Jump to content
free4you

Λαμπάκι Χαμηλής Στάθμης Πλυστικού Υγρού

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχω ένα Polo TSI Highline χωρίς κανένα extra, ξέρετε αν υπάρχει στο ταμπλό ένδειξη για χαμηλή στάθμη του πλυστικού υγρού για τα τζάμια… Στο manual το αναφέρει το εν λόγω λαμπάκι αλλά προχθές που μου τελείωσε το υγρό δεν είχε ανάψει κανένα τέτοιο λαμπάκι… Μήπως πρέπει να έχεις κάποιον extra εξοπλισμό ή πολύ απλά έχει χαλάσει ο αισθητήρας του???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα Polo TSI Highline χωρίς κανένα extra, ξέρετε αν υπάρχει στο ταμπλό ένδειξη για χαμηλή στάθμη του πλυστικού υγρού για τα τζάμια… Στο manual το αναφέρει το εν λόγω λαμπάκι αλλά προχθές που μου τελείωσε το υγρό δεν είχε ανάψει κανένα τέτοιο λαμπάκι… Μήπως πρέπει να έχεις κάποιον extra εξοπλισμό ή πολύ απλά έχει χαλάσει ο αισθητήρας του???

Στην έκδοση Highline δεν υπάρχει αυτή η λειτουργία. Λογικά θα είναι extra με κάποιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω ένα Polo TSI Highline χωρίς κανένα extra, ξέρετε αν υπάρχει στο ταμπλό ένδειξη για χαμηλή στάθμη του πλυστικού υγρού για τα τζάμια… Στο manual το αναφέρει το εν λόγω λαμπάκι αλλά προχθές που μου τελείωσε το υγρό δεν είχε ανάψει κανένα τέτοιο λαμπάκι… Μήπως πρέπει να έχεις κάποιον extra εξοπλισμό ή πολύ απλά έχει χαλάσει ο αισθητήρας του???

Στο manual δεν αναφέρονται όλα όσα έχει το αυτοκίνητο, αλλά όλα όσα θα μπορούσε να έχει.

Ένδειξη στάθμης πλυστικού είναι στον προαιρετικό εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι στον προαιρετικο εξοπλισμο.Εγω στο δικο μου το ενεργοποιησα απο το vag com

Δηλαδή μας λες ότι υπάρχει κανονικά ο αισθητήρας της στάθμης αλλά για κάποιο λόγο (δεν μπορώ να βρω κάποιο προφανή εγώ) δεν τον έχει ενεργοποιήσει η vw??? Και αν πάω σε μια αντιπροσωπεία και τους ζητήσω να μου το ενεργοποιήσουν, θα ξέρουν ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή για να το κάνουν ή θα με κοιτάνε σαν …….??? Θα με χρεώσουν???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι στον προαιρετικο εξοπλισμο.Εγω στο δικο μου το ενεργοποιησα απο το vag com

Δε μας λες κι εμάς που έχουμε vag-com που ακριβώς πάμε ώστε να το ενεργοποιήσουμε; :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μας λες ότι υπάρχει κανονικά ο αισθητήρας της στάθμης αλλά για κάποιο λόγο (δεν μπορώ να βρω κάποιο προφανή εγώ) δεν τον έχει ενεργοποιήσει η vw??? Και αν πάω σε μια αντιπροσωπεία και τους ζητήσω να μου το ενεργοποιήσουν, θα ξέρουν ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή για να το κάνουν ή θα με κοιτάνε σαν …….??? Θα με χρεώσουν???

Ρε φιλε δεν ξερω γιατι δεν τον εχει ενεργοποιησει η vw,εγω ξερω οτι στο δικο μου το ενεργοποιησα.Επισης ξερω πως υπαρχουν λειτουργειες στα golf οπως το coming home-leaving home και το αυτοματο κλειδωμα των κλειδαριων μετα το περας των 15 km/h τα οποια δεν ειναι ενεργοποιημενα απο το εργοστασιο και πολλοι τα ενεργοποιουν απο το vag -com.Tελος ξερω πως αν τα γνωριζες ολα αυτα δεν θα ειχες αυτο το υφακι.

Δε μας λες κι εμάς που έχουμε vag-com που ακριβώς πάμε ώστε να το ενεργοποιήσουμε; :crazy:

Δεν θυμαμαι ακριβως.Θα το δω μεσα στην εβδομαδα και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ακριβως.Θα το δω μεσα στην εβδομαδα και θα σου πω

Έγινε φίλε μου σ' ευχαριστώ προκαταβολικά... :thumbsup2:

Link to comment
Share on other sites

Tελος ξερω πως αν τα γνωριζες ολα αυτα δεν θα ειχες αυτο το υφακι.

Ωχ, 1000 συγγνώμη αν φάνηκα κάπως εριστικός στο post μου αλλά ειλικρινά δεν είχα αυτή την διάθεση, απλά ήθελα να δω αν κατάλαβα καλά για το τι ακριβώς συμβαίνει στο συγκεκριμένο θέμα και ίσως διατύπωσα το κείμενο μου κάπως απότομα.

Για το ότι οι πόρτες κλειδώνουν αυτόματα το γνωρίζω, γίνεται σε όλα τα αυτοκίνητα και μάλιστα μου το είχαν προτείνει και από την αντιπροσωπεία. Για το coming home νομίζω ότι χρειάζεται ο αισθητήρας φωτεινότητας που δεν ξέρω αν το έχουν όλα τα golf ως βασικό εξοπλισμό, όπως και να έχει όμως δεν με απασχολεί αυτό.

Και αν πάω σε μια αντιπροσωπεία και τους ζητήσω να μου το ενεργοποιήσουν, θα ξέρουν ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή για να το κάνουν ή θα με κοιτάνε σαν …….??? Θα με χρεώσουν???

Σε αυτές τις ερωτήσεις μου υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει την απάντηση…

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι στον προαιρετικο εξοπλισμο.Εγω στο δικο μου το ενεργοποιησα απο το vag com

Δε μας λες κι εμάς που έχουμε vag-com που ακριβώς πάμε ώστε να το ενεργοποιήσουμε; :crazy:

+1

Δεν θυμαμαι ακριβως.Θα το δω μεσα στην εβδομαδα και θα σου πω

Μιας και το έχεις ψάξει το vag-com μήπως θα μπορούσες να μου απαντήσεις και στο θέμα Λειτουργία Υαλοκαθαριστήρων

Δηλαδή μας λες ότι υπάρχει κανονικά ο αισθητήρας της στάθμης αλλά για κάποιο λόγο (δεν μπορώ να βρω κάποιο προφανή εγώ) δεν τον έχει ενεργοποιήσει η vw??? Και αν πάω σε μια αντιπροσωπεία και τους ζητήσω να μου το ενεργοποιήσουν, θα ξέρουν ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή για να το κάνουν ή θα με κοιτάνε σαν …….??? Θα με χρεώσουν???

Αυτό από αντιπροσωπία σε αντιπροσωπία μπορεί να διαφέρει.

Κάποιοι μπορεί να το έχουν ψάξει και να το κάνουν γρήγορα και να σου πάρουν από τίποτα μέχρι κανα ψιλό

Και άλλοι μπορεί να σου αρχίσουν τις παπάτζες ότι "αλλοιώνει τη γεύση ρε φίλε.." (με αλλαγές εγκεφάλων, αισθητήρων, δοχείων, διαφορικών, ζαντών και τα λοιπά)

Οπότε ο μόνος και καλύτερος τρόπος είναι να πας να ρωτήσεις ή να βρεις κανένα παλικάρι με vag-com να το κάνετε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

+1

Μιας και το έχεις ψάξει το vag-com μήπως θα μπορούσες να μου απαντήσεις και στο θέμα Λειτουργία Υαλοκαθαριστήρων

Στο polo μεχρι στιγμης οτι vag com εχω δοκιμασει τις περισσοτερες επιλογες δεν τις βγαζει με ονοματα,αλλα με κωδικους.Με ονοματα βγαζει μονο λιγες οπως τον αισθητηρα για την σταθμη του υγρου των υαλοκαθαριστηρων,την ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του ηχου για τις ζωνες και μερικα αλλα που δεν ξερω τι κανουν.Για το θεμα με την ταχυτητα των υαλοκαθαριστηρων δεν εχω βρει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειναι στον προαιρετικο εξοπλισμο.Εγω στο δικο μου το ενεργοποιησα απο το vag com

Σε ποιό σημείο ανάβει η ένδειξη γνωρίζεις ? Όταν φτάσει στο 1/3 ας πούμε ?

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.