Jump to content

Recommended Posts

δεν καταλαβες το βαθυτερο νοημα αυτων που σου λεω.η οικογενεια του καθενος ειναι εκει που ο καθενας την εχει.κανεις δεν μπορει να την αγγιξει με μια βρισια γιατι δεν φτανει τοσο ψηλα.μην στεναχωριεσαι,δεν ειναι λιγες οι φορες στον δρομο που μου λενε για το σοι και την οικογενεια μου.αν καθομουν να σχοληθω,θα πρεπε ειτε να εχω εκατομμυρια για πεταμα να δινω στους δικηγορους ειτε να ειμαι φυλακη για φονο.για την ωρα,απολαμβανω το καφεδακι μου στην βεραντα μου ξενοιαστος,μαζι με την οικογενεια μου.

παντως,αν εχεις σκοπο να μην πεταξεις τα χρηματα σου,ριχτα στο αμαξι και κανε καμια μοντα να γουσταρουμε. :whistling:

Συμφωνω απολυτα μαζι σου φιλε!

Αλλα ο συγκεκριμενος προσβαλει κατασυροη,πολλα μελλοι εδω μεσα,ειναι εριστηκος και προκλητικος!Αν διαβασες απο πολυ ποιο πισω θα καταλαβεις τι εννοω :thumbsup:

Edited by souls A3
Link to comment
Share on other sites

ελα να σε κανω να γελασεις λιγακι και να ξεχαστεις....

http://www.youtube.com/watch?v=h5kLLKgtROc&feature=player_embedded

μην μου πεις οτι δεν σου αρεσε; :whistling:

Link to comment
Share on other sites

γιαννη φιλε μην ξανα γραψεις κατι σε αυτο το φορουμ ο κοσμος εχει καταλαβει πολλα απο οσα ποσταριθηκαν οπως ειδες κι εσυ μονο οι κολλητοι του πηραν το μερος του και κανεις αλλος που δεν τον ξερει δεν πειρε το μερος του.δεν υπαρχει λογος να απαντας σε τιποτα αλλο εδω ας κατσουμε εμεις οι ταπινει με τα 39.000 αμαξακια μας που δεν εχουμε αλλο για να παμε παραπερα και ειμαστε τοσο μιζερει αλλα εχουμε τις γυναικες μας και τα παλικαρακια μας να χερομαστε ασε τον καθενα να λεει οτι θελει ας περναει οτι θελει..

αλλα εδω ακουστικε οτι εγω επειδη δεν μπορουσα να αγορασω EVO και εχω αποθημενα γι αυτο γραφω τετοια.(δεν ξερω ομως ποιος πραγματικα εχει τα αποθημενα)

ενα εχω να πω εγω ομως τα φραγκα τα εκανα με την γυναικα μου πειρα 39.000 αμαξι και εχω και πολλα ακομα να δωσω στο παιδι μου αντε γεια καταφερατε να καταστρεψετε ενα φορουμ ακομα, με το να μην βλεπετε την πραγματικοτητα καταματα καθηστε για μιλατε μονοι σας μετα τον καφε στην καφετερια μπεστε εδω και πειτε παλι αυτα που λεγατε στον καφε και να χερεστε μονοις σας...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ....

Πάντως επειδή δημιουργούνται εντυπώσεις μιας και έχω παρέμβει στη συζήτηση, εγώ τουλάχιστον ούτε κολλητός του cjgiorgio είμαι και επιπλέον ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ! Απλώς θεώρησα όπως και κάποιοι άλλοι πολύ αποδοτική τη μετατροπή του αυτοκινήτου του και έκανα κάποιο "χαβαλέ" με τα πατήματά του!

Και στη τελική τα CC / Α3 Κ03 σας είναι υπέροχα αμάξια, οπότε "τζάμπα" η πίκρα κι οι μίζερες σκέψεις! :whistling::console::thumbsup:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

[quote name='G.PET.VF34' timestamp='1314043370' post='463512'

]

Πάντως επειδή δημιουργούνται εντυπώσεις μιας και έχω παρέμβει στη συζήτηση, εγώ τουλάχιστον ούτε κολλητός του cjgiorgio είμαι και επιπλέον ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ! Απλώς θεώρησα όπως και κάποιοι άλλοι πολύ αποδοτική τη μετατροπή του αυτοκινήτου του και έκανα κάποιο "χαβαλέ" με τα πατήματά του!

Και στη τελική τα CC / Α3 Κ03 σας είναι υπέροχα αμάξια, οπότε "τζάμπα" η πίκρα κι οι μίζερες σκέψεις! :whistling::console::thumbsup:

φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα και δεν εχω αναγκη να μου πει κανεις οτι ειναι υπεροχο το αμαξι μου ειναι αποψη του καθενος (δεν το λεω με κακια μην με παρεξηγης) απλα μαλλον δεν θελετε να τα καταλαβετε αυτα που λεω δεν εχω πει ποτε οτι του γιωργου το αμαξι δεν παει και οτι δεν εχει γκαζι και ουτε οτι αυτο που εκανε στο αμαξι του δεν ειναι οκ αλλα μην τα ισοπεδονουμε ολα αυτο ειπα ολα εχουν και τα ορια τους αν σου πω κι εγω οτι με 230 αλογα (μεχρι την αλλη βδομαδα) οτι εφυγα S3 θα το πιστεψεις και θα μου πεις ναι φιλε τον εφυγες γιατι εχει τετρακινηση? ελεος αυτο εννοο.

Edited by pantelisn-passat cc
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τα πραγματα ειναι απλα και δεν εχω αναγκη να μου πει κανεις οτι ειναι υπεροχο το αμαξι μου ειναι αποψη του καθενος (δεν το λεω με κακια μην με παρεξηγης) απλα μαλλον δεν θελετε να τα καταλαβετε αυτα που λεω δεν εχω πει ποτε οτι του γιωργου το αμαξι δεν παει και οτι δεν εχει γκαζι και ουτε οτι αυτο που εκανε στο αμαξι του δεν ειναι οκ αλλα μην τα ισοπεδονουμε ολα αυτο ειπα ολα εχουν και τα ορια τους αν σου πω κι εγω οτι με 230 αλογα (μεχρι την αλλη βδομαδα) οτι εφυγα S3 θα το πιστεψεις και θα μου πεις ναι φιλε τον εφυγες γιατι εχει τετρακινηση? ελεος αυτο εννοο.

Nαι συμφωνώ με όσα λες αλλά κι εσύ δε θες να καταλάβεις -ειλικρινά δε ξέρω γιατί :whistling: ) ότι το Κ04 με μεγάλες πιέσεις (και μάλιστα μπορεί να "ανέβει" κι άλλο στα 370ΗΡ με file100 :console: )ότι πλεον τα 4κίνητα με παραπλήσια δύναμη δεν του γλυτώνουν και εξακολουθείς να τα "θεοποιείς", όπως πριν από 20 χρόνια, όπου αν κάτι δεν ήταν είτε αγωνιστικό (π.χ Delta Integralle) ή δεν είχε το σήμα των Porsche, Ferrari ή Lamborghini ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟ να συναγωνιστείς τα ανωτέρω supercars με ό,τι φτιάξιμο κι αν είχες! Ε, ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ και ταπεινά, "καθημερινά" μοτέρ υπό προ'υ'ποθέσεις τα βάζουν και νικούν κατασκευές αγωνιστικών προδιαγραφών! Τελικά ποιός ή ποιοί είναι οι "κολλημένοι";;; (εννοείται με αυτό το θέμα, γιατί κατά τα άλλα μια χαρά άτομα είστε όλοι σας!)

Αφού καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν υποτιμά το αμάξι σου γιατί το συνεχίζεις και γιατί "χαλιέσαι" που ένα παρόμοιο μεγαλύτερου σταδίου "ταπώνει" EVO;; Συγνώμη φίλε μου αλλά ΟΥΤΕ Μitsubishi να είχες, έτσι δεν θα έκανες!!!

Είναι σαν να έρχεται ένας με Astra 1.6T K04 και να προσπαθεί να σας πείσει ότι τα δικά του 275-290ΗΡ που βγάζει στη "τσίτα" η τουρμπίνα του (Κ04) στον 1.6άρη της Opel, <<ε! περίπου τα ίδια είναι με της VF34 και δεν μπορώ εγώ ο G.PET να κάνω τίποτε ιδιαίτερο σε σχέση με αυτούς και "χάνω" από τα ίδια αμάξια που χάνουν κι αυτοί!>>. Καταλαβαίνεις τον παραλογισμό σου λοιπόν στην αντίστοιχη σύγκριση με το CC K04 H OXI;;;

Δεν έχω καμία απολύτως φιλική σχέση ή τρομερή συμπάθεια με το παληκάρι από τη Bέροια ούτε παίρνω φυσικά θέση στη διαμάχη περι "συμπεριφοράς" απέναντι στον souls A3,όχι μόνο γιατί δεν μου πέφτει λόγος αλλά και γιατί ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΕΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ βελτιώσεώς του, βάσει αποτελεσμάτων που είναι ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΦΙΚΤΑ ΒΑΣΕΙ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ. Δε ξέρω βέβαια τί θα έλεγα αν είχε Αstra 1.6T Garrett GT3071R στα 480HP! :thumbsup: αλλά δε νομίζω πως θα με τιμούσε να λέω ότι: <<δεν μπορεί να πατήσει π.χ Audi S4 Cayman S (σε ρεπρίζ από ρολλαριστές)>> γιατί με το project αυτό φθάνει τα...60Κg.m ροπής και μάλλον θα <<έκανε μεροκάματο>> τα ανωτέρω αμάξια μέχρι τουλάχιστον τα 260Km/h...

OΠΟΤΕ ΣΚΕΨΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ "ΤΙ" ΛΕΣ για το συγκεκριμένο Passat CC...

Φιλικά, Γιώργος

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Nαι συμφωνώ με όσα λες αλλά κι εσύ δε θες να καταλάβεις -ειλικρινά δε ξέρω γιατί :whistling: ) ότι το Κ04 με μεγάλες πιέσεις (και μάλιστα μπορεί να "ανέβει" κι άλλο στα 370ΗΡ με file100 :console: )ότι πλεον τα 4κίνητα με παραπλήσια δύναμη δεν του γλυτώνουν και εξακολουθείς να τα "θεοποιείς", όπως πριν από 20 χρόνια, όπου αν κάτι δεν ήταν είτε αγωνιστικό (π.χ Delta Integralle) ή δεν είχε το σήμα των Porsche, Ferrari ή Lamborghini ΗΤΑΝ ΑΔΥΝΑΤΟ να συναγωνιστείς τα ανωτέρω supercars με ό,τι φτιάξιμο κι αν είχες! Ε, ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ και ταπεινά, "καθημερινά" μοτέρ υπό προ'υ'ποθέσεις τα βάζουν και νικούν κατασκευές αγωνιστικών προδιαγραφών! Τελικά ποιός ή ποιοί είναι οι "κολλημένοι";;; (εννοείται με αυτό το θέμα, γιατί κατά τα άλλα μια χαρά άτομα είστε όλοι σας!)

Αφού καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν υποτιμά το αμάξι σου γιατί το συνεχίζεις και γιατί "χαλιέσαι" που ένα παρόμοιο μεγαλύτερου σταδίου "ταπώνει" EVO;; Συγνώμη φίλε μου αλλά ΟΥΤΕ Μitsubishi να είχες, έτσι δεν θα έκανες!!!

Είναι σαν να έρχεται ένας με Astra 1.6T K04 και να προσπαθεί να σας πείσει ότι τα δικά του 275-290ΗΡ που βγάζει στη "τσίτα" η τουρμπίνα του (Κ04) στον 1.6άρη της Opel, <<ε! περίπου τα ίδια είναι με της VF34 και δεν μπορώ εγώ ο G.PET να κάνω τίποτε ιδιαίτερο σε σχέση με αυτούς και "χάνω" από τα ίδια αμάξια που χάνουν κι αυτοί!>>. Καταλαβαίνεις τον παραλογισμό σου λοιπόν στην αντίστοιχη σύγκριση με το CC K04 H OXI;;;

Δεν έχω καμία απολύτως φιλική σχέση ή τρομερή συμπάθεια με το παληκάρι από τη Bέροια ούτε παίρνω φυσικά θέση στη διαμάχη περι "συμπεριφοράς" απέναντι στον souls A3,όχι μόνο γιατί δεν μου πέφτει λόγος αλλά και γιατί ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΕΚΡΙΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ βελτιώσεώς του, βάσει αποτελεσμάτων που είναι ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΕΦΙΚΤΑ ΒΑΣΕΙ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΩΝ. Δε ξέρω βέβαια τί θα έλεγα αν είχε Αstra 1.6T Garrett GT3071R στα 480HP! :thumbsup: αλλά δε νομίζω πως θα με τιμούσε να λέω ότι: <<δεν μπορεί να πατήσει π.χ Audi S4 Cayman S (σε ρεπρίζ από ρολλαριστές)>> γιατί με το project αυτό φθάνει τα...60Κg.m ροπής και μάλλον θα <<έκανε μεροκάματο>> τα ανωτέρω αμάξια μέχρι τουλάχιστον τα 260Km/h...

OΠΟΤΕ ΣΚΕΨΟΥ ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ "ΤΙ" ΛΕΣ για το συγκεκριμένο Passat CC...

Φιλικά, Γιώργος

καταρχην δεν μου απαντησες στην ερωτηση μου :notfair:

κατα δευτερον το αμαξι του γιωργου περνει πολυ ακομα και το ξερω αλλα του γιωργου αυτην την στιγμη ειναι στα λαϊτ σταδια επομενος ουτε κολημενος ειμαι ουτε τιποτα αλλο.

ναι συμφωνο οτι σημερα η εξεληξη ειναι πολυ διαφορετικη απο πιο παλια αλλα και παλι υπαρχουν καποιες αναλογιες σε ολα τα θεματα

καταλαβενω απολυτα αυτο που λες και το δεχομαι αλλα σου εδωσα ενα ερωτημα ακριβως με τις ιδιες αναλογιες

φυσικα αν του γιωργου ηταν στα 350-360 δεν θα ελεγα το παραμικρο και σιγουρα τοτε θα τον περνουσε λογο τετρακινησης αλλα οχι με 40αλογα διαφορα αυτη ειναι η αποψη μου και αν δεν το δω με τα ματια μου δυσκολα θα πιστο για κατι τετοιο οπως και πολυς κοσμος...αυτο δεν εχει να κανει με θεμα κοληματος αλλα με θεμα απλης λογικης και αναλογιας.

ξανα λεω αυτη ειναι η αποψη μου και πιστευω οτι δεν απαγορευτε πουθενα να την λεω...χωρις αυτο να σημαινει οτι κατηγορω κατι και δεν ειναι σωστο επειδη δεν λεω αυτο που θελουν καποια ατομα να ακουσουν..

Edited by pantelisn-passat cc
Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν μου απαντησες στην ερωτηση μου :thumbsu:

κατα δευτερον το αμαξι του γιωργου περνει πολυ ακομα και το ξερω αλλα του γιωργου αυτην την στιγμη ειναι στα λαϊτ σταδια επομενος ουτε κολημενος ειμαι ουτε τιποτα αλλο ναι συμφωνο οτι σημερα η εξεληξη ειναι πολυ διαφορετικη απο πιο παλια αλλα και παλι υπαρχουν καποιες αναλογιες σε ολα τα θεματα

καταλαβενω απολυτα αυτο που λες και το δεχομαι αλλα σου εδωσα ενα ερωτημα ακριβως με τις ιδιες αναλογιες

φυσικα αν του γιωργου ηταν στα 350-360 δεν θα ελεγα το παραμικρο και σιγουρα τοτε θα τον περνουσε λογο τετρακινησης αλλα οχι με 40αλογα διαφορα αυτη ειναι η αποψη μου και αν δεν το δω με τα ματια μου δυσκολα θα πιστο για κατι τετοιο οπως και πολυς κοσμος...αυτο δεν εχει να κανει με θεμα κοληματος αλλα με θεμα απλης λογικης και αναλογιας.

ξανα λεω αυτη ειναι η αποψη μου και πιστευω οτι δεν απαγορευτε πουθενα να την λεω...χωρις αυτο να σημαινει οτι κατηγορω κατι και δεν ειναι σωστο επειδη δεν λεω αυτο που θελουν καποια ατομα να ακουσουν..

Στην ερώτησή σου δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν ξέρω σε τί καμπύλη "απλώνει" το μοτέρ σου τα 37Kg.m ροπής του (σε αντίθεση με το ότι έχω δει διάγραμμα του CC K04 του cjgiorgio και "πιθανολογώ" πώς παλεύει στο δρόμο με τα 45Kg.m, τα οποία (κιλά ροπής) έχουν και σαφώς μεγάλη διάρκεια παραμονής σε παραπλήσιες τιμές παρά το ανέβασμα των στροφών-λόγω του Big Turbo- και μπορεί έτσι το μοτέρ του να συναγωνιστεί αντίστοιχης ισχύος/ροπής 2λιτρο 4κίνητο 1ου σταδίου.

Και πάμε στο δικό σου CC: Σίγουρα η ροπή σου είναι λίγο μεγαλύτερη από του S3 (35,7Κg.m ως stock) και αν καταφέρνει να μην πέφτει κάτω από τα 28Κg.m μετά από τις 5.000rpm όπου τα δύο μοτέρ (1.8Τsi K03 tuned και 2.0TFSI Κ04) τείνουν να αποδώσουν τη μέγιστη ισχύ (άρα και τελική ταχύτητα), τότε είσαι πολύ "κοντά" απέναντι στο S3 ακόμα και να το περάσεις παρά τα θεωρητικά 270ΗΡ! Σε ένα συγκριτικό test που είχα διαβάσει παλιά στο Drive έχει μεγάλες "απώλειες" ισχύος (νομίζω 218ΗΡ στον τροχό) ενώ επιπλέον με το stock προγραμμα λογικά η πίεση της Κ04 κοντά στον κόφτη θα είναι χαμηλή για λόγους αξιοπιστίας. Όλα λοιπόν θα παιχτούν σε μια πιθανή σας "κόντρα" σε δυό παραμέτρους:

Α) Αν έχεις υψηλή τιμή πιέσεως overboost θα του "ανοίξεις" μέχρι τα 200-210Κm/h ΣΙΓΟΥΡΑ 1-1,5 "κενό".

Β) Αν μπορεί να κρατάει μια "καλή" πίεση γύρω στο 1,3bar μέχρι τις 5.500rpm και μετά να "κρατιέται" περίπου στο 1,1 bar πολύ ψηλά, έχεις πιθανότητες νίκης λόγω της διαφοράς στην αρχή, της αεροδυναμικής και του φυσιολογικού "λαχανιάσματος" του S3 με την εργοστασιακή αντίστοιχη χαμηλή πίεση. ΑΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ με καλό i/c φυσικά.

Αν όμως το πρόγραμμα σου είναι 95άρι ("χαλαρό") και η πίεση παρά το over, πέφτει αρκετά στις μεσαίες και ψηλά παίζει γύρω στο 0,9-1bar, μετά το "άνοιγμα", θα σε "μαζέψει" και θα σε περάσει ΣΤΑ ΨΗΛΑ παρά τις απώλειες 4κίνησης. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΩΣ ΧΩΡΙΣ 4ΚΙΝΗΣΗ με αυτό το μοτέρ ως stock ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ "ΕΠΑΙΡΝΕΣ" με την καμία με πρόγραμμα 1ου σταδίου.

ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μονος το ειπε,εγραψα εγω καπου για ατυχημα?

Εγω ειπα αυτο που λεμε γενικα: (εχεις φαει χτυπο εσυ),αυτο εννοουσα,δεν ηξερα εγω για ατυχημα,εγω ειμαι Χανια και αυτος θεσσαλονικη,πως να ξερω κατι τοσο προσωπικο!!!!!

Απλό είναι Το έμαθες από τον Τ και τον Σ. Μην λες ότι δεν ήξερες. Δεν στέκει αυτό που λες.

εγω παιδια δεν ξερω κανεναν απο τους δυο σας και δεν ταυτιζομια με κανεναν και για να ειμαι ειλικρινης ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι αυτη η μανουρα και μαλιστα με τοσο μενος.το μονο που ξερω στα σιγουρα ειναι οτι με χαλαει να βλεπω τετοιες εικονες στο φορουμ για τα αυτοκινητα που εχει ο καθενας.

αν τελικα το προχωρησεις το θεμα σε αιθουσα δικαστηριου,δωσε περισσοτερες λεπτομερειες για το ποσες αναβολες πηρε η δικη,ποσα χρονια τραβηξε,ποσα ''γκαζια'' σας εριξε ο δικαστης φτασατε μπροστα του για βλακειες αλλα και ποσα λιεφτα σου κοστισαν οι παραστασεις και ο δικηγορος για να βρεθει τελικα ''ενοχος'' ο αντιδικος επειδη σου εβρισε οσα λες.

αληθεια,τι ποινη προβλεπεται αν σου βρισουν γυναικα και σπιτι;2 μηνες με αναστολη και 1000 ευρω προστιμο; :whistling:

Αν βγει ένοχος ο κατήγορούμενος κανά μήνα φυλακή και ανάλογα πως θα είναι το ευρό τότε μετά από 6-7 χρόνια. Μπορεί 1.000€-2000€ πάλι ψίχουλα σε σχέση με αυτά που θα πληρόνει τόσα χρόνια. Αν βγει όμως Αθώος τότε έχει το νόμο με το μέρος του για όλη την ταλεπωρεία που πέρασε και παίζει να πάρει αποζημίωση από 8.000€-15.000€. Έτσι πάει το σύστημα.

Προβλημα σου φιλε μου,μπορει για εσενα να μην ειναι σημαντικο να σου βρισουν την οικογενεια, για εμενα ειναι,και θα το τραβηξω οσο παει,και θα ξοδεψω επισης οσο παει!

Ετσι για το γαμωτο!!!

Υ/Γ Ο δικηγορος ειναι φιλος και κολητος,οποτε χαλαλι!!!

Υ/Γ Μηπως δεν πρεπει να μιλαμε και καθολου;μας λεει τζιτζικια,μας λεει μυρμιγκια,μας λεει βλακες,μας λεει ταπες,μας λεει οτι του ερθει,σιγα να μην κατσουμε να μας.............!

Να μας......... Τι; Σου αρέσω; :thumbsu:

καταρχην δεν μου απαντησες στην ερωτηση μου :thumbsu:

κατα δευτερον το αμαξι του γιωργου περνει πολυ ακομα και το ξερω αλλα του γιωργου αυτην την στιγμη ειναι στα λαϊτ σταδια επομενος ουτε κολημενος ειμαι ουτε τιποτα αλλο.

ναι συμφωνο οτι σημερα η εξεληξη ειναι πολυ διαφορετικη απο πιο παλια αλλα και παλι υπαρχουν καποιες αναλογιες σε ολα τα θεματα

καταλαβενω απολυτα αυτο που λες και το δεχομαι αλλα σου εδωσα ενα ερωτημα ακριβως με τις ιδιες αναλογιες

φυσικα αν του γιωργου ηταν στα 350-360 δεν θα ελεγα το παραμικρο και σιγουρα τοτε θα τον περνουσε λογο τετρακινησης αλλα οχι με 40αλογα διαφορα αυτη ειναι η αποψη μου και αν δεν το δω με τα ματια μου δυσκολα θα πιστο για κατι τετοιο οπως και πολυς κοσμος...αυτο δεν εχει να κανει με θεμα κοληματος αλλα με θεμα απλης λογικης και αναλογιας.

ξανα λεω αυτη ειναι η αποψη μου και πιστευω οτι δεν απαγορευτε πουθενα να την λεω...χωρις αυτο να σημαινει οτι κατηγορω κατι και δεν ειναι σωστο επειδη δεν λεω αυτο που θελουν καποια ατομα να ακουσουν..

Το πρόγραμα που φοράω είναι για 340 άλογα και 44 κιλά ροπί. Δυναμομέτριση το έκανα σε φάση τυχαία επειδή ήθελε να κάνει ένα φιλαράκι μου το αμάξι του και είπα να πάω από περιέργια και εγώ.

Το φούλερνα όπως το φουλέρνω και τώρα με 95 άρα απλά έβαλα την προηγούμενη μέρα 100αρα από ένα βένζινάδικο κακής ποιότητας που μπέρδευε λίγο στο ρελαντί. Καλοκαίρι με 32 βαθμούς θερμοκρασία και το αμάξι πάτησε δύο φορές στο δυναμόμετρο γιατί σπίνιαρε λόγο ροπίς. Έβγαλε 325 άλογα 15 κάτω από αυτά που θα έβγαζε αν είχα καλής ποιότητας βενζίνη 1-2 ρεζεβουαρ πρην κάνω την δυναμομέτριση και την έκανα χειμώνα. Σε άλλο δυναμόμετρο θα έβγαζε άλλα νούμερα. Τώρα με καλή βενζίνη το αμάξι δουλεύει άψογα. Πόσες απώλεις έχει ένα μπροσινοκηνιτο; 30 άλογα; Άρα είμαι πάνω από 300 στην ρόδα. Από την άλλη στο δυναμόμετρο δεν έχεις 100% στάνταρ αποτέλεσμα. Στον δρόμο είναι αλλιώς και δίνη όλη την δύναμη.

Edited by doggy
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμα που φοράω είναι για 340 άλογα και 34 κιλά ροπί. Δυναμομέτριση το έκανα σε φάση τυχαία επειδή ήθελε να κάνει ένα φιλαράκι μου το αμάξι του και είπα να πάω από περιέργια και εγώ.

Το φούλερνα όπως το φουλέρνω και τώρα με 95 άρα απλά έβαλα την προηγούμενη μέρα 100αρα από ένα βένζινάδικο κακής ποιότητας που μπέρδευε λίγο στο ρελαντί. Καλοκαίρι με 32 βαθμούς θερμοκρασία και το αμάξι πάτησε δύο φορές στο δυναμόμετρο γιατί σπίνιαρε λόγο ροπίς. Έβγαλε 325 άλογα 15 κάτω από αυτά που θα έβγαζε αν είχα καλής ποιότητας βενζίνη 1-2 ρεζεβουαρ πρην κάνω την δυναμομέτριση και την έκανα χειμώνα. Σε άλλο δυναμόμετρο θα έβγαζε άλλα νούμερα. Τώρα με καλή βενζίνη το αμάξι δουλεύει άψογα. Πόσες απώλεις έχει ένα μπροσινοκηνιτο; 30 άλογα; Άρα είμαι πάνω από 300 στην ρόδα. Από την άλλη στο δυναμόμετρο δεν έχεις 100% στάνταρ αποτέλεσμα. Στον δρόμο είναι αλλιώς και δίνη όλη την δύναμη.

44 θες να πεις, γιατί 37 βγάζουν τα Κ03! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

44 θες να πεις, γιατί 37 βγάζουν τα Κ03! :thumbsu:

Σωστός.

Link to comment
Share on other sites

Η k03 ξεπερνάει τα 40 αλλά για πολύ περιορισμένο εύρος στροφών. Η k04 με σωστό προγραμματισμό μπορεί να κρατήσει τα 40 ή και παραπάνω για πολύ μεγάλο εύρος. Το peak της k04 θα μπορούσε να είναι και πάνω απο 50 κιλά, αλλά είναι άχρηστο σε ένα προσθιοκίνητο, πόσο μάλλον όταν έχει απείραχτα μπιελοπίστονα.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια διωρθοση. Επεσα θύμα παραπληροφωρησης από κάποιον που με έλεγε τα Passat cc δεν έχουν 6 αισθητήρες μπροστά αλλα 4.Επειδή δεν είχε το δικό του και όσα ήξερε στην Θεσσαλονίκη και που έβλεπε είχαν 4. Μετά από ψάξιμο διαπίστωσα ότι τα αμάξια που έχουν αυτόματο παρκάρισμα σαν το δικό μου έχουν 6 αισθητήρες. Πολλοί το αγοράσαν το αμάξι στην βασική εκδοση.. Οπότε Έχει τον μαμά προφυλακτηρα με 6 αισθητήρες. :thumbsu:

Τρακάρισμα και κουραφεξαλα ζηλιαριδες.

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι Το έμαθες από τον Τ και τον Σ. Μην λες ότι δεν ήξερες. Δεν στέκει αυτό που λες.

Αν βγει ένοχος ο κατήγορούμενος κανά μήνα φυλακή και ανάλογα πως θα είναι το ευρό τότε μετά από 6-7 χρόνια. Μπορεί 1.000€-2000€ πάλι ψίχουλα σε σχέση με αυτά που θα πληρόνει τόσα χρόνια. Αν βγει όμως Αθώος τότε έχει το νόμο με το μέρος του για όλη την ταλεπωρεία που πέρασε και παίζει να πάρει αποζημίωση από 8.000€-15.000€. Έτσι πάει το σύστημα.

Να μας......... Τι; Σου αρέσω; :thumbsu:

Το συστημα οντως ειναι ετσι,το θεμα ειναι ομως οτι δεν προκειτε να βγεις αθωος!!!!!Και για να το λεω αυτο καπου πονταρω!Δεν ειμαι παιδακι,εχω 12 χρονια δικια μου επιχειρηση,και μου εχουν τυχει διαφορα θεματα,ξερω τι να περιμενω,οσω για τα εξοδα δεν πειραζει,θα τα εδινα στην εφορια ετσι και αλλιως!!! :whistling:

Edited by souls A3
Link to comment
Share on other sites

guess what?!

Γύρισα από διακοπές!

Επειδή έχω διάφορα reports για αυτό το θέμα, κλειδώνει και θα το ανοίξω μόλις διαβάσω και τις 16 σελίδες και δράσω όπως αρμόζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς καιρό είχα να δω ένα θέμα που να δημιουργεί τόσα προβλήματα και να χαλάει η συνολική εικόνα του VWClub.

Κατόπιν ελέγχου όλου του θέματος αποδόθηκαν οι ανάλογες ποινές (warns & post restriction) και θα ήθελα να ενημερώσω τους 2 κύριους εμπλεκόμενους πως στην επόμενη διένεξη ή έστω και υπονοούμενο που θα παρατηρήσω να γράφεται θα προχωρήσω στην άμεση διαγραφή αυτών.

Από εκεί και πέρα σχετικά με τα όσα γράφηκαν περί μήνυσης προς το forum όπως απάντησα και σε σχετικό email που έλαβα,, να αναφέρω πως

Στους όρους χρήσης της ανοικτής κοινότητας (forum) αναφέρεται το παρακάτω:

"Κάθε δημοσίευση απαγορεύεται να περιέχει κείμενο υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, συκοφαντικό, απεχθές, απειλητικό, πορνογραφικό, ειρωνικό, ιδιαίτερα έντονο προσανατολισμό (π.χ. θρησκευτικό, πολιτικό, αθλητικό κλπ), «δεσμούς» προς άλλους δικτυακούς τόπους που περιέχουν τέτοια μέρη ή παράνομο περιεχόμενο."

Επίσης όμως στην αρχή των όρων χρήσης –θέμα περί Forum- αναφέρονται τα παρακάτω:

"Ο «δικτυακός κόμβος» παρέχει, μεταξύ άλλων, στους επισκέπτες/χρήστες/μέλη την δυνατότητα να λάβουν μέρος σε ένα σύνολο δημόσιων συζητήσεων (στο εξής Φόρουμ ή Forum). Με την συμμετοχή τους στο Φόρουμ οι επισκέπτες ή τα μέλη μπορούν να διατυπώσουν τις προσωπικές απόψεις τους μέσω γραπτών μηνυμάτων, για τις οποίες διατηρούν την πνευματική ιδιοκτησία, εφόσον δεν αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία τρίτων. Οι απόψεις θα πρέπει να διατυπώνονται με ευπρέπεια, ευγένεια και διακριτικότητα και να μην προσβάλουν ή θίγουν με οποιονδήποτε τρόπο πρόσωπα και καταστάσεις. Το περιεχόμενο των μηνυμάτων δεν εκφράζει ούτε υιοθετείται από τον διαχειριστή ή τους εκπροσώπους του «δικτυακού τόπου»

Η συμμετοχή σε αυτές τις συζητήσεις προϋποθέτει την τήρηση ορισμένων κανόνων, προκειμένου να διασφαλιστεί το επίπεδο των συζητήσεων, όσο και την αποφυγή παρεξηγήσεων μεταξύ των μελών. Για την ομαλή διεξαγωγή των συζητήσεων έχουν οριστεί, εκτός του διαχειριστή, συντονιστές με τοπικό ή γενικό επίπεδο πρόσβασης. Αυτοί, εκτός των τυχόν άλλων υποχρεώσεων τους, είναι αρμόδιοι για την διατήρηση του περιεχομένου των συζητήσεων καθαρού από μεμπτό περιεχόμενο, στο μέτρο του δυνατού. Δεν υποχρεούνται στην αξιολόγηση όλων των μηνυμάτων που αναρτώνται. Διατηρούν το δικαίωμα της επέμβασης, επεξεργασίας, συμπλήρωσης και διαγραφής των μηνυμάτων που δημοσιεύονται στο Φόρουμ καθώς και της προσωρινής ή μόνιμης απομάκρυνσης επισκεπτών/μελών από μερικές ή όλες τις κατηγορίες των συζητήσεων."

Οι όροι χρήσης βρίσκονται εδώ:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=3242

για όποιον επιθυμεί να τους ξαναδιαβάσει.

Σύμφωνα λοιπόν με αυτούς, η όποια μήνυση προς το Forum & τους διαχειριστές / συντονιστές, δεν θα βοηθήσει στο να βγει άκρη. Ακόμη και στην περίπτωση μήνυσης προς άλλο μέλος, όταν υπάρχουν "αποδεικτικά στοιχεία" η πλήρης εξακρίβωση της ταυτότητας του χρήστη αποτελεί μια τρομερά χρονοβόρα διαδικασία. Μιλάμε καταρχήν για άρση απορρήτου των στοιχείων της εγγραφής & χρήσης λογαριασμού (ip addresses registered & used) και κατόπιν θα πρέπει ο δικηγόρος να κινηθεί προς τους παρόχους τηλεπικοινωνιών που έχουν αυτές τις διευθύνσεις ώστε να ζητήσει άρση απορρήτου και από εκεί για να βρεθεί η ταυτότητα του χρήστη που τις χρησιμοποιούσε.

Όλα αυτά σημαίνουν χρονοβόρες εισαγγελικές παραγγελίες μέσω της ΕΕΤΤ και φυσικά πολλά χρήματα για ξόδεμα.

Όπως πολύ σωστά είπε και ο joop πολύ καλύτερα λοιπόν να μιλήσετε και μεταξύ σας για να λυθεί η όποια παρεξήγηση και να ρίξετε τα χρήματα αυτά στα αυτοκίνητά σας να γουστάρουμε και εμείς.

Τέλος να πω συγχαρητήρια στο μέλος G.PET.VF34 ο οποίος στην αρχή του θέματος παρατήρησε πως ο γραπτός λόγος παρεξηγείται και ζήτησε συγγνώμη από μόνος του.

Ευελπιστώ να συνεχίσετε σε ήπιους ρυθμούς πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Someone is BACK... :lol:

Λεφτά admin τώρα θα πέσουν στο look... Να γουστάρουμε όλοι μας... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ήδη είναι όμορφο απο το εργοστάσιο!!

Κάτι μου λέει Θα γίνει ακόμα πιο ωραίο!!!!

Με απλές αλλαγές όχι υπερβολές. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα μια παρουσίαση το αμάξι στο περιοδικό VW TUNING MAGAZINE στην Θεσσαλονίκη.

Βγάλαμε φωτογραφίες και στο επόμενο τεύχος θα είναι μέσα...

Τώρα επόμενο το POWER στην Αθήνα :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Guest tanasi

Σήμερα έκανα μια παρουσίαση το αμάξι στο περιοδικό VW TUNING MAGAZINE στην Θεσσαλονίκη.

Βγάλαμε φωτογραφίες και στο επόμενο τεύχος θα είναι μέσα...

Τώρα επόμενο το POWER στην Αθήνα :clapping:

να παίρνεις και κανα φράγκο μη τους κάνεις τζάμπα μάγκες...

Link to comment
Share on other sites

να παίρνεις και κανα φράγκο μη τους κάνεις τζάμπα μάγκες...

Δεν πήρα ούτε έδωσα. ;) Ενα περιοδικό είναι. Το αμάξι ποιο πολλοί εδώ μέσα θα το δουν παρά έξω στα περίπτερα.

Το αμάξι με την Evoms τώρα έχει ολοκληρωθή. Ρουφάει ποιο πολύ αέρα και η σκάστρα ακούγετε ποιο δυνατά σε σχέση με πριν... :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.