Jump to content
golf_v

Golf 5 Fsi - Αισθητηρας Nox, Λαμπακι Epc [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

9-10.000km αφου εχει παρουσιαστει απο τον Ιανουαριο περιπου.

Δεν εχω παρατηρησει κατι περιεργο στο αμαξι. Και πριν κανενα μηνα που το πηγα για κτεο μου ειπε οτι τα καυσαερια ειναι αψογα.

αυτο ειναι ενθαρυντικο...αλλα δεν μπορει..καποιο λακο θα εχει φαβα.....

εαν ηταν ετσι δεν θα εβγαζε βλαβη σε knox...

πολυ φοβαμαι οτι αφου με τα καυσαερια εισαι κομπλε...ουτε παρατηρεις κομπιασματα\

και περιεργη συμπεριφορα στο μοτερ..μηπως ο stelios εχει δικιο τελικα σε κατι που αναφερθηκε

παλιοτερα για ακαυστες και φθορα καταλυτη...αλλα αμα ειχαμε λαθος μιγματα λογω λανθασμενων δεδομενων

του knox στον εγκεφαλο..η και καθολου δεδομενα του knox λογο καταστροφης του.....θα ειχες φιλε

καποιο συμπτωμα περιεργης λειτουργιας στο μοτερ..η πλουσιο μειγμα..η φτωχο.....

με την καταναλωση τι παρατηρεις?????

καποιος μηχανικος εμπειρος θα ηταν χρησιμο να μας φωτισει σχετικα με την βλαβη του knox..και τι θα μπορουσε να προκαλεσει η μη αντικατασταση του......

Link to comment
Share on other sites

Καταναλωση γενικα δεν εχω παρατηρησει πχ να καιει περισσοτερο απο πριν.

Αν λες ομως για ποσο καιει σε σταση κλπ δεν το εχω καθησει να το τσεκαρω. Μπορω ομως να κατσω να δω και να ποσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Καταναλωση γενικα δεν εχω παρατηρησει πχ να καιει περισσοτερο απο πριν.

Αν λες ομως για ποσο καιει σε σταση κλπ δεν το εχω καθησει να το τσεκαρω. Μπορω ομως να κατσω να δω και να ποσταρω.

ναι φιλε θα ηταν πολυ χρησιμο...κοιτα μεσα στη πολη τη καταναλωση σου δειχνει(μεση ) εφοσων ζεσταθει

στην αρχη καλα...γιατι στην αρχη δειχνει τρελα νουμερα..

και εαν μπορεσεις σε ανοιχτο δρομο χωρις κινηση η φαναρια...π.χ εμενα μου δειχνει γυρω στα 6-6,5/100χλμ

με 6η και 120 στο καντραν... στη πολη με κινηση 10-12

Edited by panosss
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε θα ηταν πολυ χρησιμο...κοιτα μεσα στη πολη τη καταναλωση σου δειχνει(μεση ) εφοσων ζεσταθει

στην αρχη καλα...γιατι στην αρχη δειχνει τρελα νουμερα..

και εαν μπορεσεις σε ανοιχτο δρομο χωρις κινηση η φαναρια...π.χ εμενα μου δειχνει γυρω στα 6-6,5/100χλμ

με 6η και 120 στο καντραν... στη πολη με κινηση 10-12

Οκ θα κοιταξω για μεση καταναλωση και για στιγμιαια με 6η με 120.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε θα ηταν πολυ χρησιμο...κοιτα μεσα στη πολη τη καταναλωση σου δειχνει(μεση ) εφοσων ζεσταθει

στην αρχη καλα...γιατι στην αρχη δειχνει τρελα νουμερα..

και εαν μπορεσεις σε ανοιχτο δρομο χωρις κινηση η φαναρια...π.χ εμενα μου δειχνει γυρω στα 6-6,5/100χλμ

με 6η και 120 στο καντραν... στη πολη με κινηση 10-12

τόσο δείχνει κι εμενα με 6η και 120 σταθερα ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια υστερα απο ερευνα που εκανα στο ιντερνετ,το ζουμι της υποθεσης nox ειναι το εξης:

Στο fsi η τεχνολογια του, του επιτρεπει να λειτουργει με εξαιρετικα φτωχα μειγματα τα οποια μπορουν να φτασουν και το 60/1

πραγμα αδιανοητο για συμβατικη τεχνολογια.Οσο γαματο και αν ακουγεται αυτο εχει σαν συνεπεια την παραγωγη διαφορων οξειδιων αζωτου (NOx)τα οποια ειναι βλαβερα και θεωρουνται ρυποι οπως το CO,CO2 κτλ.

γιαυτο η vw μας εβαλε τον προ-καταλυτη ο οποιος ειναι αυτος που συγκρατει αυτα τα βλαβερα NOx.και κλασικα οπως ολοι οι καταλυτες ετσι και αυτος καποια στιγμη μπουκωνει.

Και τι σκεφτηκαν οι τυποι με τις ασπρες ρομπες στη vw.σου λεει αφου μπουκωνει ο προκαταλυτης εμεις θα βαλουμε εναν αισθητηρα NOx καπου στην εξατμιση για να το καταλαβαινει ο ανεγκεφαλος.και τοτε ο κινητηρας πεφτει σε ενα προγραμμα λειτουργιας που βγαζει υπερθερμα καυσαερια ωστε να καθαρισει ο προκαταλυτης με τη μεθοδο της πυρολυσης,οπως ο φουρνος στο σπιτι μας!!!!

Καλο???

Οποτε προς απαντηση σας,μπορει να μην εχει αμεσο αντικτυπο η μη αντικατασταση του NOx, αλλα μαλλον εχει μακροπροθεσμο!

Edited by stelios1.6fsi
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια υστερα απο ερευνα που εκανα στο ιντερνετ,το ζουμι της υποθεσης nox ειναι το εξης:

Στο fsi η τεχνολογια του, του επιτρεπει να λειτουργει με εξαιρετικα φτωχα μειγματα τα οποια μπορουν να φτασουν και το 60/1

πραγμα αδιανοητο για συμβατικη τεχνολογια.Οσο γαματο και αν ακουγεται αυτο εχει σαν συνεπεια την παραγωγη διαφορων οξειδιων αζωτου (NOx)τα οποια ειναι βλαβερα και θεωρουνται ρυποι οπως το CO,CO2 κτλ.

γιαυτο η vw μας εβαλε τον προ-καταλυτη ο οποιος ειναι αυτος που συγκρατει αυτα τα βλαβερα NOx.και κλασικα οπως ολοι οι καταλυτες ετσι και αυτος καποια στιγμη μπουκωνει.

Και τι σκεφτηκαν οι τυποι με τις ασπρες ρομπες στη vw.σου λεει αφου μπουκωνει ο προκαταλυτης εμεις θα βαλουμε εναν αισθητηρα NOx καπου στην εξατμιση για να το καταλαβαινει ο ανεγκεφαλος.και τοτε ο κινητηρας πεφτει σε ενα προγραμμα λειτουργιας που βγαζει υπερθερμα καυσαερια ωστε να καθαρισει ο προκαταλυτης με τη μεθοδο της πυρολυσης,οπως ο φουρνος στο σπιτι μας!!!!

Καλο???

Οποτε προς απαντηση σας,μπορει να μην εχει αμεσο αντικτυπο η μη αντικατασταση του NOx, αλλα μαλλον εχει μακροπροθεσμο!

βρε θα ξηλωσω κ τον NOX κ τον καταλυτη,θα το κανω ολο "ελευθερας..." αλλα 495 ευρο για εναν αισθητηρα δε δινω....να μου χαλουσε η κρεμαριερα,να χτυπουσε κεφαλαρι,οτι κ να παθαινε,"μηχανικα ομως",θα το εκανα...αλλα για μπιχλιμπιδια ηλεκτρονικα κ μαμισιατικα τησ VW στην πλατη μου δε πληρωνω...!!!!!!!!!!!!new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εγω χθες ειχα την πρωτη προειδοποιηση του νοξ για χαμηλο σημα (δε θυμαμαι ρε γμτ τον κωδικο βλαβης...)κ με ενα τηλεφωνο στον "μανδυλα" με το ακουσμα των 495 ευρο μονο το ανταλακτικο πλεον παω για καφε με τα ποδια....new_grrrr.gif μου ειπε ο μηχανικος πως αν ξανααναψει "ετοιμασου"....κ'εγω του ειπα οτι αντι να τα δωσω στον "μανδυλα" καλυτερα να παω να παρω ενα "typhoon" να ησυχασω...!!!!!!!!ελεος πια αυτη η εκμεταλευση με τους αισθητηρεσ με ημ.ληξεως για να τα κονομανε "ΑΥΤΟΙ..."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(ασε που με τον κινδυνο της 500αρας τα πλαστικα απο το gti παραμενουν αβαφα στο garage...!!!!)bomb.gif

(golf fsi 01/05 me 72.000xlm...)

====

Καλησπέρα.

Έχουμε καταργήσει ΝΟΧ σε πάρα πολλά FSi καθώς πράγματι 500ευρώ είναι too much για ένα αυτοκίνητο απλό, που υποτίθετε έπρεπε να είναι φθηνό στην συντήρηση.

Η διαδικασία είναι φυσική αφαίρεση του αισθητήρα, αποσύνδεση από το ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου και επαναπρογραμματισμός του εγκεφάλου με Euro2 προδιαγραφές.

Απλά "ξεχνάει" ότι έχει ΝΟΧ κοκ.

Καταλύτης μένει στην θέση του.

Πιστεύω ότι είναι η φθηνότερη λύση.

Edited by turborabbit
Link to comment
Share on other sites

βρε θα ξηλωσω κ τον NOX κ τον καταλυτη,θα το κανω ολο "ελευθερας..." αλλα 495 ευρο για εναν αισθητηρα δε δινω....

====

Πολύ σωστή σκέψη. Είναι ληστεία το 500άρικο για κάτι που τελικά δεν μπορεί να δουλέψει καλά-καλά με τις ελληνικές 95άρες !!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι φυσική αφαίρεση του αισθητήρα, αποσύνδεση από το ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου και επαναπρογραμματισμός του εγκεφάλου με Euro2 προδιαγραφές.

Απλά "ξεχνάει" ότι έχει ΝΟΧ κοκ.

Καταλύτης μένει στην θέση του.

ακριβως αυτο φιλε μου.....κ λογικα θα βγαζει κ καρτα καυσαεριων...ασε που στισ εποχεσ μας ο κολλητος μου μου την φερνει στο χερι οταν παμε για καφε....!!!!!!!!!!!!!!

α,"turborabbit" οταν λες "εχουμε καταργησει" ξερεισ κοστοσ κτλ δλδ?????????

Edited by cadmaw fsi
Link to comment
Share on other sites

====

Καλησπέρα.

Έχουμε καταργήσει ΝΟΧ σε πάρα πολλά FSi καθώς πράγματι 500ευρώ είναι too much για ένα αυτοκίνητο απλό, που υποτίθετε έπρεπε να είναι φθηνό στην συντήρηση.

Η διαδικασία είναι φυσική αφαίρεση του αισθητήρα, αποσύνδεση από το ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου και επαναπρογραμματισμός του εγκεφάλου με Euro2 προδιαγραφές.

Απλά "ξεχνάει" ότι έχει ΝΟΧ κοκ.

Καταλύτης μένει στην θέση του.

Πιστεύω ότι είναι η φθηνότερη λύση.

Και σε ποιο μερος το κανετε αυτο να ερθουμε μια βολτα; και ποσο κοστιζει;

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι φυσική αφαίρεση του αισθητήρα, αποσύνδεση από το ηλεκτρικό κύκλωμα του αυτοκινήτου και επαναπρογραμματισμός του εγκεφάλου με Euro2 προδιαγραφές.

Απλά "ξεχνάει" ότι έχει ΝΟΧ κοκ.

Καταλύτης μένει στην θέση του.

ακριβως αυτο φιλε μου.....κ λογικα θα βγαζει κ καρτα καυσαεριων...ασε που στισ εποχεσ μας ο κολλητος μου μου την φερνει στο χερι οταν παμε για καφε....!!!!!!!!!!!!!!

α,"turborabbit" οταν λες "εχουμε καταργησει" ξερεισ κοστοσ κτλ δλδ?????????

====

Βγάζει κάρτα καυσαερίων κανονικά.

Εμείς χρεώνουμε τους πελάτες 150 γιούργια.

Μπορεί αλλού να έχουν διαφορετικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Και σε ποιο μερος το κανετε αυτο να ερθουμε μια βολτα; και ποσο κοστιζει;

====

Πάτρα.

Αλλά αν έχεις κάποιο δικό σου συνεργείο για να κάνει την μηχανολογική δουλειά, τον επαναπρογραμματισμό εκτός από την Πάτρα μπορείς να το κάνεις και στην Αθήνα, Κατερίνη, Βόλο, Καρδίτσα, Λάρισσα, Ιωάννινα, Αγρίνιο, Καλαμάτα, Αμαλιάδα, Ηράκλειο ή στα Χανιά.

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω γινεται και τσαμπα με το μαγικο emoticon_42.gif

"update" της vw που σβηνει λαμπακια οπως αναφερθηκε παλιοτερα...!

====

Ξαναεπιστρέφουν τα λαμπάκια μετά το update... εμείς έχουμε γνήσιο VAS εργαλείο με OnLine σύνδεση και όλα τα σχετικά. Δεν λύνει οριστικά το πρόβλημα το update.

Link to comment
Share on other sites

====

Ξαναεπιστρέφουν τα λαμπάκια μετά το update... εμείς έχουμε γνήσιο VAS εργαλείο με OnLine σύνδεση και όλα τα σχετικά. Δεν λύνει οριστικά το πρόβλημα το update.

Για να καταλαβουμε !με τον προγραμματισμο αυτο σταματαει να δουλευει σαν fsi ?αν θελεις μπορεις να δωσεις πληροφοριες!δεν τον αγοραζω καινουργιο ουτε σε 100 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Οποτε προς απαντηση σας,μπορει να μην εχει αμεσο αντικτυπο η μη αντικατασταση του NOx, αλλα μαλλον εχει μακροπροθεσμο!

στελιο καλησπερα...οταν λες μαλον μακροπροθεσμο τι εννοεις????

θεωρητικα τι βλαβες θα μπορουσε να προκαλεσει η μη αντικατασταση του knox???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....θα παρακαλουσα τον φιλο turborabit για την ειλικρινεια των προτασεων του οσσο αναφορα

την καταργηση του knox...ολλα αυτα που ισχυριζετε ειναι πολυ σημαντικα διοτι μιλαμε για ενα χρονιο προβλημα των fsi με μεγαλο κοστος...και με βαση τα λεγομενα του φιλου λυνει οριστικα το προβλημα

που εχουμε...το κοστος των 150 ευρ θεωρω οτι ειναι πολυ μικρο σε σχεση με τα 500 του αισθητηρα

αλαγη που δεν λυνει μια για παντα το προβλημα....

και μιας που σιγουρα πολλοι κατοχοι θα τρεξουν να καταργησουν τον αισθητηρα θα παρακαλουσα για ενημερωση

καποιου που εκανε την καταργηση αυτη...εαν και πιστευω οτι καλυτερα θα ηταν μια ποιο λεπτομερη ενημερωση για το θεμα απο τον φιλο turborrabit μιας και οπως ολοι γνωριζουμε οτι μονο φθηνα δεν ειναι τα ανταλακτικα της vw....και εαν ειναι να μπλεξουμε με ενδεχομενες βλαβες απο την καταργηση του αισθητηρα καλυτερα τοτε τα 500......

ελπιζω ο φιλος να μην παρεξηγησει αυτα που λεω..καθως μιλαμε για ενα πολυ σοβαρο και συναμα ακριβο

προβλημα που αντιμετωπιζουμε εμεις οι fsaκιδες!!!!(+ το κοστος απο την χρηση 100αρας)

Edited by panosss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....θα παρακαλουσα τον φιλο turborabit για την ειλικρινεια των προτασεων του οσσο αναφορα

την καταργηση του knox...ολλα αυτα που ισχυριζετε ειναι πολυ σημαντικα διοτι μιλαμε για ενα χρονιο προβλημα των fsi με μεγαλο κοστος...και με βαση τα λεγομενα του φιλου λυνει οριστικα το προβλημα

που εχουμε...το κοστος των 150 ευρ θεωρω οτι ειναι πολυ μικρο σε σχεση με τα 500 του αισθητηρα

αλαγη που δεν λυνει μια για παντα το προβλημα....

και μιας που σιγουρα πολλοι κατοχοι θα τρεξουν να καταργησουν τον αισθητηρα θα παρακαλουσα για ενημερωση

καποιου που εκανε την καταργηση αυτη...εαν και πιστευω οτι καλυτερα θα ηταν μια ποιο λεπτομερη ενημερωση για το θεμα απο τον φιλο turborrabit μιας και οπως ολοι γνωριζουμε οτι μονο φθηνα δεν ειναι τα ανταλακτικα της vw....και εαν ειναι να μπλεξουμε με ενδεχομενες βλαβες απο την καταργηση του αισθητηρα καλυτερα τοτε τα 500......

ελπιζω ο φιλος να μην παρεξηγησει αυτα που λεω..καθως μιλαμε για ενα πολυ σοβαρο και συναμα ακριβο

προβλημα που αντιμετωπιζουμε εμεις οι fsaκιδες!!!!(+ το κοστος απο την χρηση 100αρας)

thumbsup.gif +1000

Link to comment
Share on other sites

Οποτε προς απαντηση σας,μπορει να μην εχει αμεσο αντικτυπο η μη αντικατασταση του NOx, αλλα μαλλον εχει μακροπροθεσμο!

στελιο καλησπερα...οταν λες μαλον μακροπροθεσμο τι εννοεις????

θεωρητικα τι βλαβες θα μπορουσε να προκαλεσει η μη αντικατασταση του knox???

το οριστικό μπουκωμα του προκαταλυτη και φυσικά την εκπομπή nox πάνω από το όριο.αυτό συμπαιραινω εγώ με βάση αυτά που διάβασα.

Τώρα,όταν είχα παει να αλλάξω κ εγώ αισθητήρα ο Μηχανικος είπε ότι προκαλεί και απορυθμιση του εγκεφάλου και δηλητηριάζει τον καταλύτη με ακαυστες βενζίνες.δε ξέρω κατα πόσο ισχύει αυτό αλλά εγώ τον πιστεύω.

Όπως είπε και ο Φιλος tourborabbit η κατάργηση του συνεπάγεται σε downgrade από euro4 σε euro 2.η κάρτα καυσαεριων δε μετράει nox οπότε λογικό να βγάζει κανονικά.

Αποτι θυμάμαι και από τη χημεία του Γυμνασίου τα οξείδια του αζώτου σε συνδυασμό με νερό(πχ υγρασία)μας βγάζουν νιτρικο οξύ.

Όπως και να έχει, και καμία επίπτωση να μην έχει μηχανολογικα το θεωρώ too much να ξερνας νιτρικο οξύ από την εξατμιση σου.

Με την ίδια λογική πουληστε το κ πάρτε BMW e30.η Opel ascona. Και αυτά euro 2 ειναι.

P.S. +οτι δεν εχουν nox,καινε 95αρα με περισση χαρα, και το μοναδικο ηλεκτρονικο μπλιμπλικι πανω τους ειναι το ρολοι.

Edited by stelios1.6fsi
Link to comment
Share on other sites

lol --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- @ Turborabit που μπορεί κάποιος να σας βρει στη Πάτρα?

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο, οποιος μπορει να διαβασει και να καταλαβει τι λεει να μας πει με λιγα λογια θα ηταν χρησιμο

http://www.euractiv.com/en/transport/euro-5-emissions-standards-cars/article-133325

euroz.jpg

Edited by FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτο, οποιος μπορει να διαβασει και να καταλαβει τι λεει να μας πει με λιγα λογια θα ηταν χρησιμο

http://www.euractiv.com/en/transport/euro-5-emissions-standards-cars/article-133325

euroz.jpg

που ειναι ο stelios?????????

xexexex καλημερα fsakides!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....θα παρακαλουσα τον φιλο turborabit για την ειλικρινεια των προτασεων του οσσο αναφορα

την καταργηση του knox...ολλα αυτα που ισχυριζετε ειναι πολυ σημαντικα διοτι μιλαμε για ενα χρονιο προβλημα των fsi με μεγαλο κοστος...και με βαση τα λεγομενα του φιλου λυνει οριστικα το προβλημα

που εχουμε...το κοστος των 150 ευρ θεωρω οτι ειναι πολυ μικρο σε σχεση με τα 500 του αισθητηρα

αλαγη που δεν λυνει μια για παντα το προβλημα....

και μιας που σιγουρα πολλοι κατοχοι θα τρεξουν να καταργησουν τον αισθητηρα θα παρακαλουσα για ενημερωση

καποιου που εκανε την καταργηση αυτη...εαν και πιστευω οτι καλυτερα θα ηταν μια ποιο λεπτομερη ενημερωση για το θεμα απο τον φιλο turborrabit μιας και οπως ολοι γνωριζουμε οτι μονο φθηνα δεν ειναι τα ανταλακτικα της vw....και εαν ειναι να μπλεξουμε με ενδεχομενες βλαβες απο την καταργηση του αισθητηρα καλυτερα τοτε τα 500......

ελπιζω ο φιλος να μην παρεξηγησει αυτα που λεω..καθως μιλαμε για ενα πολυ σοβαρο και συναμα ακριβο

προβλημα που αντιμετωπιζουμε εμεις οι fsaκιδες!!!!(+ το κοστος απο την χρηση 100αρας)

====

Δεν ξέρω αν κάποιος από αυτούς που έχουν δεχτεί την εγχείρηση είναι μέλος του κλάμπ αυτού.

Ούτε θα τραβήξω κάποιον με το ζόρι να γραφτεί να σας πεί το feedback.

Ούτε είναι κάποια υπηρεσία που θέλω να σας πουλήσω με το ζόρι.

Λύση ανάγκης είναι.

Φυσικά υπάρχει και η άλλη πλευρά του νομίσματος που λεγεται οικολογία.

Φυασικά και να το έχει βάλει η φακενβάγκεν κάνει κάποια δουλειά ο αισθητήρας

Και φυσικά γυρνάμε μια δεκαετία πίσω τεχνολογικά καταργώντας το.

Απλά τυχαίνει να ζούμε στην Ελλάδα και όχι στην Γερμανία.

Τυχαίνει να είναι άλλος ο ορισμός του "αυτοκινήτου για λαό" στην Ελλάδα και άλλος στην Γερμανία.

Το μόνο που μπορείτε να κάνετε για να πάρετε κάποιο feedback είναι να πάρετε τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία αυτή και να πείτε "διάβασα στο ίντερνετ να γράφει ένας μαμάκας ότι καταργείτε νοξ, μπορείτε να μου δώσετε τηλέφωνα από κάποιους πελάτες σας να μου πουν πως πάνε τα αυτοκινητά τους 2 χρόνια μετά την εγχείρηση;"

Κάτι άλλο δεν μπορώ να σας προτείνω.

Το θέμα αυτό το είδα κατά τύχη στην κεντρική σελίδα ως "πρόσφατο" και μπήκα να γράψω γιατί ήταν κάτι που με παίδεψε στο παρελθόν πολλές νύχτες μπροστά στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο Φιλος tourborabbit η κατάργηση του συνεπάγεται σε downgrade από euro4 σε euro 2.η κάρτα καυσαεριων δε μετράει nox οπότε λογικό να βγάζει κανονικά.

====

+1!

Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο !

Όπως και στα ζητήματα οικολογίας που θέτετε!

Με την διαφορά ότι σταματάει να δουλεύει με υπερφτωχά μείγματα και παράγει όσα νοξ παράγουν τα δίλιτρα TFSI που δεν έχουν την λειτουργία αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.