Jump to content
sodimitris

Χαμηλες Στροφες Στο Ρελαντι 5Αρι Τσι 140

Recommended Posts

εδω και καιρο εχω αυτο το προβλημα, εχουν πεσει κατα 100 περιπου οι στροφες του κινητηρα στο ρελαντι,να πω πως εχω καθαρισει και προγραμματισει την πεταλουδα αλλα το προβλημα(αν ειναι) ηταν και πριν την καθαρισω και μαλιστα γιαυτο και την καθαρισα,στο vag com δεν εχω καμια βλαβη,οι χαμηλες στροφες εχουν ως αποτελεσμα το τρεμουλο-τριξημο στο εσωτερικο.μηπως καποιος αντιμετωπισε και ελυσε κατι παρομοιο?και αν εχουμε καπια λυση?ρυθμιζονται μεσω vag com οι στροφες?

στις 2 παρακατω φωτος στην πρωτη ειναι το στροφομετρο μου απο παλια και στην δευτερη σημερα αν παρατιρισεται ειναι καπου 100 στροφες μειον.

56199078.jpg

63640719.jpg

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη εικονα εχεις παρα πολλες στροφες...το δευτερο ειναι καλυτερο...εμενα αναλογα τον καιρο παιζει απο 600 -800

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Αλλες στροφες εχει ενα 2λιτρο και αλλες ενα 1400αρι ........

Link to comment
Share on other sites

Οι κανονικες ειναι 880-900

αν εχεις τοσο ,ισως πρεπει να το κοιταξεις...

Ποιος το λεει αυτο??

οτι οι κανονικες 880-900

Ανεκαθεν απο κουτα το αμαξι αναλογως την εξωτερικη θερμοκρασια παιζει απο 600-800

συμφωνω μαζι σου...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικη καταναλωση.

το προβλημα λυθηκε,κανονικεσ στροφες του καθε κινητηρα ειναι 800-900 και το προβλημα με τα αυτοκινητα νεας τεχνολογιας ειναι η μπαταρια,ειχα αλλαξει και ειχα βαλει ικροτερη σε αμπερ.την αλλξα και μια χαρ.ευχαριστς για τις απαντησεις σας.αν καπιος απο εδω εχει 600-700 να παει να λυσει το προβλημα γτ πορει να προερχετε και απο την πεταλουδα του γκαζιου και οταν ο κινητηρας δουλευει χαμηλα εχει αποτελεσμα φθορας στα κουζινετα.

Link to comment
Share on other sites

εσυ methana ανοιγεις το pc και διαβαζεις και εχεις μια απαντηση σε ολα τα θεματα που ανοιγονται

+1.

Link to comment
Share on other sites

το αμαξι μαμα εχει 600-800 στροφες,,,,το 900 ειναι πολυ...

και εγω μπαταρια μεγαλυτερη που εβαλα δεν αλλαξαν καθολου οι στροφες....

περασαν απο το μαγαζι μου τωρα το βραδυ 3 tsi...

ολα τα κοιταξα και ολα ειχαν στροφες 700 πανω κατω....

το 900 δεν ειναι λογικο...

και μην μαλωνετε...δεν το λεμε για κακο...για να βοηθησουμε το λεμε...

900 εμενα παει οταν εχω ανοιχτο το aircondition(δεν ξερω ξκαι με ττο αεροθερμο...)

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.