Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

10 hours ago , DubbeR_ChRoniS said:

δοκιμασες να πατησεις παρατεταμενα (περισσοτερο απο 5 και λιγοτερο απο 10 δευτερολεπτα)

το κουμπι που κλειδωνεις το αυτοκινητο να δεις τι θα γινει?

χρονη  τι ξερεις οτι θα γινει???θα με μουτζωσει?δεν κανει αλλη λειτουργια βρε φιλε.

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2018 at 2:10 ΜΜ, PITvasilis said:

Καλησπέρα στην ομάδα του vw tiguan! Την προηγούμενη βδομάδα παράγγειλα και εγώ το θυριακι 1.6TDI ADVANCE  έκδοση οπως είναι χωρίς κάτι έξτρα. Η παραγγελία έγινε από Αθήνα μιας και βρίσκομαι επαρχία (Λάρισα).  Σήμερα με ενημέρωσαν ότι έγινε ο εκτελωνισμος και προχωράμε στις διαδικασίες. Οπότε την άλλη βδομάδα καλώς ερχοντων των πραγμάτων Παραλαμβάνω το μαύρο θηρίο. 

Πολυ καλη επιλογη φιλε εχω το ιδιο εδω και ενα μηνα και στο ταξιδι ειναι απιστευτο!απλα δεν μπορω να κσταλαβω γιατι δεν πηγες καρδιτσα που εχει μια απο τις καλυτερες αντιπρωσοποιες στην ελλαδα τον δεμερλιοτη και με καλο συνεργειο και πηγες αθηνα!

Link to comment
Share on other sites

εχω το 125αρι, αστρωτο ειναι ακομα, και σε ταξιδι Αθηνα-Βυτινα πηγαινελα μου εκαψε 6,2.

οδηγηση τελειως νορμαλ, αττικι οδο συμφωνα με τα ορια, στην εθνικη στο πηγαινε με 120-130 χλμ και στο γυρνα σχεδον ολη η διαδρομη (ειδικα στη τριπολεως στα κατηφορικα κομματια με τις στροφες, με 140-150, δλδ μεχρι 3000στροφες).

 

Στην Αθηνα τωρα, πρωι πρωι που παω στη δουλεια γραφει 6 με 7 μαζι με το παρκαρισμα, το αναφερω γιατι η αποσταση ειναι μονο 8χλμ και επηρεαζεται με το παραμικρο.

Το μεσημερι που γυρναω και εχει κινηση γραφει μεταξυ 9 με 10.

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , nightmare said:

εχω το 125αρι, αστρωτο ειναι ακομα, και σε ταξιδι Αθηνα-Βυτινα πηγαινελα μου εκαψε 6,2.

οδηγηση τελειως νορμαλ, αττικι οδο συμφωνα με τα ορια, στην εθνικη στο πηγαινε με 120-130 χλμ και στο γυρνα σχεδον ολη η διαδρομη (ειδικα στη τριπολεως στα κατηφορικα κομματια με τις στροφες, με 140-150, δλδ μεχρι 3000στροφες).

 

Στην Αθηνα τωρα, πρωι πρωι που παω στη δουλεια γραφει 6 με 7 μαζι με το παρκαρισμα, το αναφερω γιατι η αποσταση ειναι μονο 8χλμ και επηρεαζεται με το παραμικρο.

Το μεσημερι που γυρναω και εχει κινηση γραφει μεταξυ 9 με 10.

Overall το 125 πώς σου φαίνεται στην χρήση; Επαρκές;

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν , chalou284 said:

Overall το 125 πώς σου φαίνεται στην χρήση; Επαρκές;

αναλογα με το τι αμαξι ειχες πριν.

δλδ, το προηγουμενο μου ειχε 150αλογακια αρα οπως καταλαβαινεις υπαρχει μεγαλη διαφορα.

παρολα αυτα, μεσα στην πολη εισαι ανετος, εκτος απο το μεγαλο μεγεθος του :lol:, δεν νιωθεις να του λειπει κατι οταν κινεισαι νορμαλ οπως αρμοζει στο στυλ του αυτοκινητου κ στο μεγεθος του.προσωπικα στα χαμηλα νιωθω το μοτερ πολυ ελαστικο κ προθυμο με αποτελεσμα να κουμπωνω και 6η και ας ειμαι με 80χλμ.

 

οσον αφορα την οδηγηση στην εθνικη, και παλι οκ ειναι, αρκει να μην πας να φορτωσεις καμια 6η με 100-120χλμ, εκει ειναι εμφανης η ελλειψη της δυναμης.

μην ξεχναμε οτι προκειται για ενα αυτοκινητο σχεδον 1,5tn με 125 αλογα.

κατα τα αλλα σεταρεις το adaptive και αφηνεις να σε παει ευκολα, ανετα και οικονομικα.

ε, οταν ληξει η εγγυηση βαζεις ενα revo, γινεται σχεδον 150αλογακια και εισαι τελειως ανετος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Roksakis Krotafoss said:

Πολυ καλη επιλογη φιλε εχω το ιδιο εδω και ενα μηνα και στο ταξιδι ειναι απιστευτο!απλα δεν μπορω να κσταλαβω γιατι δεν πηγες καρδιτσα που εχει μια απο τις καλυτερες αντιπρωσοποιες στην ελλαδα τον δεμερλιοτη και με καλο συνεργειο και πηγες αθηνα!

Φιλε μου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα γιαυτόν. Για το συνεργείο δεν ξέρω. Τώρα παραπάνω δεν μπορώ να τα πω δημόσια. 

Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά πριν , PITvasilis said:

Φιλε μου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα γιαυτόν. Για το συνεργείο δεν ξέρω. Τώρα παραπάνω δεν μπορώ να τα πω δημόσια. 

Ε τι να πω γουστα ειναι αυτα παντως επειδη ειμαι παθων απο αθηνα ακρη δεν βγαζεις με αυτους αν γινει κατι που δεν θα γινει γτ το αμαξι ειναι σουπερ!παντως οπως και να εχει 30 χρονια αντιπρωσοπεια αν δεν ηταν καλη δεν θα επιβιωνε σε επαρχεια κιολας!αλλα οπως και να εχει το αμαξι ειναι πολυ καλο ειδικα το adaptive cruise control ειναι ονειρο στο ταξιδι

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα 15 Ευρουλάκια, κάναμε άλλη μια κινέζικη αλλαγή που ομορφαίνει την κατάσταση!

 

 

20180309_181256.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα πατακια φιλε μου ειναι γνησια ?

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , diver86 said:

τα πατακια φιλε μου ειναι γνησια ?

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι φίλε. Από το Γερμανικό το site.

Edited by Frankie-4
Link to comment
Share on other sites

εδω εχει ολα τα λινκσ μαζι και αυτο που θες για τα πατακια μαζεμενα για οτι χρειαστεις για το τιγκουαν σου...

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , chalou284 said:

Μπορείς να γράψεις το link για τα πατάκια φίλε μπυ; Ευχαριστώ

https://shop.ahw-shop.de/original-vw-gummi-fussmatten-tiguan-ii-mqb-allwettermatten-schwarz-4-teilig?c=6897

 

Και ήρθαν και σε μια βδομάδα αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Τα υφασμάτινα τα έχω απείραχτα ακόμα, πολύ βολικά τα πλαστικά να τα πάρετε όλοι. 


Το ίδιο έχω κάνει κι εγώ!
Στα 40-45 βγήκαν τα δικά μου από eBay.de


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2018 at 3:04 ΜΜ, SkyNet said:

Παράξενο που δεν το έχει ο συναγερμός σου ο εταίρος συναγερμός της Ρωσίας το έχει. Ρωτά τον εγκαταστάτη σου.
Επίσης σίγουρα μπορείς να το ρυθμίσεις από Vag Com θα ρίξω κι εγώ μια μάτια και θα επανέλθω. Όλα τα VAG το έχουν αυτό απλά μάλλον δεν είναι ενεργοποιημένο σε εσένα για κάποιο λόγο


Sent from my iPad using Tapatalk

ρωτησα και ναθ μεν υποτηριζει την επικοινωνια comfort h pandora αλλα δεν εχει βγαλει αναβαθμιση που να την κανει μεσω συναγερμου οπως ο clifford ακομη μου πανε...τι να πω..στον dealer εχω παει εδω και εβαλα το 5000...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , Nrgakos3 said:

Τα υφασμάτινα τα έχω απείραχτα ακόμα, πολύ βολικά τα πλαστικά να τα πάρετε όλοι. 

και εγώ μια τα ίδια τα υφασμάτινα είναι από κάτω και πάνω τα λαστιχένια από γερμάνια. πολύ καλή ποιότητα πατάκι .

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Monster mats gti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Monster mats gti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το team

 

Κουρτινάκια πήρε κανείς;;

https://shop.ahw-shop.de/sonnenschutzsystem-5-teilig-original-vw-tiguan-allspace-seitenscheiben-heckscheibe-5nl064365?c=6856

Σκέφτομαι γι αυτά, κάποτε ειχα διαβάσει και για μια άλλη εταιρία απο Αγγλία (??) που τα είχε ελαφρώς πιο φθηνά.

 

Το λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Τα κουρτινάκια κάνουν πολύ καλά την δουλειά τους. Προστατεύουν από τον ήλιο τους πίσω επιβάτες και το καλό τους είναι ότι μπορείς να έχεις τα παράθυρα ανοιχτά χωρίς να ανησυχείς μήπως μπει μέσα στο αυτοκίνητο καμία μελισσούλα και αρχίσουν να στριγκλίζουν τα παιδιά. Η αλήθεια πάντως είναι οτι είναι πανάκριβα. Για τα φθηνότερα αγγλικά δεν έχω άποψη αλλά πιστεύω οτι θα είναι μια χαρά.

IMG_1612.jpg

IMG_1613.jpg

IMG_1614.jpg

IMG_1615.jpg

IMG_1616.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.