Jump to content
bbp

Golf 5/6 1.4 Tsi - Έφτασαν τα 200άρια? [ Βελτίωση 1ου & 2ου Σταδίου]

Recommended Posts

Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει πως αλλαζουν την τουρμπινα στο tiguan και το κανουν 240 αλογα (ABT)και στο golf δεν το κανουν.Καποις που να ξερει να μου πει.

εχει γινει και στο γκολφ λεμε....

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/d...olf_v_14tsi.php

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει και στο γκολφ λεμε....

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/d...olf_v_14tsi.php

και επισης να δηλωσω στον αγαπητο γιωργο (twoface) οτι δεν ειμαι πλεον 200 αλογα και 25 κιλα ροπης γιατι εχεις μεινει στην τελευταια δυναμομετρηση που ειχε γινει. δεν ξερω ακριβως να πω ποσα ειναι τωρα αλλα το οτι εχει παρει παραπανω ροπη το ενιωσα αμεσως μολις εγινε το τελευταιο update

Link to comment
Share on other sites

εχει γινει και στο γκολφ λεμε....

http://www.bb-automobiltechnik.de/bb2004/d...olf_v_14tsi.php

Μωρε αυτο εχει βγει εδω και 1 χρονο.Αλλα στην Ελλαδα δεν ξερω αν υπαρχει dealer.Η ΑΒΤ ομως που ξερω οτι εχει ντιλερ δεν το βγαζει στο γκολφακι.

Βρηκα τον ντιλερ.Ειναι στην θεσσαλονικη

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

Μωρε αυτο εχει βγει εδω και 1 χρονο.Αλλα στην Ελλαδα δεν ξερω αν υπαρχει dealer.Η ΑΒΤ ομως που ξερω οτι εχει ντιλερ δεν το βγαζει στο γκολφακι.

Βρηκα τον ντιλερ.Ειναι στην θεσσαλονικη

η abt σε μια συναντηση που ειχε γινει στα σπαρα και ειχε παει το γκολφκλαμπ ειχε φερει ενα r32 και οταν τους ρωτησαμε αν εχουνε βγαλει κατι για το τσι μας ειπανε οτι εχουνε κιτ αναβαθμισης για τα 240 αλογα... τωρα αν ειναι μουφα δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Μωρε αυτο εχει βγει εδω και 1 χρονο.Αλλα στην Ελλαδα δεν ξερω αν υπαρχει dealer.Η ΑΒΤ ομως που ξερω οτι εχει ντιλερ δεν το βγαζει στο γκολφακι.

Βρηκα τον ντιλερ.Ειναι στην θεσσαλονικη

Αν πάρεις σαν μέτρο σύγκρισης τη τιμή που δίνει η ΒΒ που αγγίζει τα 6000Ε....θα αστειεύεσαι φίλε ;) ;)

Βάλε ένα προγραμματάκι με 700Ε και τέλος.

Το Big turbo δεν είναι...άντε άλλαξα τουρμπίνα και τέλος!

Αλλάζεις τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις σαν μέτρο σύγκρισης τη τιμή που δίνει η ΒΒ που αγγίζει τα 6000Ε....θα αστειεύεσαι φίλε ;) ;)

Βάλε ένα προγραμματάκι με 700Ε και τέλος.

Το Big turbo δεν είναι...άντε άλλαξα τουρμπίνα και τέλος!

Αλλάζεις τα πάντα.

επειδη θα το χω που θα το χω 6 χρονια επειδη ειναι οι δοσεις το σκεφτομαι να βαλω μια κ03 πανω και ας τα αλλαξω ολα...

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα το χω που θα το χω 6 χρονια επειδη ειναι οι δοσεις το σκεφτομαι να βαλω μια κ03 πανω και ας τα αλλαξω ολα...

Πρόπάντων σωστές δουλειές! ;)

Αν το κάνεις και μόνος σου χωρίς σπονσοριές...είσαι μάγκας!

Αλλά και πάλι και με σπονσοριά, μάγκας είσαι ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρόπάντων σωστές δουλειές! ;)

Αν το κάνεις και μόνος σου χωρίς σπονσοριές...είσαι μάγκας!

Αλλά και πάλι και με σπονσοριά, μάγκας είσαι ;)

μονος μου φιλε αρκει να μου πουνε το ναι τα παιδια που θα γινει η ολη φαση... αν μου πουνε ναι ξεκιναω... απο χειμωνα βεβαια! μετα παω για περιοδικο... για κανα max playboy χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

μονος μου φιλε αρκει να μου πουνε το ναι τα παιδια που θα γινει η ολη φαση... αν μου πουνε ναι ξεκιναω... απο χειμωνα βεβαια! μετα παω για περιοδικο... για κανα max playboy χαχαχαχα!

Να αρχίσει να τρέμει το βάθρο του doctor δηλαδή ;)

Καιρός είναι φίλε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Να αρχίσει να τρέμει το βάθρο του doctor δηλαδή ;)

Καιρός είναι φίλε. ;)

κοιτα να το ελαφρυνω τοσο οσο του γιατρου δεν παιζει δλδ να βαλω μοκετες κλπ... αντε να βγαλω καθισμα οδηγου συνοδηγου και να βαλω κανα SPARCO ζαντουλες και βλεπουμε αν καταφερω και το κανω 1300 κιλα με κ03 πανω και 270 αλογακια νομιζω οτι πρεπει να παρω και ξυριστικη μηχανη μετα...!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να το ελαφρυνω τοσο οσο του γιατρου δεν παιζει δλδ να βαλω μοκετες κλπ... αντε να βγαλω καθισμα οδηγου συνοδηγου και να βαλω κανα SPARCO ζαντουλες και βλεπουμε αν καταφερω και το κανω 1300 κιλα με κ03 πανω και 270 αλογακια νομιζω οτι πρεπει να παρω και ξυριστικη μηχανη μετα...!

Ένα πράγμα θέλει φίλε....καλαμάκι!!!!

Για να ρουφάς το αίμα απο τα χρέπια ;) ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα θέλει φίλε....καλαμάκι!!!!

Για να ρουφάς το αίμα απο τα χρέπια ;) ;) :lol:

χαχαχαχα!

κοιτα εγω το λεω το tsi δεν δεν δεν ειναι κοντραμαξο ειναι καλο σε παει ανετα εκει που θες μπορεις να κανεις την προσπεραση σοθ ανετα και ωραια οκ!

τωρα αμα εισαι ...βλωμενος... αλλαζει το θεμα. στην τελικη φιλος ειναι το 1ο μου αμαξι και οκ θελω να το ξε...νιασω

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα!

κοιτα εγω το λεω το tsi δεν δεν δεν ειναι κοντραμαξο ειναι καλο σε παει ανετα εκει που θες μπορεις να κανεις την προσπεραση σοθ ανετα και ωραια οκ!

τωρα αμα εισαι ...βλωμενος... αλλαζει το θεμα. στην τελικη φιλος ειναι το 1ο μου αμαξι και οκ θελω να το ξε...νιασω

Είναι φάση σα το παλιό puntaκι...στο πιο ακριβό όμως!

Link to comment
Share on other sites

Είναι φάση σα το παλιό puntaκι...στο πιο ακριβό όμως!

συμφωνω και επαυξανω απλα θυμησου που φτασανε τα πουντακια...!

εχει μελλον ακομα ο τσι και πολυ μαλιστα... εδω ρε ο 1.8t kai o tfsi ειναι ποσο χρωνων κινητηρες και ακομα βγαινουνε κιτ αναβαθμισης... ο δικος μας ειναι στην αγορα μολις 2 χρονια και λιγοτερο... εχουμε μελλον ακομα μην βιαζομαστε...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και επαυξανω απλα θυμησου που φτασανε τα πουντακια...!

εχει μελλον ακομα ο τσι και πολυ μαλιστα... εδω ρε ο 1.8t kai o tfsi ειναι ποσο χρωνων κινητηρες και ακομα βγαινουνε κιτ αναβαθμισης... ο δικος μας ειναι στην αγορα μολις 2 χρονια και λιγοτερο... εχουμε μελλον ακομα μην βιαζομαστε...

Αμα υπάρχει το μικρόβιο...μπορείς να περιμένεις???

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις σαν μέτρο σύγκρισης τη τιμή που δίνει η ΒΒ που αγγίζει τα 6000Ε....θα αστειεύεσαι φίλε ;) ;)

Βάλε ένα προγραμματάκι με 700Ε και τέλος.

Το Big turbo δεν είναι...άντε άλλαξα τουρμπίνα και τέλος!

Αλλάζεις τα πάντα.

Μιλαμε ομως για πληρη βελτιωση..και εσυ μου λες για ενα προγραμμα?

B&B turbo charger with modified exhaust manifold

B&B air intake system

optimation of intercooler

B&B sport exhaust system for reduced exhaust counterpressuren

optimation of air induction and airflows

modification of electronics

modification of ignition- and injection system

engine adaption

ααα και κατι αλλο 39 κιλα ροπη..... rocket.gifrocket.gifrocket.gif

Edited by gtas
Link to comment
Share on other sites

στην Γερμανία η Β&Β είναι μιά απο της πρώτες εταιρίες που υπόσχονται ΠΟΛΛΑ και το ΚΑΝΟΥΝ! είναι απο της καλητερες εταιρίες του χώρου στην αναβάθμιση του Group VAG.

Link to comment
Share on other sites

στην Γερμανία η Β&Β είναι μιά απο της πρώτες εταιρίες που υπόσχονται ΠΟΛΛΑ και το ΚΑΝΟΥΝ! είναι απο της καλητερες εταιρίες του χώρου στην αναβάθμιση του Group VAG.

To γνωριζω αυτο αλλα στην χωρα μας δεν ακουγεται καθολου.Μαλλον ο ντιλερ εδω δεν εχει πολυ ορεξη να διαφημησει αυτο που πουλαει.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε ομως για πληρη βελτιωση..και εσυ μου λες για ενα προγραμμα?

B&B turbo charger with modified exhaust manifold

B&B air intake system

optimation of intercooler

B&B sport exhaust system for reduced exhaust counterpressuren

optimation of air induction and airflows

modification of electronics

modification of ignition- and injection system

engine adaption

ααα και κατι αλλο 39 κιλα ροπη..... rocket.gifrocket.gifrocket.gif

καλα για τα 39 κιλα ροπη εχω τισ αμφιβολιες μου....

Link to comment
Share on other sites

Γιατι όπως έχει αποδειχθεί με του ανδριανάκη το opc οι μπιέλες του corsa δεν αντέχουν και πολλά πολλά...

+ Τα tsi δεν ύπαρχουν να βγάζουν 230+ , όλα γυρω στα 210-220 σταματάνε με φούλ πρώτο στάδιο, και συγκρατημένες ροπές...

Όσο για το Ταπερ, ρώτα τον καλλιμάνη με το κόκκινο τάπερ και τις παναγιάς τα μάτια πάνω και τον ανδρέα με το μαύρο(που αυτά τα 2 , είναι από τα καλύτερα στην αθήνα), πως κάθησε με εμένα , όταν ακόμα δεν φορούσα εξάτμιση...

puck εσυ τι προγραμμα εχεις ???

Link to comment
Share on other sites

και κατι ασχετο

Μιας και εισαι GTI θα ξερεις

ποιο είναι το πιο δυνατο πενταρι GTI στο club ή αλλου και στα ποσα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.