Jump to content
Speedy

Opel Corsa Opc "Nurburgring Edition" 2011

Recommended Posts

3E3FE4FB9A31A5534EBD85AD96F72FD7.jpg

B6D56355145363F8070B1C9CDD1E1EBB.jpg

5C5708A1DA03339E19B73A33F8535882.jpg

1481D2303645092A2199F078BA30D07C.jpg

F69440AD9D1F9BD2B781B49F68C1DF55.jpg

CB4BEF5CF060DB7511E55428FC3F5280.jpg

Η έκδοση Nurburgring του Corsa OPC θα έχει φρένα της Brembo και νέες ρυθμίσεις αναρτήσεων που θα περιορίζουν την απόσταση του αμαξώματος

από το έδαφος. Άγνωστο παραμένει αν θα αυξηθεί η ιπποδύναμη του υπερτροφοδοτούμενου κινητήρα των 1,6 λίτρων. Tο παράδειγμα της προηγούμενης γενιάς του Opel Astra OPC θα ακολουθήσει όπως όλα δείχνουν και το μικρότερο Corsa, αποκτώντας μέσα στο 2011 έκδοση "Nurburgring".

To Corsa ΟPC Nurburgring αναμένεται να λανσαριστεί παράλληλα με την ανανεωμένη εκδοχή των συμβατικών εκδόσεων του μικρού Opel, το 2011, ξεχωρίζοντας χάρη στις νέες ζάντες, τους ανασχεδιασμένους προφυλακτήρες, τα φρένα της Brembo και τη διπλή απόληξη της εξάτμισης.

Ανάλογου χαρακτήρα θα είναι και οι αλλαγές στο εσωτερικό του αυτοκινήτου, χωρίς ωστόσο να έχει προσδιοριστεί, μέχρι σήμερα, αν οι Γερμανοί θα επιχειρήσουν να αυξήσουν και την ιπποδύναμη του 1.600άρη turbo κινητήρα των 192 ίππων.

http://auto.in.gr/

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα....αλλα νομιζα μοιαζει πολυ με αμαξι "μοντιφαρισμενο" οχι απο την εταιρεια!!!

ΟΙ ζαντες π.χ ολα καλα,ομορφες ελαφριες,αλλα τα μισα αμαξια της κατηγοριας στην ελλαδα φορανε aftermarket oz ultraleggera και τα αλλα μισα kozei k1!!!!

Για τα φρενα καλα θα κανουν ολες οι εταιρειες πλεον να τοποθετησουν ενα σετ 4πιστονα για να δικαιολογουν και την τιμη τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Speedy πάνω που τον ηρεμήσαμε τον Poen, ανάβεις φωτιές!! new_lol.gif

xaxaxaxaxa :):rofl: μπα δε νομίζω , polάκιας θα γίνει ...

Link to comment
Share on other sites

Το Astra ειναι οπως τα λες.. ισως αποφασισαν το corsa να το κανουν αλλιως.. :(

Kαι για το corsa το ιδιο ισχυει ηδη εχει κυκλοφορησει με την εκδοση αυτη στην ελλαδα εδω και 1,5 χρονο μπορει και παραπανω..

Vauxhall-Corsa-VXR-Arctic-Edition-3%5B1%5D.jpg

και αυτο ειναι το αστρα...

opel-astra-opc-nurburgring-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε Νικο ;;; Απλά πριν 1.5 χρόνο βάλανε στο εμπόριο και το λευκό χρώμα εκτός απο το μπλε και το μαύρο !

Nαιιιι..αλλα ειχε αυτοκολλητα nurburgring!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το ARCTIC EDITION δεν ξερω αν ηρθε στην Ελλαδα απο την οπελ η μονο εξω απο την Vauxhall και νομοιζω αυτο ειναι το λευκο στη φωτο.

γενικα εχω δει αρκετα με αυτοκολλητα και αναλογους χρωματισμους οπως το astra αλλα δεν νομοιζω οτι βγηκε ποτε ετσι.

στο θεμα μας τωρα.

το χρωμα ειναι το λιγοτερο απεσιο "κομοδινι" thumbsdown.gif

η εξατμιση ειναι πολυ καλητερη στο κεντρο τριγωνικη το χειλακι μπροστα ειναι υπερβολικο για εμενα.

γενικα σκαει πολυ after market ο πισω προφυλακτηρας :)

μου αρεσουν οι ζαντες και καλα εκαναν που εβαλαν τις αγκυρες στα φρενα.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το ARCTIC EDITION δεν ξερω αν ηρθε στην Ελλαδα απο την οπελ η μονο εξω απο την Vauxhall και νομοιζω αυτο ειναι το λευκο στη φωτο.

γενικα εχω δει αρκετα με αυτοκολλητα και αναλογους χρωματισμους οπως το astra αλλα δεν νομοιζω οτι βγηκε ποτε ετσι.

στο θεμα μας τωρα.

το χρωμα ειναι το λιγοτερο απεσιο "κομοδινι" thumbsdown.gif

η εξατμιση ειναι πολυ καλητερη στο κεντρο τριγωνικη το χειλακι μπροστα ειναι υπερβολικο για εμενα.

γενικα σκαει πολυ after market ο πισω προφυλακτηρας :pardon:

μου αρεσουν οι ζαντες και καλα εκαναν που εβαλαν τις αγκυρες στα φρενα.

για τις ζάντες νομίζω πως είναι Ultraleggera , όσο για το μπροστινό χειλάκι εκεί να δεις σπασίματα σε πυλωτές ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.