Jump to content
adreass

Adreass-Scirocco 1,4 160 Hp Overload Tuned

Recommended Posts

γεια χαρα σε ολους.ειμαι κατοχος ενος scirocco 1,4.φοραω προγραμμα overload για 100αρα,εισαγωγη κ σκαστρα ανοιχτου τυπου forge,intercooler s3 και απο δευτερα ολοκληρη εξατμιση miltek 63,5.απο εμφανιση ειναι λευκο,μαυρες ζαντες k φοραω ελατηρια eibach pro.συντομα ανεβαζω φωτο

2 για αρχη

post-20888-0-47625000-1319871283_thumb.j

post-20888-0-78400800-1319871297_thumb.j

Edited by adreass
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε αντρέα ,τούμπανο το rocco σου Και πολύ όμορφο!

να το χαίρεσαι :thumbsup:

υγ πες εάν θες δυο πραγματαΚια για την σΚαστρα ανοιΚτου τυπου

αΚουγεται πολυ?

έχεις δει εαν εχεις απώλεις στην πιεση?

ποσο σου πηγε?

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.ειμαι κατοχος ενος scirocco 1,4.φοραω προγραμμα overload για 100αρα,εισαγωγη κ σκαστρα ανοιχτου τυπου forge,intercooler s3 και απο δευτερα ολοκληρη εξατμιση miltek 63,5.απο εμφανιση ειναι λευκο,μαυρες ζαντες k φοραω ελατηρια eibach pro.συντομα ανεβαζω φωτο

2 για αρχη

Kαλώς ήρθες στη παρέα μας ανδρέα, σου εύχομαι καλή διαμονή και σε ό,τι ρωτήσεις/χρειαστείς, ευχαρίστως να σε βοηθήσουμε σε σχέση με τη βελτίωση του ωραίου σου Scirocco...Nα το χαίρεσαι!

Link to comment
Share on other sites

χτες φορεσα milltek full resonated και ειμαι πλεον καπου στα 240-245 hp.κ δυο video για μια ιδεα

τωρα οσοαφορα την σκαστρα,ειναι forge ανοιχτου τυπου,εχει πιο σκληρο ελατηριο - κραταει περισσοτερη πιεση - αρα πηγαινει καλυτερα,δεν χαλαει ποτε,εχει ηλεκτροβαλβιδα κ σωληνακια σηλικονης.εδωσα 250 και 25 για τοποθετηση

χτες φορεσα milltek full resonated και ειμαι πλεον καπου στα 240-245 hp.κ δυο video για μια ιδεα
τωρα οσοαφορα την σκαστρα,ειναι forge ανοιχτου τυπου,εχει πιο σκληρο ελατηριο - κραταει περισσοτερη πιεση - αρα πηγαινει καλυτερα,δεν χαλαει ποτε,εχει ηλεκτροβαλβιδα κ σωληνακια σηλικονης.εδωσα 250 και 25 για τοποθετηση

και δυο φωτο απτο αμαξι μου.ο αριστεροσ σωληνας ειναι custom και αυξανει την εισαγωγη αερα στην τουρμπινα

o9fptd.jpgmiv0x.jpg

o9fptd.jpg

Τωρα για τον ηχο,ακουγεται κ στο video..ειναι μπασος οσο διακριτικος χρειαζεται πιστευω.το επομενο video ειναι με εργοστασιακη εξατμιση (φοραω μονο εισαγωγη,σκαστρα κ προγραμμα)

Edited by adreass
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να ανεβασω μια αγγελια.δεν μου εμφανιζει καμια επιλογη.πουλαω την εργοστασιακη εξατμιση απο το scirocco μου.ειναι απο 160αρι.κ εχει κανει 33.000 km.ειναι μαζι με τον καταλυτη.τιμη 400 ε. συγνωμη για το off topic

Link to comment
Share on other sites

O σωλήνας της εισαγωγής όντως βοηθάει? Το στόμιο εισαγωγής της τουρμπίνας πως πάτησε πάνω στον μεγαλύτερο σωλήνα εισαγωγής???

Μόνο με το στόμιο σιλικόνης?

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Eχει την ίδια διάμετρο που έχει ο μαύρος σωλήνας από την εισαγωγή ή μικραίνει όπως πηγαίνει προς την τουρμπίνα? Πόση διάμετρο έχει?

Link to comment
Share on other sites

θα σε ζαλισουμε στις ερωτησεις -

με την σκαστρα που ειναι πιο μεγάλη κλεινει το πλαστικο καπακι ή το καταργεις;

εξατμιση μηπως έβαλες την non resonated γιατι ακουγεται αρκετα

εχεις δει πιεσεις ; τι over εχεις ;

Link to comment
Share on other sites

ειναι full resonated .απο θορυβο ειναι μια χαρα - δεν ειναι υπερβολη.οσο για την σκαστρα δεν κανει καθολου πσσσσσ... :) το καπακι κλεινει κανονικα..δεν υπαρχει προβλημα,ρωτηστε ο,τι θελετε

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο ήχος της σκάστρας! Να το χαίρεσαι!!! Μια ερώτηση και από εμένα. Ο ήχος κάνει ένα ελαφρύ "φλουτάρισμα" το οποίο βγαίνει από πιο σκληρό ελατήριο στην σκάστρα, όμως έχω την εντύπωση ότι αυτό γενικά δεν κάνει καλό καθώς μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην τουρμπίνα ( κάπου το έχω διαβάσει στο φόρουμ αλλά δεν είμαι σίγουρος που....) Αν κάνω λάθος κάποιος να με διορθώσει!!! :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο ήχος της σκάστρας! Να το χαίρεσαι!!! Μια ερώτηση και από εμένα. Ο ήχος κάνει ένα ελαφρύ "φλουτάρισμα" το οποίο βγαίνει από πιο σκληρό ελατήριο στην σκάστρα, όμως έχω την εντύπωση ότι αυτό γενικά δεν κάνει καλό καθώς μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στην τουρμπίνα ( κάπου το έχω διαβάσει στο φόρουμ αλλά δεν είμαι σίγουρος που....) Αν κάνω λάθος κάποιος να με διορθώσει!!! :pardon:

Η συγκεκριμένη σκαστρα παρεχεται με 2 ελατήρια : κιτρινο εάν είσαι μαμα και μπλε εαν είσαι με πρόγραμμα (πιο σκληρο)

αυτο γινεται επειδή με πρόγραμμα έχεις μεγαλύτερη πίεση οπότε λογικα θες πιο σκληρό ελατηριο ,για αυτό μαλλον η μαμα σκαστρα ταλαιπωρείτε με προγραμμα-

το ελαφρυ φλουταρισμα μ αρεσε που είπες ... το τρένο της μεγάλης φυγής το ξέρεις :crazy:

σήμερα την έβαλα και εγώ ..εντυπώσεις θα γ΄ραψω στο σχετικο τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.