Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Mπηκα και εγω πλεον στα ''προγραμματισμενα'' tsi. Κριτωνα δεν σου κρυβω οτι ημουν λιγο προβληματισμενος οταν πηγαμε βολτα το αμαξι και μου ειπες να ανοιξω τριτες γιατι απλουστατα δεν εβλεπα καμια διαφορα αποοτι σαν εργοστασιακο. Το πανηγυρι αρχισε οταν βγηκαμε στην εθνικη και αφου εγραψε καμια 50αρια χλμ οπου επιτελους αρχισε να δειχνει τη καλη δουλεια που κανατε στο αυτοκινητο μου. Μεχρι που εφτασα καλαματα ειχε αλλαξει ριζικα το ''ζωηρο'' πλεον αμαξακι μου. τωρα ομως ακουγεται η σκαστρα περισσοτερο. Αυτο σημαινει οτι παρεδωσε τελικα πνευμα η' κατι αλλο??? Με μια εξατμιση παντως και μια εισαγωγη πιστευω το κοιταω στα ισα το gti. Eλπιζω να επαληθευτω...

Link to comment
Share on other sites

Επισησ για εισαγωγη τι προτεινετε? Εννοειται χωρισ σφαλματα αισθητηρων στο καντραν και σε τι τιμουλες παιζουν? περιμενω εναγωνιως απαντησεις. ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόμ καταλήξαμε για Κυριακή? Ας καταλήξουμε ώρα και μετά τοποθεσία!

ρε παιδιά τελικά τι ώρα την ΚΥΡΙΑΚΗ και που στείλτε κανένα πμ να ξέρουμε και εμείς

post-7237-1232618150.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγω επιτελους στην παρεα των 200 !!!

Το μωρο μου ανελαβε ο Κριτωνας, και ειδα ακριβως πως φτειαχνεται ενα προγραμμα. Με το τελευταιο update που εβαλα στην αντιπροσωπεια το αμαξι το ειχαν ψοφησει (πχ πιεση μπεκ 0.30 απο 0.50 που εχει κανονηκα το GT, πιεσεις δε τουρμπινας .....στα σκατα) . Αφου Περασαμε το προγραμμα, δοκιμασαμε και δεν κραταγε πιεση πανω απο τις 5000 στροφες, ξανα ρυθμισεις και επαναπρογραμματισμος ( αυτη ειναι η μαγκια των custom προγραμματων ). Δηλαδη χειροποιητο μονο για μενα !!!! Το αμαξι προγραμματιστικε απο την OBD γιατι εχω τον παλιο εγκεφαλο 9.5

Επιδοσεις: Το αμαξι χαμηλα δεν μου εδειξε και τρελες διαφορες, ψηλα ομως......ΠΡΙΟΝΙ !!! Κραταγε μεχρι κοφτη 1 bar

Επισης δεν μου εχει δειξει και τις τελικες του δυνατοτητες λογο οτι ο εγκεφαλος θελει τουλαχιστον 300 χιλιομετρα για να κανει adaption και εγω απο το μεσημερι χθες μεχρι και τωρα εχω κανει μονο .... 80

Βρεθηκαμε με τα παιδια χθες βραδυ και ανοιξα με τον JOVANNI.

1 Αναβαση βαρκιζα: 2-3 μπροστα εγω ελαχιστα ( η μουρη του αυτοκινητου ) . Μολις αναπτησαμε ταχυτητα και σροφες ( 4-5 ) μιλησε το βαρελακι του Γιαννη, με μαζεψε , με περασε και εμεινα κολλημενος στην μπροστινη πορτα του μεχρι που κοψαμε στην στροφη

2 το ιδιο παιχτηκε και στην καταβαση

Επομενη κινηση ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ τουλαχιστον ελευθερο φιλτρο, γιατι συμφωνα και με τον Κριτωνα επιβαλλεται σε προγραμματισμενα για καλυτερη αναπνοη

Αυτα για την ωρα , θα προσπαθησω και εγω να κατεβω την κυριακη, και ας ερθει και κανενα παληκαρι μονο προγραμμα να δουμε διαφορες

ΥΓ καθως γυριζα σπιτι ηρθε και μου κολλησε μια BMW μαυρη χωρις διακριτικα. Μας πιανει φαναρι ,μπροστα-μπροστα και διπλα. Πρασινο......του εκανα πλακα, τον αφηνα να με φτανει με μισο γκαζι και μετα.................μην τον ειδατε !!! Στο επομενο φαναρι .......εψαχνε τα CD !!!! ( αυτος μονος, εγω 2 ατομα )

Edited by Nik GT
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόμ καταλήξαμε για Κυριακή? Ας καταλήξουμε ώρα και μετά τοποθεσία!

Tι ωρα θελετε 12:00 , 14:00 , 16:00 οχι πολυ αργα γιατι 20.30 δουλευω ...

Οσο για το μερος Γιωργο , Γιαννη κανονιστε εσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγω επιτελους στην παρεα των 200 !!!

Το μωρο μου ανελαβε ο Κριτωνας, και ειδα ακριβως πως φτειαχνεται ενα προγραμμα. Με το τελευταιο update που εβαλα στην αντιπροσωπεια το αμαξι το ειχαν ψοφησει (πχ πιεση μπεκ 0.30 απο 0.50 που εχει κανονηκα το GT, πιεσεις δε τουρμπινας .....στα σκατα) . Αφου Περασαμε το προγραμμα, δοκιμασαμε και δεν κραταγε πιεση πανω απο τις 5000 στροφες, ξανα ρυθμισεις και επαναπρογραμματισμος ( αυτη ειναι η μαγκια των custom προγραμματων ). Δηλαδη χειροποιητο μονο για μενα !!!! Το αμαξι προγραμματιστικε απο την OBD γιατι εχω τον παλιο εγκεφαλο 9.5

Επιδοσεις: Το αμαξι χαμηλα δεν μου εδειξε και τρελες διαφορες, ψηλα ομως......ΠΡΙΟΝΙ !!! Κραταγε μεχρι κοφτη 1 bar

Επισης δεν μου εχει δειξει και τις τελικες του δυνατοτητες λογο οτι ο εγκεφαλος θελει τουλαχιστον 300 χιλιομετρα για να κανει adaption και εγω απο το μεσημερι χθες μεχρι και τωρα εχω κανει μονο .... 80

Βρεθηκαμε με τα παιδια χθες βραδυ και ανοιξα με τον JOVANNI.

1 Αναβαση βαρκιζα: 2-3 μπροστα εγω ελαχιστα ( η μουρη του αυτοκινητου ) . Μολις αναπτησαμε ταχυτητα και σροφες ( 4-5 ) μιλησε το βαρελακι του Γιαννη, με μαζεψε , με περασε και εμεινα κολλημενος στην μπροστινη πορτα του μεχρι που κοψαμε στην στροφη

2 το ιδιο παιχτηκε και στην καταβαση

Επομενη κινηση ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ τουλαχιστον ελευθερο φιλτρο, γιατι συμφωνα και με τον Κριτωνα επιβαλλεται σε προγραμματισμενα για καλυτερη αναπνοη

Αυτα για την ωρα , θα προσπαθησω και εγω να κατεβω την κυριακη, και ας ερθει και κανενα παληκαρι μονο προγραμμα να δουμε διαφορες

ΥΓ καθως γυριζα σπιτι ηρθε και μου κολλησε μια BMW μαυρη χωρις διακριτικα. Μας πιανει φαναρι ,μπροστα-μπροστα και διπλα. Πρασινο......του εκανα πλακα, τον αφηνα να με φτανει με μισο γκαζι και μετα.................μην τον ειδατε !!! Στο επομενο φαναρι .......εψαχνε τα CD !!!! ( αυτος μονος, εγω 2 ατομα )

Σωστός ο Νίκος...........

Και μην ξεχνας αν αναφέρεις το κορυφαίο "σούβλακος" στον Ζάχο! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε εργαλειο,τωρα μενει εκρεμοτητα να αλλαξω και τη σκαστρα και μαλλον θα δω και αλλη διαφορα γιατι χανει πιεση με τι χαλασμενη. τον αλλο μηνα ανεβαινω για εξατμιση παλι αθηνα για να κανω και μια δθναμομετρηση να δοθμε τι καναμε τελικα. να ξαναβρεθουμε για καφεδακι,ουτωσ η' αλλωσ με τον τακη θα ξανανεβω,να κανονισουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγω επιτελους στην παρεα των 200 !!!

Το μωρο μου ανελαβε ο Κριτωνας, και ειδα ακριβως πως φτειαχνεται ενα προγραμμα. Με το τελευταιο update που εβαλα στην αντιπροσωπεια το αμαξι το ειχαν ψοφησει (πχ πιεση μπεκ 0.30 απο 0.50 που εχει κανονηκα το GT, πιεσεις δε τουρμπινας .....στα σκατα) . Αφου Περασαμε το προγραμμα, δοκιμασαμε και δεν κραταγε πιεση πανω απο τις 5000 στροφες, ξανα ρυθμισεις και επαναπρογραμματισμος ( αυτη ειναι η μαγκια των custom προγραμματων ). Δηλαδη χειροποιητο μονο για μενα !!!! Το αμαξι προγραμματιστικε απο την OBD γιατι εχω τον παλιο εγκεφαλο 9.5

Επιδοσεις: Το αμαξι χαμηλα δεν μου εδειξε και τρελες διαφορες, ψηλα ομως......ΠΡΙΟΝΙ !!! Κραταγε μεχρι κοφτη 1 bar

Επισης δεν μου εχει δειξει και τις τελικες του δυνατοτητες λογο οτι ο εγκεφαλος θελει τουλαχιστον 300 χιλιομετρα για να κανει adaption και εγω απο το μεσημερι χθες μεχρι και τωρα εχω κανει μονο .... 80

Γεια σου Μεγα Κριτωνα worthy.gifworthy.gifworthy.gif

Στο δικο μου μετα απο 2 ντεποζιτα αρχισε να πηγαινει το κωλο του!(περιπου 300-400 χιλιομετρα δηλαδη!)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις παντως με εξατμιση να δω καμια 200αρια αλογακια σε αξιοπιστο δυναμομετρο? Το αμαξακι σου παντωσ μου αρεσε πολυ. Σε σχεση με το αλλο το παιδι τον φιλο σου με το gti με το προγραμμα πωσ πας? Εισαι σχετικα κοντα του? Τι πιεση δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

και τι εχεις να πεις?? tongue.gif

Μονο καλα λογια. :mellow:

Και εγω 8α ειμαι μαλλον μεσα.Οποτε στειλτε και σε εμενα pm.

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε δε σε 8ελουμε... :mellow::mellow: ελα εχουμε να τα πουμε και καιρο..

Εντάξει να δοκιμάσουμε και μια και μαζί γιατι είσαι ο μόνος που μου έχει πάρει την παρθενιά και θέλω να πάρω το αιμα μου πίσω χιχιχιχιχχιχιχιχι (πλάκα κανω)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει να δοκιμάσουμε και μια και μαζί γιατι είσαι ο μόνος που μου έχει πάρει την παρθενιά και θέλω να πάρω το αιμα μου πίσω χιχιχιχιχχιχιχιχι (πλάκα κανω)

οχι ακομα... :mellow: σε κανα μηνα που 8α ερ8ουν τα πραγματα...(πλακατζηδες ειμαστε)

Link to comment
Share on other sites

καλα 8α μου τα πεις απο κοντα :mellow: γτ ντρεπεσαι... tongue.gif

Ρε ακομα δεν εχω το εχω ανοιξει φουλ. Μια βολτα το εκανα μονο. Αλλα που μου αρεσε ηταν οτι ψιλα ειναι ειχε δυναμη και δεν ψοφαγε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.