Jump to content
Guest nikolas

Golf 5/6 - Μηχανικό Κιβώτιο Quick/Short Shift (Aftermarket - Forge) [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

παιδια αυτο που αναφερεται στη σελιδα της forge τι σημαινει?

"This product is supplied with two sizes of pin and one ball fitment, to ensure that it will match the various possible cables found on these vehicles. This will not fit vehicles with AGU engine code"

Δεν κανει για Golf 4 1.8T με μοτέρ AGU.

Link to comment
Share on other sites

επιδη δεν το διευκρινίζει κάπου!

1) για το 122αρι κάνει? λογικά το ίδιο σασμάν δεν έχουν με το 160?

2)με τιν εγγυηση τι γινετε? και ιδιαιτερα αυτη του σασμαν?(δλδ σε καποια βλαβη μπορουν να ισχυριστούν οι τις αντιπροσωπείας οτι το quickshift φτεει?)

Link to comment
Share on other sites

επιδη δεν το διευκρινίζει κάπου!

1) για το 122αρι κάνει? λογικά το ίδιο σασμάν δεν έχουν με το 160?

2)με τιν εγγυηση τι γινετε? και ιδιαιτερα αυτη του σασμαν?(δλδ σε καποια βλαβη μπορουν να ισχυριστούν οι τις αντιπροσωπείας οτι το quickshift φτεει?)

Για Turbo-Compressor κάνει σίγουρα. Σε 122ps δεν ξέρουμε αν ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

μάγκες ομολογώ πως μαρέσει πολύ η ιδέα τών κοντών αλλαγών αλλα θα σας πώ το κόλλημα μου... το συχνότερο και σημαντικότερο οικονομικά πρόβλημα απο τα 5άρια τσι και gt ήταν το κιβώτιο, συγκεκριμένα το συγχρονιζέ. μήπως με αυτή την αλλαγή επιβαρύνουμε τα ήδη ευαίσθητα για τα άλογα που έχουν τα αυτοκίνητά μας κιβώτια? δεν γνωρίζω αν επηρεάζει ή οχι απλά κάνω μια λογική σκέψη... αν υπάρχει κάποιος γνώστης ας μας φωτίσει :p

Link to comment
Share on other sites

Οι σχεσεις γινονται πιο κοντινες, ποσο πιο απλο?

Ουτε επιβαρινεται το σασμαν, ουτε αιτια μιας μελλουσα ζυμιας.

Απλα απο 1 μετρο που ειναι τωρα η διαδρομη με το quickshift θα ειναι μισο.

Καποιος εχω δει ειχε κανει πατεντα στο υπαρχον, ειχε ανοιξει αλι τρυπα κ ειχε το ιδιο αποτελεσμα με το aftermarket.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σήμερα στον αντιπρόσωπο της Forge στην Ελλάδα τιμή και μου είπε το εξής :

Για 1 κομμάτι 125 Ευρώ.

Για 5 κομμάτια 105 Ευρώ.

Εν τέλει θα το αναλάβει κανένας ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι γραφετε ολοι σας "εχεις ΠΜ"

μα το πμ θα το δει 1 απο ολα με το που συνδεθει στο φορουμ ειτε θα του ερθει ειδοποιηση στο email

κ ΜΕΤΑ θα το δει εδω..ειναι λιγο ακυρο

Link to comment
Share on other sites

θα το δει 1 απο ολα με το που συνδεθει στο φορουμ ειτε θα του ερθει ειδοποιηση στο email

κ ΜΕΤΑ θα το δει εδω..ειναι λιγο ακυρο

Αυτό συνέβει και με εμένα! :good:

Link to comment
Share on other sites

η πλακα ειναι οτι γραφετε ολοι σας "εχεις ΠΜ"

μα το πμ θα το δει 1 απο ολα με το που συνδεθει στο φορουμ ειτε θα του ερθει ειδοποιηση στο email

κ ΜΕΤΑ θα το δει εδω..ειναι λιγο ακυρο

:(

Off Topic

Υ.Γ. Έχεις pm. xaxaax
Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσα κ γω..εχω 5αρι Gt 170αρι.. Οποιος ειναι εν πασει περιπτωση να κανει παραγγελεια ας κανει κοπο να μου στειλει το κινητο του σε pm. να συνεννοηθουμε γτ δν πολυ καυεχω απο τετοιες παραγγελεις μεσω νετ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.