Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

Kαλή είναι και η P-flow, αν και λένε ότι η v-flow είναι καλύτερη. Για την ΑΕΜ, πέρα από το ότι είναι ακριβή, κατεβαίνει και πολύ χαμηλά. Σε βροχή θα είναι ζόρικα τα πράγματα. Βέβαια, από όλες αυτές, είναι η καλύτερη, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Το μοτερ μου ειναι με κωδικο ΑΧΧ (12/2005) αρα θα εχει Α εκκεντροφορους? εχει 50.000 χλμ, το ''ποτηρακι'' θα θελει σιγουρα αλλαγη ε?... επισης πρεπει να αλλαξω εκκεντροφορους? Αν ναι ολο αυτο ποσο θα μας παει ξερει κανεις? ευχαριστω...

Γεια σου φιλε μου για να εισαι σιγουρος πρεπει να πας σε ενα v.w sale και θα τον δουν με αριθμο πλαισιου και αριθμο του μοτερ σου γιατι κανενας δεν ξερει που ακριβως κατασκευαστηκε κτλπ κτλπ . 2ον για να εισαι ακομα ποιο σιγουρος θα βγαλεις το φιλτροκουτι και ακριβος κατω πισω απο την αντλια υψηλης εχει στα δεξια ενα καπακι (5 βιδες) το ανοιγεις και σου λυνετε η απορια .αν θες περισσοτερες λεπτομεριες π.μ . αν ειναι Α οι εκκεντροφοροι κανουν περιπου 400ε. χωρις εργασια θα χρειαστουν σιγουρα αλλαγη αν πας σε setup k04 με αντλια.το ποτηρακι καλο ειναι να το τσεκαρεις και αφου θα πληρωσεις την εργασια να το δεις αλλαξε το και αμεσως 27,50ευρω κανει!

Φιλικα.

Mike

Edited by Mike -- GTI
Link to comment
Share on other sites

τελικα παρηγγειλα την neuspeed p flow ... για να δουμε!

πολυ καλη επιλογη εγω ειμαι ευχαριστημενος..ειχα δοκιμασει και v-flow kai injen.η neuspeed ειναι καλυτερη και σε ηχο και σε αποδοση..ειδικα 3η 4η.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι κάτι σαν το κρασί. Σε άλλους αρέσει το κόκκινο, σε άλλους το λευκό... Όλες αυτές οι εισαγωγές, ακολουθούν την ίδια φιλοσοφία, οπότε για αυτό υπάρχουν και πολλές απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

http://www.streetandcircuit-shop.biz/forge...itv-82893-p.asp

λεω να αντικαταστησω την μαμα σκαστρα με αυτην της forge... μαζι με το Φ.Π.Ε. που του βαζω... τη λετε?

Μια χαρά είναι.

Έχω την ίδια στο GTI.

Εναλλακτικά κοίτα και την καινούργια OEM σκάστρα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.streetandcircuit-shop.biz/forge...itv-82893-p.asp

λεω να αντικαταστησω την μαμα σκαστρα με αυτην της forge... μαζι με το Φ.Π.Ε. που του βαζω... τη λετε?

Και εγώ forge φοράω αλλά δεν χρειάζεται πια. Έχει βγάλει η VW καινούρια με πιστόνι και κωδικό 06H 145 710 D, αυτή να βάλεις:

20t_dv_oem_d_001.jpg

20t_dv_oem_d_004.jpg

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ στον παζαροπουλο και εδωσα τον κωδικο τις παραπανω σκαστρας, μου ειπε 54 ευρω, τοσο κανει? απο θορυβο και αντοχη τη λεει? ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Θόρυβο δεν νομίζω να κάνει. Κλειστού τύπου βλέπεις. Από αντοχή, πρέπει να ειναι η καλύτερη μέχρι τώρα. Σκέφτομαι να σκίσω την δικιά μου για να μου την αλλάξουν στην εγγύηση... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα την βάλω μάλλον εγώ. Αλλά αν δεν βγάλεις το πρεζάκι από την υπογραφή σου και δεν βάλεις κάτι αξιόλογο, δεν πρόκειται να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

το κοριτσι πηγε για αποτοξινωση.....και συμφωνα με πληροφοριες ειναι ετοιμη για σπιτι....τωρα να το κλεισει λογικα...η ετοιμη για να την παρεις στο σπιτι και να την @@@@@@@!!!!αν βρω καμια αλλη αξιολογη καριολα θα την αλλαξω..

Link to comment
Share on other sites

Θα την βάλω μάλλον εγώ. Αλλά αν δεν βγάλεις το πρεζάκι από την υπογραφή σου και δεν βάλεις κάτι αξιόλογο, δεν πρόκειται να σου πω...

Την έχω παραγγείλει ήδη εδώ και 1 βδομάδα, μιας και δεν υπάρχει στην Ελλάδα (σύμφωνα με τον Γρατσια) θα σας πω εντυπώσεις σύντομα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την έχω παραγγείλει ήδη εδώ και 1 βδομάδα, μιας και δεν υπάρχει στην Ελλάδα (σύμφωνα με τον Γρατσια) θα σας πω εντυπώσεις σύντομα :o

Δεν υπαρχει? αφου σημερα πηρα στον παζαροπουλο στον πειραια και εδωσα τον κωδικο και μου ειπε την τιμη, και απλα μου ειπε πως πρεπει να παω στο υποκαταστημα στην audi στην καποδιστριου να την παρω! 54 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς για τον Γρατσία ο,τιδήποτε μετά τη Λ. Κηφησίας είναι "εκτός Ελλάδος".

Link to comment
Share on other sites

γιατι σου αρεσουν?

¶σε τα σχόλια και λέγε info. tongue.gif

Προφανώς για τον Γρατσία ο,τιδήποτε μετά τη Λ. Κηφησίας είναι "εκτός Ελλάδος".

:o:D :D

Κάπως έτσι είναι... Ότι δεν έχουμε εμείς, δεν το έχει και κανένας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Αν δεν παινέσεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει!

Η εργοστασιακή σκάστρα είναι πολύ καλή σε πληροφορώ. Αν έχεις παλιά version, τότε ναι έχεις κάποια προβλήματα με "μερικά" προγραμματα. Την αλλάζεις με νεότερη έκδοση και όλα φτιάχνουν. Υπάρχουν πολλά αυτοκίνητα που δουλεύουν 1,8-1,7 με εργοστασιακή σκάστρα, και δεν έχουν κάνει κιχ.

Νομίζω ότι ο κωδικός της νεότερης και πλέον αξιόπιστης σκάστρας, τελειώνει σε C. Αλλά ο πλέον αρμόδιος για να σου πει με σιγουριά είναι ο Mr. Puck! :lol:

th πατησες ψαρα! για κακη σου τυχη την εχω δοκιμασει κ απλα ηταν ενα κλικ καλυτερη, αλλα κ παλι προβλημα....

οποιος δεν πιστευει, βρισκομαστε κ τις βλεπει. οσο για αυτα που μας παρουσιαζει ο φιλος σου χθες γυρισα απο γερμανια. πηγα στην αυντι

κ ρωτησα γαι intercooler k toyrmpina apo s3. μου παν οτι τα δινουν πακετο στη τιμη των 1420 ε. οτι ακριβως εδειξε στη φωτο κ ο puck.

ΑΚΡΙΒΩΣ! απλα βρηκε τη φωτο απο καποιο ξενο site κ μας τη πλασαρε ως λεπτομερια. χρειαζεται κ το ταδε σωληνακι και τριχες κατσαρες...

απλα ο φιλος σου προφανως τα πηρε απ εξω πακετο (κ καλα εκανε) γι αυτο κ λεει οτι χρειαζονται ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι!!!στα χαμηλα ειδες καμια διαφορα προς το καλο η το κακο??που το εφτιαχες?

Διαφορα ειδα παντου και μαλιστα αρκετη!Να πω την αληθεια πιστευα οτι θα χασει χαμηλα αλλα αντιθετως πηρα και πολυ μαλιστα..Κριτωνα τα κοψιματα ειναι τραγικα τωρα και τα μπεκ ειναι απαραιτητα..Για οσους δεν ξερουν φοραγα 70αρι Milltek πριν με καταλυτη και κ04

Οποιος ενδιαφερεται να αγορασει ιδιο ας μου στειλει ενα πμ!

Edited by arisgti
Link to comment
Share on other sites

Καλά, το δικό σου βγάζει και 284 άλογα με την K03! Λογικό είναι!!!

Όσο για τον Puck, έχεις δίκιο. Δεν ξέρει και προσπαθεί συνέχεια να μας εντυπωσιάσει με όσα διαβάζει αριστερά και δεξιά...

Υ/Γ: Στον Χανιώτη αναφέρομαι

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.