Jump to content
MIKE_GOLF_V_GTI

Golf Gti Tuning (Tfsi - Tsi) Vol.2

Recommended Posts

Καμαρώστε την καλή μας:

http://www.audizine.com/forum/showthread.php?t=258069

Συμπαθητική φαίνεται και δουλεύει καλά!

Αυτή η σκάστρα έρχεται με τους καινούργιους 2.0 TSI και μπαίνει και στους παλαιότερους TFSI.

αυτη ελεγα και εγω....φαινεται να μην εχει προβλημα οπως η παλαιοτερες..παντος απο τριτη θα παω να την παραγγειλω.

Edited by Anestis FastRabbit
Link to comment
Share on other sites

Το μοτερ μου ειναι με κωδικο ΑΧΧ (12/2005) αρα θα εχει Α εκκεντροφορους? εχει 50.000 χλμ, το ''ποτηρακι'' θα θελει σιγουρα αλλαγη ε?... επισης πρεπει να αλλαξω εκκεντροφορους? Αν ναι ολο αυτο ποσο θα μας παει ξερει κανεις? ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έμαθα πατήσανε 3 φορές. Την μια απο δευτέρες όπου ο νέο έφυγε ένα αμάξι την δευτερη πατήσανε μέχρι 6η και πηγαίνανε δίπλα δίπλα και άλλη μια απο τρίτη όπου το OPC έφυγε μπροστά. Κώστα τί έγινε τελικά ;

η αληθεια ειναι οτι τα αμαξια πανε σχεδον τα ιδια!στα πολλα χλμ μετα τα 240 φαινεται το αστρα πολυ πολυ λιγο πιο δυνατο!στο πρωτο πατημα ομως που ο νεο εφυγε καλυτερα το αστρα εμεινε πισω μεχρι ψιλα!στο 2ο πατημα κοπια μεχρι τα 240 οπου και εκει το αστρα εκανε ενα αμελητεο κλικ!οπως και να ειχε παντως σφαγη...ο νεο παει παρα παρα πολυ καλα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προτεινετε σε golf v gti για s3 setup σε θεμα εξαγωγης δλδ διαμετρος downpipe,καταλυτη 100αρη ή 200αρη και η υπολοιπη μετα???πολλα ακουγονται...και το αλλο θεμα για τους εκκεντροφορους Α ή Β γιατι και εγω εχω μοτερ ΑΧΧ.τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι προτεινετε σε golf v gti για s3 setup σε θεμα εξαγωγης δλδ διαμετρος downpipe,καταλυτη 100αρη ή 200αρη και η υπολοιπη μετα???πολλα ακουγονται...και το αλλο θεμα για τους εκκεντροφορους Α ή Β γιατι και εγω εχω μοτερ ΑΧΧ.τι γινεται σε αυτη την περιπτωση??

76" D/P - 200αρη - 70" Cat-Back

ΑΧΧ=Α Εκκεντροφόρος

Αν έχεις δει ποτηράκι και ο εκκεντροφόρος είναι χωρίς γρατζουνιές κτλ τοτε είσαι οκ...αλλα η Autotech επιβάλει την αλλαγή του εκκεντρου με το Β για να βάλεις την τρόμπα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μια καλή ερώτηση. Γιατί να βάλει 200άρη και όχι 100άρη; Όσο πιο ελεύθερη, τόσο καλύτερη δεν είναι; Ας μην αναφέρουμε το θέμα με τα καυσαέρια. Από τεχνική σκοπιά.

Link to comment
Share on other sites

Ναί σωστό, και καθόλου ακόμα καλύτερα από τεχνικής άποψης...Αλλά, εφόσον θα βάλει τα πράγματα με revo2 τότε ο 100αρης μπορεί και να είναι πρόβλημα με την απελευθέρωση της εξαγωγής...

Link to comment
Share on other sites

με κ04 θελω revo3 ετσι δεν ειναι??τωρα δεν ξερω εαν θα παραμεινω με revo ή θα παω σε ενα φτιαχτο προγραμμα,θα δειξει..για καταλυτη μιλαμε παντα για HJS.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον θα βάλεις επώνυμο πρόγραμμα, καλό θα ήταν να μην ξεφεύγεις από τα spec που προτείνει ο κάθε οίκος. Για να δουλεύει καλύτερα και να έχεις και εσύ το κεφάλι σου ήσυχο στο aftersales.

Και αυτό που είπε ο master πιο πάνω, είναι σημαντικό. HJS καταλύτη, 200αρι, θα τον πληρώσεις ακριβά, αλλά είναι αν όχι ο καλύτερος, από τους κορυφαίους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , να πληρώσεις HJS αλλα να τον δεις με τα μάτια σου....

Σωστό και αυτό... ;) ;)

Επειδή έχει βάλει ένας γνωστός αλλά έχει τις αμφιβολίες του, τώρα που τον έχει φορέσει μπορεί να δει κάτι; Όταν σηκώνει το αυτοκίνητο θα έπρεπε να βλέπει κάποιο ταμπελάκι ή κάτι άλλο; Ρωτάω διότι αυτός δεν βλέπει τίποτα ;)

ΥΓ. Μου φαίνεται καλά έκανα εγώ και έβαλα έναν της σειράς και την δουλειά του την κάνει μια χαρά και δεν τον πλήρωσα και μαύρο χαβιάρι.

Link to comment
Share on other sites

Καθρεφτάκι από το γκομενάκι και βούρ για εξακρίβωση..

χαχαχα ;P tongue.gif

Γελάς με τον πόνο του άλλου μωρή αρπαντίνα? Κατσιγανιάρη, τραγί, μούσχαρε... Ε μούσχαρε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.