Jump to content
maria_tsi

Διαγωνισμοσ

Recommended Posts

Να μπω και εγω εδω Golf GT 170 του 5/2006 εχουμε και λεμε. Προβλημα συγχρονιζε 2ας, προβλημα στη πεμπτη και εκτη σχεση ρουλεμαν κιβωτιου και τωρα με μόλις 28.000 km προβλημα στην στεγανοποιηση του καπακιου (Εχω ανοιξει και συγκεκριμενο θεμα αν δειτε) με αποτέλεσμα λαδωμα στα μπουζι 2 και 4ου κυλινδρου. Αυτο το δεύτερο είναι αστοχια υλικού, το αυτοκινητου είναι συνεργειο 1250 ευρώ ζημια με την εκπτωση 1090 περίπου που κανουν σε αυτοκινητα 4-5 ετων στην Karenta. Αυτο που με ενόχλησε περισσότερο από όλα είναι το after sales αυτης της κ...εταιρειας που μας αντιμετωπιζει όπως είπε και κάποιος παραπανω σαν λεπρους. Να μην σας πω τι περασα με το κιβωτιο γιατι θα γραφω ώρες ατελείωτες. Δεν αποδεχονται και ας εχει βγει το αυτοκινητο εδω και 4 μηνες από την εγγυηση και δεν καλύπτουν ουτε την εργασια τους, θεωρωντας πως προκειται για μια απολυτως φυσιολογικη ζημια που πρέπει να καλυψει ο πελατης. Πελατης VW 5 αυτοκινητων και αλλων 3 του ομιλου seat και skoda δεν υπάρχει περιπτωση να ξαναγορασω VW όχι για κανεναν άλλο λογο (δεν ζω με αυταπάτες ότι αν παρω αλλη μαρκα αυτοκινητο δεν προκειται να βγαλει ζημιες) αλλα γιατι θεωρω ότι έχει το χειροτερο after sales.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οχι δεν βγαζει καμια εταιρια τοσα προβληματα ...ειμαι σε ολα τα οργανωμενα φορα....εχω παιε σε συναντησεις σε αρκετα κλαμπ mazda ford mini...μην τρελαθουμε κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οχι δεν βγαζει καμια εταιρια τοσα προβληματα ...ειμαι σε ολα τα οργανωμενα φορα....εχω παιε σε συναντησεις σε αρκετα κλαμπ mazda ford mini...μην τρελαθουμε κιολας...

Καλο ειναι να μην τα βαζεις ολα στην ιδια ζυγαρια,και να μην συγκρινεις εναν πολυπλοκο κινητηρα με κινητηρες απλους οπως της Ford και της Mazda.Οσο για τα mini μιας και ξερεις τα παντα για τις βλαβες,θα πρεπε να ξερεις οτι εχουν πολλα προβληματα.Επισης το ξαναλεω σεβομαι τα παιδια που χανουν τα μεροκαματα τους για να πανε να φτιαξουν το αμαξι τους,αλλα εσυ ρε μεγαλε εχεις καταντησει ΓΡΑΦΙΚΟΣ.-

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω να μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα και αυτο εχει να κανει με την τεχνολογια του καθε κινητηρα κυριως και με τα περιφερειακα κατοπιν.

Απο την στιγμη που ΚΑΜΜΙΑ αλλη εταιρια δεν εχει συνδυασμο turbo/compressor οποιαδηποτε συγκριση απλα δεν παιζει. Τωρα θα μου πειτε για συγχρονιζε, βαλβιδες Ν75, 249 κλπ. Ενταξει, το μεν πρωτο καλυπτεται στην εγγυηση και σιγουρα αν ειναι κατι τοσο ελαττωματικο δεν ευθυνεται αμεσα η εταιρια γιατι μονο ζημια της κανει οπως και να το δεις. Σιγουρα για να κρατηθει και η τιμη χαμηλα και ανταγωνιστικη σε σχεση με αυτα που προσφερουν τα συγκεκριμενα αυτοκινητα, ειναι αυτονοητο οτι η ποιοτητα καποιων εξαρτηματων αναποφευκτα δεν θα ειναι στο υψος που πρεπει και εκει ειναι που βγαινουν τετοια προβληματα.

Τωρα που και η Ford βγαζει μικρα τουρμπο, η Νιssan μικρα κομπρεσσορατα θα δουμε τι πραγματικα παιζει αν και οπως ειπα τον συνδυασμο καμμια δεν τον εχει γι'αυτο ασ μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα και γενικευουμε.

Παντως απ'οτι φαινεται συνηθως τα 170αρια βγαζουν τα περισσοτερα προβληματα και αυτο ισως εχει να κανει με το οτι ηταν πιο πιεσμενα απο τα 140αρια η μηπως λαθος ρυθμισμενα.

Σημερα πηγα να οδηγησω το Colt της γυναικας μου, πατησα το κουμπι που εχει το χειροφρενο για να το λυσω και το κουμπι μου εμεινε στο χερι. Εσπασε και στις δυο πλευρες. Κουφο γιατι δεν μου εχει συμβει ποτε με κανενα αλλο αυτοκινητο. Παω λοιπον αμεσως αντιπροσωπεια, τους λεω τι εγινε και μου λενε 'α, ενταξει αλλα να ξερετε οτι εχει 17!!! ευρω' (ενα πλαστικο κουμπακι της πλακας 17 ευρω και μετα παραπονιομαστε οτι η βαλβιδα Ν75 εχει 35 ευρω!). Επομενως προκειται για συνηθισμενο προβλημα αφου ηξεραν απ'εξω την τιμη του. Βεβαια υπολογιζαν οτι ημουν εκτος εγγυησης γι'αυτο και μου ειπαν την τιμη αλλα ευτυχως εχω ακομα μεχρι τον Απριλιο και ετσι καλυφθηκε. Αυτο παει να πει οτι τα γιαπωνεζικα ειναι προβληματικα? Οχι βεβαια, αλλα δεν πρεπει να ειμαστε και της θεσης οτι ειναι απροβληματιστα. Τωρα θα μου πειτε 'για ενα κουμπακι ολη αυτη η ιστορια?' Και ομως, χωρις αυτο το κουμπακι δεν μπορεις να βγαλεις το χειροφρενο και ειδικα η γυναικα μου θα εχει δυσκολια. Α, δεν ειχαν στο χρωμα του εσωτερικου του αυτοκινητου και θα το εχω μετα απο 2-3 μερες!.

Εχω και προβλημα με το σειριακο του κιβωτιο απο τοτε που το πηρα και με τα φρενα που τρεμουν σε φρεναρισμα με 80-140 χλμ αλλα παντα μου λενε οτι δεν υπαρχει προβλημα, δηλ οτι ειναι η ιδεα μου, δηλαδη δεν εχω τι να κανω και φανταζομαι προβληματα! Απλα περιμενω να φτασω προς το τελος της εγγυησης, οπου θα εχουν επιδεινωθει και μετα να τους βαλω να κανουν αυτο που επρεπε να κανουν απο την πρωτη φορα. Αλλα πατανε και αυτοι στο συνηθισμενο 'δεν υπαρχει προβλημα'. Οτι δηλαδη λενε τις περισσοτερες φορες και σε μας οι δικοι μας της VW. Απο την αλλη στα δικα μου tsi απο το 2007 δεν ειχα/εχω κανενα προβλημα, χωρις αυτο βεβαια να λεει και τιποτα.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω 5άρι, μπορώ μετά από 7 χρόνια συμβίωσης με Golf να πώ κι εγώ τη γνώμη μου.

Το 3άρι έβγαζε προβληματάκια συχνά. Τα περισσότερα όμως λόγω ηλικίας και όχι λόγω χιλιομέτρων.

Το θέμα είναι ότι πλέον υπάρχουν ιαπωνέζικα στην οικογένεια (πάνω από 15 χρονών το ένα και το άλλο 10ετίας) τα οποία δεν έχουν κάνει κιχ σε ό,τι αφορά ηλεκτρονικό ή μηχανικό θέμα! Είναι τυχαίο; Δε ξέρω....

Δε θέλω να ανοίξω το θέμα "αίσθηση οδήγησης", "ασφάλεια", "σταθερότητα" κτλ, γιατί απλά τα VW είναι 50 χρόνια πιο μπροστά από τα Ιαπωνέζικα. Εδώ δε συγκρίνω το 3άρι Golf με σημερινά τογιότα...

Το θέμα είναι όμως, ότι και όλα αυτά τα καλά να έχει το γερμανικό, τι να το κάνεις όταν είσαι κάθε 3 και λίγο στο συνεργείο, ή όταν ταξιδεύεις να έχεις το άγχος μήπως σε αφήσει;

Πραγματικά λυπάμαι τα παιδιά που έχουν δώσει 25χιλ ευρώ και έχουν το άγχος μήπως το καινούριο τους αυτοκίνητο τούς αφήσει!

Θα δεχθώ ότι όλα τα αμάξια βγάζουν προβλήματα, αλλά γι αυτό παίρνεις VW και όχι KIA. Για να βγει το 1 ελλατωματικό στα 1000. Απλό είναι!

Όσο για την πολυπλοκότητα των ηλεκτρονικών και των μηχανικών μερών που αποδίδουν πολλοί φίλοι στο ότι τα 5άρια είναι χάλια, έχω να τούς πω το εξής: βρείτε φίλους σας Κύπριους, που φέρνουν από Ιαπωνία Toyota να σάς πουν τι αυτοματισμούς έχουν τα Auris που απλά ...δε χαλάνε!

Όσο για τα μηχανικά; Μεταβλητό χρονισμό έχει η Ιαπωνία εδώ και 20 χρόνια... Κομπρέσορα και τούρμπο μαζί; Nissan Micra super turbo και θα σάς λυθούν οι απορίες.

Και για μη με πουν πολλοί Toyotaκια, υπάρχουν ένα κάρω Avensis και Yaris made in Turkey και UK που είναι μεγάλα μπουρδέλα. Φτάνουμε στο ότι και VW να είναι, αν γράφει made in Japan τότε είναι οκ!

Σας το λέω εγώ που, ίσως, να μην υπάρχει μεγαλύτερος (ή μάλλον υπήρχε) VWάκιας. Θεωρούσα ότι τα VW είναι εργαλεία για τη δουλειά και όχι για το ΣΚ. Έπεσα έξω και στεναχωρήθηκα αρκετά.

Είχα την τύχη τελικά να μην αγοράσω ένα GT καινούριο που ήθελα πριν 2 χρόνια με ηλιοροφές, DSG (όπως το είχα παραγγείλει στην αντιπροσωπεία) γιατί θα έκλαιγα τα 28 σχεδόν που θα χάλαγα.

Συμπερασματικά; Όποιος θέλει αυτοκίνητο να κάνει τη δουλειά του χωρίς να θέλει ηχομονώσεις, καλή ποιότητα πλαστικών κλπ ας πάρει ατμοσφαιρικό Ιαπωνέζικο, ή να είναι made in Japan. Αν θέλει αμάξι για το ΣΚ και για την έξοδο, ας πάρει VW.

Τώρα αν κάποιος έχει χρόνο και πρωτίστως όρεξη να τρέχει στα συνεργεία ακόμα και για μικροβλάβες και να μην τα θεωρεί τόσο σημαντικά, τότε ας μην μπει στον κόπο να απαντήσει...

Εντελώς και πάντα φιλικά.

EDIT: Α, και να μη ξεχάσω μιας και είδα ένα βιντεάκι ενός παιδιού από το φόρουμ, ότι υπάρχει και ο κλασικός άσχετος, που από την πρώτη μέρα τού πίνει το αίμα μιας και η λέξη στρώσιμο (όχι μόνο για μοτέρ, αλλά και για τα υπόλοιπα) είναι άσχετη..Ο οποίος έχοντας το polo 6r με μόλις 1010km στο κοντέρ, αρχίζει τους κόφτες και μετράει 0-100... Αυτοί δε θα πρέπει να διαμαρτύρονται για προβλήματα μετά κατ εμέ!

Edited by koukouroukou
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ειμαι κατοχος gt170 απο παζαροπουλο 8ος2007.χιλιομετρα71000.προβληματα?Κ Α Ν Ε Ν Α!εχω παει στο συνεργειο της πειραιως ΜΟΝΟ 4 φορες.στα 15,30,45,κ 60 χιλιαδες χλμ.με αυτα που διαβαζω μαλλον πρεπει να παιξω joker...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ειμαι κατοχος gt170 απο παζαροπουλο 8ος2007.χιλιομετρα71000.προβληματα?Κ Α Ν Ε Ν Α!εχω παει στο συνεργειο της πειραιως ΜΟΝΟ 4 φορες.στα 15,30,45,κ 60 χιλιαδες χλμ.με αυτα που διαβαζω μαλλον πρεπει να παιξω joker...

φιλε σου ευχομαι να μην σου τυχει κανενα προβλημα,αλλα πολυ φοβαμαι οτι αφου με 71000 χλμ δεν σου χει βγει τπτ θα παθεις το χειροτερο!θα σου βγουν ολα μαζεμενα και εκτος εγγυησης!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω μπορει να παρω το αιμα μου πισω!!!ειμαι πολυ κοντα στο να παρω ενα εκ των τριων

fiat punto evo abarth,alfa romeo mito qv or vw polo gti!

εαν λοιπον παρω polo(κριμα μετα απο οσα εχω περασει να τους ξαναδωσω τα λεφτα μου) στα 4 χρονια εγγυησης θα τα αλλαξω ολα!!!αλλιως να μην με λενε αρη!

α,και κατι αλλο στο group fiat το moter 1.4 multiair turbo(135,155,165,170,180 ps)κανενα προβλημα!!!

και σχεδον σε 20000 ευρω αμαξι στο punto evo abarth η στα 23000 στην Mito qv περνεις δισκοφρενα brembo oxi τρεχαγυρευε!!!

και επειδη οδηγησα στο μονο που χανεις ειναι σε κυρος(σε σχεση με την fiat).ποιοτητα κυλισης κορυφαια,καλυτερο design,στριβουν καλυτερα,φρεναρουν καλυτερα,ειναι πιο στημενα και πιο παιχνιδιαρικα και με την ιδια ασφαλεια!!!

(2 χρονια αρχικη εγγυηση εχει η 32αρα τηλεοραση μου των 500 ευρω,οχι αμαξι χιλιαδων ευρω!!ελεος!)

παντως οταν ελεγα για το group vag τα χειροτερα,ολοι εδω μεσα μου την επεφταν!!μεχρι οτι δεν εχω golf gt μου ειπαν και οτι ζηλευω!μετα απο 6 μηνες βλεπω στους περισσοτερους την ιδια απογοητευση με μενα!

και οσοι περισσοτεροι αγοραζουν,tsi ειδικα,τοσο θα μεγαλωνει!!!και η vag ομως συνεχιζει να πουλα!!!και να τα περνει απο τα service!!!για ποσο ακομα????αυτη η αλαζωνεια....

και οταν ακουω για ποιοτητα εσωτερικου και στην οικογενεια μου εχουμε touareg 100000 ευρω που εχουν χαλασει ολα τα πλαστικα με πιανει κατι!!συν οτι κολαει το αυτοματο κιβωτιο!!!δλδ ποσα θελουν???2000000 ευρω για να φτιαξουν ενα αξιοπιστο αμαξι???

μετα απο καποια χρονια βλεπω να μας παρακαλανε και να δινουν 7 χρονια εγγυηση σαν την Kia!αλλα τοτε θα ναι αργα!(καντε μια ανακληση εστω και τωρα,δειξτε λιγο σεβασμο)

αυτα και χαιρετε!!

Αρης Παναγοπουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Παρακαλουθω το φορουμ εδω και παρα πολυ καιρο . Πιστευω οτι ειναι απο τα καλυτερα στον χωρο.Τεσπα , απο την πλευρα μου εχω να πω τα εξης. Ειμαι κατοχος ενος golf tsi 160 4 μηνων με 12500 χλμ χωρις το παραμικρο προβλημα. Επισης ο αδερφος μου εχει ακριβως το ιδιο μοτερ σε scirocco με 50000 χλμ(απο τα πρωτα scirocco που πρωτοκυκλοφορησαν) χωρις να εμφανισει το παραμικρο, πραγματικα! Αυτος ηταν και ο λογος που πηρα και εγω το golf και πιστευω οτι δν θα με διαψευσει. Επισης ειχαμε και ενα passat του 2005 1.6 fsi με 90000 χλμ που και αυτο δν μας ειχε βγαλει καποιο προβλημα αλλα το πουλησαμε για αγορα ενος μικροτερου αμαξιου. Τελος παντων, δν θελω να πω οτι τα vw ειναι τα καλυτερα αυτοκινητα αλλα στην οικογενεια μας ειμαστε απολυτα ευχαριστημενοι τοσα χρονια και πιστευω οτι τα vw ειναι αυτοι την στιγμη τα καλυτερα value for money αυτοκινητα. VW ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ!! (Αν πειραξεις το αμαξι σου να ξερεις οτι ανα πασα στιγμη μπορει να σε προδωσει. Για αυτο αστο οπως το εφτιαξε η μανα του, κατι ξερει αυτην....) Φιλικα, Αλεξανδρος

Edited by Speedy
Παραβίαση όρων χρήσης
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,ειμαι κατοχος gt170 απο παζαροπουλο 8ος2007.χιλιομετρα71000.προβληματα?Κ Α Ν Ε Ν Α!εχω παει στο συνεργειο της πειραιως ΜΟΝΟ 4 φορες.στα 15,30,45,κ 60 χιλιαδες χλμ.με αυτα που διαβαζω μαλλον πρεπει να παιξω joker...

Δεν εχεις αλλαξει ουτε σκαστρα ουτε βαλβιδα τουρμο?

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μην τα βαζεις ολα στην ιδια ζυγαρια,και να μην συγκρινεις εναν πολυπλοκο κινητηρα με κινητηρες απλους οπως της Ford και της Mazda.Οσο για τα mini μιας και ξερεις τα παντα για τις βλαβες,θα πρεπε να ξερεις οτι εχουν πολλα προβληματα.Επισης το ξαναλεω σεβομαι τα παιδια που χανουν τα μεροκαματα τους για να πανε να φτιαξουν το αμαξι τους,αλλα εσυ ρε μεγαλε εχεις καταντησει ΓΡΑΦΙΚΟΣ.-

Μεγαλε πες γραφικο και το φιλο Δημητρη εδω απο το φορουμ που με πηρε τηλεφωνο πριν 4 ωρες με τη ψυχη στο στομα που του εμεινε το αμαξι απο σασμαν στα καλα καθουμενα εξω απο καβαλα με σπασμενο διαφορικο ...(gt)(ΛΙγεσ ωρες μετα την αλλαγη αντλιας κομπρεσσορα και το παιδι ειχε και προβλημα με τα μπεκ απο οτι μου ειπε...του εχουν φυγει3-4 χιλιαδες ευρω και ΟΛΑ μετα τα 70χιλ και εκτος εγγυησης.... Εαν εγω ειμαι γραφικος καποιοι ειστε καλυτεροι και απο υπαλληλοι τι σε ενοχλει δηλαδη ? Οτι λεμε οτι το αμαξι απο αξιοπιστια ειναι για τα μπαζα ?Δεν το βλεπεις ? Και μακαρι να μην το διαπιστωσεις φιλε .

Τι σχεση εχει ο πολυπλοκος κινητηρας με κρεμαγιερες σασμαν συγχρονιζε δικσο πλατο και πολλαπλασιαστες ...ο κινητηρας σαν μπλοκ ειναι οτι καλυτερο παει και τελειωσε γιαυτο βραβεβεται κιολας...σαν αξιοπιστια το συνολο δεν την εχει γιαυτο και βαθμολογειται οπως βαθμολογειται στον τομεα αυτο. Θες μηπως να αναφερθω σε μελος που συναντηθηκαμε μαζι και ο ανθρωπος εκανε αλλαγες δισκο πλατο κρεμαγιερα σε αυτοκινητο 9 μηνων ? Εδω αλλοι πανε δικαστηκα και με λες εμενα γραφικο ? Τη στιγμη που τα 2 μεγαλα φορα εχουν πηξει κυριολεκτικα απο προβληματα ?...Μακαρι να ημουν γραφικος...και οχι ρεαλιστης.

Τα μινι τα ξερω απο πρωτο χερι.Βγαζουν αλλα οχι τοσα και σε καμια περιπτωση σε τοσα λιγα χιλιομετρα. Μιλαμε παντα για μινι με σασμαν rover γιατι τα τελευταια ειναι αρκετα βελτιωμενα. Οσο για τα ford οσο και αθλια και αν ειναι τους βγαζω το καπελο ειναι τιμια και πολυ αξιοπιστα και εξαιρετικα ασφαλες .

Λετε για το gti το πολο ....ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ζωη να εχουμε και θα τα ξαναπουμε...οπως επισης θα τα ξαναναπουμε για τα 6αρια οταν εχουν πολλα χιλιομετρα μαζικα .Γιατι 3 ατομα ξερω ο ενας γραφει και εδω ειναι στα 70 σχεδον και δεν ειχε καποιοι ιδιαιτερο προβλημα εκτος δικσο πλατο νομιζω... οι αλλοι 2 σχεδον αρκετα αλλα ολα εντος εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε γραφικος εισαι,σε καθε σελιδα και καθε μηνυμα αναπαραγεις συνεχως τα ιδια και τα ιδια για κρεμαριερες και τα ρεστα.Ολο στο ακουσα εισαι,ο γνωστος σου ο ταδε εχει το τετοιο,ειδες αυτο που σπαει συνεχεια,πηγες εκει και ειδες αλλες μαρκες που δεν χαλανε.ΕΛΕΟΣ!!Αφου λοιπον ξερεις τα παντα και ωπου βρεις ξεφτυλιζεις το golf,γιατι πηγες και το πηρες?Τοτε δεν ακουσες για του 5αρι τα προβληματα?Γιατι δεν αγορασες καποιο αλλο μοντελο?Γιατι λοιπον δεν το πουλας?Μην πεταχτει και πει καποιος ''στο πουλαω μεγαλε εσενα'' κλπ.Αμα θελει να ξεφορτοθει καποιος ενα αμαξι υπαρχουν πολλοι τροποι να το κανει.ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ GOLF ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙΧ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.Σε καθε στενο υπαρχει και ενα Golf για αυτο λοιπον ειναι λογικο ο δεικτης αξιοπιστιας να ειναι πεσμενος σε σχεση με αλλες μαρκες και να αναφερονται πιο πολλα προβληματα.Αμα λες τα ιδια και τα ιδια συνεχεια εσυ εκτιθεσαι και κατανταει γραφικο,μια δυο τρεις μετα κουραζεις.

Link to comment
Share on other sites

οταν το προβλημα ειναι εξω απο το σπιτι σου μπορεις ευκολα να κρινεις και να χαρακτηριζεις τον αλλον γραφικο προβληματικο κ.α..ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ γιατι ονοματα εχω σημειωσει..θα τα πουμε εν καιρο φιλαρακια μου.Να δουμε τοτε αν ειναι ευκολο να κρινετε closedeyes.gif τον καθε αγανακτησμενο συμφορουμητη.

Link to comment
Share on other sites

Οτιδηποτε βγαλει φιλαρακι θα κοιταξω πως να το φτιαξω, δεν θα το κανω εδω μεσα σειριαλ :ninja: Ενα αμαξι οποιαδηποτε στιγμη μπορει να βγαλει το οτιδηποτε,δεν ειναι ποδηλατο.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω μπορει να παρω το αιμα μου πισω!!!ειμαι πολυ κοντα στο να παρω ενα εκ των τριων

fiat punto evo abarth,alfa romeo mito qv or vw polo gti!

εαν λοιπον παρω polo(κριμα μετα απο οσα εχω περασει να τους ξαναδωσω τα λεφτα μου) στα 4 χρονια εγγυησης θα τα αλλαξω ολα!!!αλλιως να μην με λενε αρη!

α,και κατι αλλο στο group fiat το moter 1.4 multiair turbo(135,155,165,170,180 ps)κανενα προβλημα!!!

και σχεδον σε 20000 ευρω αμαξι στο punto evo abarth η στα 23000 στην Mito qv περνεις δισκοφρενα brembo oxi τρεχαγυρευε!!!

και επειδη οδηγησα στο μονο που χανεις ειναι σε κυρος(σε σχεση με την fiat).ποιοτητα κυλισης κορυφαια,καλυτερο design,στριβουν καλυτερα,φρεναρουν καλυτερα,ειναι πιο στημενα και πιο παιχνιδιαρικα και με την ιδια ασφαλεια!!!

άμα συγκρίνεις τα κουβαδάκια (punto, polo, etc...) με τη λεκάνη(!) (golf) τί να σου πώ!

Α! Περίμενε λίγο γιατί άκουσα ότι βγάζουν special έκδοση Citroen C1 schumacher edition.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φιλε γραφικος εισαι,σε καθε σελιδα και καθε μηνυμα αναπαραγεις συνεχως τα ιδια και τα ιδια για κρεμαριερες και τα ρεστα.Ολο στο ακουσα εισαι,ο γνωστος σου ο ταδε εχει το τετοιο,ειδες αυτο που σπαει συνεχεια,πηγες εκει και ειδες αλλες μαρκες που δεν χαλανε.ΕΛΕΟΣ!!Αφου λοιπον ξερεις τα παντα και ωπου βρεις ξεφτυλιζεις το golf,γιατι πηγες και το πηρες?Τοτε δεν ακουσες για του 5αρι τα προβληματα?Γιατι δεν αγορασες καποιο αλλο μοντελο?Γιατι λοιπον δεν το πουλας?Μην πεταχτει και πει καποιος ''στο πουλαω μεγαλε εσενα'' κλπ.Αμα θελει να ξεφορτοθει καποιος ενα αμαξι υπαρχουν πολλοι τροποι να το κανει.ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ GOLF ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙΧ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ.Σε καθε στενο υπαρχει και ενα Golf για αυτο λοιπον ειναι λογικο ο δεικτης αξιοπιστιας να ειναι πεσμενος σε σχεση με αλλες μαρκες και να αναφερονται πιο πολλα προβληματα.Αμα λες τα ιδια και τα ιδια συνεχεια εσυ εκτιθεσαι και κατανταει γραφικο,μια δυο τρεις μετα κουραζεις.

r

ρε παλικαρι ετσι ευκολα πουλας το αυτοκινητο σου???τι λες τωρα????

καποιοι εδω μεσα πρεπει να καταλαβουν οτι οδηγουν απλα ενα γκολφ ειτε ειναι fsi,ειτε Gt,ειτε gti,και οχι πορσε...

επισης μιλαμε για αυτοκινητα!!!ελεος!!!!golf ειναι,οχι θρησκεια!πολυ φανατισμος!!!ο καθενας μπορει να εχει την αποψη του,αλλα αλλο αποψη αλλο στοιχεια!!!

π.χ. το 70% εχουν αλλαξει το γραναζι της δευτερας!!!!πηγαινετε στις αντιπροσωπειες να ρωτησετε!!!τωρα το οτι το αλλο 30% δεν το εχει αλλαξει αυτο δεν ειναι αξιοπιστια!!και ειναι απαραδεκτο να μην εχει γινει ανακληση!!και αν αυτο συμβει σε καποιον,κυριως γυναικες,που ειναι ασχετος με το αμαξι,δεν το παει στο σερβις την ωρα που η δευτερα κουρευει και του μεινει το κιβωτιο στο χερι,τι γινεται???και ειναι εκτος εγγυησης???ξερετε ποσο κανει??

μα τον θεο,εκανα topic.σκαναρετε ολοι απο το σερβις σας τις γνωστες σε ολους βλαβες,και θα μαι αυτος που θα παει την Vw και την kosmocar στα δικαστηρια!για το γαμωτο!ειναι καθαρη απατη!και ειναι σιγουρο οτι θα δικαιωθω,και δεν θα σταματησω που να μου δινουν το r8 v10 δωρο.εαν ομως δεν μαζεψω τουλαχιστον 10 περιπτωσεις δεν γινετε τπτ......εδωσα και το mail μου...

η σκαστρα,η βαλβιδα,και το κιβωτιο ειναι ελατωματα,οχι βλαβες και επρεπε να γινει ανακληση.

τελεια και παυλα.

χαιρετε!!

Αρης Παναγοπουλος

Link to comment
Share on other sites

Κυριε υπαλληλε...δεν ειπα ΟΛΑ ποτε ... , Αρκετες φορες (μπορεις να το δεις) εχω προτρεινει ατομα στην αγορα του golf ,επισης το οτι εχω βοηθησει παρα πολλα ατομα να βρουν ακρη με προβληματα σε συνεργειο η αντπρ και να τους δωσω μια συμβουλη για θεματα εγγυησης μιας και εγω δεν κοιμομουν πολλα βραδια για να μπορω να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας,και να παιρνω τηλεφωνα με δικο μου κοστος να εξυπηρετησω ατομα απο Σερρες και βεροια μεχρι κρητη που ουτε τα ξερω αλλα απο συμπαρασταση και μονο γιατι και αυτοι ειναι ανθρωποι σαν εμενα...νομιζω ουτε γραφικο με κανει ουτε φαφλατα . Ισα με περιμενουν για κερασμα που λεει ο λογος γιατι κατι αληταρια τους κοροιδεψαν ζητωντας ειται υπερογκα ποσα ειται τους εκριναν υπαιτιους για βλαβες που ειναι αδυνατον να προκαλεσεις ειται στα 9 ειται στα 28 ειται 70 .000. Τερμα απολογιας οτιδηποτε αλλο θελεις υπαρχουν και τα πμ .Κοιτα να συμπαρασταθεις στους συμφοφουρητες σου που σκανε τα χιλιαρικα και τα 3 χιλιαρα για βλαβες που δεν φταινε αυτοι ,για αυτο ειμαστε εδω για να κρινουμε τα αυτοκινητα .Καποιοι ειναι τυχεροι καποιοι οχι ...

Απορω πως σκεπτεσαι....φυσικα και θα βγαλει κατι ...αμαξι ειναι ..αλλα οχι απο τα 30.000 και απο τα 15 οταν μαλιστα υποτιθεται οτι εχει πληρωσει αρκετα χρηματα και σου υποσχονται λαγους με πετραχιλια... οσο για τις κρεμαγιερες...δες τι δηλωνουν σε αναλογο τοπικ οι κατοχοι ed30 ...και τα ξαναλεμε περι γραφικοτητας

Link to comment
Share on other sites

άμα συγκρίνεις τα κουβαδάκια (punto, polo, etc...) με τη λεκάνη(!) (golf) τί να σου πώ!

Α! Περίμενε λίγο γιατί άκουσα ότι βγάζουν special έκδοση Citroen C1 schumacher edition.

επειδη καποιοι παιζουν η δεν διαθετουν τουλαχιστον τον κοινο νου για να καταλαβουν...

απο αυτα που εγραψα αυτο καταλαβες???

πρωτον δεν ειπα οτι θα αντικαταστησω το golf με καποιο απο αυτα...

δευτερον μιλησα για ενα αξιοπιστο μοτερ 1.4 multiair turbo της fiat

τριτον οτι τα δυο ιταλικα "κουβαδακια"(οπως λες) ειναι καλυτερα απο το golf!!!

μονος σου το υποτιμας!!!!επισης το μεγεθος μετραει αλλα οχι στα αυτοκινητα!!!

τωρα οταν ο κουβας ειναι καλυτερος,σκεψου πως θα ναι η Giulietta........

χαιρετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αρη καταρχας δεν απευθηνθηκα σε εσενα αλλα σε ενα μελος για τους λογους που εξηγησα πιο πανω.Απο εκει και περα ουτε φανατισμενος ειμαι με το Golf ουτε θρησκεια το εχω ουτε τπτ τετοιο.Απλα κουραστηκα να διαβαζω τα ιδια και τα ιδια.Εχω πει πολλες φορες οτι εχεουν δικιο τα παιδια που μιλανε για τα προβληματα τους γιατι το πληρωνουν και γιατι στο φιναλε, χανουν μεροκαματα για να το φτιαξουν και ειδικα οι αντι/πιες της vw ειναι της υπομονης.Αλλο το να πεις το προβλημα σου και να περιμενεις να το λυσεις και να ακουσεις και 2 γνωμες, και αλλο αυτο το τσιρκο που γινεται.Ανοιγει καποιος ενα θεμα με κατι αλλο ασχετο(που πολλα θεματα δεν ειναι στα προβληματα)και τσουπ,να τα παλι οι κρεμαργιερες και οι σκαστρες.Τεσπα δεν ξαναγραφω σε αυτο το topic τπτ αλλο. Καλη τυχη σε αυτο που θα κανεις :ninja:

Link to comment
Share on other sites

επειδη καποιοι παιζουν η δεν διαθετουν τουλαχιστον τον κοινο νου για να καταλαβουν...

απο αυτα που εγραψα αυτο καταλαβες???

πρωτον δεν ειπα οτι θα αντικαταστησω το golf με καποιο απο αυτα...

δευτερον μιλησα για ενα αξιοπιστο μοτερ 1.4 multiair turbo της fiat

τριτον οτι τα δυο ιταλικα "κουβαδακια"(οπως λες) ειναι καλυτερα απο το golf!!!

μονος σου το υποτιμας!!!!επισης το μεγεθος μετραει αλλα οχι στα αυτοκινητα!!!

τωρα οταν ο κουβας ειναι καλυτερος,σκεψου πως θα ναι η Giulietta........

χαιρετε!!!

εννοείται ότι χαίρομαι όταν έχω απο πέρυσι αμάξι με 160 άλογα χωρίς προβλήματα (ας είναι ακόμα, εγώ είμαι χαρούμενος!)

1) ούτε και εγώ

2) φορεμένο επάνω στα μικρά. Σύγκρινε το bravo με το golf

3) συνεχίζεις! να μου πείς τη giulie κάτι γίνεται. Για μένα είναι τα ίδια αμάξια σαν σύνολο. Κανέναν δεν είναι τέλειο. Και τα δύο κάπου υστερούν. Για αυτό όμως υπάρχει σχετικό νήμα.

Καλά ξεμπρδέματα!

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε δορυφόροι του πλανήτη Golf αν σβήσει πάει όλο το αυτοκινητοσύμπαν μας καταστράφηκε.

Χαιρετώ όλους τους Γκολφοκάτοικους!!!

:ninja::thumbsup::p:good::yahoo::rofl:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...επειδη καπου παραπανω αναφερθηκε κατα καποιον τροπο συγκριση μεταξυ golf kai mito

να πω και εγω την γνωμη μου επειδη εχω στη κατοχη μου και το golf 5 fsi και τη μιτο 105 multiair..

η μιτο μπροστα στο golf ειναι ενας ΚΟΥΒΑΣ που κοπαναει σαν τενεκες σε καθε λκακουβα χωρις κανενα φιλτραρισμα απο τις αναρτησεις....και επειδη η εθνικη και μονο η εθνικη ειναι ο καθρεφτης καθε αυτοκινητου

και εκει βλεπεις τι σκατα αγορασες..τη σταθεροτητα που εχει το γκολφακι στα πολλα...το πατημα αλλα και η αυτοπεποιθηση που δινει στον οδηγο η μιτο δεν τα εχει!!!!!ουτε η 146 που ειχα παλιοτερα αλλα ουτε και η 147 που εχει ο πατερας μου!!!!!!!σε κλειστα κοματια και μονο εκει η σε επαρχιακους στριφτερους δρομους υπερτερουν τα ιταλικα λογο του ποιο γρηγορου τιμονιου και του ποιο παιχνιδιαρικου χαρακτηρος τους..γλιστρωντας την ουρα τους..πραγμα που εμενα προσωπικα δεν μου εμπνεει καμια μα καμια ασφαλεια....!!!!!για αξιοπιστια ..εδω γελαμε!!!!!η μαλον κλαιμε!!!!!στα 350 χλμ εχασε ολλα τα υγρα φρενων απο ελατωματικο μαρκουτσι....και καθε 1000 χλμ θελει 200 γρ λαδι...η απολυτη καταντια...!!!!!!να θες να πας θεσσαλονικη και να πρεπει να εχεις λαδια στο πορτμπαγκαζ....ελεος!!!!!

να μιλησουμε για ομορφια η φινετσα??οκ.εκει ναι η μιτο ειναι κουκλα οπως καθε ιταλικο..μεσα εξω...

χωρις να θελω να παρεξηγηθω με κανεναν!!!!!!σεβομαι απολυτα τη γνωμη καθε φιλου εδω μεσα....

αλλα παιδια ελεος να συγκρινουμε τα ιταλικα με το γκολφ.....ελεος!!!!!!!!!!

να μου πειτε αξιοπιστια σκατα και τα δυο να πω ναι...αλλα σαν αυτοκινητα απλα δεν συγκρινονται....

και μιλαω γι ατο 5αρη..χωρις να ξερω καν σε τι βαθμο εχει βελτιωθει το 6 απο τη στιγμη που δεν το εχω οδηγησει.....

φιλικα....πανος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...επειδη καπου παραπανω αναφερθηκε κατα καποιον τροπο συγκριση μεταξυ golf kai mito

να πω και εγω την γνωμη μου επειδη εχω στη κατοχη μου και το golf 5 fsi και τη μιτο 105 multiair..

η μιτο μπροστα στο golf ειναι ενας ΚΟΥΒΑΣ που κοπαναει σαν τενεκες σε καθε λκακουβα χωρις κανενα φιλτραρισμα απο τις αναρτησεις....και επειδη η εθνικη και μονο η εθνικη ειναι ο καθρεφτης καθε αυτοκινητου

και εκει βλεπεις τι σκατα αγορασες..τη σταθεροτητα που εχει το γκολφακι στα πολλα...το πατημα αλλα και η αυτοπεποιθηση που δινει στον οδηγο η μιτο δεν τα εχει!!!!!ουτε η 146 που ειχα παλιοτερα αλλα ουτε και η 147 που εχει ο πατερας μου!!!!!!!σε κλειστα κοματια και μονο εκει η σε επαρχιακους στριφτερους δρομους υπερτερουν τα ιταλικα λογο του ποιο γρηγορου τιμονιου και του ποιο παιχνιδιαρικου χαρακτηρος τους..γλιστρωντας την ουρα τους..πραγμα που εμενα προσωπικα δεν μου εμπνεει καμια μα καμια ασφαλεια....!!!!!για αξιοπιστια ..εδω γελαμε!!!!!η μαλον κλαιμε!!!!!στα 350 χλμ εχασε ολλα τα υγρα φρενων απο ελατωματικο μαρκουτσι....και καθε 1000 χλμ θελει 200 γρ λαδι...η απολυτη καταντια...!!!!!!να θες να πας θεσσαλονικη και να πρεπει να εχεις λαδια στο πορτμπαγκαζ....ελεος!!!!!

να μιλησουμε για ομορφια η φινετσα??οκ.εκει ναι η μιτο ειναι κουκλα οπως καθε ιταλικο..μεσα εξω...

χωρις να θελω να παρεξηγηθω με κανεναν!!!!!!σεβομαι απολυτα τη γνωμη καθε φιλου εδω μεσα....

αλλα παιδια ελεος να συγκρινουμε τα ιταλικα με το γκολφ.....ελεος!!!!!!!!!!

να μου πειτε αξιοπιστια σκατα και τα δυο να πω ναι...αλλα σαν αυτοκινητα απλα δεν συγκρινονται....

και μιλαω γι ατο 5αρη..χωρις να ξερω καν σε τι βαθμο εχει βελτιωθει το 6 απο τη στιγμη που δεν το εχω οδηγησει.....

φιλικα....πανος!!!!!!

φιλε πανο δεν τα διαβαζεις ολα.μιλησα για την mito qv με τα 170 αλογα,οχι για το μιτο με τα 105 αλογα....εχει μια διαφορα,μεγαλη........δευτερον εγω δεν κρινω το μεγεθος αλλα το πως παταγε.δευτερον μιλησα για αξιοπιστια,ειδικα στο μοτερ αυτο.εσυ γραφεις για κατι υγρα και τα λοιπα!!!εδω εχουμε τουρμπινες,σαζμαν,κυλινδροκεφαλες,βαλβιδες,καπακια πραγματα που κοστιζουν χιλιαδες ευρω!τι λεμε τωρα...

χαιρετε!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.