Jump to content
mimis

Βαψιμο Ζαντων

Recommended Posts

ευχαριστώ ,θα βάλω φωτό (μόλις τραβήξω) στην παρουσίαση που έχω για το αυτοκινητο μου-

στον Πέττα τις έβαψα, 150 ευρω πήγε

Link to comment
Share on other sites

απορω πως πατε ακομα τις ζαντες σας στον Πέτα.Ο τύπος βαζει τους Πακιστανους να κανουν την δουλεια και αυτη είναι κατω του μετριου.πριν απο το γκολφ είχα ενα και φορουσε 18ρες ζαντες.Επειδη είχαν στραβωσει απο τις λακουβες τις πηγα εκεί για ισιωμα (μπηκαν στον τορνο).

Το αποτέλεσμα?

τις παίρνεις δεν σου κανει ευθυγραμμηση ζυγοσταθμιση είχε ξερασει όλη η κόλλα απο τα πλαινα αλλα το χειροτερο δεν ηταν αυτο.

Μετα απο 2 μερες διαπιστωσα οτι οι δυο μπροστινες ζαντες χανανε ολον τον αερα απο το μεταλλο με αποτελεσμα παραλιγο να σκοτωθω.τις ειχε τριψει τοσο πολυ για να ερθουν στα ισια με αποτελεσμα το μεταλλο να χασει την ανοχη του.

καταλαβενετε οτι η αλλαγη αυτη μου κοστισε 1000 ευρω και αλλα 150 που ηθελε αυτος.Οσο για την βαφη του?Δυο φιλοι μου τις εχουν παει εκει με το αποτελεσμα να ειναι κατω του μετριου.

το αυτοκινητο που ειχα πριν ηταν ενα mini cooper works.sorry που δεν το εγραψα πριν

Link to comment
Share on other sites

Ο Πέττας εδώ και καιρό κάνει πολύ μέτρια δουλειά. Εκτός αυτού δεν κάνει ζυγοστάθμιση μετά την βαφή και επανατοποθέτηση των ελαστικών. Επίσης σε περίπτωση που χρειαστεί να αφήσεις το αυτοκίνητό σου εκεί, το αμάξι μένει έξψ από το μαγαζί σε τάκους χωρίς καμία ασφάλεια.

Τις δικές μου τις έκανα στον Μπιλίρη που μου είχε προτείνει κάποιος εδώ μέσα. Πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.

DSC_8517-2_resize.png

DSC_8519-2_resize.png

DSC_8533-2_resize.png

Link to comment
Share on other sites

Ο Πέττας εδώ και καιρό κάνει πολύ μέτρια δουλειά. Εκτός αυτού δεν κάνει ζυγοστάθμιση μετά την βαφή και επανατοποθέτηση των ελαστικών. Επίσης σε περίπτωση που χρειαστεί να αφήσεις το αυτοκίνητό σου εκεί, το αμάξι μένει έξψ από το μαγαζί σε τάκους χωρίς καμία ασφάλεια.

Τις δικές μου τις έκανα στον Μπιλίρη που μου είχε προτείνει κάποιος εδώ μέσα. Πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.

DSC_8517-2_resize.png

DSC_8519-2_resize.png

DSC_8533-2_resize.png

Πολυ καλο το αποτελεσμα και χαιρομαι που εμεινες ικανοποιημενος απο την δουλεια και το αποτελεσμα...εξαλλου γι αυτο τον συστηνω σε ολους τους πελατες μου τον Μπιλιρη γιατι κανει παντα οτι καλυτερο μπορει και σεβεται τον πελατη και την περιουσια του!!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εμενα εχει κανει αψογη δουλεια (για βαφή μιλαω),για ισιωμα δεν ξέρω

-ισχύει ότι δεν κανει ζυγοσταθμιση

-ισχύει ότι το αυτοκινητο μένει σε τακους (εχεις και την επιλογη να σου βαλει ζαντες όμως και να πας σπιτι σου)

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να είναι τέλεια και η βαφή και το ίσιωμα. Απλά αυτό που βλέπω είναι όλο και περισσότερα παράπονα από το συγκεκριμένο μαγαζί.

Θα μου πεις βέβαια ο Πέττας έχει και την 20πλάσια δουλειά σε όγκο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 150 δεν είναι μαρουλόφυλλα.... Για αυτό και πρέπει να σέβεται τον πελάτη του. Αν σου κάνει τις ζάντες που εσυ έχεις πληρώσει αλλα πόσα λεφτα στο πόδι μετά είναι λογικό να έχεις παράπονα...

Link to comment
Share on other sites

Τις δικες μου τις εφτιαξα στο Πεττα καλη βαφη χωρις ζυγοσταθμηση και επειδη δεν ειχε 18αρες να χωρανε τα φρενα ηθελε να αφησω το αμαξι τακαρισμενο μια μερα απεξω με τα BREMBO στο ελεος του θεου, και αναγκαστηκα να το τακαρω στο γκαραζ μου μεσα και να του παω τις ζαντες σκετες αρκετη ταλαιπορια θα ελεγα δεν το ξαναεκανα με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον Πέττα τι γελοίο είναι... περνάω σχεδόν κάθε μέρα, κάτι s3 ανεβασμένα στο έλεος του θεού, κάτι focus st. Δηλαδή τόσες θησίες για ένα βάψιμο ; Λες και δεν βάφουν οι άλλοι..

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να βάψω μαύρες τις ζάντες του gt. Το έχει κανείς πρόσφατα να ανεβάσει φωτογραφίες?Του φίλου που άνοιξε το post έχουν χαθεί οι φωτο......

+1 μπορει καποιος να ποσταρει τις φωτο του παιδιου γτ δεν φαινονται να τις δουμε και μεις?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις διχρωμια?πχ να βαψεις τη ζαντα μαυρη κ το στεφανι κοκκινο?βασικα ολα γινονται αρκει να ναι καλος ο μπογιατζης...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις διχρωμια?πχ να βαψεις τη ζαντα μαυρη κ το στεφανι κοκκινο?βασικα ολα γινονται αρκει να ναι καλος ο μπογιατζης...

έχω τις ζάντες της MAK E.L.R. αν τις ξέρεις και είναι πρόσοψη ασημί καιτο υπόλοιπο μαύρο και μου έχει ξεβάψει

Link to comment
Share on other sites

για να τις κανεις οπως ηταν εργοστασιο πολυ δυσκολο...εχω κ γω παρομοια κ την ειχα ξησει σε πεζοδρομιο κ ρωτησα κ μου ειπαν χλωμο.η μονη λυση ειναι να τη βαψεις ή ολομαυρη ή μαυρη κ κοκκινο στεφανι...γουστα ειναι βεβαια αυτα εσενα μπορει να σ αρεσει οποως ειναι τωρα...βασικα ποσο καιρο εχεις αγορασει-φορας αυτεσ τις ζαντες?πριν καιρο φορουσα του gti τις γυαλισμενες replica κ μου ξεφλουδιζαν-ξεβαφαν κ μου τις αλλαξαν...τσεκαρε μηπως γινεται κ σ εσενα κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

για να τις κανεις οπως ηταν εργοστασιο πολυ δυσκολο...εχω κ γω παρομοια κ την ειχα ει σε πεζοδρομιο κ ρωτησα κ μου ειπαν χλωμο.η μονη λυση ειναι να τη βαψεις ή ολομαυρη ή μαυρη κ κοκκινο στεφανι...γουστα ειναι βεβαια αυτα εσενα μπορει να σ αρεσει οποως ειναι τωρα...βασικα ποσο καιρο εχεις αγορασει-φορας αυτεσ τις ζαντες?πριν καιρο φορουσα του gti τις γυαλισμενες replica κ μου ξεφλουδιζαν-ξεβαφαν κ μου τις αλλαξαν...τσεκαρε μηπως γινεται κ σ εσενα κατι τετοιο...

το ρωτησα και επειδη τις εχω πανω από 2 χρονια δεν γινεται μαλλον ειπε ο λαστιχας μου βεβαια οτι θα κοιταξει μηπως γινει κατι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.