Jump to content
AntPri

Polo 1.6 Tdi Dsg7

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα!οπως λεει κ ο τίτλος η παραγγελία του συγκεκριμένου αυτοκινητου έγινε πριν 2 βδομάδες περίπου! Λευκό Με έξτρα τις 16αρες ζαντες, Xenon με led κ πλυστικα , sport ανάρτηση, radio cd 310, και δερμάτινο πολυ λειτουργικό τιμόνι, κ μόλις έρθει θα πέσει κ σχετικό προγραμματακι που το φτάνει στα 140 άλογα ! ήμουν ανάμεσα σε αυτο κ στο GTI αλλα διαβάζοντας ολα τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε η πλειοψηφία των κάτοχων των GTI αποφάσισα να αγοράσω το diesel κ να κανω υπομονή για το νέο GTI που θα βγει(οταν με το καλο βγει!). Υπομονή μέχρι αρχές Μαρτίου τωρα!

Link to comment
Share on other sites

με το καλο να σου ερθει φιλε..ποσσα αλογα θα ειναι το αμαξι σου ??? γτ για να παει με προγραμμα στα 140 δυσκολο μου φενεται

με 90 αλογα και diesel φιλε μου πανω απο 120 αλογα το πολυ δεν παει το αμαξι σου...βασικα για μενα λαθος που πηρες αυτο εφοσον εχει την μουρλια μεσα να το δυναμωσεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινει μεχρι 135hp και 310 κιλα ροπη......http://www.chiptronic.gr/documents/vw_tuning_menu.html

Τα opel που ειναι 1260 κυβικα τα πηγαινουν μεχρι 120hp αν δεν πηγαινε το 1,6 παραπανω θα ηταν αμαρτια....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια! Οι λόγοι που αγορασα το diesel ειναι καθαρά αξιοπιστία κ οικονομία έναντι του gti! Γράφω τουλάχιστον 2000-3000 χιλιόμετρα το μήνα!

Στην revo που ρώτησα, οπως είδα κ στο site τους, 141 hp δίνει, κ με milltek + εισαγωγή, 160 hp τα φτάνει! Δεν εχω την τρέλα της βελτίωσης απλα τα αναφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που έβαλα πανω 20000€ στρογγυλά...εκτός αν συνεχίσει η απόσυρση οποτε θα παει λιγο ακομα παρακάτω η τιμη...

Η Απόσυρση συνεχιζεται και το 2013

Καλορίζικο την καλύτερη επιλογή εκανες

Link to comment
Share on other sites

Η Απόσυρση συνεχιζεται και το 2013

Καλορίζικο την καλύτερη επιλογή εκανες

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σχετικά με την απόσυρση!για το συγκεκριμενο αυτοκινητο μου είπαν πως ειναι 1400€ περίπου! Μου είπαν πως αν ισχύσει θα πρέπει να τους πληρώσω 500€ κ μετά θα ωφεληθω 1000€... Μονο εμένα μου φαίνεται λιγο ακαταλαβίστικο αυτο? αν τους δώσω 500 κ μου κόψουν 1000 στην ουσία θα μου έχουν κόψει 500€ κ οχι 1360€ που ειναι το όφελος απόσυρσης ! Μήπως πανε να μου παίξουν π@@στια...?

Link to comment
Share on other sites

@ΑntPri Η απόσυρση για το συγκεκριμένο είναι νομίζω λίγο πάνω από 1400 ευρώ.Οπότε σου λένε από αυτά να πληρώσεις κοντά στο 500άρικο και εσύ έχεις όφελος 1400-500=900 ευρώ περίπου ;).

Καλορίζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

και γω περσι που πηρα αμαξι αυτο μου ειχανε πει σε μια αντιπροσωπια και φυσικα πηγα αλλου. 1430 ευρω ειναι για 1600 κυβικα αν θυμαμαι καλα. απ οτι καταλαβα το εχεις κλειση το αμαξι ε; αν οχι πηγαινε σε αλλη αντιπροσωπια, οι περισσοτερες δινουν δωρο την αποσυρση και χωρις να εχεις αμαξι για αποσυρση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια! Οι λόγοι που αγορασα το diesel ειναι καθαρά αξιοπιστία κ οικονομία έναντι του gti! Γράφω τουλάχιστον 2000-3000 χιλιόμετρα το μήνα!

Στην revo που ρώτησα, οπως είδα κ στο site τους, 141 hp δίνει, κ με milltek + εισαγωγή, 160 hp τα φτάνει! Δεν εχω την τρέλα της βελτίωσης απλα τα αναφέρω!

Ποσα euro θελουν στη revo για προγραμμα.? Eγγυηση δινουν.?

Link to comment
Share on other sites

850€ θέλουν! Οσο για την εγγύηση επειδη ειχα βάλει κ στο S3 μου είπαν πως δεν χάνεται η εργοστασιακή εγγύηση! Αν δεν κανω λάθος η revo ειναι θυγατρική της group vag;!η οχι;! Πάντως οταν έβαλα στο S3 με βεβαίωσαν πως δεν χάνεται η εγγύηση! Τωρα για το diesel δεν μπορω να απαντησω με σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

850€ θέλουν! Οσο για την εγγύηση επειδη ειχα βάλει κ στο S3 μου είπαν πως δεν χάνεται η εργοστασιακή εγγύηση! Αν δεν κανω λάθος η revo ειναι θυγατρική της group vag;!η οχι;! Πάντως οταν έβαλα στο S3 με βεβαίωσαν πως δεν χάνεται η εγγύηση! Τωρα για το diesel δεν μπορω να απαντησω με σιγουριά!

Στο cargate που δουλεουν revo ειδα 2 χρονια γι αυτο το λεω.. Υπαρχει η δυνατοτητα να δουλευει το αμαξι μαμα και με εναν διακοπτη να δουλευεις το προγραμα..?

Edited by ntenis
Link to comment
Share on other sites

Ναι γινεται με το select plus...ενα πράγμα σαν χειριστήριο φαντασου που εχει αποθηκευμένα μεσα τα προγράμματα για stock hp κ "φτιαγμένο"...το συνδεεις κατω απο τη θύρα του τιμονιου το διαβάζει το περνάει το απο συνδεεις κ εισαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Η Απόσυρση συνεχιζεται και το 2013

Καλορίζικο την καλύτερη επιλογή εκανες

Ειναι σιγουρο πως θα ισχυσει και για το 2013 η αποσυρση; Ρωταω γιατι το εψαχνα και παντου διαβαζα οτι ληγει τελος του 2012.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!οπως λεει κ ο τίτλος η παραγγελία του συγκεκριμένου αυτοκινητου έγινε πριν 2 βδομάδες περίπου! Λευκό Με έξτρα τις 16αρες ζαντες, Xenon με led κ πλυστικα , sport ανάρτηση, radio cd 310, και δερμάτινο πολυ λειτουργικό τιμόνι, κ μόλις έρθει θα πέσει κ σχετικό προγραμματακι που το φτάνει στα 140 άλογα ! ήμουν ανάμεσα σε αυτο κ στο GTI αλλα διαβάζοντας ολα τα προβλήματα που αντιμετωπίζετε η πλειοψηφία των κάτοχων των GTI αποφάσισα να αγοράσω το diesel κ να κανω υπομονή για το νέο GTI που θα βγει(οταν με το καλο βγει!). Υπομονή μέχρι αρχές Μαρτίου τωρα!

 

... καλορίζικο περιμένουμε εντυπώσεις και φώτο!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι πάς να το "φτιάξεις". Το DSG 7 εχει αντοχή μέχρι τα 250nm ροπής. Ηδη το αυτοκίνητο βγάζει 22, οπότε με την αύξηση ιπποδύναμης πάμε πάνω απο 30. Εχεις ρωτήσει σχετικά? Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το συγκεκριμένο, θα ήθελα επίσης αν το έχει κανείς, ή μόλις το πάρεις κάποια νουμερα για πραγματική κατανάλωση. 

Edited by ermis1975
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο λοιπον μολις παρελαβα το polaki!!!... Οι μεχρι στιγμη εντυπώσεις μου άριστες!!!!!.... Ανετο, βολικό, η σπορ αναρτηση που έβαλα αψογη( δεν κοπαναει σε λακουβες με 16αρες), το dsg καλυτερο απο ότι περίμενα( μεχρι στιγμής!!!) κ παει μπάλα!!! Αρκετα γρήγορο για 90-100 άλογα....κατανάλωση για 20χλμ σε σταματά ξεκινά κ λιγο εθνικη 5,2 λιτρα! Μολις βγει λιγο ήλιος θα ανεβασω κ σχετικές φωτο...!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο λοιπον μολις παρελαβα το polaki!!!... Οι μεχρι στιγμη εντυπώσεις μου άριστες!!!!!.... Ανετο, βολικό, η σπορ αναρτηση που έβαλα αψογη( δεν κοπαναει σε λακουβες με 16αρες), το dsg καλυτερο απο ότι περίμενα( μεχρι στιγμής!!!) κ παει μπάλα!!! Αρκετα γρήγορο για 90-100 άλογα....κατανάλωση για 20χλμ σε σταματά ξεκινά κ λιγο εθνικη 5,2 λιτρα! Μολις βγει λιγο ήλιος θα ανεβασω κ σχετικές φωτο...!!!

Καλοριζικο φιλε μου και καλα χιλιομετρα!

Περιμενουμε συντομα τις φωτογραφιες.

Απο ποια αντιπροσωπεια εκανες την αγορα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.