Jump to content
panosg

VW TIGUAN R LINE 2021 1.5 TDI 150 PS

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

ενδιαφέρομαι για αγορά Tiguan και συγκεκριμένα του 2.0 TDI 150 Ps.

Τα χιλιόμετρα που κάνω καθημερινά είναι αρκετά (θες/νίκη-Χαλκιδική) και θέλω το αυτοκίνητο που θα πάρω να είναι «άνετο» στον δρόμο. Δεν θέλω να κάνω αγώνες αλλά θέλω να βγαίνω άνετα για προσπέραση όταν χρειαστεί χωρίς φόβο. Οποίος γνωρίζει το κομμάτι Μουδανιά για Σιθωνια θα με καταλάβει. Έχει κανείς εμπειρία απ´τον συγκεκριμένο κινητήρα; Ακούει; Επίσης να αναφέρω πως σκέφτομαι να βάλω την 20 άρα misano. Θα το κόψει πολύ; Όλες οι συμβουλές/γνώμες  ευπρόσδεκτες!
 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Πανος

 

 

Link to comment
Share on other sites

παρε αυτο με τα 200 αλογα.πολυ καλυτερο πιο γρηγορα με σχεδον μηδενικη διαφορα σε καυσιμο

 

edit:εφτιαξα ενα μ αυτο το μοτερ οπως θα το ηθελα και μου βγηκε ΜΟΝΟ 53000....! τα 19600 ειναι ΦΟΡΟΙ. :S 

 

Edited by DubbeR_ChRoniS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Δυστυχώς (η ευτυχώς) είμαι ήδη στο ανώτατο όριο του μπάτζετ μου. 44K βγαίνει το αμάξι που έχω στήσει. 

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν ειναι να τους δωσεις 44 δωσε 40 μη σου πω και 35 και φερε ενα απο γερμανια ενος ετους.

και εγγυηση θα εχεις κανονικα και τα παντα.κριμα ειναι να δωσεις στους κλεφτες 10-13κ σε φορους.

Edited by DubbeR_ChRoniS
Link to comment
Share on other sites

Σωστα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα νομίζω δεν με συμφέρει να φέρω από Γερμανία. Όσα θα γλιτώσω από φόρους θα τα πληρώσω με το παραπάνω στον εκτελωνισμό. Αν και όπως είπα δεν το έψαξα πολύ.. Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει; Η εντύπωση που έχω είναι πως αν το αυτοκίνητο έχει 35Κ έξω για να το φέρεις θες τουλάχιστον 45Κ.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , panosg said:

Λίγο που το έψαξα νομίζω δεν με συμφέρει να φέρω από Γερμανία. Όσα θα γλιτώσω από φόρους θα τα πληρώσω με το παραπάνω στον εκτελωνισμό. Αν και όπως είπα δεν το έψαξα πολύ.. Γνωρίζει κάποιος να με κατατοπίσει; Η εντύπωση που έχω είναι πως αν το αυτοκίνητο έχει 35Κ έξω για να το φέρεις θες τουλάχιστον 45Κ.

Ότι και να κάνεις συμβουλή μου μην πάρεις με ηλιοροφή. Αργότερα θα βλαστημάς.

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις,ψαξε στο μομπιλε τελεια ντε το αυτοκινητο που θες,βρες 2-3 και ανεβασε τα εδω.

εκτελωνιστης κτλ υπαρχει μη σε αγχωνει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

On 27/5/2021 at 12:25 ΜΜ, panosg said:

Καλησπέρα στην ομάδα,

 

ενδιαφέρομαι για αγορά Tiguan και συγκεκριμένα του 2.0 TDI 150 Ps.

Τα χιλιόμετρα που κάνω καθημερινά είναι αρκετά (θες/νίκη-Χαλκιδική) και θέλω το αυτοκίνητο που θα πάρω να είναι «άνετο» στον δρόμο. Δεν θέλω να κάνω αγώνες αλλά θέλω να βγαίνω άνετα για προσπέραση όταν χρειαστεί χωρίς φόβο. Οποίος γνωρίζει το κομμάτι Μουδανιά για Σιθωνια θα με καταλάβει. Έχει κανείς εμπειρία απ´τον συγκεκριμένο κινητήρα; Ακούει; Επίσης να αναφέρω πως σκέφτομαι να βάλω την 20 άρα misano. Θα το κόψει πολύ; Όλες οι συμβουλές/γνώμες  ευπρόσδεκτες!
 

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Πανος

 

 

Καλημέρα, αν δεν σε ενδιαφέρει η τετρακίνηση, είναι πολλά τα 44 για tiguan, εγώ έχω το 1.5 evo 150ps, και πάει μια χαρά, ειδικά αν το πάρεις και αυτόματο πάει ακόμα καλύτερα, και η κατανάλωση από 6,5 ως 7,3. έχοντας πλέον εδώ και σχεδόν δύο χρόνια στην κατοχή μου το Tiguan και έχοντας ζήσει 17 χρόνια με ένα passat 1.8t 20v(473.000χλμ), θεωρώ ότι το tiguan και οι πολύ πιο ακριβές εκδόσεις δεν αξίζουν τα λεφτά τους, περίμενα πολλά περισσότερα από αυτά που άκουγα. Ήδη το έχω πάει 4 φορές στην αντιπροσωπία για βλάβες, και λόγω covid έχω κάνει μόνο 19.000χλμ.

Σε τέτοια χρήματα, καλό είναι να κοιτάξεις και αλλού.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συμφωνώ ότι είναι πολλά τα λεφτά, τις τελευταίες μέρες το σκέφτηκα πολύ και μάλλον καταλήγω οριστικά άλλου ( XC40 ).

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, panosg said:

Καλημέρα,

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Συμφωνώ ότι είναι πολλά τα λεφτά, τις τελευταίες μέρες το σκέφτηκα πολύ και μάλλον καταλήγω οριστικά άλλου ( XC40 ).

 

αυτό ακριβώς εννοούσα....καλημέρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/5/2021 at 1:28 ΜΜ, vastil said:

Ότι και να κάνεις συμβουλή μου μην πάρεις με ηλιοροφή. Αργότερα θα βλαστημάς.

Γιατί το λέτε αυτό; (Ρωτώ επειδή το σκέφτομαι να πάρω με ηλιοροφή) 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , theoAvge said:

Γιατί το λέτε αυτό; (Ρωτώ επειδή το σκέφτομαι να πάρω με ηλιοροφή) 

 

7 hours ago , theoAvge said:

Γιατί το λέτε αυτό; (Ρωτώ επειδή το σκέφτομαι να πάρω με ηλιοροφή) 

Επειδή στα vw μπάζει νερά από τις υδρορροές και στο ξερνάει μέσα στις μοκέτες και στο σασί. Παθών.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν είναι μονο στα VW κατα αποκλειστικότητα το θεμα Αυτό....;

 

Γενικά η ηλιοροφες κάποια στιγμή δημιουργούν προβλήματα.

 

Εγώ προσωπικά είμαι κατά της ηλιοροφης.

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτερες με τα χρονια βγαζουν και τριγμους


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.