Jump to content
nilasgr

Λαστιχα 205 55 R16 V 205 50 R16

Recommended Posts

Γιατι ρε κολλημενε ανθρωπε δν καταλαβαινεις τα απλα ελληνικα π γραφουμε εδω κ 3 διαολεμενες σελιδες?! 

ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ Τ 205/50/16 ΕΙΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! ΟΧΙ Γ Τ ΓΚΟΛΦ! Αλλα αυτοκινητα φορα αυτη τ βρωμοδιασταση που να μν εβγαινε ποτε αυτη η κωλοδιασταση!!!!

Προσωπικα συμβουλεψε να κυκλοφορει με τακους αμα θες δν με ενδιαφερει!!! 

 

 

 

 

 

Κ αντε γυρνα το... μην εισαι παρτακιας! 

πρεπει να εχεις περασει ασχημη εφηβεια...

ο ανθρωπος γραφει αυτα...

 

Θελω να αλλαξω λαστιχα και σκεφτομαι να αλλαξω μονο το προφιλ απο 55 σε 50.Ξερω οτι δεν ειναι η σωστη διασταση.Τα ερωτηματα μου ειναι αν θα εχω προβλημα στην καταναλωση αν θα κρεμασει το αυτοκινητο και το ποιο σημαντικο απο ολα αν θα εχω προβλημα στην ασφαλεια?.....

 

του λεω οτι θα εχει πλεονεκτηματα σαν 50αρι προφιλ,κανενα μειονεκτημα εκτος απο το οτι στο ΔΙΚΟ του αμαξι δεν ταιριαζει αλλα γενικα αν θελει μπορει να το βαλει...και λες τα δικα σου...Εσυ πιστευεις οτι αν πω σε 10 ανθρωπους θελω στην αθηνα να βαλω αντι για 225/45/17 λαστιχα 225/40/18 και θα υπαρχει ΕΝΑΣ που θα μου πει καλα κανεις? στο 40 αρι προφιλ χανω σε ανεση,στραβωνω πιο ευκολα ζαντα,ακριβοτερο λαστιχο,πιο αργα ζεσταινετατι κτλ..

 

Αμα γουσταρω να βαλω 40 αρι τους αλλους θα ακουσω ή εμενα?

 

αμα ο ανθρωπους γουσταρει 50 αρι εμενα θα ακουσει ή την γνωμη του..ΚΙΝΔΥΝΟΣ ασφαλειας δεν υπαρχει..αν τωρα βαλουμε κτεο,ασφαλιστικες,οτι θα φαινεται ο θολος πιο πολυ κτλ τοτε ΝΑΙ συμφωνω να μην το βαλει...το χαμηλο πρφιλ  σε λογικα πλαισια ειναι παντα ειναι καλυτερο σε ενα ελαστικο.πως να το κανουμε τωρα...?εχεις καλυτερο φρενο,καλυτερο κρατημα,καλυτερη αισθηση.Για την γιαγια μου τα 65 αρια και τα 70 αρια προφιλ ειναι οτι πρεπει.εγω θελω 40 και 45.

ο παρτακιας με τα 225/40/18 στα τελευταια δυο αυτοκινητα του Group VAg που ειχα-εχω.

Link to comment
Share on other sites

Κιτ καρ.. Για τελευταια φορα.. Δν γινεται να χαλας τα ΕΚΑΤΟΣΤΑ τις ροδας. 

U cant put 205/50/16

 

Δεν μπορεις να βαλεις 205/50/16

Non si può mettere 205/50/16

 

Вы не можете поставить 205/50/16

 

Γιατι χαλανε οι προδιαγραφες!

Δν εχω κανενα προβλημα μαζι σου κ χαιρομαι π καταλαβες οτι περασα δυσκολη εφηβεια.. αλλα για να μν περναω κ δυσκολη ενηλικη ζωη σ παρακαλω πολυ δλδ.. μν επιμενεις!

Link to comment
Share on other sites

205/50 σε 16 αρα noway αν θες sony και καλα την 205/50 βαλτην σε 17αρα.παντος dimake στο 6αρι γκολφ ιδιαιτερα στο122αρι αν βαλεις 225/45/17 σερνετε και επισημη διασταση ειναι το 225 αλλα πιο καλα καθετε το 205/50/17 που ειναι επισημη στο αντιστοιχο σιροκκο.

δλδ θελω να πω μην κολαμε στην επισιμη διασταση 100% αλλα να το εχουμε ως μπουσουλα.

Link to comment
Share on other sites

205/50 σε 16 αρα noway αν θες sony και καλα την 205/50 βαλτην σε 17αρα.παντος dimake στο 6αρι γκολφ ιδιαιτερα στο122αρι αν βαλεις 225/45/17 σερνετε και επισημη διασταση ειναι το 225 αλλα πιο καλα καθετε το 205/50/17 που ειναι επισημη στο αντιστοιχο σιροκκο.

δλδ θελω να πω μην κολαμε στην επισιμη διασταση 100% αλλα να το εχουμε ως μπουσουλα.

 

 

Μην τα μπερδεύεις τα πράγματα :acute:

Και δίνε ορθές πληροφορίες

Οι διαστάσεις 195/65/R15 - 205/55/R16 - 225/45/R17 - 225/40/R18 - 225/35/R19

είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΙΣΟΔΥΝΑΜΕΣ μεταξύ τους,

που σημαίνει ότι όποια από αυτές και να φοράς είσαι νόμιμος.

 

Η διάσταση 205/55/16 αντίθετα, δεν έχει καμμία σχέση με την 205/50/16

γι' αυτό και είσαι παράνομος =@

:drinks:

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Νίκο athens έχεις κάποια απορία ακόμα μήπως ? διότι συνεχίζεις να μας κουφαίνεις με το τι διασταση φορά το astra .. Και η corvette zr1 φορά λίιιγο πιο μεγάλη διάσταση απ ότι τα γκολφάκια μας, κάπου στα 335/30/19 θα είναι, γιατί δεν σκέφτεσαι κάτι τέτοιο ???,

αφού οι εταιρείες ελαστικών κατασκευάζουν τόσο μεγάλες και καλές διαστάσεις. Αρα με την δική σου λογική, αφού κατασκευάζονται τέτοια λάστιχα, είναι καλά και επομένως να τα βάλουμε κι εμείς !!

ΕΛΕΟΣ!

Οτι του φανεί του λολοστεφανή !

δεν περιγράφω άλλο !!

Οτι να ναι.εισαι ωραιος

Link to comment
Share on other sites

αφού μας έχεις κουφάνει ρε παλικάρι μου.  εντάξει είπαμε, βάλε 1 φρένο, και μην λες εμένα οτι να΄ναι όταν έχεις γράψει και έχεις γράψει.... =@  =@  =@

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω επειδη δεν ξερω και δεν το παιζω εξυπνος.Και εκτος αυτου δεν σε υποχρεωσε κανενας να απαντησεις αμα σε κουφανα μην ασχολεισαι καν με το θεμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι.

1ον. Σ εξηγησε εμπορας που κανει αυτη τ δουλεια κ εσυ ακομα ρωτουσες για γνωμες ενω ειχε ηδη γραφτει τι παιζει μ τ λαστιχα.
2ον. Αν δν απαντουσε ο Χριστος εγω ο κουμπαρος κ ποσοι ακομα δν θα γραφοταν τ σωστο..και ο κοσμος π διαβαζει θα διαβαζε λαθος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οχι.

1ον. Σ εξηγησε εμπορας που κανει αυτη τ δουλεια κ εσυ ακομα ρωτουσες για γνωμες ενω ειχε ηδη γραφτει τι παιζει μ τ λαστιχα.

2ον. Αν δν απαντουσε ο Χριστος εγω ο κουμπαρος κ ποσοι ακομα δεν θα γραφόταν το σωστό..και ο κόσμος που διαβάζει θα διάβαζε λάθος.

Αυτή είναι η ουσία αυτών των 3ών σελίδων

Link to comment
Share on other sites

προφανως για την ηλικια σου καλη και η μ@@κια σου...

Edited by Speedy
Άσεμνες εκφράσεις
Link to comment
Share on other sites

http://www.flushstance.com/tag/vw/

 

ολοι αυτοι ειναι παρανομοι...ΔΕΝ ΦΟΡΑΝΕ 205/55/16...

 

Αμα ψαξεις τ θεμα να δεις αυτοι τι "ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ" εχουν ... αλλα στα παπαρια τους ανα 10κ χιλιομετρα αλλαζουν λαστιχα! 

Εδωσες κ συ ενα παραδειγμα.. ολα εναντιων των οσων λες! 

Link to comment
Share on other sites

κανουμε και λιγο πλακα....

 

το αυτοκινητο εννοειται οτι εχει καποια δεδομενα και ορια τα οποια για λογους ασφαλειας και επιδοσεων δεν πρεπει ή αν θελετε δεν ειναι φρονιμο να καταπαταμε.

 

ο φιλος στο πρωτο post ρωταει ......Θελω να αλλαξω λαστιχα και σκεφτομαι να αλλαξω μονο το προφιλ απο 55 σε 50.Ξερω οτι δεν ειναι η σωστη διασταση.Τα ερωτηματα μου ειναι αν θα εχω προβλημα στην καταναλωση αν θα κρεμασει το αυτοκινητο και το ποιο σημαντικο απο ολα αν θα εχω προβλημα στην ασφαλεια....

 

το ξαναγραφω για να δουμε οτι ο ανθρωπος θελει να κανει κατι συνειδητα...γνωριζει τις συνεπειες της πραξης του..

 

βγαινει μετα ο καθενας και αντι να του πει οτι φιλε μου λογω βηματος θα χανει το κοντερ σου κτλ...αρχιζει ο καθενας..εισαι παρανομος,θα εχεις θεμα με το κτεο,σε ατυχημα ο δικηγορος θα ψαξει να δει την διασταση σου,μπηκανε μεσα και τι σχολες εχει τελειωσει ο καθενας,κτλ...

 

δηλ. εγω που απο 205/55/16 φοραω 225/40/18 με φρενα 345mm εμπρος απο 288mm αρα το βαρος μπροστα οσο αφορα την αναρτωμενη μαζα την εχω ξεσκισει...αρα ειμαι <παρανομος> αρα στο ατυχημα θα εχω θεμα αρα στο κτεο θα εχω θεμα αρα.,εχω καταναλωση στα υψη,αρα με περναει ενα ιδιο αμαξι με μικροτερα λαστιαχα....αρα...αρα.....κτλ

 

ειπαμε υπαρχουν ορια και δεδομενα που εχω καταπατησει...ε και? εις γνωσιν μου το εχω κανει..αλλωστε καλυτερα φρενα εχω τωρα και καλυτερο πελμα ....

 

δηλ. στο κτεο που περνανε τοσα χρονια ολα τα ερειπια που κυκλοφορουνε με λαστιχα απο το 2005 και εχουμε 2014 δεν ειναι παρανομα?

 

φιμε τζαμια δεν ειναι παρανομα?

 

service μεχρι το τακακι να μην υπαρχει παστα ουτε για δειγμα δεν ειναι παρανομα σε περιπτωση ατυχηματος και μη?

 

θελω να πω αν εβαζε 205/50/16 αντι για 205/55 δεν θα εκανε εγκλημα...αλλο αν δεν ειναι στα ορια του +-3%...

 

εδω ορισμενοι ισχυριζεστε οτι θα εκανε εγκλημα αν τα εβαζε...

 

μα και για εμενα εγκλημα ειναι τo VW schirocco το 1,4 να φοραει 235/45/17 απο 205/55/16,και οχι 225/45/17 που θα ηταν το σωστο..ΑΥΤΟ δηλ,επειδη το φοραει  απο το εργοστασιο δεν εχει παραπανω καταναλωση?δεν εχει περισσοτερη υποστροφη συγκριτικα με 205/55/16?

 

αν ο φιλος ελεγε να εβαζε απο 205/55/16 σε 235/45/17 δεν θα του λεγατε ολοι ..οχι μην βαλεις 235 αλλα βαλε 225/45/17?

 

το insignia ας πουμε που φοραει 235/45/18 και 245/45/18 και  οχι 225/40/18 δεν ειναι λαθος και αντιεμπορικο σαν διασταση?

 

επειδη δηλ.το 215/60/16 που φοραει ειναι στο οριο του +2,11% με το 245/45/18 θα λεγατε ναι βαλτο δεν θα εχεις καποιο προβλημα,εισαι εντος οριων,και αλλωστε βγαινει και απο το εργοστασιο.Δεν νομιζω...

 

που θελω να καταληξω...ας κοιταμε το ποσο κακο ή καλο κανουμε σε μια αλλαγη και οχι να φερνουμε την καταστροφη και την σκεψη μας στα ακρα...

 

ο φιλος μπορει με το 205/50/16 αντι του 205/55/16 να εχανε 3,3% σαν διαμετρο αλλα μπορει να ηθελε να χαμηλωσει το κεντρο βαρους του οχηματος ή χιλια αλλα πραγματα...

 

στην διασταση παιζει ρολο η σχεση του διαφορικου αλλα και του σασμαν..αυτα στο GOLF δεν τα εχω προχειρα αυτη την στιγμη....

 

τελος στο link που εδωσα πιο πριν..εκει εξω που τα κτεο και οι ασφαλιστικες ειναι πιο αυστηρα,αυτα πως κυκλοφορουνε?

 

ξερει κανεις?

Edited by KIT CAR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...απλα για να καταλαβεις ....εδω εξω δηλαδη καθε αλλαγη, απο προγραμμα στον κινητηρα μεχρι αλλαγη διαστασης ελαστικων, ζαντων, ελατηριων, φρενων , φωτων κτλ πρεπει να πιστοποιηθει απο κρατικο οργανισμο ΤUV στην γερμανια VOSA στην αγγλια κτλ για λογους προστασιας του οδηγου ...και των υπολοιπων στο δρομο...Δεν ειναι τυχαιο που εταιριες οπως η ABT πιστοποιουν ολες τις μετατροπες που προσφερουν με την ΤUV γενικα και ειναι υποχρεωση του καθε ιδιοκτητη να κανει το ιδιο μολις περασει μια μετατροπη της ABT η οπαιασδηποτε εταιριας... η συνεργειου της γειτονιας... η προσωπικη

Και βεβαια ειναι υποχρεωση του ιδιοκτητη να ενημερωσει την ασφαλιστικη για τις μετατροπες με την τελευταια να εχει δικαιωμα να αρνηθει την ασφαλιση αν θεωρει το ρισκο ασφαλισης να αυξανεται...εκτος απο πληρωμη σε τριτους οι πιο πολλοι εχουν μικτη ασφαλιση  οπερ σε μια μελλοντικη στουκα με τροποποιημενο τουτου που ειναι αδηλωτο το μονο που θα ακουσει ο ενδιαφερομενος για αποζημιωση οταν θα τους παρει τηλ.... θα ειναι αυτο.... τουυυτουυτουυτουυ 

Link to comment
Share on other sites

Αχαριστία στο φουλ ρε σου εξήγησα πως εννοείται το παράνομος και μας την λες κιόλας !!! Ανάγκη να σου επιδειξω την δουλειά μου είχα... Ντροπή.... <br />

<br />

<br />

Εγω παντως το ρώτησα αυτο σε επαγγελματία λαστιχά και μου απάντησε πως δεν ειναι "σωστή" κίνηση, απο εκει και πέρα Ελλάδα είσαι, οτι θέλεις κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Αχαριστία στο φουλ ρε σου εξήγησα πως εννοείται το παράνομος και μας την λες κιόλας !!! Ανάγκη να σου επιδειξω την δουλειά μου είχα... Ντροπή.... <br />

<br />

<br />

Εγω παντως το ρώτησα αυτο σε επαγγελματία λαστιχά και μου απάντησε πως δεν ειναι "σωστή" κίνηση, απο εκει και πέρα Ελλάδα είσαι, οτι θέλεις κανεις.

Με συγχωρείς, αλλά στο τελευταίο post του, ο KIT CAR δεν μας λέει τίποτα.

Τα λάθη και οι ανακρίβιες πάνε σύννεφο

 

ΑΡΕΣ ΜΑΡΕΣ ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΕΣ  (και bold και size 18 και color red)

 

Όσο περισσότερο τα γράφει,

τόσο αποδεικνύει ότι δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ (και bold και size 18 και color red) σχέση με το αντικείμενο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στου κουφού την πόρτα....πάρτην πόρτα και φύγε.

Ότι νάναι!! Ρε κιτ καρ!! Cool down!!

Στέλα σ αγαπάωωωω!!

Of topic

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν μας λέει .... Εχει αναβαθμίσει τα.... μπροστινά μόνο φρένα δεν αναφέρει καμία αναβάθμιση για τα πίσω ... Άρα με αυτο to set up εχει αλλάξει την πίεση φρεναρίσματος κατα πολύ στους εμπρός τροχούς χανωντας οποιαδήποτε προοδευτικότητα απο το φρενάρισμα στους πίσω τροχούς .... Πολλα συνεπάγονται απο αυτο ... Μαζί με την αλλαγή μάζας μεγαλύτερες ζάντες ελαςτικα και την μπροστινή κίνηση ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα τα του κατα πόσο εχει επηρεαστεί η γεωμετρία σε κάθε είδους φρενάρισμα. Επίσης η αλλαγή πίεσης απο την μονομερή αναβάθμιση παίζει να εχει .... Αυξήσει το stopping distance απο το εργοστασιακό μοντέλο ....

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν μας λέει .... Εχει αναβαθμίσει τα.... μπροστινά μόνο φρένα δεν αναφέρει καμία αναβάθμιση για τα πίσω ... Άρα με αυτο to set up εχει αλλάξει την πίεση φρεναρίσματος κατα πολύ στους εμπρός τροχούς χανωντας οποιαδήποτε προοδευτικότητα απο το φρενάρισμα στους πίσω τροχούς .... Πολλα συνεπάγονται απο αυτο ... Μαζί με την αλλαγή μάζας μεγαλύτερες ζάντες ελαςτικα και την μπροστινή κίνηση ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα τα του κατα πόσο εχει επηρεαστεί η γεωμετρία σε κάθε είδους φρενάρισμα. Επίσης η αλλαγή πίεσης απο την μονομερή αναβάθμιση παίζει να εχει .... Αυξήσει το stopping distance απο το εργοστασιακό μοντέλο ....

το leon cupra τα φρενα του οποιο φοραω εμπρος εχουν την ιδια αντλια φρενου με αυτη που φοραω εγω,πισω εχει 286mm ενω πισω εγω εχω 256mm ενω σε πολιτισμενες χωρες το jetta 1.4 tsi φοραει και αυτο 280mm...επισης εκκατομυρια αυτοκινητα σε ολο τον κοσμο βαζουν τα 345mm εμπρος χωρις απολυτως κανενα προβλημα..αρα φιλε μου καμια πιεση δεν εχω αλλαξει αφου υπαρχει ηλεκτρονικος κατανεμητης στο κυκλωμα...επισης το 80% του φρεναρισματος στα περισσοτερα οχηματα γινεται απο τα εμπρος φρενα...

 

μεγαλυτερες ζαντες εμπρος?εχει επηρεαστει η γεωμετρια?...δεν νομιζω εχω αλλαξει τα συνεμπλοκ στα εμπρος ψαλιδια απο S3...

 

τωρα stopping distance...απλα χαιδευω το φρενο..και σταματαει αμεσως...προφανως δεν ξερεις,δεν εχεις ασχοληθει και δεν εχεις οδηγησει αυτοκινητο με 345mm,σωληνακια υψηλης,λαστιχα με 40 προφιλ και coilover αναρτηση για να καταλαβεις τι σημαινει ΦΡΕΝΟ....

 

επειδη με βελτιωση αυτοκινητων ασχολουμαι απο το 2003....και δεν σκοπευω να ξεχασω αυτα που ξερω και αυτα που οδηγησα-οδηγω...οτι οι εμπρος μεγαλυτερες ζαντες θα δημιουργησουν θεμα στην γεωμετρια εμπρος το ηξερα..ΑΠΛΑ με τα 288mm εμπρος δεν ειχα φρενο και επειδη ειναι το δευτερο αμαξι μετα το AUDI που κανω αυτη την κινηση,ειμαι πολυ ευχαριστημενος με αυτη την κινηη...

 

εδωσα και μηδενικη συγκλιση εμπρος μπας και το σωσω και λιγο...αν με καταλαβαινεις...

 

(....μα και για εμενα εγκλημα ειναι τo VW schirocco το 1,4 να φοραει 235/45/17 απο 205/55/16,και οχι 225/45/17 που θα ηταν το σωστο..ΑΥΤΟ δηλ,επειδη το φοραει  απο το εργοστασιο δεν εχει παραπανω καταναλωση?δεν εχει περισσοτερη υποστροφη συγκριτικα με 205/55/16?....)ελπιζω εδω να σε καλυψα αν ξερω τι αρνητικα εχω βαζοντας μεγαλυτερη ζαντα-και φρενα στον εμπρος αξονα)

Με συγχωρείς, αλλά στο τελευταίο post του, ο KIT CAR δεν μας λέει τίποτα.

Τα λάθη και οι ανακρίβιες πάνε σύννεφο

 

ΑΡΕΣ ΜΑΡΕΣ ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΕΣ  (και bold και size 18 και color red)

 

Όσο περισσότερο τα γράφει,

τόσο αποδεικνύει ότι δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ (και bold και size 18 και color red) σχέση με το αντικείμενο.

 

επιμενεις να αποφευγεις να τοποθετηθεις συγκεκριμενα...

 

απλα πετας οτι δεν εχω καμια σχεση...με το αντικειμενο..

 

ηρεμησε λαστιχα πουλας..δεν εχεις ασχοληθει με βελτιωση ....

 

εδω αυτα που γραφω μπορεις να μου πεις εσυ που εισαι σχετικος που κανω λαθος?

 

εδω ορισμενοι ισχυριζεστε οτι θα εκανε εγκλημα αν τα εβαζε...

 

μα και για εμενα εγκλημα ειναι τo VW schirocco το 1,4 να φοραει 235/45/17 απο 205/55/16,και οχι 225/45/17 που θα ηταν το σωστο..ΑΥΤΟ δηλ,επειδη το φοραει  απο το εργοστασιο δεν εχει παραπανω καταναλωση?δεν εχει περισσοτερη υποστροφη συγκριτικα με 205/55/16?

 

αν ο φιλος ελεγε να εβαζε απο 205/55/16 σε 235/45/17 δεν θα του λεγατε ολοι ..οχι μην βαλεις 235 αλλα βαλε 225/45/17?

 

το insignia ας πουμε που φοραει 235/45/18 και 245/45/18 και  οχι 225/40/18 δεν ειναι λαθος και αντιεμπορικο σαν διασταση?

 

επειδη δηλ.το 215/60/16 που φοραει ειναι στο οριο του +2,11% με το 245/45/18 θα λεγατε ναι βαλτο δεν θα εχεις καποιο προβλημα,εισαι εντος οριων,και αλλωστε βγαινει και απο το εργοστασιο.Δεν νομιζω...

 

που θελω να καταληξω...ας κοιταμε το ποσο κακο ή καλο κανουμε σε μια αλλαγη και οχι να φερνουμε την καταστροφη και την σκεψη μας στα ακρα...

 

αν δεν απαντησεις συγκεκριμενα σε αυτα που ρωταω θα υποθεσω οτι εσυ εισαι ο ασχετος ...

Link to comment
Share on other sites

Αχαριστία στο φουλ ρε σου εξήγησα πως εννοείται το παράνομος και μας την λες κιόλας !!! Ανάγκη να σου επιδειξω την δουλειά μου είχα... Ντροπή.... <br />

<br />

<br />

Εγω παντως το ρώτησα αυτο σε επαγγελματία λαστιχά και μου απάντησε πως δεν ειναι "σωστή" κίνηση, απο εκει και πέρα Ελλάδα είσαι, οτι θέλεις κανεις.

 

φερε μου μια αποφαση δικαστηριου οπου καποιος ειχε λαθος ..ή αν θελεις πανω απο το οριο  του 3% διαμετρο στα ελαστικα και προκαλεσε ατυχημα κατα το οποιο δεν καλυφθηκε απο την ασφαλιστικη του  και μετα θα παραδεχθω οτι ειμαι αχαριστος. ..

 

επισης εχω βαλει led στις πλαφονιερες απο κινα...χωρις tuv ..ειμαι παρανομος αν προκαλεσω δυστηχημα και ...μπορει καποιος να αποδειξει οτι τα κινεζικα led προκαλεσαν βραχυκυκλωμα στην ασφαλεια του abs...??

 

ρε πατε καλα?ποιος ελεγχει ή μπορει να ελεγξει το αμαξι αν εχει γινει κιμας? χωρις πραγματογνωμονες κτλ?

Ρε συ κιτ καρ.. Καμια παρουσιασει γτ δεν εχεις κανει ?? Αν υπαρχει ηδη θελω λινκ!

τι παρουσιαση...?το αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε πού@τη μου...

είπαμε με 2 λόγια να πούμε στο παιδί να μην κάνει την αλλαγή σε 50άρι προφίλ και συ ρε Κιτκαρ το ξέσκισες το θέμα..

Πραγματικά κούρασες ρε φίλε..μας κούρασες με τα σεντόνια σου.... χέστηκα τι φοράει το insignia !!

Η λέξη "παράνομος" που έγραψε ο φίλος ήταν αυτή που σε εξώθησε σε τέτοιο παραλήρημα ???

Ανοιξε αλλο τοπικ αν θες, απαντησεις πήρε ο φίλος που ρώτησε, μην το κουράζεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.