Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αλλαξα σημερα το ελατηριο στην σκαστρα (Infected-Mushroom thx for yr help) αλλα στην αποδωση δεν ειδα καμια διαφορα (μπαρομετρο δ εχω οποτε δ μπορω να πω με σιγουρια), στον ηχο μου εκοψε αρκετα, ισα ισα ακουγοταν η σκαστρα.

Οποτε το αλλαξα πισω <_<

εφτιαξα λιγο τις μεσαιες και λιγο το over..αυτο εννοω update.. ;)

;)

ΠΩΣ?

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα σημερα το ελατηριο στην σκαστρα (Infected-Mushroom thx for yr help) αλλα στην αποδωση δεν ειδα καμια διαφορα (μπαρομετρο δ εχω οποτε δ μπορω να πω με σιγουρια), στον ηχο μου εκοψε αρκετα, ισα ισα ακουγοταν η σκαστρα.

Οποτε το αλλαξα πισω <_<

;)

ΠΩΣ?

εγω το αλλαξα επειδη σηκωνω 1.8 οβερ και εχω 1.5 σταθερη και μου κανει κοψιματα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να το αλλαξετε ολοι

επισης ο ηχος της σκαστρας βελτιωνεται απιστευτα με την φιλτροχοανη

παιδια που εχουνε μπει στο αμαξι μου μπορουνε να το επιβεβαιωσουνε

Link to comment
Share on other sites

εγω το αλλαξα επειδη σηκωνω 1.8 οβερ και εχω 1.5 σταθερη και μου κανει κοψιματα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να το αλλαξετε ολοι

επισης ο ηχος της σκαστρας βελτιωνεται απιστευτα με την φιλτροχοανη

παιδια που εχουνε μπει στο αμαξι μου μπορουνε να το επιβεβαιωσουνε

ναι οντως ο ηχος απο την σκαστρα ειναι ολα τα λεφτα δεν το περιμενα πως θα αλλαζε με ενα ελατηριο...

επειδη τωρα κανει αποτομα την εκτονωση και δεν κανει σαν τσαγιερα φφφφφφφφφφ <_< αλλα πςςςς σαν μαγκακος!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω το αλλαξα επειδη σηκωνω 1.8 οβερ και εχω 1.5 σταθερη και μου κανει κοψιματα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να το αλλαξετε ολοι

επισης ο ηχος της σκαστρας βελτιωνεται απιστευτα με την φιλτροχοανη

παιδια που εχουνε μπει στο αμαξι μου μπορουνε να το επιβεβαιωσουνε

φιλτροχωανη η βαρελακι προτεινεις?ειμαστε 2 αυτοκινητα ενα tsi 140 / ενα eos tsi 122 κ παμε για αλλαγη εισαγωγης...κλεινουμε προς το βαρελακι.τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

φιλτροχωανη η βαρελακι προτεινεις?ειμαστε 2 αυτοκινητα ενα tsi 140 / ενα eos tsi 122 κ παμε για αλλαγη εισαγωγης...κλεινουμε προς το βαρελακι.τι προτεινετε?

Βαρελάκι έχουν βάλει οι περισσότεροι στυλ forge ή BMC ή ακόμα pipercross...σε φιλτροχοάνη μόνο η simota έχει κάτι αλλά τι σημασία έχουν μικρές η διαφορές πιστέυω μεταξύ των διαφόρων εισαγωγών σε απόδοση

Link to comment
Share on other sites

Εγω χ8ες πυ δοκιμασα λιγο το αυτοκινητο μου φαινεται οτι ξεμπουκωσε ρε παιδι μου..οτι ψηλα εχει πολυ ορεξη πλεον..

περασα απο κριτωνα -στελιο σημερα εκανα update και το αυτοκινητο στις μεσαιες παει πολυ καλυτερα απο πριν..γενικοτερα ειμαι κομπλε..κανονιστε συναντησεις να δουμε τι εγινε..

χωρις το Update 4 4.500 στροφεσ εισουν χειρωτερα με την εξατμηση?

Link to comment
Share on other sites

φιλτροχωανη η βαρελακι προτεινεις?ειμαστε 2 αυτοκινητα ενα tsi 140 / ενα eos tsi 122 κ παμε για αλλαγη εισαγωγης...κλεινουμε προς το βαρελακι.τι προτεινετε?

φιλτροχοανη με κλειστα ματια προτεινω! σαν αποδοση οπως λεει και ο george80 δεν εχουνε διαφορες μεγαλες αλλα σαν θορυβο εχουνε :lol:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που εχω προγραμμα απο pazaropoulo.Kαι εχω βαλει εξατμιση πως κανω update για να τσιτωσει και μεσαιες?κανει ο pazaropoulos?χωρις update χανω ε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω που εχω προγραμμα απο pazaropoulo.Kαι εχω βαλει εξατμιση πως κανω update για να τσιτωσει και μεσαιες?κανει ο pazaropoulos?χωρις update χανω ε?

του παζαροπουλου ειναι κονσερβα απο οσο ξερω... αν ναι δυστηχως δεν μπορεις να κανεις και πολλα

αν οχι τοτε πηγαινε να στο δυναμωσει

Link to comment
Share on other sites

εγω το αλλαξα επειδη σηκωνω 1.8 οβερ και εχω 1.5 σταθερη και μου κανει κοψιματα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να το αλλαξετε ολοι

επισης ο ηχος της σκαστρας βελτιωνεται απιστευτα με την φιλτροχοανη

παιδια που εχουνε μπει στο αμαξι μου μπορουνε να το επιβεβαιωσουνε

Φιλε μου το 'πρεπει' δ παιζει εδω, απλα ειπα να δοκιμασω μιας κ στο δικο σου ειδες διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

του παζαροπουλου ειναι κονσερβα απο οσο ξερω... αν ναι δυστηχως δεν μπορεις να κανεις και πολλα

αν οχι τοτε πηγαινε να στο δυναμωσει

δηλαδη δεν μπορω να εκμεταλευτο την εξατμιση και μεχρι τις 4.000 στροφεσ χανω?

Link to comment
Share on other sites

αυριο βαζω και εγω προγραμματακι για 200, μονο προγραμμα ομως, χωρις φιλτρο και εξατμηση. θα τραβαει καλα??

Αυτο ηθελα και εγω να ρωτησω εδω και καιρο, αν εξαιρεσεις το φιλτρο (δλδ μονο Π+Φ).

Link to comment
Share on other sites

αυριο βαζω και εγω προγραμματακι για 200, μονο προγραμμα ομως, χωρις φιλτρο και εξατμηση. θα τραβαει καλα??

Φίλε μου απλά ............ καμία σχέση!

Μην περιμένεις από τα πρώτα χλμ που θα κάνεις να δεις τρελές διαφορές.

Αφού όμως κάνεις καμια 500άρια θα δεις οτι έχεις άλλο αμάξι!!

Δεν πειράζει που από τα 3 (φΠε) εσύ έχεις θα έχεις μόνο το ....."μεσαίο" (το μακρύτερο δηλαδή tongue.gif )

Θα δεις ότι και με αυτό θα κάνεις τη... "δουλειά" σου!!

;):D:D:D

Αν αργότερα θελεις και καλύτερες επιδόσεις στο.... "sex" που θα προσφέρεις στους περίεργους στο δρόμο,

αλλάζεις και τα άλλα δυο με κάτι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου απλά ............ καμία σχέση!

Μην περιμένεις από τα πρώτα χλμ που θα κάνεις να δεις τρελές διαφορές.

Αφού όμως κάνεις καμια 500άρια θα δεις οτι έχεις άλλο αμάξι!!

Δεν πειράζει που από τα 3 (φΠε) εσύ έχεις θα έχεις μόνο το ....."μεσαίο" (το μακρύτερο δηλαδή tongue.gif )

Θα δεις ότι και με αυτό θα κάνεις τη... "δουλειά" σου!!

;):D:D:D

Αν αργότερα θελεις και καλύτερες επιδόσεις στο.... "sex" που θα προσφέρεις στους περίεργους στο δρόμο,

αλλάζεις και τα άλλα δυο με κάτι καλύτερο

Εμενα μετα απο μιση ωρα οδιγισης μπηκε 100% το προφραμμα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μετα απο μιση ωρα οδιγισης μπηκε 100% το προφραμμα

ρε παιδια να ρωτησω κατι?

παμε βαζουμε προγραμματα βαζουμε εξατμιση βαζουμε βαζουμε βαζουμε... μπαρομετρο ποσοι εχουμε απο εδω? και κυριως... ΠΥΡΟΜΕΤΡΟ ποσοι εχουμε απο εδω?

τι θερμοκρασιες εχετε στην τουρμπινα σας ξερετε? μηπως ενα μπατζετ 150 ευρω αντι να το ριξετε σε κατι αλλο να το ριξετε σε ενα πυρομετρο?

Link to comment
Share on other sites

δλδ μολις το βαλω δεν θα δω διαφορα?? πρεπει να περιμενω 500χλμ??? η στα 500χλμ 8α δω το 100%??

Καταρχην η υπογραφη σου δ ισχει ακομα tongue.gif

Θα δεις μετα απο 45 λεπτα οδηγησης (το πολυ)

Edited by attnos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι?

παμε βαζουμε προγραμματα βαζουμε εξατμιση βαζουμε βαζουμε βαζουμε... μπαρομετρο ποσοι εχουμε απο εδω? και κυριως... ΠΥΡΟΜΕΤΡΟ ποσοι εχουμε απο εδω?

τι θερμοκρασιες εχετε στην τουρμπινα σας ξερετε? μηπως ενα μπατζετ 150 ευρω αντι να το ριξετε σε κατι αλλο να το ριξετε σε ενα πυρομετρο?

Ειπες πολυ σωστη κουβεντα!Εγω αν και με διαφορετικη μαρκα απ τα δικα σας ,το χα κατα νου απο την πρωτη μερα.Ιδιως το μπαρομετρο σου δειχνει πολλα.Αλλα τοσα το πυρομετρο.

Αληθεια κανεις με πυρομετρο?Να βλεπαμε καμια θερμοκρασια!

Μανιταρε κανε την αρχη :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειχα απο "νωρις" ενα μπαρομετρο.στην αρχη εβαλα το καινουργιο της autogause.και το καινουργιο.το πηρα 80 ευρω.με map sensor φυμε με λευκο φωτισμο.

τωρα πηρα απο e-bay το defi και πουλαω το παλιο κανενα 50αρι(οταν λεω παλιο εννοω 4 μηνων).

το πουλαω γιατι κατι κανει που αλλους δεν τους νοιαζει αλλα εμενα με ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Ειπες πολυ σωστη κουβεντα!Εγω αν και με διαφορετικη μαρκα απ τα δικα σας ,το χα κατα νου απο την πρωτη μερα.Ιδιως το μπαρομετρο σου δειχνει πολλα.Αλλα τοσα το πυρομετρο.

Αληθεια κανεις με πυρομετρο?Να βλεπαμε καμια θερμοκρασια!

Μανιταρε κανε την αρχη :rolleyes:

το χω στα χερια μου ηδη απλα περιμενω να παω να βαλω το dp + καταλυτη για να βαλω και το πυρομετρο μαζι!!!

απλα το επισιμενω διοτι πολλα παιδια φοβουντε για τις τουρμπινες μην τις παρουνε στο χερι κλπ καλο ειναι με 150 ευρα περνετε πολυ καλο πυρομετρο και εχετε το κεφαλι σας ποιο ησυχο.

ο μανιταρος σε πολλα κανει την αρχη!!!! ;)B):rolleyes::whistling::Dtongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.