Jump to content
black mamba

Golf 5/6 1.4 Tsi - Επιλογές Εξατμίσεων [Εργοστασιακά και Βελτιωμένα]

Ποια είναι η καλύτερη εξάτμιση 1,4 TSI?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ναι αλλά για 3-5+ΗΡ "σπέρνεις" τον καρκίνο :startle: . Κρίμα δεν είναι;;; :notfair::D

+1. Με το να βγάζουν κάποιοι τον καταλύτη δείχνουν το επίπεδο της παιδείας μας σαν λαός. Λυπάμαι πολύ...

Υ.Γ. Δεν μιλάω για τον φίλο που ρωτάει παραπάνω αλλά το λέω γενικά για όλους.

Link to comment
Share on other sites

+1. Με το να βγάζουν κάποιοι τον καταλύτη δείχνουν το επίπεδο της παιδείας μας σαν λαός. Λυπάμαι πολύ...

Υ.Γ. Δεν μιλάω για τον φίλο που ρωτάει παραπάνω αλλά το λέω γενικά για όλους.

+1000

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε δικιο εγω νομιζα πως το κερδος θα ηταν μεγαλυτερο αν ειναι για 5-6 αλογα δεν το πειραζω σας ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

θα κανει πολυ θορυβο...ασχημο θορυβο...καλητερα να μη το κανεις

Εσυ το εχεις κανει και εκανε πολυ ασχημο θορυβο? Γτ εγω εχω ακουσει μηδαμινες διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το εχεις κανει και εκανε πολυ ασχημο θορυβο? Γτ εγω εχω ακουσει μηδαμινες διαφορες

xaxa Μην αποπαιρνεις τον ανθρωπο καπου θα το διαβασε για να το λεει!! Θεωρητικα, παντα, αν συγκρινουμε το tsi 140 με το GT 170 η διαφορα τους στην εξατμιση ειναι σε εκεινο το σημειο, οπου το GT φοραει πιο ελευθερο μεσαιο... Εχει παρατηρησει κανεις ακουστικη διαφορα;

black180, αν δεν εχεις ελευθερωσει απο μπροστα την εξατμιση σου, απλα θα αποκτησεις ενα απαλο μπασο και τιποτα αλλο βγαζοντας το μεσαιο.... Οπως ειπε ο diMake μηδαμινη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

μηπως εσεις δε το 'χετε κανει?εγω το εκανα κ ο θορυβος που εβγαζε ηταν μαπα.λες κ ηταν τρυπια η εξατμηση.μετα που το εκανα αυτο πιγα κ ξηλωσα κ το τελικο κ εβαλα μονο μεσαιο καζανακι ελευθερο.δειτε τις φωτο μου...τεσπα ειναι θεμα γουστου.οτι αρεσει στο καθενα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια δεν το κανω...

:thumbsup2:

Φιλε σονακια εγω για να πω την αληθεια δν το εχω κανει. Εχω ακουσει ομως κανα 2-3 δεκαδες γκολφ χωρις μεσαιο... Ουτε ενα δεν εκανε σαν κατσαρολα αντιθετος..

Link to comment
Share on other sites

ενοειται οτι δεν κανει σα κατσαρολα αν ειναι στο ρελαντι....για μπες μεσα κ κανε μια βολτα με 4000-5000 στροφες....τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα ειχαν σβηστα οταν προσπαθουσα να τα ακουσω.

Τελικα εχεις δικιο σαν κατσαρολες κανουν!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα παντως που το εβγαλα και εβαλα απο καταλυτη(χωρις καταλυτη downpipe)μεχρι τελικο σωληνες 63.5φ(διαμετρο) και κατηργησα το τελικο καζανακι και εχω μονο ενα κανει αρκετη φασαρια,γαματη φασαρια,αλλα αυτο που ζηταγα.Ενα φιλαρακι παλι με το ιδιο ακριβως golf που ειχε ηδη βαλει καζανακι-τελικο εβαλε ιδια διαμετρο σωληνες χωρις μεσαιο καζανακι μονο με τελικο και κανει πιο πολυ φασαρια απο μενα αλλα αυτο γουσταρει και γαμει κιολας.Το αν κανει σαν χυτρα ή οχι κρατα το για σενα.Μπορει στο παιδι με το jetta να του αρεσει η φασαρια μια φορα παντως σαν χυτρα δεν κανει.Σαν φερραρικο ισως:p:P...φιλικα παντα εννοειται

Link to comment
Share on other sites

Εγω καζανακι και σωληνα που εχω ειμαι καλα απο θαρυβο μες στη πολη αλλα σε ταξιδι ψιλο υποφερο...Οσο ζεστενετε η εξατμιση τοσο θοροβο παραπανω κανει...

Link to comment
Share on other sites

Αλλο να εχεις αλλο τελικο η αλλη διαμετρο σωληνας και να βγαλεις το μεσαιο.με μαμα τελικο ειτε 140αρι ειτε 170αρι (με απολυξη) και μαμα διαμετρο σωληνα αν βγαλεις το μεσαιο κανει σαν κατσαρολα απο τις 3000χλσ και πανω.

Εγω το εβγαλα οταν ηταν ολη μαμα και δεν το αντεξα ουτε λεπτο και πηγα την επομενη μερα και εφτιαξα ολοσωμη και για να σας προλαβω δεν με πειραζει ο θορυβος καθολου,μιας και τωρα εχω απο dp ελευθερη ολη 63.5 μονο με ενα τελικο...αλλα αυτο το πραγμα με την μαμα και χωρις μεσαιο δεν ειναι ηχος εξατμισης!

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει ο τίτλος αξίζει η όχι ακούω γνώμες! Θέλω λίγο παραπάνω μπάσο και εννοείται να μην χάσω δύναμη!

ΥΓ. Αν υπάρχει ήδη το θέμα please καθοδηγηστε με και διαγραψτε το!! Εψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει ο τίτλος αξίζει η όχι ακούω γνώμες! Θέλω λίγο παραπάνω μπάσο και εννοείται να μην χάσω δύναμη!

ΥΓ. Αν υπάρχει ήδη το θέμα please καθοδηγηστε με και διαγραψτε το!! Εψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι!

mia gnwmi re paidia?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε απο 6αρι gti θα δεις διαφορα!εγω εβαλα στο δικο μου tsi 140hp με προγραμμα μεσαιο και τελικο απο 6αρι gti και ηταν οτι ακριβως ηθελα,μπασος ηχος που γινεται πιο εντονος οσο δινεις γκαζι και καθολου ενοχλητικος!εμεινα πολυ ευχαριστημενος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.