Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Αθήνα ναι. Ποιο συγκεκριμενα που μεταμόρφωση;

Ετερεία, link site, τημες;

οπως και να εχει ευχαριστώ.

μεταμορφωση στον παραδρομο της ε8νικης λιγο πριν συναντησει την αττικη ανεβαινοντας(προς λαμια).φωτεινελης... σρυ δν ειδα το λινκ

Edited by themisSs13
Link to comment
Share on other sites

στο scirocco club διαβασα για ενα tsi golf 140 με E-tuners

αλλα εβαλαν λουκετο γιατι λεει οτι το μελος αυτο εκανε register και ηταν το πρωτο τοπικ που εκανε για αυτο το θεμα και δεν ξερουν αν ειναι αληθεια.

οτινανε

Link to comment
Share on other sites

Aυτό είναι θέμα...

Πάνο, σήκωσε κάνα τηλ ρεεεε! :whistling:

κ μετα λεει εμενα ο ποντικος (για τα τηλς)

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ ειμαι χαλια στο κρεβατι με μυξες και τετοια...

θα σε παρω απογευμα η αυριο να ειμαι λιγο καλυτερα.

οκ με το θεμα που λεγαμε εβγαλα ακρη, Ευχαριστω για ολα καλε μου φιλε!!!!!

Καλα εσυ Ποντικα με το ποντικι αμαξι μη μιλας. σε περιμενω ωταν ξαναερθεις Λα παρε τηλ <3

Link to comment
Share on other sites

αν κατι ΔΕΝ παει καλα..

τι θα κανεις???

θα λογκαρεις μονο σου το αμαξι και θα τους στελνεις logs και θα ψαχνετε να δειτε τι προβλημα υπαρχει???

μακαρι ολα ειναι εινα οκ και το file που θα φλασαρεις να λειτουργει τελεια!!!

με το καλο λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολλοί λένε ότι ήταν κάφτης και πως μετά από 3 χρόνια του έσπασε...

Αυτό που με προβληματίζει, είναι απορία του πως πρέπει να συντηρούμε το αμάξι μας όσοι έχουμε πρόγραμμα. Πχ, πέρα από λαδάκια και παραφλού, τι άλλο πρέπει να δούμε? Πως θα ελέγχουμε την αντλία κτλ???

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ οτι και να ειναι ο αλλος δεν σπανε ετσι αμαξια.

ακωμη λες να ειναι αληθεια πως δεν πηρε τηλ τον προγραμματιστη του ωταν εσπασε το αμαξι;;;;

γιατι δεν μπηκε σε safe mode???

ειναι πολλα...

αυτο που πρεπει να κοιτας ειναι τα μπουζακια σου και σκαναρισματα λογκαρισματα με vag.com

θα εχεις missfires και κοψιματα αν κατι δεν παει καλα με αντλιες μπεκ.

αλλαγη μπουζακια καθε 10 15000 και προσοχη σε ζεσταμα. οχι τελικες 250 με το twincharged και τα γνωστα.

εχει ψωμι το θεμα διαβασε το σε κομματια θα δεις διαφορα

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

γιατί πιστεύεις ότι θα βγάλουν άκρη?αφού ο καθένας τους υποστηρίζει τον προγραμματιστεί του,και έχουν χάσει τελείως την μπάλα,και έχουν ξεφύγει απ όλο το θέμα! :drool:

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ οτι και να ειναι ο αλλος δεν σπανε ετσι αμαξια.

ακωμη λες να ειναι αληθεια πως δεν πηρε τηλ τον προγραμματιστη του ωταν εσπασε το αμαξι;;;;

γιατι δεν μπηκε σε safe mode???

ειναι πολλα...

αυτο που πρεπει να κοιτας ειναι τα μπουζακια σου και σκαναρισματα λογκαρισματα με vag.com

θα εχεις missfires και κοψιματα αν κατι δεν παει καλα με αντλιες μπεκ.

αλλαγη μπουζακια καθε 10 15000 και προσοχη σε ζεσταμα. οχι τελικες 250 με το twincharged και τα γνωστα.

εχει ψωμι το θεμα διαβασε το σε κομματια θα δεις διαφορα

Ολα τα ήξερα, αλλά όχι αυτό που λες για τα μπουζί. Το αμάξι έχει 18.800 χλμ με τα ίδια μπουζί από το εργοστάσιο. Είναι κακό αυτό τώρα?

Θα ρίξω και κάνα VagCom για σιγουριά! :drool:

Link to comment
Share on other sites

σε σε tuned ειναι must στα 15000 μπουζακια να εισαι σιγουρος.

οποιος δεν θελει να τα αλλαξει εναν ελεγχο το λιγοτερο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε σε tuned ειναι must στα 15000 μπουζακια να εισαι σιγουρος.

οποιος δεν θελει να τα αλλαξει εναν ελεγχο το λιγοτερο!!!!!

Ρε Πάνο τα 15.000km που αναφέρεις ακόμη και σε tuned αμάξι μου φαίνονται λίγα για αλλαγή μπουζί, όταν το εργοστάσιο δίνει 60.000km

Link to comment
Share on other sites

σε σε tuned ειναι must στα 15000 μπουζακια να εισαι σιγουρος.

οποιος δεν θελει να τα αλλαξει εναν ελεγχο το λιγοτερο!!!!!

Πάντως το πρόγραμμα μπήκε στα 16.000 χλμ, έχω κάνει δλδ με αυτό γύρω στα 2500 χλμ.

Το θέμα είναι ότι ήθελα να βάλω τα καλά Bosch, αλλά ο Γκίκας (αν θυμάμαι καλά, με επιφύλαξη, αν όχι σόρρυ Νίκο!), μου είπε ότι δεν χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

ειπα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!!!

εγω τα αλλαζω καθε 15 για ψυχολογικους λογους.

δεν πιστευω οτι σε ενα αμαξι 20000+ ευρο που εχεις δωσει αλλα 3000 για φπε ειναι προβλημα τα 60 ευρο που εχει η τετραδα platin μπουζακια μπος!

Αλεξ ενταξει λιγα ειναι τα χιλιομετρα που εχεις γραψει με προγραμμα και δεν εισαι και μοτεροφαγος απο οσο σε ξερω (τουλαχιστων οχι χωρις λογο καθε μερα) στα 30000 στο σερβις για εμενα παρε μια τετραδα με code number απο το σχετικο τοπικ. κακο δεν κανεις!

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

αν κατι ΔΕΝ παει καλα..

τι θα κανεις???

θα λογκαρεις μονο σου το αμαξι και θα τους στελνεις logs και θα ψαχνετε να δειτε τι προβλημα υπαρχει???

μακαρι ολα ειναι εινα οκ και το file που θα φλασαρεις να λειτουργει τελεια!!!

με το καλο λοιπον.

Πανο η superchips ξερει καλα τι κανει.δε νομιζω να υπαρξει προβλημα...

φιλε a3aderfos περιμενω εντυπωσεις μιας και ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λογική του Πάνου είναι σωστή, με την έννοια οτι έχουμε δώσει ένα σωρό λεφτά για το μοτέρ, οπότε ας μην ''τσιγκουνευόμαστε'' στα μικροποσά συντήρησης, λαδάκια και μπουζί.

@turistas, δίκιο έχεις, αλλά μου έχουν μπει ψύλλοι στα αυτιά με το σπασμένο TSi.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η λογική του Πάνου είναι σωστή, με την έννοια οτι έχουμε δώσει ένα σωρό λεφτά για το μοτέρ, οπότε ας μην ''τσιγκουνευόμαστε'' στα μικροποσά συντήρησης, λαδάκια και μπουζί.

@turistas, δίκιο έχεις, αλλά μου έχουν μπει ψύλλοι στα αυτιά με το σπασμένο TSi.

Μην συγκρίνεις το πουσαρισμένο με το δικό σου που είναι light

;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.