Jump to content
kentavrosr

Vw Scirocco 2.0 R-Line Vs Mini John Cooper Works

vw scirocco 2.0 r-line vs mini John Cooper Works  

1 member has voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

τι αξια εχουν αυτα τα threads κενταβρε ?δε βλεπεις προκαλεις συγκριο στον πεολινιο

Βρρρρρ!!! ερχονται και κρυα.

Link to comment
Share on other sites

το τι απαγορευεται κ το τι οχι δεν εχει καμια σχεση με αυτο που σου εγραψα πιο πανω

τωρα καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απαγορευεται ο καθενας να κανει συγκρισεις?δεν καταλαβα!

Οχι δεν "απαγορευεται στον καθενα να κανει συγκρίσεις" οπως λες, αλλα επίσης δεν απαγορεύεται στον καθένα να σου απαντά στα threads που δημιουργείς, οπότε προς τι η διαμαρτυρία?

Link to comment
Share on other sites

το τι απαγορευεται κ το τι οχι δεν εχει καμια σχεση με αυτο που σου εγραψα πιο πανω

τωρα καταλαβες?

Δεν μου αρεσουν οι υποτιμητικες εκφρασεις ο,τι "προκαλλω συγκριο" αν δεν σας αρεσει το mini αυτο ειναι αλλο θεμα γραψτε ο,τι θελετε για αυτο μονο μην αναφερεστε σε εμενα προσωπικα.τωρα καταλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσουν οι υποτιμητικες εκφρασεις ο,τι "προκαλλω συγκριο" αν δεν σας αρεσει το mini αυτο ειναι αλλο θεμα γραψτε ο,τι θελετε για αυτο μονο μην αναφερεστε σε εμενα προσωπικα.τωρα καταλαβες?

συγκρυο=ριγος πως αυτο σε υποτιμμα σαν διαδικτυακη οντοτητα-χρηστη?κ το εγραψα με αρκετη καλη διαθεση δειχνοντας τις αντιδρασεις που προκαλει μια συγκριση..

ΥΓ: εσυ εκανες το thread δεν εισαι "αυθεντια" που δεν τον αγγιζει κανεις ουτε "εξω" απο τον χορο

αν δε θελεις μπορεις απλα να μην γραφεις η να μην κανεις threads

Btw και το μινι που αρεσει και το σιροκο μου αρεσει οποτε τι να ψηφισω?

Link to comment
Share on other sites

συγκρυο=ριγος πως αυτο σε υποτιμμα σαν διαδικτυακη οντοτητα-χρηστη?κ το εγραψα με αρκετη καλη διαθεση δειχνοντας τις αντιδρασεις που προκαλει μια συγκριση..

ΥΓ: εσυ εκανες το thread δεν εισαι "αυθεντια" που δεν τον αγγιζει κανεις ουτε "εξω" απο τον χορο

αν δε θελεις μπορεις απλα να μην γραφεις η να μην κανεις threads

Btw και το μινι που αρεσει και το σιροκο μου αρεσει οποτε τι να ψηφισω?

Δεν ειπα ποτε οτι ειμαι αυθεντια,ουτε εξω απο το χορο.Οσο για το θεμα που ανοιξα μια φυσιολογικη αντιδραση σε μια συγκριση κατα τη γνωμη μου ειναι του τυπου το scirocco μου αρεσει γιατι εχει καλα κρατημα π.χ ή το mini δεν μου αρεσει εμφανισιακα κτλ.Εαν εισαι αναποφασιστος εγω δεν σου φταιω.Ευχαριστω και για το μαθημα ελληνικων

Link to comment
Share on other sites

Το Mini δεν θα το έπερνα γιατί τα πιο πολλά τα οδηγούν τα κοριτσάκια από τα Β.Π., δεν εννοώ φυσικά την συγκεκριμένη έκδοση αλλά γενικά τις εκδόσεις του και το κοινό που αφορά. Εκτός των άλλων παρά είναι σκληροπυρηνικό σε στήσιμο κλπ., στα 20 μπορεί να το άντεχα, τώρα όχι. Αν και αν ήμουν 20 τώρα θα προτιμούσα Clio RS, Corsa OPC, Ibiza cupra, Abarth Punto ή Polo GTI αν δεν με έπαιρνε οικονομικά για Scirocco 2.0TSI.

Scirocco λοιπόν δαγκωτό ανάμεσα στα 2 γιατί συνδυάζει και άνεση και δύναμη και ομορφιά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα τυχαία έναν φίλο που είχα να δω καιρό. Εδώ και ένα μήνα έχει ένα Scirocco R!! (δυστυχώς δεν ήταν με το "θηρίο" αλλά με το 2ο αμάξι που έχει).

Ελπίζω να γραφτεί στο club ώστε να μάθετε εντυπώσεις. Αν και άστρωτο το R πάντως μου ανέφερε ότι είναι δυνατό.

Άντε για να μην φάει η μοναξιά τον George με το Golf R. Με Scirocco R έχουμε άλλο μέλος στο club??

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα τυχαία έναν φίλο που είχα να δω καιρό. Εδώ και ένα μήνα έχει ένα Scirocco R!! (δυστυχώς δεν ήταν με το "θηρίο" αλλά με το 2ο αμάξι που έχει).

Ελπίζω να γραφτεί στο club ώστε να μάθετε εντυπώσεις. Αν και άστρωτο το R πάντως μου ανέφερε ότι είναι δυνατό.

¶ντε για να μην φάει η μοναξιά τον George με το Golf R. Με Scirocco R έχουμε άλλο μέλος στο club??

Απο καταναλωση μηπως γνωριζεις ποσο εχει τωρα που ειναι καινουργιο?

Link to comment
Share on other sites

Απο καταναλωση μηπως γνωριζεις ποσο εχει τωρα που ειναι καινουργιο?

τωρα που ειναι καινουργιο η καταναλαλωση δεν ειναι η πραγματικη

Link to comment
Share on other sites

Απο καταναλωση μηπως γνωριζεις ποσο εχει τωρα που ειναι καινουργιο?

Να σου πω είναι το μόνο που δεν σκέφτηκα να ρωτήσω!! Εκείνο που ρώτησα πάντως ήταν η σύγκριση με τα προηγούμενα αυτοκίνητα που είχε. Το 1ο ήταν ένα S2000 (που το κρατούσε συλλεκτικό, δεν ήθελε να το δώσει) και το 2ο ένα Seat Leon II 1,8TSI 160 dsg, που ψιλοέψαχνε να το βελτιώσει. Τελικά του την έδωσε, τα πούλησε και τα 2 (το Leon ήταν μόλις 4 μηνών!) και πήρε το Scirocco. Για το Seat δεν το συζητάμε αλλά σε σχέση με το S2000 μου ανέφερε ότι το Honda ήταν πολύ πολύ δυνατό από στάση, αλλά το R στις ρεπρίζ δεν παίζεται, είναι εντελώς "αλλού".

Επειδή πάντως τις καθημερινές χρησιμοποιεί άλλο αμάξι και το Scirocco το χρησιμοποιεί ΣΚ, ότι και να σου πω για την κατανάλωση θα είναι λάθος καθώς δεν κινείται καθημερινές π.χ. σε μποτιλιάρισμα αλλά σε χαλαρές βόλτες το ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

μου συγρινεται αυτοκινητο με συγρκουομενο...

ωραιο γλυκουλι γυναικομπιχλιμπιδι σκανδαλιαρικο,μαγνητης χαζογυναικων,ψευτοστιλαδικο,γουτσου γουτσου,αυτοκινητακι πολυτελειας για μεταφορα τραυματιων στο γηπεδο πλουσιων golfer το ενα το αλλο αλλα οχι αυτοκινητο και εδω μιλαμε για αυτοκινητα και οχι για καροτσακια του supermarket ουτε για σπιρτοκουτα με ροδες η για δωρα γυναικων οπως και να πηγαινει οπως και να συμπεριφερεται με οσες βλακιες και να το φορτωσεις για να φαινεται αγριο οτι κινητηρα και αν του βαλεις οσα καλυντικα και να δωσεις μαζι δωρο για να το πουλισεις σε επιδοξα κοριτσακια!Δωρα ας ελπισουμε στο εσωτερικο γιατι στον ανυπαρκτο χωρο αποσκευων ειναι απο αυτα τα δωρα σε τιμη και μεγεθος που ειναι απλα για να τα λεμε...και αν αναλογιστης και τις αποσκευες γεματες τακουνια φορεματα κτλ ενα χαζο διθεσιο!ενα smart αλλα slk...

και θα μου πουν ειναι το Mini Με ονομα με το ενα με το αλλο!ας θυμηθουμε γιατι αυτοκινητο προοριζεται το μινι και πως εγινε ονομα!

παρακαλω να γινονται συγρισεις σε ομοια πραγματα.θα σου λεγα οπως στο μπασκετ κτλ οτι μιλας για διαφορετικες θεσεις-κατηγοριες

εμεις λοιπον μιλαμε για αυτοκινητα ανθρωπων και εσυ για το νεο αξεσουαρ που σκεφταιται να παρει η barbie για να φτιαχνει τα μαλια της

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει το mini σε ολα.......εννοειται δεν το συγκρινω....!

Ξεκιναω οτι εχει προσωπικοτητα...!

Εχει πολυ καλο κινητηρα...που μεχρι σημερα αποδιδει πολυ καλα...και εξαιρετικο tuning potential...

Εχει στησιμο...!

Ειναι μικρο...!τι να κανω ενα μεγαλο αμαξι.....???

Ειναι πιο σπορ σε ολα του!

Και κατι για το scirocco....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΥΠΑΡΞΗΣ!!!ειναι ενα golf 6 σαν να επεσε ενα ντουβαρι επανω του και πατηθηκε η οροφη του!!!

Link to comment
Share on other sites

το r56 μινι απλα κορυφαιο..Δεν υφισταται συγκριση με το scirocco!Εχει τα παντα...Στις στροφες μπαινει σαν διαολος!Εχει ενισχυμενο μοτερ απο τη μανα του-μπλοκε και στησιμο που θα το ζηλευε ο καθενας για μαμα αμαξι!Δεν κυκλοφορουν και πολλα οπως τα scirocco που σε βολτα μισης ωρας βλεπεις τουλαχιστον 5 και τα 4 ειναι ασπρα κιολας!Απλα το scirocco εχει την βελτιωση ενος 2lt...Δηλαδη με το καλημερα πας 270+ σαν ενα πρωτο σταδιο ενω για να το πετυχεις αυτο με το mini θες πολυ μαρουλι!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσουν και τα δυο αν και θεωρω το mini πολυ στοχευμενη αγορα αφου υπαρχουν βασικα πραγματα που πρεπει να κανει ενα αμαξι για μενα για να ειναι αμαξι και οχι μοτοσυκλετα με 4 ροδες, ας πουμε να χωραει 4 ατομα :clapping:. Κατα τα αλλα ειναι παιχνιδιάρικο ποιοτικό και πολυ καλα στημενο. Βεβαια ειναι κατι το οποιο δυσκολα θα επερνα.

Το scirocco ειναι απο τα αμαξι που οταν το βλεπω απο μπροστα η απο τα πλαγια λεω αχ τι ωραιο και οταν το βλεπω απο πισω λεω μεγαλη αηδια... Αυτη η εναλλαγη συναισθηματων σταματα μονο απο το μαυρο χρωμα, οποτε αν επερνα scirocco θα ηταν μαυρο. Τεσπα το θεωρω πιο "αυτοκινητο" απο το mini και θα μπορουσα να ζησω μαζι του σε μια χωρα με καλυτερους δρομους.

Αυτα τα ολιγα απο εμενα, δεν θα ψηφισω γιατι μου αρεσουν και τα δυο :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.