαν πραγματικά επαγγελματίες. Δεν βρήκα κάτι άσχημο αν και δεν το ψείρισα ακόμα βέβαια... Με διαβεβαίωσαν πως ότι και να δω να πάω να μου το διορθώσουν.

Μου έκανε εντύπωση που με ενημέρωσε ότι αν βάλω τις τίγκα μαύρες υπάρχει κίνδυνος να με γράψουν, και εάν δεν έχει αναφερθεί αλλού το πρόστιμο αυξάνεται και πάει στα 80¤.

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια με τον LORD, τρια χρονακια και ειμαι υπερευχαριστημενος!!!

Α!! μου εδωσαν και εγγυηση!!!

Link to comment
Share on other sites

μην τσιγκουνευτεις τα χρηματα και βαλεις κατι φτηνιαρικο για να μην το μετανιωνεις καθε μερα. Οσο για εγκυηση καθε επαγγελματιασ μπαμπριζας που σεβεται το μαγαζι του θα στην αντικαταστησει δωρεαν σε μη κανονικη φθορα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, ποιές μεμβράνες προτείνετε για το αμάξι?

Είμαι μεταξύ LLUMAR, και 3Μ, μήπως ξέρετε ποιά από τις δύο είναι η καλύτερη σε ποιότητα?

έχω δίαλέξει αποχρώσεις, αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε μάρκα...

μια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, ποιές μεμβράνες προτείνετε για το αμάξι?

Είμαι μεταξύ LLUMAR, και 3Μ, μήπως ξέρετε ποιά από τις δύο είναι η καλύτερη σε ποιότητα?

έχω δίαλέξει αποχρώσεις, αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε μάρκα...

μια βοήθεια?

Απ'ότι έχω ακούσει της LLUMAR είναι καλύτερες αλλά της 3Μ πουλάνε περισσότερο.

Κατα τη γνώμη μου βάλε LLUMAR. Τις έβαλε και ένας φίλος μου πρόφατα και μου φαίνονται πολύ πιο καλές από της 3Μ, χωρίς βέβαια να είμαι και ειδικός στο θέμα.

<_<:lol::D

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω ακούσει της LLUMAR είναι καλύτερες αλλά της 3Μ πουλάνε περισσότερο.

Κατα τη γνώμη μου βάλε LLUMAR. Τις έβαλε και ένας φίλος μου πρόφατα και μου φαίνονται πολύ πιο καλές από της 3Μ, χωρίς βέβαια να είμαι και ειδικός στο θέμα.

<_<:lol::D

και ο μπαμπας μου llumar εχει βαλει και ειναι πολυ καλες, ομως δυο αλλα μελη μου ειπαν σημερα να βαλω 3Μ ως πολυ καλες γιατι ειναι στην αγορα πολλα χρονια.

τι να κανω? δε μπορω να διαλεξω ετσι...........

καποιο αλλο στοιχειο?

γιατι λες οτι ειναι καλυτερες της llumar?

Link to comment
Share on other sites

και ο μπαμπας μου llumar εχει βαλει και ειναι πολυ καλες, ομως δυο αλλα μελη μου ειπαν σημερα να βαλω 3Μ ως πολυ καλες γιατι ειναι στην αγορα πολλα χρονια.

τι να κανω? δε μπορω να διαλεξω ετσι...........

καποιο αλλο στοιχειο?

γιατι λες οτι ειναι καλυτερες της llumar?

Εμπειρικά και μόνο.

Σε Golf iv έχω δει της 3Μ αλλά δε μου άρεσε η απόχρωση που είχαν και γενικά μου φαινόταν πολύ "φτηνοδουλειά" η όλη υπόθεση.

Σε Golf v έχω δει της llumar και μου φάνηκαν πολύ καλύτερες ποιοτικά.

Μάλλον σε μπέρδεψα περισσότερο.

Εγώ πάντως αν έβαζα θα έβαζα της llumar.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, ποιές μεμβράνες προτείνετε για το αμάξι?

Είμαι μεταξύ LLUMAR, και 3Μ, μήπως ξέρετε ποιά από τις δύο είναι η καλύτερη σε ποιότητα?

έχω δίαλέξει αποχρώσεις, αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε μάρκα...

μια βοήθεια?

Την προηγουμενη εβδομαδα εβαλα της Llumar Titanium ειναι η ενδιαμεση ,οχι πολυ ανοιχτη, αλλα οχι και πολυ σκουρα. Απιστευτη διαφορα με την θερμοκρασια και χωρις να μειωνεται η ορατοτητα σου. Οπως μου προτειναν και τα παιδια να μην βαλω την πολυ σκουρα γιατι οσο να'ναι θα μειωθει η ορατοτητα αλλα και θα υπαρχει προβλημα οταν θα κανεις οπισθεν. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντος στο Polo φοράω τις Foliatech απο το 1999 η 98? Και δεν έχουν πάθει ές τώρα τύποτα είναι το μέσεο νούμερο και είναι ελάχιστο ένας τόνος στο μπλε και είναι φοβερα ξεκούραστο στο ταξίδι ακομα και στην νυχτα. και απο Θερμοκρασία, δεν περίμενα να ειναι τόσο μιωμένη... και γενικός Foliatech όσοι έχουν βάλει οι φίλοι μου και γνωστοί έμιναν πολύ ευχαριστιμένοι και με την σηρά μου και εγώ έμινα πάρα πολύ ευχαριστίμενος!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω, ποιές μεμβράνες προτείνετε για το αμάξι?

Είμαι μεταξύ LLUMAR, και 3Μ, μήπως ξέρετε ποιά από τις δύο είναι η καλύτερη σε ποιότητα?

έχω δίαλέξει αποχρώσεις, αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε μάρκα...

μια βοήθεια?

Από πέρυσι έχω τις Llumar Titanium. Καλή προστασία από τον ήλιο, δεν είναι τόσο σκούρες όσο οι 3Μ, το βράδυ για να παρκάρω σε σκοτεινό δρόμο κατεβάζω παράθυρο γιατί δεν βλέπω. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα 3Μ τις 35 (μεσαιο νουμερο) και ειμαι πολυ ευχαρυστημενος και δεν εχω προβλημα στην ορατοτητα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εβαλα της madico.... Την απαλη αποχρωση, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....

Επισης τοποθετηθηκε και στο μπροστινο διαφανης μεμβρανη (νομιζω οτι μονο η madico της βγάζει), για την μειωση της UV ακτινοβολιας.

Το UVmeter εδειχνε παντου 0.....

Τα παιδια εκαναν πολυ καλη δουλεια και το GOLFακι μου εχει παρει αλλη οψη (ταιριαζουν καλα και με το μπλε γραφιτη του αμαξιου)....

Αν ενδιαφερεται καποιος μπορω να δωσω και την διευθυνση (Αργυρουπολη)

Φιλικα-GOLFικα

NVB

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εβαλα της madico.... Την απαλη αποχρωση, και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....

Επισης τοποθετηθηκε και στο μπροστινο διαφανης μεμβρανη (νομιζω οτι μονο η madico της βγάζει), για την μειωση της UV ακτινοβολιας.

Το UVmeter εδειχνε παντου 0.....

Τα παιδια εκαναν πολυ καλη δουλεια και το GOLFακι μου εχει παρει αλλη οψη (ταιριαζουν καλα και με το μπλε γραφιτη του αμαξιου)....

Αν ενδιαφερεται καποιος μπορω να δωσω και την διευθυνση (Αργυρουπολη)

Φιλικα-GOLFικα

NVB

Όλες βγάζουν διαφανή μεμβράνη, ή τουλάχιστουν οι πιο πολλές. Η Llumar σίγουρα, σκεφτόμουν και εγώ να βάλω μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι ειχε γινει ψηφοφορια επι του θεματος και υπαρχει ακομα

Δεν θα εψαξες ομως....

Το βρηκα εγω για σενα <_<

Αντιλιακες Μεμβρανες

Το παρον θα ενωθει με το αλλο

Φιλικα Pagouristas

Link to comment
Share on other sites

H 3M ειναι κορυφαια στο χωρο, αν και ακριβη, αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις...........

Παντως μια πολυ καλη επιλογη, απο χρηματικης αποψης παντα, ειναι η LLUMAR

Προσωπικα εχω βαλει LLUMAR και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εβαλα MADICO (αμερικανικες) με εφορου ζωης εγγυηση. Το εβαλα στο κεντρο ΗΛΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ στην αργυρουπολη και μαλιστα μου εκαναν και πολυ καλη δουλεια τα παιδια. Εχουμε και 10% εκπτωση εκει...!!! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω εβαλα MADICO (αμερικανικες) με εφορου ζωης εγγυηση. Το εβαλα στο κεντρο ΗΛΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ στην αργυρουπολη και μαλιστα μου εκαναν και πολυ καλη δουλεια τα παιδια. Εχουμε και 10% εκπτωση εκει...!!! tongue.gif

έβαλες και μπροστά την καινούργια τη διάφανη? Έχω κλείσει και εγώ ραντεβού για το Σάββατο αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με το μπροστά....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.