Jump to content
GolfOnMe

1 Ετήσιο Servise Golf 6 Tsi 160... Που Να Πάω?

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι μου! Όπως γράφω και στο topic, κλείνω χρόνο με το Golfaki μου και ήρθε η ώρα για το 1ο "Servaki". Θέλω να μου πείτε που έχετε μείνει ευχαριστημένοι και οικονομικά, για να πάω και εγώ.....!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!

Edited by GolfOnMe
Link to comment
Share on other sites

kosmocar μαρουσι...370 ευρωπουλα για λαδια,και τα 4 φιλτρα...παλι καλα περασαν 9 μερες και δεν ποναω τοσο πολυ οσο εκει την ωρα...μεχρι και σε καρεκλα βαζω τωρα το πισινο μου...το μονο που αξιζε και ηταν δωρεαν ηταν ενα update του εγγεφαλου....

Link to comment
Share on other sites

kosmocar μαρουσι...370 ευρωπουλα για λαδια,και τα 4 φιλτρα...παλι καλα περασαν 9 μερες και δεν ποναω τοσο πολυ οσο εκει την ωρα...μεχρι και σε καρεκλα βαζω τωρα το πισινο μου...το μονο που αξιζε και ηταν δωρεαν ηταν ενα update του εγγεφαλου....

Αυτό μ' άρεσε φίλε :startle:

Μάλλον ήταν το Maalox για να χωνέψεις πιο εύκολα τα 370 :growl:

Τα 2/3 του βασικού μισθού για ν' αλλάξεις λάδια-φίλτρα στο Golf ;)

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μ' άρεσε φίλε :growl:

Μάλλον ήταν το Maalox για να χωνέψεις πιο εύκολα τα 370 :growl:

Τα 2/3 του βασικού μισθού για ν' αλλάξεις λάδια-φίλτρα στο Golf :startle:

εμενα δεν μου αρεσε καθοοοοολου...

το μαλοξ ηταν αλλο...δωρο μπρελοκ vw....τους επιασα κοροιδα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

kosmocar μαρουσι...370 ευρωπουλα για λαδια,και τα 4 φιλτρα...παλι καλα περασαν 9 μερες και δεν ποναω τοσο πολυ οσο εκει την ωρα...μεχρι και σε καρεκλα βαζω τωρα το πισινο μου...το μονο που αξιζε και ηταν δωρεαν ηταν ενα update του εγγεφαλου....

καλα ρε παιδια 370 ευρω για 4 λιτρα λαδι και 4 φιλτρα (φανταζομαι λαδιου, βενζινης και καμπινας ;το τεταρτο ποιο ειναι;)!!!!!!

ελεος......

υ.γ. μετα το update το αμαξι εχασε καθολου σε αποδοση ;εαν ναι, σε ποιο ευρος στροφών ; στα χαμηλα ή στα ψηλα;

Link to comment
Share on other sites

ο Χριστός και η Παναγία!!!!!!! κάτι φτηνό παιδιά, είμαι άνεργος.....!!! Αν πάω σε εξωτερικά εξουσιοδοτιμένα έχω πρόβλημα με την εγγύηση??

Link to comment
Share on other sites

kosmocar μαρουσι...370 ευρωπουλα για λαδια,και τα 4 φιλτρα...παλι καλα περασαν 9 μερες και δεν ποναω τοσο πολυ οσο εκει την ωρα...μεχρι και σε καρεκλα βαζω τωρα το πισινο μου...το μονο που αξιζε και ηταν δωρεαν ηταν ενα update του εγγεφαλου....

Of topic: Βρε παιδια μου φαινεται πολυ περιεργο ειλικρινα στην Αθηνα που υπαρχουν 2-3 αντιπροσωπειες μεγαλες να ζηταν τοοοσα λεφτα για ενα Service.θα περιμενα λογω ανταγωνισμου να εχουν καλυτερες τιμες ;):startle: Ενδεικτικα στα Γιαννενα που ειναι μονοπωλιο: 100 ευρω 1ο Service φιλτρα λαδια και 2ο Service 250 ευρω με τα φιλτρα και ολα τα προβλεπομενα! :growl:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

1o ετήσιο service των πόσων χιλιομέτρων ;

kosmocar μαρουσι...370 ευρωπουλα για λαδια,και τα 4 φιλτρα...παλι καλα περασαν 9 μερες και δεν ποναω τοσο πολυ οσο εκει την ωρα...μεχρι και σε καρεκλα βαζω τωρα το πισινο μου...το μονο που αξιζε και ηταν δωρεαν ηταν ενα update του εγγεφαλου....

συγνώμη ρε φιλαράκι αλλά τι αυτοκίνητο έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Of topic: Βρε παιδια μου φαινεται πολυ περιεργο ειλικρινα στην Αθηνα που υπαρχουν 2-3 αντιπροσωπειες μεγαλες να ζηταν τοοοσα λεφτα για ενα Service.θα περιμενα λογω ανταγωνισμου να εχουν καλυτερες τιμες ;):startle: Ενδεικτικα στα Γιαννενα που ειναι μονοπωλιο: 100 ευρω 1ο Service φιλτρα λαδια και 2ο Service 250 ευρω με τα φιλτρα και ολα τα προβλεπομενα! :growl:

Βρίσκουν και τα κάνουν. Και γι' αυτό το λόγο, καλά κάνουν.

Αν κάποιος δέχεται να του πιάσουν τον κώλο, δε φταίει μόνο αυτός που του τον πιάνει.

Αν δεν είχαν πελατεία, ή θα μείωναν τις τιμές, ή θα έκλειναν. Για να παραμένουν σε λειτουργία και να διατηρούν ίδιες τιμές, κάποιοι υπάρχουν που τους τα σκάνε.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντέλει πού λέτε να πάω?????????

Service αλλαγής λαδιού (Castrol SLX) και φίλτρο λαδιού σε αντιπροσωπία της VW στην επαρχία εγώ πλήρωσα 130 Euro πριν ένα χρόνο.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Για το λιπαντικό service έχει βρει ρητή εντολή από την Ε.Ε. Μπορείτε να το κάνετε ΟΠΟΥ θέλετε και απλά προσκομίζοντας την απόδειξη στην αντιπροσωπεία, οφείλουν να σας βάλουν την σφραγίδα.

Αν κάποιοι για οποιοδήποτε λόγω φοβάστε να το κάνετε, αγοράστε τα λάδια που γουστάρετε (τιμές από 35 ευρώ τα 4 λίτρα μέχρι και 65) και το προβλεπόμενο φίλτρο και δώστε 10-15 ευρώ στην αντιπροσωπεία να σας τα αλλάξει!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο καρέντα για το σέρβις 2ετιας που πλησιάζει και μου ζήτησαν 330 ευρώπουλα...Τυχαίο που στα σέρβις σου βάζει δόσεις στην κάρτα??? Δεν νομίζω....

autonet που πηγαίνω μου ζήτησαν 250... και εκεί θα πάω, αφού είναι το πιο οικονομικό (εξουσιοδοτημένο πάντα)και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος...

Edited by Hommer
Link to comment
Share on other sites

autonet που πηγαίνω μου ζήτησαν 250... και εκεί θα πάω, αφού είναι το πιο οικονομικό (εξουσιοδοτημένο πάντα)και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος...

Αγόρασε ό,τι χρειάζεσαι για το service και πήγαινε και ζήτα πόσα θέλουν για εργασία... Τα 250 είναι σχετικά καλή τιμή για αντιπροσωπείες αλλά δεν παύει να είναι αδικαιολόγητα υψηλό!

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια 370 ευρω για 4 λιτρα λαδι και 4 φιλτρα (φανταζομαι λαδιου, βενζινης και καμπινας ;το τεταρτο ποιο ειναι:)!!!!!!

ελεος......

υ.γ. μετα το update το αμαξι εχασε καθολου σε αποδοση ;εαν ναι, σε ποιο ευρος στροφών ; στα χαμηλα ή στα ψηλα;

και φιλτρο αερος...οσο αφορα το update...οταν πηρα το αμαξι μου φανηκε λιγο ψωφιο ψηλα...αλλα μαλλον ημουν προκατηλιμενος διοτι δεν εχει τελικα διαφορα...ειναι το ιδιο...αλλαζει αλλα μικρα πραγματακια...οπωσ για παραδειγμα σου δειχνει τι ταχυτητα εχεις και τι αλλαγη να κανεις...

1o ετήσιο service των πόσων χιλιομέτρων ;

συγνώμη ρε φιλαράκι αλλά τι αυτοκίνητο έχεις ;

το golf vi tsi 160hp...αναφερομαι στο πρωτο σερβισ και οχι στο πρωτο σετ λιπανσης...αν θελεται μπορω να σκαναρω και την αποδειξη που την εχω και προχειρη(και αξεχαστη)

Edited by golfioo
Link to comment
Share on other sites

GolfOnMe λαδάκια και φίλτρο λαδιού θες, το πολύ ένα κατοστάρικο παραπάνω είναι καθαρό κλέψιμο για 15 λεπτά διαδικασία. Αγόρασε τα από internet και πήγαινε σε καμια αντιπροσωπία που δεν εκμεταλεύεται την τσέπη σου και κάνε το service.

Παιδιά πραγματικά οι τιμές που γράφετε και πληρώνετε και όλας δεν είναι για golf ψάξτε το λίγο με τα μαγαζιά που τους τα ακουμπάτε, είναι δύσκολοι οι καιροί, εκτός αν δεν σας ενδιαφέρει που τους χαρίζετε ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

GolfOnMe λαδάκια και φίλτρο λαδιού θες, το πολύ ένα κατοστάρικο παραπάνω είναι καθαρό κλέψιμο για 15 λεπτά διαδικασία. Αγόρασε τα από internet και πήγαινε σε καμια αντιπροσωπία που δεν εκμεταλεύεται την τσέπη σου και κάνε το service.

Παιδιά πραγματικά οι τιμές που γράφετε και πληρώνετε και όλας δεν είναι για golf ψάξτε το λίγο με τα μαγαζιά που τους τα ακουμπάτε, είναι δύσκολοι οι καιροί, εκτός αν δεν σας ενδιαφέρει που τους χαρίζετε ευρώ.

φιλε μου μιστ...ελπιζω να μην ενοχλει το φιλε μου... :) ειμαι εργαζομενος φοιτητης...οποτε σε καμια περιπτωση δεν εχω λεφτα για πεταμα...ομως οταν εκανα παραγγελια το αυτοκινητο τα γνωριζα αυτα και ηξερα οτι δεν θα ειναι σαν το ATOS που ειχα....το μονο ομωσ σιγουρο ειναι οτι τωρα που σε 2 μηνες λιγει η εγγηυση το επομενο σερβισ δεν θα γινει ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΚΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε εάν θες σώνει και καλά να πας σε εξουσιοδοτημένο κάνε ένα τηλέφωνο στην autonet-

έχουν αναγκαστεί και έχουν ρίξει τιμές -

αλλίως πήγαινε στον Γκίκα που θα στα αλλαξει και μπροστα΄ σου και τα λαδια και το φίλτρο λαδιου

και θα στο βάλει και στο διαγνωστικο

Link to comment
Share on other sites

o ρορρης μου ειπε 156 ευρο (καρτα,λαδια(fucks),φιλτρο λαδιου, ελενχος)

αυτονετ 160 ευρο (λαδια,φιλτρα,ελενχοσ) CASTROL PROFESIONAL αλλα με εχτρα χρεωση 11 ευρο για την καρτα....

η aytoclub 150 με castrol + 10 h καρτα, η 49 ευρο αν τουσ τα παω εγω!

Edited by GolfOnMe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.