Jump to content
Polarity

Επέκταση Εγγύησης Πόσο Κοστίζει ;;;

Recommended Posts

Παιδιά γεια . Θα ήθελα να μάθω τι πλήρωσατε για επέκταση εγγύησης και τι προβληματα καλύπτει . SOS γιατί άλλα μου είπαν ένα μήνα πριν και αλλά τώρα . Η εγγυηση μου λήγει σε 15 μέρες ...

Link to comment
Share on other sites

Ακου λοιπον τι κανουν οι φιλτατοι στην αντιπροσωπια. Οταν αγοραζεις το αυτοκινητο η επεκταση εγγυησης για αλλα 2 χρονια κοστιζει αν θυμαμαι καλα 175€. Αν ομως δεν την κανεις εκεινη την στιγμη το κοστος μετα εκτοξευεται στα 400€ αν θυμαμαι και παλι καλα. Πριν λιγους μηνες βρισκομουν και εγω στην θεση σου λιγο πριν ληξει δηλαδη η εγγυηση. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν αξιζει να τους ακουμπησεις τοσα χρηματα. Αν μπορουσα να γυρισω βεβαια στην μερα της αγορας τα 175 θα τα εδινα σιγουρα. Που να ηξερα οτι το ποσο μετα αλλαζει....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος στο 1.6tdi ΤΗΝ πλήρωσα 320 ευρώ από ΤΗΝ μέρα που ΤΟ αγόρασα. Και στο τιμολόγιο ΤΟΣΟ ΜΟΥ γράφει

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ λογική την αύξηση της τιμής-είναι σαν να κάνει ασφάλεια ζωής στα 18 σου και ανάλογα στα 50 σου- αλλά φυσικά όχι σε τέτοιο βαθμό βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση κοστίζει 319 ευρω εφόσον την κάνεις τον 1ο μήνα αγοράς του αυτοκινήτου. Από εκεί και πέρα έχεις δικαίωμα να την κάνεις μέχρι και τον 23ο μήνα, δηλαδή ένα μήνα προτού λήξει η εργοστασιακή, με άλλο κόστος φυσικά. Πρακτικά αν η δική σου εργοστασιακή εγγύηση λήγει σε 15 μέρες δεν έχεις το δικαίωμα της επέκτασης.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω δεν ξερω. Παντως αυτο που γραφω ισχυει 100% . 319 ευρω μεσα σε ενα μηνα απο την εκδοση της αδειας κυκλοφοριας (day one) και απο εκει και περα σε αλλη τιμη, 415 ευρω, μεχρι την τελευταια μερα του 23ου μηνα.

Edited by Ilias_92
Link to comment
Share on other sites

415 εδωσα και εγω για την επεκταση. Ενα μηνα πριν να λήξει η εργοστασιακη. 

Edited by ptm
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 170 ευρω εδωσα στη mapfre για επεκταση ενος χρονου,9 μηνες αφοτου ειχε ληξει η εργοστασιακη εγγυηση και χωρις να υπαρχει η υποχρεωση τα προηγουμενα service να εχουν γινει σε εξουσιοδοτημενο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητάνε 547 ευρώ για ένα χρόνο !!!

Μέσα απο την αντιπροσωπεία !!!

Σχεδόν πλήρης κάλυψη , και ότι τα 419 για δυο χρόνια που μου είχαν πει νωρίτερα δεν καλύπτει και πολλά πράγματα .

Edited by Polo-Gti
Link to comment
Share on other sites

Μεσω αντιπροσωπειας;

Με πηραν τηλεφωνο απο την Mapfre και μου το προτειναν.Ειναι συνεργασια Κosmocar και Mapfre.Mου καλυψαν καδενα,αντλια νερου και συχρονιζε 2ας.Πιστευω πως αξιζει.......

Link to comment
Share on other sites

Η περιπτωση του chris polo ακουγεται αρκετα καλη. Τα 547€ δεν τα σχολιαζω καν :p

Σχετικα με το τι καλυπτουν μπορουμε να συζηταμε ωρες και να ειπωθουν πολλα και διαφορετικα σχολια και αποψεις. Αν κατσεις να διαβασεις το τι καλυπτει η "κλασικη" εκεκταση εγγυησης θα δεις πως εξαιρειται το μισο αυτοκινητο. Η αληθεια ομως ειναι πως αν το service θελει να σε εξυπηρετησει θα βρει τροπο και θα περασει κατι μεσα στην εγγυηση ακομα και αν αυτο δεν καλυπτεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.