Jump to content
xmicron

Αφαιρεση Αυτοκόλλητου

Recommended Posts

Απο μία γωνία τράβηξέ το λίγο, μετα τράβα το όλο σιγά σιγά.. μετά βρέξε με οινόπνευμα λίγο χαρτί κουζίνας για να βγάλεις τα υπολοίματα, μετά βρέξε λίγο χαρτί ακόμα με νερό για να το καθαρίσεις κ μετα με ένα στεγνό πανί σκούπισέ το.

Link to comment
Share on other sites

Απο μία γωνία τράβηξέ το λίγο, μετα τράβα το όλο σιγά σιγά.. μετά βρέξε με οινόπνευμα λίγο χαρτί κουζίνας για να βγάλεις τα υπολοίματα, μετά βρέξε λίγο χαρτί ακόμα με νερό για να το καθαρίσεις κ μετα με ένα στεγνό πανί σκούπισέ το.

πριν το κανεις αυτο ειναι καλυτερο να το ζεστανεις με ενα σεσουαρ.(πιστολακι μαλλιων)

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

τα καλλυντικά σου πού τα βάζεις ? στο σεσουάρ ? lick.gif

σωστή η συμβουλή πάντως...

<_<:rolleyes::lol: :lol: :lol: :lol:

γλωσσεψα την μπερδα μου.κατσε να κανω διορθωση.

Link to comment
Share on other sites

¶στο στον ήλιο κανα 15λεπτο , να το βλέπει το σήμα και μετα πιάσε από τις γωνίες του κάθε γράμματος και τράβα με το νύχι σου, την κόλλα μπορείς να την βγάλεις ή με λίγο τρίψιμο μέχρι να γίνει "σαν μακαρόνι" ή με λίγη κρέμα χεριών...

Link to comment
Share on other sites

¶στο στον ήλιο κανα 15λεπτο , να το βλέπει το σήμα και μετα πιάσε από τις γωνίες του κάθε γράμματος και τράβα με το νύχι σου, την κόλλα μπορείς να την βγάλεις ή με λίγο τρίψιμο μέχρι να γίνει "σαν μακαρόνι" ή με λίγη κρέμα χεριών...

Thanks σε ολους...

Link to comment
Share on other sites

να δωσω κι εγω τα φωτα μου (χρησιμοποιωντας την ιατρικη μου ιδιοτητα)για την αφαιρεση της κολλας απο τα αυτοκολλητα!

πολυ καλο υγρο για τη συγκεκριμενη δουλεια ειναι ο αιθερας! το δοκιμασα τις προαλλες(ερχοντας δοκιμασει στο παρελθον κ οινοπνευμα ή τριψιμο με το χερι κ γυαλιστικη αλοιφη, με πολυ καλα αποτελεσματα κ τις 2 φορες) κ δεν πιστευα ποσο ευκολα αφαιρουνταν η κολλα, χωρις μαλιστα να διαβρωθει η να αλλοιωθει το χρωμα.

αρκει να σκεφτει κανεις πως το χρησιμοποιουμε στις αλλαγες των τραυματων για να αφαιρεσουμε την κολλα απο το λευκοπλαστ (το καφε που στην καλυτερη των περιπτωσεων σου κανει αποτριχωση!!) απο το δερμα.

οποτε σε ενα πανακι λιγος αιθερας , ενα ελαφρυ περασμα κ ετοιμοι!

Link to comment
Share on other sites

και αμα το οινοπνευμα δεν ποιασει βαλει καθαρη βενζινη!!

Με καθαρη βενζινη δεν υπαρχει προβλημα για το χρωμα του αυτοκινητου??? Γιατι βαφανε την οικοδομη πανω απο το τουτου μου και εχει σε κατι σημεια ασπρες πιτσιλιες... rocket.gif

Α, και τι εννοουμε οταν λεμε καθαρη βενζινη? :D

Link to comment
Share on other sites

Πω και αυτο το βρικα και εχω εχω το ιδιο προβλημα μολις το εχω παρει απο Π........λο και εχει τα ασπρα αυτα που απο την μια μου αρεσει απο την αλλη ομως επειδη δεν με ρωτησαν και επειδη το αμαξι εκανε να ερθει απο 3 μηνες 6!!!!!! να θα παρουν τα α.......α που θα τους κανω και τζαμπα διαφημιση

Link to comment
Share on other sites

μην βαζετε οινοπνευμα καταστρεφει το βερνικι.

με ενα πιστολακι ζεσταμα και σιγα σιγα τραβιγμα.. πλυσιμο τοπικα και θα ειναι οκ μετα απο 1-2 φορες

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.