Jump to content
Spyros Tetien Trader

Νερακι Τελος

Recommended Posts

καλημερα σας, μια μικρη ερωτηση για την πλυστικη , εχω το golf 1.4 122 tsi, ριχνε ριχνε νερακι με την πλυστικη και λογω λασποβροχων κατι παραπανω το νερακι τελος χωρις πριν να αναψει καμμια ενδειξη για λιγη ποσοτητα στο μπετονακι του, κοιταω καπου για βλαβη η

δεν υπαρχει αυτη η ειδοποιηση στο αυτοκινητο μου?  ευχαριστω . pacific crossing

Link to comment
Share on other sites

Όχι !  Υπάρχει μόνο σε αυτοκίνητα που είναι εξοπλισμένα με φώτα xenon ! 

αυτο ισχυει για τα golf η για ολα; γιατι εγω δεν εχω  xenon αλλα μου εχει αναψει μια φορα λαμπακι για χαμηλη σταθμη νερου

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ξερω εχει αυτην την ειδοποιηση στα αυτοκινητα που εχουν πιτσιλητηρια στα φαναρια μπροστα. δεν ειναι υποχρεωτηκα να εχουν xenon.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για απαντησεις σας, τελικα μια απογοητευση ακομα?

1. απογευματακι με ρομαντικη βροχη περιμενω να παρουν μπροστα οι καθαριστηρες.... δεν υπαρχει το προγραμμα

2. βλεπω ενα τυπα βαζει αναποδη ο δεξης καθρευτης παρτον κατω παω σφαιρα στο μαντρι βαζω αναποδη ..... δεν υπαρχει προγραμμα

3. το νερακι τοπαμε αυτο

4. μουρη με μουρη σε επαρχιακο στενο δρομο εγω και μια ξανθια με κασκαι κανω σηματα μορσ με χερια μη μου φαει τους ομορφους καθρευτες μου αυτη παταει κατι διπλωνουν οι καθρευτες εγω βγαινω εξω στο μανιουαλ ακομα εξω ειμαι

5. φευγω πρωι σαν κοκκορας βαρβατος και γυριζω με τα σωβρακα κατω αυτη ηταν μια μερα σε επισκεψη για σερβις σε αντιπροσωπεια

 

τελικα που επενδυσα τα 25.500 (με κατι γραμματιακια) μαλλον θα ειναι πραγματα που δεν φαινονται

ευχαριστω, συγγνωμη για πολυλογια, σας παρακολουθω και μου κρατατε συντροφια. pacific crossing.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι  σε  προγράμματα  που  δεν  υπάρχουν, συνεπάγεται  ότι  έχεις  τις  εγκαταστάσεις  αλλά  δεν  είναι  ενεργοποιημένες;

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχουν σαν προγραμματα στο αυτοκινητο, αν υπηρχαν με το καιρο θα τα ειχα βρει και ενεργοποιησει

Link to comment
Share on other sites

Άρα  δεν  έχεις  την  εγκατάσταση, γιατί  όσα  αναφέρεις  δεν  είναι  μόνο  πρόγραμμα  λειτουργίας. Είναι  καλωδίωση, διακόπτες, εξαρτήματα  και  ενεργοποίηση  της  δυνατότητας.
Δεν  φταίνε  τα  25.500€  και  το  αυτοκίνητο σου  εν  γένει. Η  ευθύνη  βαραίνει  εσένα  διότι  θεωρείς  κάποια  πράγματα  ως  δεδομένα.
Ο  καθρέπτης  πχ με  αισθητήρα  βροχής, φωτεινότητας  και  αντανάκλασης    είναι  ολόκληρη  εγκατάσταση  που  κατεβαίνει  από  την  οροφή  προς  τον  καθρέπτη  και  δεν  είναι  απλά  ένας  καθρέπτης  κολλημένος  στο  παρμπρίζ.
Και  βέβαια  όλα  αυτά  ως  δυνατότητες  εκθειάζονται  από  τον  πωλητή  και  γνωστοποιούνται  στον  αγοραστή  ως  στάνταρ  και  ως  έξτρα  εξοπλισμός.
Το  vag-com  δεν  κάνει  θαύματα. welcome.gificon_thumbs1.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για απαντησεις σας, τελικα μια απογοητευση ακομα?

1. απογευματακι με ρομαντικη βροχη περιμενω να παρουν μπροστα οι καθαριστηρες.... δεν υπαρχει το προγραμμα

2. βλεπω ενα τυπα βαζει αναποδη ο δεξης καθρευτης παρτον κατω παω σφαιρα στο μαντρι βαζω αναποδη ..... δεν υπαρχει προγραμμα

3. το νερακι τοπαμε αυτο

4. μουρη με μουρη σε επαρχιακο στενο δρομο εγω και μια ξανθια με κασκαι κανω σηματα μορσ με χερια μη μου φαει τους ομορφους καθρευτες μου αυτη παταει κατι διπλωνουν οι καθρευτες εγω βγαινω εξω στο μανιουαλ ακομα εξω ειμαι

5. φευγω πρωι σαν κοκκορας βαρβατος και γυριζω με τα σωβρακα κατω αυτη ηταν μια μερα σε επισκεψη για σερβις σε αντιπροσωπεια

 

τελικα που επενδυσα τα 25.500 (με κατι γραμματιακια) μαλλον θα ειναι πραγματα που δεν φαινονται

ευχαριστω, συγγνωμη για πολυλογια, σας παρακολουθω και μου κρατατε συντροφια. pacific crossing.

Τα πακέτα PLB & PLA είναι έξτρα στα περισσότερα μοντέλα της VW. Αν δε με απατά η μνήμη μου, κοντά στα 250€ και 200€ αντίστοιχα είχαν για το Scirocco.

Να σου πω την πάσα αλήθεια, ζω και χωρίς αυτά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την πάσα αλήθεια, ζω και χωρίς αυτά!

 

Έδωσες  το  κατάλληλο  πλαίσιο. Ας  είμαστε  και  να  παραμείνουμε  οδηγοί—χειριστές   και  όχι  αποχαυνωμένοι  θαυμαστές  τεχνολογίας  με  τη  μετατροπή μας  σε  οδηγούς—επιβάτες.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για απαντησεις σας, τελικα μια απογοητευση ακομα?

1. απογευματακι με ρομαντικη βροχη περιμενω να παρουν μπροστα οι καθαριστηρες.... δεν υπαρχει το προγραμμα

2. βλεπω ενα τυπα βαζει αναποδη ο δεξης καθρευτης παρτον κατω παω σφαιρα στο μαντρι βαζω αναποδη ..... δεν υπαρχει προγραμμα

3. το νερακι τοπαμε αυτο

4. μουρη με μουρη σε επαρχιακο στενο δρομο εγω και μια ξανθια με κασκαι κανω σηματα μορσ με χερια μη μου φαει τους ομορφους καθρευτες μου αυτη παταει κατι διπλωνουν οι καθρευτες εγω βγαινω εξω στο μανιουαλ ακομα εξω ειμαι

5. φευγω πρωι σαν κοκκορας βαρβατος και γυριζω με τα σωβρακα κατω αυτη ηταν μια μερα σε επισκεψη για σερβις σε αντιπροσωπεια

 

τελικα που επενδυσα τα 25.500 (με κατι γραμματιακια) μαλλον θα ειναι πραγματα που δεν φαινονται

ευχαριστω, συγγνωμη για πολυλογια, σας παρακολουθω και μου κρατατε συντροφια. pacific crossing.

 

Δεν πας να δοκιμασεις και την πλασμα την τιβι σου μηπως ειναι σμαρτ-τιβι?? δεν ξες εκει μπορει να σταθεις τυχερος!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.