Jump to content
FSI V

ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ

Recommended Posts

Τη σκέφτομαι κι εγώ αφού μου έσκασε πολ/στής σε MK6 2/2010 με 8.000Km thumbsdown.gif

O Karentάκιας μάστορας ατάραχος την άλλαξε...

Τίποτα δε βελτίωσαν από το MK5... όλα ίδια new_killpc.gif

Link to comment
Share on other sites

Και θα πληρώσεις ενα 500αρικο προκαταβολικά επειδη σου χάλασε ενας πολλαπλασιαστής ΜΗΠΩΣ χαλασει και κατι αλλο?

Εμενα επειδη λήγει η διετια της εργοστασιακης εγγυησης με εχουν πάρει τηλέφωνο , μου στείλανε sms και επιστολή στο σπίτι για να κάνω την επέκταση εγγύησης.Εχει πέσει μεγάλη πείνα και ψάχνουν πελάτες με το δίκανο.

Επειδη δεν εχει βγάλει τίποτα σοβαρό το αμάξι μεχρι στιγμης και επειδη όταν εβγαλε ψιλοπραγματα έμεινα ''πολύ ευχαριστημενος'' απο το εξουσιοδοτημενο συνεργειο της περιοχής μου ,απο την αγνοια των τεχνικών και την αντιμετωπιση τους ,τους εστειλα στο διαολο κι αυτούς και την επέκταση.

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Και θα πληρώσεις ενα 500αρικο προκαταβολικά επειδη σου χάλασε ενας πολλαπλασιαστής ΜΗΠΩΣ χαλασει και κατι αλλο?

Εμένα γιατί μου φαίνεται λογική αντίδραση?

Με τον ίδιο τρόπο αντιδράς και εσύ!

Είχες μικροπροβλήματα οπότε δεν βλέπεις το λόγο να πάρεις μέτρα για μεγάλα προβλήματα!!!

Για μένα η επέκταση εγγύησης είναι πολύ σημαντικότερη απο πολλά άλλα. Το αμάξι το πήρα για δουλειά πρωτίστως και δεν έχω καμία όρεξη να τρέχω σε αντιπροσωπείες και συνεργεία να ψάχνω να λύνω τα όποια προβλήματα φθηνά.

Για άλλα τρία χρόνια έχω το μυαλό μου ήσυχο.

Και ζωή να έχουμε να το πουλήσω με τη λήξη της εγγύησης να πάω στο επόμενο!

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εγω την εκανα πληρωσα 480Ε. προχτες εμεινα στο δρομο εχω 55.000κλμ.δεν ειχε συμπιεση ο 2 κυλυνδρος,αποτελεσμα αλαγη μοτερ και τουρμπο ολα πληρωμενα απο τηνεπεκταση.διαφωρετικα δεν καθαριζα

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω ακομα κανενα προβλημα εχοντας κλεισει 2 χρονια με το τελευταιο tsi μου αλλα επεκταση εκανα με την αγορα. Οτι και να λεμε VW εχουμε και η αξιοπιστια τους δεν ειναι στα ατου τους. Ειδικα με τα twincharger μας και τα γνωστα προβληματακια τους καλο ειναι να εχω αλλα δυο χρονια ησυχο το κεφαλι μου. Δεν κρυβω οτι αυτη η επεκταση εστω και με πληρωμη (340 ευρω οταν το αγορασα) ηταν βασικη αιτια να παρω VW παλι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι να κανω να το κρατησω η να το πουλησω? δεν σας κρυβω οτι με χαλασε 2 χρονον αυτοκινητο και να μινι απο μηχανη

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε προβλημα η μηχανη και το τουρμπο κανονικα επρεπε να μην εχεις συμπιεση παντου και οχι μονο στον 2ο κυλινδρο. Εισαι σιγουρος για το προβλημα η αυτο σου ειπαν?

Το αυτοκινητο ειναι μαμα η το εχεις πειραξει?

Διαφωτισε μας γιατι το να ακουμε στα 55 χιλ χλμ σπασιμο μοτερ/τουρμπο δεν ειναι και οτι καλυτερο και καλο ειναι να καταλαβουμε αν υπαρχει καποια αλλη αιτια περα απο οτιδηποτε κατασκευαστικο!

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση πως αν έρθει η κακιά στιγμή της ζημιάς και ενω είσαι σε επέκταση δεν θα σε καλύψει η εγγύηση γιατι κάτι θα βρουν να μην στο δικαιολογήσουν. Εμένα δώρο μου την έκανε ο Φιλιππαίος με την αγορά, αλλα η αλήθεια είναι πως δεν υπολογίζω σε αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση πως αν έρθει η κακιά στιγμή της ζημιάς και ενω είσαι σε επέκταση δεν θα σε καλύψει η εγγύηση γιατι κάτι θα βρουν να μην στο δικαιολογήσουν. Εμένα δώρο μου την έκανε ο Φιλιππαίος με την αγορά, αλλα η αλήθεια είναι πως δεν υπολογίζω σε αυτήν.

Αν έχεις αφήσει το αμάξι απείραχτο τότε δεν έχουν να πούν τίποτα.

Γεμίζεις με 100άρα το αμάξι πριν το πας συνεργείο να μή λένε για την βενζίνη και το πολύ πολύ τους δίνεις το τηλέφωνο του δικηγόρου σου να τα βρούν.

Δεν γίνεται να τα βάφουμε όλα μαύρα. Η εγγύηση έχει κάποιους όρους για να προστατεύουν και τον καταναλωτή και τον έμπορο.

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση πως αν έρθει η κακιά στιγμή της ζημιάς και ενω είσαι σε επέκταση δεν θα σε καλύψει η εγγύηση γιατι κάτι θα βρουν να μην στο δικαιολογήσουν. Εμένα δώρο μου την έκανε ο Φιλιππαίος με την αγορά, αλλα η αλήθεια είναι πως δεν υπολογίζω σε αυτήν.

Να υπολογιζεις και μαλιστα αρκετα. Ειναι η πιο πληρης εγγυηση απο αυτες που κυκλοφορουν μεσω ασφαλιστικης. Καλυπτει σχεδον τα περισσοτερα απο την εργοστασιακη και δεν υπαρχει καμμια περιπλοκοτητα αν την χρειαστεις και η ζημια καλυπτεται οπως οριζει το συμβολαιο. Οπως γινεται και η καλυψη με την εργοστασιακη εκτος του οτι το συνεργειο/αντιπροσωπεια αναλαμβανει την διευθετηση με την ασφαλιστικη αντι με την μαμα VW.

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογιζεις και μαλιστα αρκετα. Ειναι η πιο πληρης εγγυηση απο αυτες που κυκλοφορουν μεσω ασφαλιστικης. Καλυπτει σχεδον τα περισσοτερα απο την εργοστασιακη και δεν υπαρχει καμμια περιπλοκοτητα αν την χρειαστεις και η ζημια καλυπτεται οπως οριζει το συμβολαιο. Οπως γινεται και η καλυψη με την εργοστασιακη εκτος του οτι το συνεργειο/αντιπροσωπεια αναλαμβανει την διευθετηση με την ασφαλιστικη αντι με την μαμα VW.

μακαρι, αχρειαστη να΄ναι...

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και ειμαι στο στροσιμο.αμα δειτε τον στροφαλο θα παθετε .πως εγινε? δεν ξερανε ουτε αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους ειχαν προβληματα ....κανουν μεγαλη εκπτωση ...σε καποιους την εδωσαν και δωρεαν ... που ειχαν ομως πολυ σοβαρα προβληματα ... εγω παντως μια αντλια θα την αλλαξω οταν ειναι να ληξη η 4ετης... ετσι για να εχω ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.