Jump to content
COSTAS_

Golf 5 - Εξωτερικός Φωτισμός Καθρέπτη

Recommended Posts

Εξωτερικός Φωτισμός Καθρέπτη

6ez6127k9xv22zku16dx_thumb.jpg

Ο φωτισμός είναι 5Watt και βρίσκεται στο κάτω μέρος του εξωτερικού καθρέπτη.

Υποστηρίζεται από την υπάρχουσα καλωδίωση της πόρτας και ενεργοποιείται με VAGCOM.

Λειτουργεί με το άνοιγμα της πόρτας καθώς επίσης και στο ξεκλείδωμα και η διάρκειά του είναι ίδια με αυτή του φωτισμού της καμπίνας.

Οι καθρέπτες είναι εργοστασιακοί και έκανα απλή αντικατάσταση χωρίς πρόσθετες καλωδιώσεις και πατέντες.

7q6g80s9kr5f8xtp7ua2_thumb.jpg

O Φωτογραφικός οδηγός που ακολούθησα για την αντικατάσταση είναι τόσο λεπτομερής που δεν χρειάζονται σχόλια (>50 photos) : http://gallery.mac.com/davidch#100040&...black&sel=0

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

¶ν δεν κάνω λάθος αυτό το έχει κ το Οκτάβια5 που έχει τους ίδιους καθρέπτες με το polo 9n3. Γίνετε να μπούν στο polo αυτοι με τον εξωτερικό φωτισμό; και αν ναι.. μπορώ να κάνω κάποιου είδους ανταλαγη και πληρόνοντας τη διαφορά, από την καρέντα;

Link to comment
Share on other sites

Οι κωδικοί για τους καθρέφτες είναι οι 1K1 857 507 AL (left) 1K1 857 508 BT (right)?

Γιατί αν είναι αυτό, αν αλλάξεις και το διακόπτη των καθρεφτών, λογικά θα είναι και ηλεκτρικά ανακλινόμενοι.

Η κωδικοποίηση με το VAG COM ποιά είναι?

Link to comment
Share on other sites

Οι κωδικοί για τους καθρέφτες είναι οι 1K1 857 507 AL (left) 1K1 857 508 BT (right)?

Γιατί αν είναι αυτό, αν αλλάξεις και το διακόπτη των καθρεφτών, λογικά θα είναι και ηλεκτρικά ανακλινόμενοι.

Η κωδικοποίηση με το VAG COM ποιά είναι?

Η κωδικοποίηση με VAGCOM γίνεται στις διευθύνσεις 42 & 52 (μπροστά πόρτες)

* +0000001 = Rear Lid Remote Unlock Button (E233)

* +0000002 = Ambient Mirror Illumination

* +0000004 = Mirror Turn Signals

* +0000008 = Interior Door Handle Illumination installed

* +0000016 = Automatic Run active

* +0000032 = Mirror Heater installed

* +0000064 = Door Exit/Warning Light installed

* +0000128 = 5-Door Chassis

* +0000256 = Seat Memory installed

* +0000512 = Right Hand Steering

* +0001024 = Safe-Motor not installed

* +0002048 = Pinch Protection inactive

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Δεν υποστηρίζονται από όλα τα controllers.

εχει δικιο ο Δημητρης στο δικο μου jetta (gt 170) επρεπε να αλλαξω controllers, πριν τους αλλαξω δεν δουλευε ουτε τα paddle lights ουτε η αναδιπλωση....

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εσένα σου δουλεύει η αναδίπλωση?

Οχι. Δεν έχω βεβαια ασχοληθεί αλλά νομίζω δεν γίνεται..

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ξέρει κανείς πόσο θα στοιχίσει περίπου η αλλαγή των καθρεπτών σε ηλεκτρικά αναδιπλούμενους και με το φωτισμό; Θέλω βάσεις, διακόπτη και controllers ή και άλλα; Έχω TSI 140ps Highline με ηλεκτρικούς θερμαινόμενους καθρέπτες και το σύστημα comming home-leaving home(αν παίζει ρόλο).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, ξέρει κανείς πόσο θα στοιχίσει περίπου η αλλαγή των καθρεπτών σε ηλεκτρικά αναδιπλούμενους και με το φωτισμό; Θέλω βάσεις, διακόπτη και controllers ή και άλλα; Έχω TSI 140ps Highline με ηλεκτρικούς θερμαινόμενους καθρέπτες και το σύστημα comming home-leaving home(αν παίζει ρόλο).

Ευχαριστώ.

καλημερα,

(οι βασεις πανε με τους) καθρεπτες + διακοπτη + controllers

τον διακόπτη μπορεις να τον παρεις απο την αντιπροσωπεια φθηνος ειναι αλλα καθρεπτες + controllers οπως και δηποτε απο ebay ειναι πανακριβοι στην ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις memory seats για να δουλεψει η αναδιπλωση?Η' ειναι απλα θεμα κοντρολερ και διακοπτη?

Edited by Renaissance
Link to comment
Share on other sites

ρΕ παιδες εμενα στο golf σιγουρα δεν εχει αυτο το φωτακι απο κατω απο τον καθρεφτη μονο πλαστικο εχει... το μονο κομματι μ εχει ειναι αυτο μετα το φλασ...

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικός Φωτισμός Καθρέπτη

6ez6127k9xv22zku16dx_thumb.jpg............

Πολύ καλό !! Το ίδιο σύστημα εχει και το Ford Mondeo 2008 . Tο ειδα σε παρκινγκ να αναβει και λεω τι :rolleyes: ? Μετα καταλαβα τι παιχτηκε :lol:B)

ρΕ παιδες εμενα στο golf σιγουρα δεν εχει αυτο το φωτακι απο κατω απο τον καθρεφτη μονο πλαστικο εχει... το μονο κομματι μ εχει ειναι αυτο μετα το φλασ...

Λογικα παιρνεις αλλο καθρεπτη (ολη την βαση χωρις το καπακι και χωρις το τζαμι του καθρεπτη ) και βαζεις τα δικα σου επανω !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Λογικα παιρνεις αλλο καθρεπτη (ολη την βαση χωρις το καπακι και χωρις το τζαμι του καθρεπτη ) και βαζεις τα δικα σου επανω !

:thumbsup:

vanitylightrf5.jpg

w660.png

Link to comment
Share on other sites

Εσας δηλαδη ειχε αλλους καθρεφτες μαμα????? εγω στο πηγαδι Κατ****ησα?

;) ΞΥΠΝΑ Κωστάκη. Κανένα GOLF δεν έχει τέτοιους καθρέπτες από την μάνα του.

ΑΓΟΡΑΣΑ καινούριους καθρέπτες που έχουν αυτόν το φωτισμό και αντικατέστησα τους μαμίσιους.

Link to comment
Share on other sites

:D ΞΥΠΝΑ Κωστάκη. Κανένα GOLF δεν έχει τέτοιους καθρέπτες από την μάνα του.

ΑΓΟΡΑΣΑ καινούριους καθρέπτες που έχουν αυτόν το φωτισμό και αντικατέστησα τους μαμίσιους.

χρονια πολλα Κωστα να χαιρεσαι την οικογενεια σο sorry φιλε που δεν απαντησα στο μηνυμα σου ημουν εξωτερικο !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα Κωστα να χαιρεσαι την οικογενεια σο sorry φιλε που δεν απαντησα στο μηνυμα σου ημουν εξωτερικο !!!!!!!

@mkaragiannis

Χρόνια πολλά & καλή χρονιά Μιχάλη, να χαίρεσαι και εσύ την οικογένειά σου.

Πρέπει να βρεθούμε, έχουμε πολλά να πούμε. Θέλω να σου δώσω και αυτό που μου δάνεισες και να μου πείς πως ήταν το ταξίδι σου. Πάρε την πρωτοβουλία για ένα καφεδάκι και τα λέμε από κοντά.

@Κωστάκη :

Καλύτερα να ρωτήσεις τον Μιχάλη που έχει πάρει και έχει τοποθετήσει τους καθρέπτες που ζητάς.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

@mkaragiannis

Χρόνια πολλά & καλή χρονιά Μιχάλη, να χαίρεσαι και εσύ την οικογένειά σου.

Πρέπει να βρεθούμε, έχουμε πολλά να πούμε. Θέλω να σου δώσω και αυτό που μου δάνεισες και να μου πείς πως ήταν το ταξίδι σου. Πάρε την πρωτοβουλία για ένα καφεδάκι και τα λέμε από κοντά.

Κώστας

το καλωδιο κρατησετο για την ωρα που να το βαλω (μην πεις καμια κουβεντα και μην κανεις καμια πονηρη σκεψη) αληθεια τι καλο εχεις να μου πεις; υπαρχει κατι για να σκαλισουμε; για το καφε οργανωσετο εχω φτασει στο αμην με την σκατοδουλεια μη χεσω τα πλοια τους μεσα .... λοπον για απαντα κε Κωστα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το λαμπτήρα σε αυτούς τους καθρέπτες? Θέλω να το κάνω να έχει λευκό φωτισμό.

mirrorf.jpg

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Mε ενα Dremel,θα μπορουσα να ανοιξω τρυπες και να βαλω τα εργοστασιακα φωτακια αυτα να αποφυγω την αλλαγη καθρεφτη?

Edited by NIKITAS TSI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.